שיח גלריה עם ריה אושפיז


חגית פרידלנדר על שיח גלריה עם ריה אושפיז
חגית פרידלנדר
להיות במקום גבוה ונשגב ולא להיכנע לחוויות המחלישות
כפרניק של IMG_1792 שיח גלריה עם ריה אושפיז

 

היינו רק שישה שזכו לשמוע את ריה אושפיז בשיח גלריה על תערוכתה, ספקטרום, המוצגת בספריה. פגישה מרגשת עם אמנית מיוחדת במינה שסיפרה לנו בפתיחות ובנועם על מקורות יצירתה, נגיעות בחייה, על הבית בו גדלה ועל דרכה האמנותית.
ראיתי לפני אישה אצילית, גבוהה, מעמיקה וקשובה המעוררת השראה ומחשבות שמעבר ליומיומיות ולבאנליות של החיים.
 
עבורי זו הייתה חוויה מתקנת בימים של אי שקט וסערות נפש מטלטלות. היכולת לצאת מקושי לבחור את המציאות אותה רוצים לבטא ובה לחיות, היא מופלאה בעיני וריה בדרכה השקטה וחודרת לבבות מצליחה לעשות זאת ולגעת בנימים הכי רגישים של ההוויה.
אפשר בהחלט להיוולד למציאות מסוימת שלא בחרנו ובכל זאת לאמן את עצמנו להתנתק ולבחור לנו מציאות אחרת שמתאימה לנו, שומרת עלינו ומביאה אותנו למקומות טובים יותר. סיפורה המרגש של ריה נגע בכולנו.
 
התבוננות חוזרת בעבודותיה האירה לנו פינות שבמבט ראשון לא תמיד ניתן לקלוט. בכל מקרה כל אחד בעיניו הוא רואה וכמו בכל יצירת אמנות הצופה מזדהה, מתרשם, מושפע וחש את העבודה מתוך עולמו שלו וזה לא בהכרח תואם למקום ממנו יצר האמן.
זה הנפלא שבדיאלוג שאנו מנהלים עם עבודות בתערוכה.
 
כפרניק אושפיז 003 שיח גלריה עם ריה אושפיז
ריה שיתפה אותנו בתהליך היצירה של חלק מהעבודות, ברקע הוצגו על מסך עבודות מצולמות נוספות מעולמה העשיר. רוב העבודות מאופיינות בצבעוניות ענוגה ומרגיעה והרמוניה נכספת. טבע ונופים פנימיים יוצרים מרקמים מעניינים, עתירי דמיון.
את הערב חתמה ריה ב"פעם הייתי מלאך", שיר אישי משלה שהתאים לאווירה האינטימית שאפשרה זאת.
יצאתי בתחושה של התרוממות רוח, מחוזקת, ספגתי מכוחותיה ושמחתי שבחרתי להקשיב לקול הפנימי שלי להיות במקום גבוה ונשגב ולא להיכנע לחוויות המחלישות.
 
תודה, ריה, בשמי ובשם כולם על ההצצה לעולמך.
 
***
 
 
***
 
התערוכה תציג בספריית כפר ורדים עד סוף דצמבר
 
 
 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. אורח/ת רז הגב

  שיח גלריה
  כל התבוננות בתערוכה מביאה את המתבונן , גם אם אינו רוצה בכך,לכדי צלילה בנפשו שלו ווודאי במחשבותיו ותפיסות חייו של היוצר. חגית מתארת את ריה אושפיז בנועם בחן וברגישות שהם כה אופיניים לחגית
  הצבעים הפסטליים משרים עלינו אוירה של סובלמציה הרמוניה וראיה מרחבית של יקומנו
  על כך הרבה תודה

 2. אורח/ת יעל הגב

  שיח גלריה
  לא מכירה את האומנית אך מאחלת לה בהצלחה רבה.הכתבה של חגית נתנה לנו להכיר את אישיותה של האומנית שמסתבר מיוחדת במינה.שוב רגישותה של חגית לחוויות יוצאת לאור.

 3. ריה אושפיז הגב

  תודה
  תודה לך חגית על רגישותך, הקשבתך,והפירגון הנדיר בימים אלה.כתיבתך מאמר זה,נתן לי כוח לרצות להמשיך.
  אוהבת
  ריה

 4. נעמי הגב

  כמה יופי
  “להיות במקום גבוה ונשגב ולא להיכנע לחוויות המחלישות”
  איזה משפט מקסים ומעמיק, שגורם לנו להתעלות ולחפש את הגבוה, האמיתי, הכן והנוגע, את היופי . תודה חגית על כתיבה מרגשת, נשמע שהתערוכה באמת נכנסה לך ללב.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן