שבת בבוקר


יקי טובי על טיולים בשבת בוקר
יקי טובי

טיול באזור הכפר: חורשת הארזים, בריכת הסלמנדרות, שביל האורנים, גלריות או קאנטרי

כפרניק 105 שבת בבוקר

כל הורה עם ילדים מכיר את הרישרוש המציק באוזן בשבת בבוקר. הילדים מתעוררים מוקדם ודורשים מאיתנו, ההורים, להציג בפניהם סדר יום מלא פעילות. אותם זה לא ממש מעניין ששבת בבוקר נועדה למנוחה תחילה ורק לאחרייה אפשר גם לשלב פעילות. "מה עושים היום?" הם פוקחים את עיננו בשאלה ישירה בלתי מתפשרת ומחכים לתשובה מתומצתת מאוד שמשלבת בתוכה נסיעה עם הרכב, פארק שעשועים ייעודי לילדים וכמובן ארוחה וגלידה מסכמת בחיק הטבע.

כפרניק 105_0 שבת בבוקר

הדקות הראשונות לאחר ההשכמה המהירה עוברות במחשבה לגבי תוכנית שתענה על כל הקריטריונים, ואנו מנסים למצוא תוך זמן קצר תשובה שתענה על הדרישה התובענית של הילדים הנמרצים. הנסיון מלמד שמי שטורח בערב שבת אוכל בשבת, ולכן עדיף להכין מבעוד מועד פעילות לשבת ולעדכן את הילדים מספר ימים מראש לגבי התכניות, כך שבשבת בבוקר כולנו כבר יודעים מה נעשה ובכך מוותרים על חיפוש אטרקציות תחת לחץ מוקדם בבוקר בעיניים עצומות.

כפר ורדים וסביבתו נותנים מענה רחב והיצע מרשים של פעילות וטיולי טבע למינהם לכל הגילאים. למשל ממש קרוב לכפר ורדים: חורשת הארזים, בריכת הסלמנדרות, שביל האורנים, גלריות למינהם או קאנטרי. אלו מקומות אשר יצליחו להעסיק את ילדינו למספר שעות ולהעביר מסרים בתחומים שונים. קיימת גם האפשרות לצאת את שערי הכפר ולמצוא עולם שלם של אטרקציות עם או בלי הילדים: טיולים מכל הסוגים ולכל הרמות, טיולי יום או לילה, רגליים או רכובים על אופניים, על גבי סוסים או בתוך הגי'פ.

כל מה שנשאר זה רצון לצאת וליהיות חלק מהחוויה הזאת, לאסוף את המשפחה להחליט על יעד שמתאים לכולם ופשוט לצאת עם חיוך רחב מלווה בהמון מצב רוח טוב ואת היתר כבר יעשה הטבע. כל כך כיף לגור בתוך הטבע וליהיות חלק ממנו, אך לעיתים צריך וכדאי גם לטייל בו ולגלות את המקומות החבויים בו, את נחליו ומעינותייו ובעיקר את החוויה הבלתי נגמרת מהשיטוט עם כובע ומקל בשביל, בנחל, בטבילה במים הקרים או הגלידה בטעמים שונים – שבזכות כל אלה יצאנו בשבת מוקדם מהמיטה ושילבנו את המנוחה עם טיול נפלא.

הרבה פעמים הטענה בקרב משפחות היא שפשוט אינן מכירות אטרקציות בטבע ואין ברשותם את הציוד המתאים בכדי להעביר טיול בחיקו. טענה זו היא בהחלט תירוץ טוב, אך הסבירות שהמשפחה בדלת ממול כן מכירה מקומות בטבע היא גבוה מאוד. רק צריך לדפוק בדלת ולהתעניין, ולעתים טיול טוב עובר מפה לאוזן, דרך פורומים, ספרים או אתרים ייעודיים באינטרנט. לגבי הציוד הנדרש – נעליים, תרמיל וכובע לכל אחד יש בבית ומקל כבר תמצאו בדרך.

טיול מהנה.

 

לבלוג של יקי טובי

 

 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. אורח/ת הגב

  בילוי בקאנטרי בשבת?
  תצטרך לעשות הלוואה מהבנק כדי לממן את העיסוק הזה.
  לא חבל לשרוף כמה מאות שקלים על בריכה? עדיף לטייל, יוצא יותר זול ויותר נעים. – באחריות

 2. אורח/ת הגב

  רעיונות לטיול
  אני מחכה לשמוע ממך רעיונות לטיול באיזור

 3. יקי טובי הגב

  אייל ידידי
  עדיין אני לא מכיר את הקאנטרי לעומק ואין לי דעות שליליות לגביו. סה’כ מביקוריי במקום התרשמתי מצוות נחמד ורמת שירותים וניקיון סבירים בהחלט, לגבי המחיר הוא בהחלט מופקע!!! גם למנוי , גם כרטיס חד-פעמי וכמובן המזנון. מקווה שהמצב הזה ישתנה בקרוב.

 4. איל אשל הגב

  יקי,
  אל תעלה אפילו את הרעיון בצחוק -לבלות בקאנטרי כאן בכפר,ואני ממש לא ציני ואפילו מתבייש שזאת רמת הניהול שנמצאת שם ונשלטת על יד משפחה אחת …(בוחבוט)
  המחירים במזנון בשמיים ,על מחיר המנוי הס מלהזכיר את גובה התשלום …
  ושורה תחתונה חבל שהמועצה לא לוקחת את הבריכה פעם אחת ולתמיד תחת חסותה כדי שיהיה באמת כייף לכולם !

 5. אורח/ת הגב

  קאנטרי…..קאנטרי…..
  המחיר של המנוי דוקא סביר ביותר……
  יש בעיות אחרות אבל זה לא נושא הכתבה

 6. אורח/ת הגב

  יקי, מבטיחה לך שאם תמשיך לבקר בקאנטרי
  אתה בהחלט תחווה על בשרך את החוויות…
  זה רק עניין של זמן עד שגם עליך יצעקו אם תביא פרי, בקבוק מים או כריך לבנות שלך.
  גם אם תנסה ללכת לשירותים סביר להניח שתתקל בהתנגדות אם אין לך מנוי שנתי.
  מניסיון אישי שלי וזו הסיבה שאני לא נכנסת לשם.

 7. איל אשל הגב

  תגובה ל-5 אני מרים את הכפפה –
  בו נפרסם כתבה על הבעיות שיש בכפר ,מה אתה אומר ? אתה מצטרף אלי ?
  ועוד דבר קטן -סביר ביותר זה יחסי לכל אחד ולכיסו אז היית צריך לציין -סביר בעיני…למחשבה .

 8. אורח/ת הגב

  העניין הוא לא המחיר בקאנטרי
  העניין הוא היחס ללקוחות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן