חוששים מרצח


בעקבות האלימות נגד אנשי צוות: הפגנה במרכז הרפואי לגליל בנהריה

 

כפרניק WhatsApp-Image-2020-08-03-at-12.48.13-scaled חוששים מרצח
הפגנה בעקבות אלימות כלפי צוות בית חולים נהריה

 

עשרות רבות של עובדים מהמרכז הרפואי לגליל בנהריה הפגינו הבוקר (יום שני) בכביש 89, בסמוך לכניסה למרכז הרפואי, בעקבות מקרה אלימות חמור שהתרחש ביום חמישי שעבר ביחידה לטיפול נמרץ, במהלכו הותקפו חמישה אנשי צוות ע”י אשה שבן משפחתה נפטר.
המפגינים נשאו שלטים, עליהם נכתב בין השאר: “די לאלימות בבתי החולים”, “הצילו אותנו כדי שנציל אתכם”, “יום שחור לחברה” ו”אדוני השר, שמור עלינו”.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2020-08-03-at-12.48.25-scaled חוששים מרצח
ד”ר ברהום: אפס סובלנות לאלימות

 

לפני ההפגנה התכנסו העובדים ברחבת הכניסה, בה נישאו דברים ע”י יו”ר אר”מ (ארגון רופאי המדינה) וסגן יו”ר הר”י (ההסתדרות הרפואית בישראל), ד”ר זאב פלדמן; מנהל המרכז הרפואי, ד”ר מסעד ברהום; יו”ר ועד הרופאים במרכז הרפואי, ד”ר נמרוד רחמימוב; יו”ר ועד האחים והאחיות, אדוארד חדאד, ויו”ר ועד עובדי מינהל ומשק, איציק בוזגלו.

יו”ר ארגון רופאי המדינה, ד”ר זאב פלדמן, אמר בתחילת דבריו, כי במקום זה נרצח, בשנת 1975, יו”ר אר”מ הראשון, ד”ר גדעון מנליס ז”ל, בעת מילוי תפקידו כרופא המטפל בחולים. “אנחנו לא רוצים להגיע למצב כזה שוב בעתיד”, אמר פלדמן. “צריך להיות חוזה חד-משמעי בינינו ובין עם ישראל: אנו מטפלים בכם ואתם לא פוגעים בנו. אנחנו נמצאים היום בחזית המאבק בקורונה. אנחנו היום צה”ל ומשרד הביטחון של מדינת ישראל. אנו דורשים שהמדינה תגן עלינו, ברמה של תקציבים למאבטחים ולמצלמות אבטחה, ותגן עלינו ברמה של מתן מענה משטרתי מיידי. חובה עלינו להגיש תלונה במשטרה, חובה על המשטרה לא לסגור תיקים מחמת חוסר עניין לציבור, וחובה על בתי המשפט לא להקל בעונשם של מי שפגעו בצוות רפואי בגלל ‘נסיבות מקלות’. אין נסיבות מקלות לפגיעה בצוות רפואי”.

 

 

 

ד”ר ברהום אמר: “כמנהל המרכז הרפואי, כואב לי לראות עובדים שלי, שעושים עבודתם נאמנה, במקצועיות ובמסירות, ומותקפים בצורה כזו. כל מי שקורה לו דבר כזה, צריך להגיע מיידית להנהלת המרכז הרפואי. יש בידי את האפשרות להרחיק משטח המרכז הרפואי אנשים אלימים. אמנם במקרה האחרון זה היה מאוחר מדי, אבל אני לא מוכן שכך יהיה גם בעתיד. יש לנו אפס סובלנות למקרי אלימות”.
יו”ר ועד עובדי מינהל ומשק, איציק בוזגלו, אמר: “מי שמציל חיים, נמצא בסכנת חיים. אנחנו לא מרגישים מוגנים. לא נמשיך להיות שק החבטות. הגיע הזמן שנקבל יותר מאבטחים, יותר שוטרים ויותר תקציבים”.
לאחר מכן צעדו העובדים לעבר כביש 89, שם החזיקו בשלטים וקראו קריאות נגד האלימות. כלי רכב רבים שעברו בכביש צפרו למפגינים לאות הזדהות.
יצוין כי ההפגנה אושרה ע”י המשטרה והתנהלה עפ”י הנחיות משרד הבריאות, על רקע התפשטות נגיף הקורונה.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2020-08-03-at-12.47.59-scaled חוששים מרצח
עובדי המרכז הרפואי לגליל מוחים על כביש 89

 

צילומים: אלי כהן

**

 

עדכון (שני 3/8/20 בבוקר)

במחלקת הקורונה שבמרכז הרפואי לגליל בנהריה מאושפזים 18 חולים מאומתים, שבעה מהם במצב קשה, שלושה במצב בינוני והשאר קל.


תגובה אחת

  1. רופא הותקף בנהריה | כפרניק הגב

    […] היכתה חמישה עובדים וגרמה נזק לרכוש. בעקבות אותו מקרה נערכה הפגנה במרכז הרפואי, בהשתתפות עשרות עובדים ובתיאום בין הוועדים השונים (ועד […]

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן