כללית נגד הקורונה


מעבדת כללית בנשר תבצע 300 בדיקות ביום * יעוץ וטיפול רפואי גם בטלפון

 

כפרניק 99567-scaled כללית נגד הקורונה
גלית ברגרזון ופיטר קצ’קר מהמעבדה המיקרוביולוגית במחוז חיפה וגליל מערבי בבדיקת קורונה

 

מעבדה ייעודית לבדיקות קורונה שהוקמה על ידי שירותי בריאות כללית בתוך המעבדה המחוזית הגדולה שלה בנשר, תבצע כ-300 בדיקות לקורנה מידי יום.

כחלק מההיערכות להתמודדות עם הנגיף, הכשירה כללית מתחם ייעודי לביצוע בדיקות לאבחון קורונה בתוך המעבדה הגדולה של מחוז חיפה וגליל מערבי. ד”ר שפרה קן דרור, מנהלת המעבדה המיקרוביולוגית במעבדה המחוזית, מסרה כי הבדיקות תבוצענה ביחידה לביולוגיה המולקולרית אשר במעבדה המיקרוביולוגית.

הבדיקות, שביצוען החל כבר אתמול (ראשון 22/3/20) נערכות על ידי 4 עובדי מעבדה של כללית, שחלקם עסקו בבדיקות בשיטות מולקולריות ומנוסים בביצוען ואחרים עברו הכשרה מואצת בימים אלה.

המעבדה תעבוד 12 שעות ביממה, 5 ימים בשבוע, כולל סופי שבוע, כשהיעד בשלב זה הוא ביצוע 300 בדיקות ביום. בעת העבודה במעבדה נדרש הצוות לעבוד במיגון מלא ואף עבר לשם כך הדרכה מותאמת.

ד”ר מירה ברק, מנהלת המעבדה המחוזית של כללית, מציינת כי הקמת המעבדה דרשה היערכות מיוחדת מבחינה לוגיסטית ומקצועית והדבר נעשה בתוך ימים בודדים, במהירות רבה תודות להרתמות כל גורמי המקצוע בכללית. הוזמן גם ציוד נוסף אשר עם הגיעו מחו”ל יאפשר שדרוג המעבדה.

רן אהרון, המנהל האדמיניסטרטיבי במחוז, מסר כי בנוסף למעבדת הקורונה הוכשר במעבדה המחוזית חדר ייעודי לביצוע בדיקות רגילות (לא של קורונה) עבור חולים הנמצאים בבידוד ויש חשיבות להפריד בין הדגימות שלהם לדגימות אחרות.

**

 

כללית: ייעוץ מומחה בטלפון

 

כפרניק 55461-scaled כללית נגד הקורונה
ד”ר אנטוניו קוטלר במתן יעוץ טלפוני

 

כללית מחפשת כל העת דרכים נוספות להמשיך ולהעניק טיפול, גם כאשר לא מתקיים מפגש פרונטלי בין  מטפל ומטופל, נוכח מגבלות מגפת הקורונה.

כמו כן, מסתמנת ירידה של עשרות אחוזים בהגעה של מטופלים למרפאות ראשוניות ובשיעור גבוה יותר לרופאים היועצים במקצועות השונים, גם של אלה שיש להם תור מוזמן.

לאחר שכללית הנהיגה כבר שירות תיאום תור לפגישה טלפונית עם רופא המשפחה והילדים ונרשמת הצלחה רבה לשירות זה, הוא הורחב למתן ייעוץ בוידאו צ’ט ולשם כך נפרסת תשתית אלקטרונית מתאימה. כמו כן, מעתה מיושם השירות גם לתחום הרפואה היועצת של כללית. המומחים היועצים במרכזי הבריאות של כללית לין, זבולון והמרפאות היועצים הגדולות בגליל המערבי (נהריה, עכו, כרמיאל וסכנין) החלו ליזום שיחת טיפול טלפונית אל חולים שאמורים היו להגיע לפי תור מתוכנן שקבעו ולא הגיעו. הם מופתעים לקבל שיחת טלפון יזומה של המומחה שמנהל עמם שיחה טיפולית, בעודו נעזר במידע הרפואי בתיק הממוחשב. בעיות רפואיות רבות מטופלות בדרך זו, ממש כמו במפגש במרפאה. בימים הקרובים יתאפשר גם זימון מתוכנן של תור טלפוני לרופא היועץ באמצעות האפליקציה או האתר.

 

כפרניק 55409-scaled כללית נגד הקורונה
ד”ר נארימאן חאזן במתן יעוץ טלפוני

 

ד”ר לילך צולר, המנהלת הרפואית של כללית במחוז חיפה וגליל מערבי: “חשוב לנו להמשיך ולטפל בחולים, בעיקר מי שנזקק למעקב על ידי יועץ כדי לשמור על בריאותו. במקצועות רבים יכול הרופא בשילוב של שיחה עם המטופל ועיון בתיק הרפואי ותוצאות בדיקות, להדריך את החולה ולהתאים לו המשך טיפול. הדבר נכון בעיקר במקצועות כגון המטולוגיה, אנדוקרינולוגיה, כבד, חולי ריאות שנמצאים בסיכון גבוה במיוחד וחשוב שלא יצאו מהבית ועוד. כמו כן, מתנהלות שיחות טיפוליות בטלפון או בווידאו צ’ט בתוכנה ייעודית השומרת על פרטיות המטופל, על ידי רופאי מערך בריאות הנפש שלנו.

“מעבר למתן טיפול ללא דחייה על אף מגבלות הקורונה, המטופלים מדווחים שהשיחה מעניקה להם גם רוגע נפשי ביודעם שהם בהמשך מעקב והרופא שוחח עמם והעריך את מצבם. כמובן יש תחומים בהם נדרשת בדיקה גופנית במפגש פרונטלי כמו עיניים, אף אוזן וגרון, אורטופדיה וכדומה. גם במקרים אלה שיחת טלפון מאפשרת לוודא אם אכן חשוב שהמטופל יגיע למרפאה, ניתן לדחות או שאפשר לתת ייעוץ מרחוק.

“כל זאת בנוסף למערך ייעוצי האון ליין שהורחבו בפניה לכוכבית 2700 עם מומחים ברפואת משפחה, ילדים ועור, הפועלים לאחר שעות המרפאות ובסופי שבוע ועבור מבודדי בית החל מהבוקר ועד 23:00. בניטור שאנו עושים מסתמנת מגמת עליה משמעותית בשימוש בביקורים טלפוניים אצל הרופא האישי ושביעות הרצון גבוהה”.

 

 

צילום: דוברות כללית

 

 

תגובות פייסבוק


השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן