דואגים לקשישים וחוגגים עצמאות


מעלות תרשיחא: 2,400 מנות חמות * יום הזיכרון וירטואלי ובעצמאות עושים שמח במרפסות

 

כפרניק WhatsApp-Image-2020-04-21-at-15.16.19-scaled דואגים לקשישים וחוגגים עצמאות
מחלקים חבילות מזון במעלות תרשיחא

 

 

עם צאת חג הפסח והחזרה ל”שגרת הקורונה”, חידשה עיריית מעלות תרשיחא את חלוקת המזון לתושבים מבוגרים מעוטי יכולת כלכלית.

השבוע חולקו (עד היום 21/4) 2,400 מנות חמות לקשישים הזכאים לכך ברחבי העיר. במקביל, האגף לשירותים חברתיים חילק גם מאות חבילות מזון לקשישים מעל גיל 65 העומדים בקריטריונים של משרד הרווחה (קצבת זקנה, השלמת הכנסה, נכות, מענק חימום ועוד).

כוכי חזן, מנהלת האגף לשירותים חברתיים, ביקשה להדגיש כי הקריטריונים נקבעו במשרד הרווחה ורק מי שעומד בקריטריונים זכאי לחבילת מזון. עוד עדכנה חזן, כי לפני כשבועיים חולקה 450 חבילות מזון גדולות לניצולי שואה שהוכרו על ידי ועדת התביעות בארה”ב, ללא קשר למצב הכלכלי, רק להכרה בהם כניצולי שואה.

החלוקה בוצעה על ידי האגף לשירותים חברתיים ביחד עם מתנדבי עיריית מעלות תרשיחא, מתנדבי רשת המתנסים, עובדי העירייה וחיילי פיקוד העורף שהתגייסו למען מטרה זו.

במקביל, מפרוץ הנגיף, מחלקת העמותה למען הקשיש מנות חמות למשתתפי מרכז יום. השבוע חילקה העמותה גם 130 ערכות יצירה למבוגרים שכללו: דפי צביעה, צבעים, חרוזים להכנת צמיד וחמסות לקישוט. בנוסף חילקו מתנדבי העמותה 130 ערכות ספורט ברמות קושי שונות, הכוללות בין השאר כדור גומי קטן לשרירי כף היד, כדור כוח אירובי גמיש ורצועת גומי לאימון.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2020-04-21-at-15.16.21-scaled דואגים לקשישים וחוגגים עצמאות
נועם בירן וארקדי פומרנץ באזור תעשיה מעלות תרשיחא

 

כן חילקו השבוע חיילי פיקוד העורף איגרת ופרח לניצולי השואה בעיר. במקביל החליט אחד מקציני פיקוד העורף, לואיי פלאח, לתרום באופן פרטי תשורה למתנדבים ורכש עבורם עציצים, אליהם הוצמדה ברכה.

כוכי חזן: “אנחנו שוקדים רוב הזמן על בדיקת הקשישים, למי קשה ולמי חסר משהו, אבל במקביל אנחנו בודקי גורמי סיוע אחרים למשפחות או לאנשים שמעולם לא נזקקו לנו. כרגע אנו מנסים לאתר צרכים מיוחדים שעלו כתוצאה מנגיף הקורונה כמו חלוקת תרופות, או כל צורך אחר. במקביל, נפתח מרכז עוצמה כדי לתת שירות לאנשים להגיש תביעות לביטוח לאומי למיצוי זכויות אבטלה. השבוע העמדנו עמדה לטובת בני מנשה, שלא ידעו איך למלא את הטפסים לביטוח לאומי וסייענו להם בכך”.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2020-04-21-at-15.16.20-scaled דואגים לקשישים וחוגגים עצמאות

 

צילומים: עיריית מעלות תרשיחא

 

**

 

מעיריית מעלות תרשיחא נמסר כי תציין את יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה, שיתקיים ביום ב’ 27 באפריל 2020, בטקס וירטואלי, בצל הנחיות משרד הבריאות ומשרד החינוך שהוטלו בעקבות התפרצות מגפת הקורונה. הטקס שצולם מבעוד מועד ישודר בדפי הפייסבוק העירוניים, עם כניסת ערב יום הזיכרון.

גם את יום העצמאות יציינו במעלות תרשיחא במסגרת קצת שונה ומותאמת לווירוס הקורונה: בבוקר יום העצמאות יגיע כוכב הילדים “גילי בא לבקר” אל העיר ויסתובב במשך מספר שעות בשכונות העיר, תוך שהוא מפעיל את ילדי העיר. בהמשך היום יסתובבו בעיר זמרים מקומיים שיפעילו את תושבי העיר במרפסות, באמצעות שירה בציבור במבחר שירי ישראל.

אם אכן יופעל סגר בישראל במהלך יום העצמאות, עיריית מעלות תרשיחא בשיתוף תחנת המשטרה המקומית והשיטור הקהילתי יתגברו סיורים ומחסומים בכניסות הראשיות לעיר כדי למנוע התקהלויות, כפי שהיה בסגר האחרון, ערב הפסח.

**

 

משטרת ישראל ממשיכה כל העת במאבקה לבלימת התפשטות נגיף הקורונה בישראל, מאבק הכולל אכיפה ולצד זה גם מגוון פעילויות למען הקהילה.

בוקר (21/4) חילקו שוטרי משטרת ישראל חבילות מזון עד לפתח ביתם של ניצולי שואה בעיר מעלות- תרשיחא.

פעילות זאת נעשתה כחלק מהידוק ושימור הקשר עם הקהילה ובמטרה לסייע בימים מאתגרים אלו לאותה אוכלוסייה הנמצאת בקבוצת הסיכון לשמור על בריאותה ולמנוע את יציאתה מהבית.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2020-04-21-at-18.31.40-scaled דואגים לקשישים וחוגגים עצמאות
צילום משטרת ישראל

 

תגובות פייסבוק


השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן