סאלוטה עם דה וינצ’י

סוף-סוף: רובוט דה וינצ'י בשני ניתוחים במרכז הרפואי לגליל: כריתת רחם וערמונית * ביקור הכדורסלנים


 

לאחר מספר חודשי עיכוב ולחץ גדול על משרד הבריאות, הופעל השבוע סוף-סוף רובוט הניתוחים דה וינצ’י שנרכש זה לא מכבר בעזרת עמותת ידידי בית החולים בנהריה – ועמד מיותם עד לאישור המיוחל של שרי הבריאות והאוצר.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2021-12-09-at-13.29.11-scaled סאלוטה עם דה וינצ'י
רובוט דה וינצ’י במרכז הרפואי לגליל נהריה

 

 

כפרניק WhatsApp-Image-2021-12-09-at-13.29.10-scaled סאלוטה עם דה וינצ'י

 

הניתוח הראשון בעזרת דה ויצ’י, בהובלתו של מנהל אגף נשים ויולדות פרופ’ ליאור לבנשטיין, היה ניתוח גינקולוגי לכריתת רחם ותיקון צניחה של דפנות האגן.

הניתוח השני, שהסתיים היום (חמישי 9/12/21) לקראת הצהריים, היה ניתוח לכריתת ערמונית (פרוסטטה), בהובלת מנהל המחלקה האורולוגית, ד”ר דוד קקיאשווילי.

בין הצופים בניתוח היום היתה ח”כ יעל רון בן משה, תושבת האזור, שיחד עם ח”כים ואישי ציבור נוספים פעלה בכנסת למען אישור הפעלתו של הרובוט.

מנהל המרכז הרפואי, פרופ’ מסעד ברהום, שנכח בשני הניתוחים הראשונים, בירך את הצוותים ואמר כי הוא נרגש להביא את הטכנולוגיה החדישה ביותר למרכז הרפואי, לרווחת 650 אלף התושבים שהוא משרת.

 

 

 

**

 

 

  

קבוצת הכדורסל של עירוני “גשם” נהריה ביקרה השבוע במרכז הרפואי לגליל, כחלק ממסורת ארוכת שנים, במסגרתה היא מגיעה למחלקות הילדים מדי שנה.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2021-12-08-at-12.54.30-scaled סאלוטה עם דה וינצ'י

 

בתחילה ביקרו השחקנים, יחד עם היו”ר צביאל רובין, מאמן הקבוצה שי סגלוביץ’, ומנהלי הקבוצה דודו למברג וגיל רון, ילדים מאושפזים במחלקת הילדים ובמחלקה לכירורגיית ילדים.

לאחר מכן הגיעו למרחב חינוכי אפיק, שם שיחקו עם הילדים, הצטלמו איתם והעניקו להם סופגניות תרומת מאפיית אריאל כרמיאל, כדורי סל ואת דגלוני הקבוצה.

סגנית מנהלת המרחב החינוכי, אורית בן יוסף, סיפרה לקבוצה על מרחב חינוכי אפיק, המפעיל מערך חינוכי לילדים ובני נוער בגילאי 18-6 במהלך תקופת אשפוזם.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2021-12-08-at-12.54.31-scaled סאלוטה עם דה וינצ'י

 

בתום הביקור במחלקות הילדים השונות נפגשה הקבוצה עם מנהל המרכז הרפואי, פרופ’ מסעד ברהום, שסיפר להם על ביה”ח והודה להם על ביקורם ועל הקשר רב השנים. היו”ר צביאל רובין העניק לפרופ’ ברהום את דגלון הקבוצה.

מאמן נהריה, שי סגלוביץ’: “מועדון הכדורסל שלנו חרט על דגלו לבקר מדי שנה את הילדים המאושפזים ולשמח אותם, ולו לפרק זמן קצר. החיבור עם הקהילה מהווה עבורנו חלק בלתי נפרד מהעיסוק בספורט תחרותי, ואנו שמחים להמשיך במסורת חשובה זו. רגעים כאלה נותנים משמעות ופרופורציה אמיתית לחיים, מעבר לעניין הספורטיבי”.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2021-12-08-at-12.54.30-1-scaled סאלוטה עם דה וינצ'י

 

 

צילומי סטילס: רוני אלברט

 

 
2 תגובות

  1. ועדת הבריאות בנהריה וזבולון | כפרניק הגב

    […] בתחילת הביקור הציג מנהל בית החולים, פרופ’ מסעד ברהום, את חזון והישגי המרכז הרפואי בשנים האחרונות, אתגרים ותוכניות לעתיד. פרופ’ ברהום ליו”ר ועדת הבריאות, ח”כ סילמן, על הסיוע הרב והאוזן הקשבת שמקבלים מהוועדה, ובמיוחד על הדיונים החשובים שנערכו במסגרתה למען אישור הפעלתו של רובוט דה וינצ’י בביה”ח. […]

  2. בתחתית הטבלה | כפרניק הגב

    […] (רק לאחרונה התקבלו אישורים למכשירי האקמו! ולהפעלת רובוט דה וינצ’י!) – נראה כי במלר”ד (מחלקה לרפואה דחופה, חדר מיון) […]

השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן