ביקורת? אין!


אומגה, דו”ח ביקורת, ערר לארנונה, מגרסות, ועדת איתור למנכ”ל, ספריה ועוד

 

כפרניק WhatsApp-Image-2019-12-15-at-09.33.54-scaled ביקורת? אין!
מליאת מ.מ. כפר ורדים דצמבר 2019

 

 

אייל שמואלי במסגרת “עדכוני ראש המועצה” במליאת מ.מ. כפר ורדים בשבוע שעבר:

ניר מסיקה, שנבחר לפני מספר חודשים למנכ”ל המועצה, החליט לחזור למשרד האוצר. ביקשתי מהגזבר אילן עמרם, מהיועץ המשפטי עדי הרטל ומחבר המועצה איתן היימן להשתתף בוועדת איתור למנכ”ל חדש.

 

אנחנו חונכים מליאת גנים חדשה בעיצוב מדהים של מיכל תירושי, תושבת הכפר.

 

רצפת הספריה “התייצבה” (סבלה מרעידות) לאחר שהוצאו מהמקום כ-5,000 ספרים (2.5 טון !) וכן ערכו סידור מדפים חדש.

 

**

 

כפרניק WhatsApp-Image-2019-12-15-at-09.37.07-scaled ביקורת? אין!
יותם ועלמה אורון מגישים עצומה לראש המועצה

 

שמואלי הודה בחום לעלמה (כיתה ב’) ויותם אורון (כיתה ד’) – שהגישו לו עצומה עם מעל 200 חתימות להקמת אומגה בחורשת ברבת. לעצומה היתה מצורפת גם הצעת מחיר, 76,000 ₪, שקיבל האבא, יונתן אורון.

כן עדכן ראש המועצה כי נמצא בהמשך בחינת הקמת פארק המשפחה ולאחרונה נערך ביקור מוצלח של קובי בנבנישתי, יו”ר אגף ההקצאות במפעל הפיס. בחודש הבא תגיע לכפר הנהלת הקרן הקיימת, וגיוס המשאבים לפארק ולפרויקטים אחרים נמצא בהילוך גבוה.

**

טוביה ארז הציג למליאה הצעה לגיבוש נוהל הפעלת מגרסות ניידות. לדבריו, הרקע לבקשתו היו תלונות תושבים על מגרסות שפעלו בעבר בגולדן וילג’ ובשכונת ורד הכפר. למגרסות רעש רב וכן עושות אבק. לדברי ארז, במהלך בדיקת העניין, מצא כי הפעלת מגרסה דורשת “רישיון עסק”, וכי למפעילים לא היה רישיון כזה לכן הפסיקו העבודות בשטח. להצעתו, יש לבחון באופן יסודי את הנושא ולגבש נהלים להפעלת מגרסות בשטח הרשות. בהמשך ציין כי למגרסות גם יתרונות אקולוגיים, כלכליים ובטיחותיים – בכך שסלעים הופכים במקום לחצץ וחומר מילוי, ללא שינוע. שמואלי ציין, כי תנועת משאיות כבדות, היא המחיר שאנחנו “משלמים” על הפסקת הגריסה בשטח.

לא נערכה הצבעה בנושא.

 

המועצה אישרה את מינויו של עו”ד צור גלוזמן כיו”ר ועדה ערר לארנונה במקומה של עו”ד תמי איצקוביץ שפרשה מתפקידה לאחרונה.  התפקיד נעשה בהתנדבות.

 

המועצה אישרה את מינוי שמואלי ושמר ברוך מהנדס המועצה, לועדת מכרזים משותפת עם עיריית מעלות-תרשיחא לצורך יעוץ אסטרטגי לאזור התעסוקה המשותף.

 

נערך דיון קצר בדו”ח הביקורת של משרד הפנים לשנת 2018. קרן דרוקמן אדיב, המשמשת גם כמבקרת מ.מ. רמת ישי, אמרה כי טרם ראתה דו”ח כל-כך טוב, ללא כל ליקויים. היא הוסיפה כי ישנם מספר פרמטרים בדו”ח שצריך לתת עליהם את הדעת, כמו מספר התיקים הגדול במחלקת הרווחה, ביניהם גם תיקים על אלימות נוער, בדידות ועוד.

שמואלי הודה לגזבר עמרם וכן לחברי ועדת ביקורת, טוביה ארז ושרונה שלו מאייר (יו”ר הועד, אייתן היימן, נעדר מישיבת ועדת הביקורת, אך נוכח במליאה).

 

נערך דיון קצר בדו”ח רבעון שלישי 2019. לדברי הגזבר, נמשכת אי הוודאות בנוגע להקצבות מדינה.

**

עוד במליאה:

אושרו מספר תב”רים

שולמית זיו על מצוקת החניה ליד מועדון הגמלאים

 

 

 

 

תגובות פייסבוק


2 תגובות

  1. צביקה הגב

    למה המועצה לא חושבת על צביעת עמודי החשמל בשלב א’ שלא נצבעו מאז שקם הכפר, ממש מבייש, מתקלפים

  2. אריק הגב

    שכונה בחיפה שמחזיקה על כתפיה מועצה של 60 אלף תושבים…
    אופטימי ששר הפנים הבא יעשה את הנדרש בנושא…

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן