כשהלב נפתח

ליה שניידר לוי: התלמידים הגיעו עם חיוך שעורר הד חיובי בקרב המבוגרים *  שרון שרעבי פרידמן: מעורבות התלמידים בחברה משפיעה על תחושת המסוגלות להם


 

כולנו מכירים את התופעה של לבחור להסתגר בביתנו ובאזורים המוכרים לנו, כאשר הפתיחות לעולמות חדשים מאפשרת לנו גדילה וצמיחה, ומרחיבה לנו את הלב ואת הנתינה לאחר.

לאורך שנת הלימודים האחרונה, אחת לחודש בני נוער עם מוגבלות פיזית מבית הספר “תפן” הגיעו לבקר את משתתפי מועדון “הלובי” לפעילות חברתית משותפת.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2022-06-29-at-13.08.34-scaled כשהלב נפתח
מפגש מועדון הלובי עם תלמידי תפן

 

“הלובי” – מועדון לאזרחים ותיקים בכפר ורדים ועדיין, צעיר בגילו, הוקם לפני כשנה ביוזמת המחלקה לשירותים חברתיים ביישוב. המועדון צעיר ברוחו ובנפשו, שואף לשיתופי פעולה וכששרון שרעבי פרידמן, חונכת כיתת התלמידים, יזמה תכנית מפגשים בין 2 הקבוצות, נענתה בחיוב מיידי מצד המועדון ובעידודה של חני יאיר, מנהלת מחלקת החינוך בכפר.

מספרת שרון על היוזמה שלה: “התוכנית מזמנת אפשרות לתלמידים להרחיב את מעגלי ההתנסות במעורבות חברתית בקהילה ולתרום לזולת גם מחוץ לכותלי בית הספר. מעורבות התלמידים בחברה ותרומתם לקהילה עשויות להשפיע על תפיסת הקהילה ולהשפיע על הדימוי העצמי ועל תחושת המסוגלות של התלמידים.”

  

במפגשים עבדו יחד על יצירות אמנות, שחקו במשחקי חברה, שוחחו במעגלים והתעמלו יחדיו. כרכזת מועדון “הלובי”, שמחתי לראות את כל המשתתפים מעורבים בפעילויות השונות. התלמידים הגיעו תמיד עם חיוך ולב פתוח, מה שעורר הד חיובי בקרב המבוגרים, משום שלמעשה, לכל אחד יש מוגבלויות, גם אם הן אינן נראות לעין.

ליה שניידר לוי רכזת מועדון הלובי

 

כפרניק WhatsApp-Image-2022-06-29-at-13.08.34-3-scaled כשהלב נפתח
עושים יצירת אמנות משותפת

 

 

כפרניק WhatsApp-Image-2022-06-29-at-13.08.34-4-scaled כשהלב נפתח
התעמלות משותפת של הלובי ותלמידי תפן

 
השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן