חוקי עזר חדשים


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
מערכת כפרניק

בניה על קרקע פרטית: חוקי עזר להקמת שצ”פים, סלילת רחובות ותיעול. פיתוח לבונה וקריית החינוך.

כפרניק IMG_8081 חוקי עזר חדשים

בניה על קרקע פרטית: חוקי עזר בנוגע להיטלים להקמת שצ”פים, סלילת רחובות ותיעול. פיתוח לבונה וקריית החינוך.

בישיבת מליאת מועצת כפר ורדים בשבוע שעבר, התקבלו ברוב קולות שלושה חוקי עזר חדשים הנוגעים להיטלים שונים המגולמים במחירי הקרקע לבניה והמועברים למועצה לצורך פיתוח תשתיות ציבוריות.

לפני ההצבעה על הצעות החוק, הסבירו סיון יחיאלי והיועץ המשפטי למועצה עו”ד עדי הרטל, כי ברכישת קרקע של המינהל, ישנם הסכמים על היקף הסכומים המועברים למועצה לצרכי פיתוח תשתיות ציבוריות; אולם בשלב ג’ ישנם גם קרקעות פרטיות רבות הדורשות הסדרת השתתפות הרוכשים בפיתוח התשתיות. שלושת חוקי העזר אמורים להסדיר עניין זה.

חברי המועצה שאלו האם חוקי העזר תקפים רק לשלב ג’ או לכל הכפר, ונענו כי החוקים החדשים “תופסים” בכל הכפר, אולם תהיה להם השפעה רק על מגרשים שטרם נבנו או כאלו שתתבצע בתוכם בניה חדשה, למשל במימוש אפשרויות “השבחה” עתידית.

חוקי העזר התקבלו ברוב של 8 חברי מליאה ונמנע אחד (יואב ניצב).

בפתח הישיבה עדכן ראש המועצה סיון יחיאלי:

* שלב א’ של שכונת מעלה לבונה עבר את ה-80% בניה – ויחלו במקום עבודות של גמר התשתיות הציבוריות.

 

* קריית החינוך בתנופה והתבצעה יציקת הגג בתיכון אמירים ובאולם הספורט. גם החניה בסובת אמירים מתקדמת.

 

* חברי המועצה ערכו סיור עבודה במערכת החינוך. התרשמו מאוד מהמערכת בכלל ובפרט מתיכון אמירים והצוות שהצמיח אותו מאפס להישגים חינוכיים יוצאי דופן ולתוצאות בגרות מרשימות.

מתוכננת ישיבת ועדת חינוך (ההודעה טרם הישיבה שכבר התבצעה..) עם שולחנות עגולים בעניין מוגנות בני הנוער וחשיפה לרשתות החברתיות, בשעה שנופלו המחיצות בין העולם הווירטואלי והממשי.

* מיניבוס ועליו תושבי כפר ורדים הגיע להפגנה בירושלים במחאה על הפקרת הצפון על-ידי הממשלה. הוקמה ועדת מנכ”לים ותושבי הגליל מיוצגים על-ידי ראשי האשכולות (גליל מערבי, בית הכרם ומזרחי).

 

* נערכה פגישה במשרד האוצר בנוגע להטבות המס. העובדה כי מועצה אזורית מעלה יוסף עלתה בדירוג הסוציו אקונומי באופן משמעותי, יכולה לפגוע מאוד בזכאות התושבים להטבות.

עוד בישיבה: דיון על פיתוח שטחים מסחריים ועל הקמת בתי חולים גריאטריים בכפר.


0 תגובות

  1. גלילי הגב

    ישיבות פתוחות
    אחת לשבוע המועצה עושה ישיבות.אנחנו מקבלים דיווח מה היה מה יהיה.למה שהמועצה לא תנהיג משהו חדש.שאחת לחודש תהיה ישיבה פתוחה לציבור בלי סדר יום ואנשים יוכלו לבוא ולשתף את הנבחרים בענינים “קטנים” שמעסיקים אותנו יום יום. הרגע שהם נבחרי ציבור הם צריכים להבין שלאנשים יש בקשות,טענות והנבחרים צריכים ללמוד להקשיב.נכון שסיוון ניפגש עם תןשבי הרחוב אבל לא כל חברי המועצה ועוד פונקציונרים משתתפים במפגש.כשזיה יהי אחת לחודש תושבים יוכלו לעקוב אם אכן נעשים דברים ולא רק דיבורים.מותר לנו לבוא לישיבות של המועצה אבל רק בתור “ניצבים” בלי יכולת להגיד שלא קשור לסדר היום.

השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן