רעיה שטראוס-בן דרור, “המלאך של הגליל”

השקת ספרה של שרית ישי לוי, המתאר את חייה של אשת העסקים, היזמת החברתית והפילנתרופית של הגליל המערבי


 

באירוע חגיגי, שהתקיים לאחרונה במרכז הרפואי לגליל בנהריה, הושק הספר “המלאך של הגליל”, שנכתב על-ידי שרית ישי לוי.

הספר מגולל את סיפור חייה של רעיה שטראוס-בן דרור – אשת העסקים, היזמת החברתית והפילנתרופית השזור בסיפור הקמתו ושדרוגו של המרכז הרפואי לגליל שבנהריה.

 

כפרניק RON3741-scaled רעיה שטראוס-בן דרור, "המלאך של הגליל"
מימין: מיכאל אילוז, רעיה שטראוס-בן דרור ופרופ’ מסעד ברהום. צילום: רוני אלברט

 

רעיה שטראוס-בן דרור, נשיאת עמותת הידידים של המרכז הרפואי, מסייעת רבות בהענקת וגיוס תרומות לסיוע בהקמת מבנים חדשים ומודרניים, רכישת ציוד רפואי וטכנולוגיות מהמובילים בעולם, גיוס רופאים מומחים ברמה גבוהה ויצירת סביבה המעודדת את החלמת המטופלים.

את הקשר עם המרכז הרפואי החלה יחד עם אחיה מיכאל (מיקי) שטראוס ז”ל, באמצע שנות ה-80, בעת שהרימו תרומה שאפשרה את הקמת מכון הלב במרכז הרפואי, שנקרא על שם הילדה וד”ר ריכרד שטראוס ז”ל, הוריהם המנוחים.

  

זמן קצר לאחר מכן סייעו בהקמת חדר המיון החדש. לאחרונה סייעה שטראוס-בן דרור ברכישת רובוט דה וינצ’י עבור המרכז הרפואי לגליל, המשמש בביצוע ניתוחים כירורגיים מגוונים. עוד קודם לכן תמכה במיזם הייחודי “מגן חיים”, שמטרתו להביא להפחתת זיהומים במרכז הרפואי בשיעור של עשרות אחוזים.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2021-12-09-at-13.29.11-scaled רעיה שטראוס-בן דרור, "המלאך של הגליל"
ארכיון: רובוט דה וינצ’י בבית חולים נהריה. צילום: רוני אלברט

 

באירוע השקת הספר, אליו הגיעו חברי הנהלת המרכז הרפואי, עובדי ומנהלי עמותת הידידים, עובדים מהמרכז הרפואי ובני משפחתה של שטראוס-בן דרור, נישאו דברי ברכה ע”י מנהל המרכז פרופ’ מסעד ברהום, יו”ר העמותה מיכאל אילוז, והסופרת שרית ישי לוי.

יו”ר העמותה העלה על נס את נדיבותה של שטראוס-בן דרור, כמו גם את דבקותה במטרה ויכולתה להוביל את שותפיה לדרך לעשות ולפעול לקידום המרכז הרפואי.

בדברי הברכה שנשא פרופ’ ברהום, הוא כינה את שטראוס-בן דרור במילים: “יפת מחשבה, יפת כוונות, יפת מראה ויפת מעשים, חברה, אשת סוד ועצה”, והדגיש כי חוכמתה ונדיבותה היוו אבן דרך בפיתוח האזור כולו.

“הספר הזה הוא רק פרולוג קצרצר לעשייתך העתידית שעוד לפנינו, ואני מאחל לך שתמשיכי לעשות, לפעול, להגשים, לקדם ולגרום לכולנו להיות טובים יותר”, סיכם דבריו.

שטראוס-בן דרור רעיה הודתה לשותפיה לדרך, מיכאל אילוז ופרופ’ ברהום, על שיתוף הפעולה למען פיתוחו של המרכז הרפואי.

בתום האירוע, שהונחה ע”י ד”ר מיכל קולן מעמותת הידידים, הודלק נר חנוכה, והספר החדש חולק למשתתפים.

הספר “המלאך של הגליל” כולל את סיפור חייה של רעיה שטראוס בן-דרור, בד בבד עם סיפור הקמתו של המרכז הרפואי לגליל, ומעלה על נס את שיתוף הפעולה הייחודי בין הצדדים. כמו כן כולל הספר תמונות מאירועים שונים וציטוטים של שטראוס-בן דרור ושל עובדים בכירים מהמרכז הרפואי. הספר הופק ע”י מנכ”ל עמותת הידידים לשעבר, אמיר ירחי, והעיצוב הגרפי וההוצאה לאור בוצעו ע”י רחלי נופך.

 
השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן