בחירות בכפר


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
איציק שבתאי

ארבעה (בינתיים) יצאו לדרך. במי אבחר? על-פי הערכים ובלי "קואליציה" ו"אופוזיציה"!

כפרניק kfar vradum_6 בחירות בכפר

ארבעה (בינתיים) יצאו לדרך. במי אבחר? על-פי הערכים ובלי "קואליציה" ו"אופוזיציה"!

 

ראשית, יש לברך את ארבעתם (שלושה גברים ואשה אחת) על החלטתם. כולם, על פי מה שפרסמו על עצמם, נראים ראויים לתפקיד. כל אחד ואחת מביאה ערך מוסף מעברוה לתפקיד הנכסף בעיניהם. כל אחד ואחת בחרו להתמודד על תפקיד מאתגר, אך קשה שבעתיים בישוב כמו שלנו בו כולנו חכמים, כולנו נבונים וכולנו יודעים אבל בדיוק איך לפתור כול בעיה. ואוי לו למי שפותר אותה שלא בדרכנו ובדעתנו.

לפני שאמשיך בתהיותיי במי אבחר, הרשו לי להחליט שמעתה כדי להימנע מהוספת אותיות בכל מילת "פועל", אני בוחר לכתוב בגוף נקבה, לכבוד זו שהעזה לקפוץ למים ולכבוד מסע הפרסום "תתמודדי". אבל דברי מכוונים בהחלט גם לשלושת המתמודדים ממין זכר.

אז במי אבחר? כמובן שאם הייתי קרוב לאחת המתמודדות הייתי נוטה בראשונה לעבר זו שאני מכיר. אבל בהיותי "נקי" מהכרות כזו, עלי לבנות לי מערכת קבלת החלטות לפיה אחליט עבור מי להצביע.

בבחירות האחרונות הצבעתי עבור סיוון יחיאלי. האם הייתי מאושר מכול החלטותיו? ממש לא. ולכן איני מצפה שגם המועמדת שאבחר בה תענה על כול מאוויי. גם רשימה של רצונות לפי סדר חשיבות אינה פותרת את הבעיה. יש כל כך הרבה דברים חשובים שיש לטפל בהם בכפר ורדים ובכל פעם צץ ועולה נושא חדש אז איך אוכל לבנות סדר חשיבות? ואם הנושא הכי חשוב שאבחר בו הוא הנושא שמועמדת א' מצהירה שתטפל בו לפי ראות עיניי ושאר הנושאים לא, האם המשקל של הנושא הראשי הוא החשוב ביותר?

לכן במקום לקבל תשובות מהמועמדות איך לטפל בנושא זה או אחר אני בוחר להתייחס לא אל הבעיות אלא אל פותרת הבעיות. מהם הערכים שהיא מביאה ובמה היא רואה חשיבות? האם נושא השקיפות והבאת הדברים בצורה מסודרת ובהירה לקהילה חשוב בעיניה? האם קבלת החלטות כראשונה אבל בתוך צוות (חברי המועצה) חשוב בעיניה? כיצד היא רואה את הכפר? כיצד היא רואה את מיצוב הכפר, את צביונו? האם היא מאמינה בתושבי הכפר, בחוזק שלו? יש בקרבנו כל כך הרבה אנשים תורמים, כל כך הרבה עשייה פנימית טובה שלא באה כלל לידי ביטוי בפרסום הכפר החוצה. אני לא מצפה למשנה סדורה, אבל באסיפת בוחרים חשובה לי צורת המחשבה של התשובה. אני לא מצפה מאף אחת שתגיד לי "אני בעדכם". כי אם היא בעדי אז היא נגד קבוצה אחרת ואני מצפה ממנה שתהיה לא בעדי או לא נגדי אלא בעד הכפר. ולכן חשוב בעיניי ללכת ולשמוע את כול המועמדות.

איני מצפה מאף אחת מהמועמדות שתפרסם מצע. למה? משום שאין להן מושג מה הן יכולות לעשות. מה מותר ומה אסור. מי מהן שתכריז למשל כי היא תבטל את שלב ג', או תבטל את המכרז, או תדאג שיהיו שלוש עוזרות גננות, זורה חול בעיניי המקשיב. משום שבשלב זה אין לאף אחת מהן ניסיון ואינה יודעת מהן היכולות כראש מועצה. כאשר תיבחר, היא תעבור סדנא בה יסבירו לה מה מותר ומה אסור, מה הכוח שלה ומהן חולשותיה בתור ראש מועצה של ישוב קטן המדורג באשכול סוציו אקונומי 9. לכן איני מצפה, למשל, שהיא תדע ואף תענה מה עושים עם הערבים שזכו במכרז, משום שהבעיה היא הרבה יותר כוללת.

ולסיכום אני רוצה לפנות גם אל חברי המועצה: בחזוני, אין בכפר קואליציה או אופוזיציה. למה? כי אני מקווה כי כולם בעד הכפר. החלטות צריכות להתקבל לפי מצפונו של כול אחד מהם ללא חשיבות אם בהצבעה הקודמת דחו הצעה של מי מהם ולכן עכשיו הוא עושה דווקא. אל "תמכרו" בבקשה הצבעה מסוימת חשובה לכם למשל פחות כדי "לזכות" בהצבעה אחרת חשובה לכם יותר.

ועכשיו לעבודה, נותרו חודשים ספורים בלבד.

 


0 תגובות

 1. אריק הגב

  צודק
  צודק….אין להם מושג מה הם יכולים לעשות. מה מותר ומה אסור.
  בגדול – כלום.
  מועצה מיותרת – יש לאחד יישובים.

 2. ..... הגב

  מתחת לפני השטח צומח לנו פה ארגון להב”ה שפועל במחתרת

  מרעיל לנו את הכפר בשנאת חינם . שימו לב במי תומכים הפנאטים ושמרו נפשותיכם

 3. איכפתניק הגב

  איציק
  אין נכון או לא נכון הכל בעיני המתבונן. אבל אתה תושב חדש או וותיק איניעודע אבל אני שנמצא בישוב מעל 15 שנים חוזב שהשנים האחרונות הפכנו מיישוב עצמאי קהילתי והתחשבות בדעות הציבור לישוב בניהול ייחיד ללא מתן במה לאחרים השונים בדיעותיהם המילה אופוציזיה לא הייתה קיממת עד לניהולו הכושל שלטון יחיד. פעם השיחה במועצה היה מקשיב משתף מתחשב אולם כולנו ערים לשינוי מגמה שהאינטרסים שלנו לא קיימים והרינטרסים הם של הישוב השכן. טעות בידך כי לשיטתך נגיע לפחות ל10 מתמודדים פשוט מדהים. מקווה שנצליח להבין מי האיש שתהיהלו בשורת השינוי להקשבה לקהילה לשיתוף לזה ניסיון ניהולי ויכולת עבודת צוות

 4. תושב ותיק הגב

  למגיב 2
  אם אתה יהודי שכתב את הזבל הזה,אז שנאת החינם זה אתה.אם אתה ערבי,אז אתה מנסה לסכסך בן היהודים.אני מתפלל בבית הכנסת ואין זכר ללהב”ה.

 5. דודו הגב

  האם שמעתם פעם על חברי המועצה הקודמת? מתוך אתר המועצה

  הצגת #
  שם תפקיד דואל טלפון נייד
  יורם איילון סגן ראש המועצה ayalony3@gmail.com 9973464 050-4401010
  סיון יחיאלי ראש המועצה sivan@k-vradim.org.il 9570635 052-7397775
  נורית ווליש שפירא סגנית ראש המועצה nunish@bezeqint.net 9979130 054-5323559
  מאיר גרינפלד חבר מליאת המועצה meirgrl@013net.net 9977030 052-4628295
  עו”ד עופר כהן חבר מליאת המועצה ofer-law@hotmail.com 077-7008810 050-4447386
  איריס וקנין חברת מליאת המועצה irisv@netvision.net.il 9973423 052-3488640
  ציפי דיקמן חברת מליאת המועצה zipikfar@yahoo.com 9977023 054-3007183
  יואב ניצב חבר מליאת המועצה nitzavy@gmail.com 9575880 054-5923193
  דבירה גזית חברת מליאת המועצה Dvira222@gmail.com 9973322 050-5451112

 6. איציק שבתאי הגב

  שם
  לא מבין את ההסתתרות תחת שם בדוי. ממה אתה מפחד? אם תזדהה אענה לך.

 7. איציק שבתאי הגב

  לא הבנתי
  לא הבנתי למה ירמזו דברייך. מובן ששמעתי את שמות חברי המועצה. את חלקם אני מכיר שנים רבות ואף קראתי דברים שהם כתבו. מה הבעיה?

השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן