טאבולה ראסה


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
תמי שחר-ירון

TABULA  RASA – תערוכת נייר קבוצתית בגלריה ע"ש אפטר במרכז אמנויות מעלות. 16.1.15 – 19.3.15.

כפרניק  אילן 2007 טאבולה ראסה

TABULA  RASA – תערוכת נייר קבוצתית בגלריה ע"ש אפטר במרכז אמנויות מעלות. 16.1.15 – 19.3.15

 

אוצרת: נוגה מגדל

 

משתתפים: אוהד צפתי, דניה צ'למינסקי, יזהר נוימן, כרמל אילן, כרמל שלו, ליאת לבני, מירי גולן, משה גורדון, נעה יקותיאלי, פול ג'קסון, רות שומרוני, תמנה נוימן ותרצה כדן.

 

הנייר, שהומצא בסין לפני כאלפיים שנה ונדד למערב רק באלף השנים האחרונות, היווה גורם מכריע בהתפתחות התרבות האנושית. למרות הטכנולוגיה החכמה התופסת מקום מרכזי בחיינו, הנייר נוכח בכל תחום ותחום, מעיתונים, ספרים, ועד נייר טואלט, שטרות כסף וקופסאות קרטון.

כפשוטו אין הנייר אלא דף חלק, טהור, לבן וריק – TABULA  RASA, המקבל בהכנעה את אשר היד תטביע בו.  "הנייר הפך למעביר משמעות, אך לו עצמו אין כל משמעות. הוא חומר אבל לא חומרי; תמיד נוכח אך בלתי נחשב", כותב האמן פול ג'קסון. הוא נקי מעבר ועתיד, ניצב לשירותו של העומד מולו, עליו ובעזרתו יפיחו בו רוח חיים, ייצרו עולם של יופי והרמוניה ויוסיפו נדבך נוסף של עושר תרבותי וידע לאנושות.

אמני הנייר המשתתפים בתערוכה אינם מתייחסים אליו במובן המסורתי כמצע לטקסט או ליצירת אמנות. הם בחרו בנייר כמדיום מרתק בפני עצמו לחקור אותו ואת מגוון אפשרויות הביטוי הגלומות בו. נקל להבחין כי חומר הגלם (הנייר) הופך למהות הביטוי היצירתי של האמנים.                                                         

תערוכת הנייר "טאבולה ראסה", פותחת בפנינו צוהר למגמות וכיוונים באמנות הישראלית,  ומביאה היבטים עכשוויים של אמנים ישראלים המטפלים בנייר במגוון רחב של טכניקות ומדיות.

התערוכה היא מעין מסע בנתיביו הייחודיים של הנייר, היא פורסת בפנינו מנעד רחב ומגוון של עבודות חדשות ומסקרנות, החושפות טפח מסוד קסמו של הנייר וגילוי הצפון בו.

 

התערוכה פתוחה: 16.1.15 – 19.3.15

 

אירוע פתיחה חגיגי : יום שישי כ"ה טבת 16.1.15 בשעה 11:00 בגלריה ע"ש אפטר במרכז אמנויות מעלות.

רח' בן גוריון 15 מעלות

טל: 04-9977150

www.artsmaalot.com

 

תגובות פייסבוק


השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן