עיסוי באבנים חמות


גילי לזר יוסף, עיסוי באבנים חמות
גילי לזר יוסף

החום ממיס את הרקמות, ומאפשר ליד שמלווה אותן לחדור יותר עמוק

כפרניק לזר_1 עיסוי באבנים חמות

 

חורף בחוץ, הציפורים נודדות, הגשם יורד, הנפש מתכנסת, הגוף מתכווץ וקר. נורא קר. אפילו השכבה הרביעית שעלינו לא מקלה על הכפור. יש שתי אנרגיות חשובות ומהותיות ביקום שהן חום וקור. בעוד שהקור מכווץ ומצמצם, החום פותח ומרחיב. לכן, הפתרון האולטימטיבי, בעיקר בעונת החורף, להתרוממות הרוח והנפש וחימום הגוף והלב, הוא עיסוי באבנים חמות.
האבנים שבהם משתמשים בטיפול הינן אבני בזלת שמתחממות מהר ומתקררות לאט, במיוחד אחרי הנחתן על הגוף. לעיסוי זה יתרונות רבים. ראשית, יש בו רובד פינוקי ממעלה ראשונה: החום עוטף וממיס כל רקמה בגוף, מרחיב ומאפשר לנפש להיות מה שהיא, והלב מבקש בחרש שהיחס החם והמיטיב הזה, תרתי משמע, לא יפסק לעולם. שנית, גם הגוף התפוס ביותר שנתקלתי בו, לא יכול להישאר אדיש לנוכחות המהפנטת של האבנים: הרקמה הנוקשה, יונקת ברצון ובאינטנסיביות את החום המוקרן מאבן הבזלת, כאילו ייחלה שתגיע כבר הנחמה הזו. לכן, השימוש באבנים חמות ממיס את הרקמות, ומאפשר ליד שמלווה אותן לחדור עוד יותר עמוק, לשורש הרקמה הכואבת, ולעטוף אותה בחום מבריא ומרפא.
במילים אחרות, האבן החמה חודרת בקלות לשרירים התפוסים, סופגת אליה את הרעלנים המכווצים, ומותירה אחריה רקמה מחודשת, רכה ונינוחה. כמו כן, עיסוי באבנים חמות ממריץ את חילוף החומרים ומגביר את הוצאת הרעלים מהגוף. יתרון נוסף הוא שיש ערך לא מבוטל לאבן שמונחת דקות ארוכות על הגוף, גם אם היא מעובדת. אני מבטיחה לכם שאנרגיית האדמה שבה, תחדור גם את שכבת הסקפטיות העבה ביותר, ותותיר את הגוף המקבל שמימי יותר ונוקשה פחות.
באופן עקרוני, אני מעדיפה טיפולים ארוכים, יותר משישים דקות. אם כי, לעיתים, אתפשר על האורך. לא כך הדבר בטיפול באבנים חמות. לעניות דעתי, זהו טיפול שדורש אורך של 90 דקות. או לפחות 75 דקות, ולא דקה אחת פחות. בעיניי זהו קריטי.
יש שתי סיבות עיקריות לעניין הזמן: ראשית, בטיפול מעין זה, יש התעסקות לא מועטה של המטפל בעזרים, הלא הן האבנים – צריך לדאוג לחומן האופטימאלי, שיתאים לדרגת החום המועדפת על המקבל, הנחת האבנים והורדתן מהגוף – כל אלה לוקחים זמן. הסיבה השנייה והעיקרית היא, שמבחינה פיזיולוגית, מהרגע שנשכבתם על מיטת הטיפול, הגוף זקוק לעשרים דקות בממוצע על מנת להירגע, וזה כמובן כשהגעתם לקליניקה במצב רגוע למדי. אך כמה מכם מקבלים עיסוי במצב רגוע? הרי רובינו מגיעים לטיפול כי אנו זקוקים להקלה במתחים. לכן אם נוריד עשרים דקות מטיפול בן שעה, לא ייוותר לנו זמן רב להירגע. עד שהעיסוי יתחיל, אחרי הנחת האבנים, כבר יגיע הזמן לקום. מה גם שניקוי הרעלים יהיה פחות אפקטיבי, דבר שעשוי לגרום לריכוז של כאב באזור הראש. לכן כאמור, בעניין הזמן אני לא מתפשרת, ולא אסכים לקבל או לתת עיסוי באבנים חמות שאורכו רק שעה.
לכלל זה יש יוצא מן הכלל והוא טיפול בילדים. גם הם יכולים לחוות את הטיפול, אך יש להקפיד על לא יותר מ-45 דקות. כמו כן, יש לשים לב לטמפרטורה של האבנים כי עורם של ילדים רגיש יותר. 
כפי שציינתי, יתרונותיו של טיפול זה רבים. אך לצערי, לא כולם יכולים לחוות אותו. למי, אם כך, אסור בתכלית לעבור עיסוי מעין זה? קודם כל, אנשים בעלי לחץ דם גבוה או נמוך, כיוון שהאבן החמה גורמת להרחבת הרקמות וכלי הדם, דבר שיגרור ירידה בלחץ הדם. יחד עם זאת, העיסוי יתאפשר אם האדם מאוזן על ידי כדורים. גם חולי סכרת ואנשים עם בעיות בזרימת דם ורידית או טרומבוזיס (קרישי דם) לא יוכלו לקבל את הטיפול. כמו כן, מוטב שאנשים עם גידולים סרטניים לא יעברו טיפול מעין זה, כיוון שאבנים חמות ממריצות את הדם יותר מכל טיפול אחר, ומן הסתם גורמות גם להמרצה לימפתית.

 

כפרניק לזר_0 עיסוי באבנים חמות
בהכללה גסה, חולי סרטן נוטים לחולשה והאימפקט העמוק של הטיפול עשוי להעמיס על גופם. יחד עם זאת, חשוב לי להדגיש, כי הם מאוד זקוקים למגע ולהפגת מתח ואפשר להציע להם טיפול אחר, יותר עדין. בנוסף לכך, לרשימת האנשים שלהם לא מומלץ לחוות עיסוי באבנים חמות, אוסיף גם נשים בהיריון, אנשים עם בעיות לב, אנשים שעברו אירוע מוחי וכן, אנשים עם בעיות עור כגון פסוריאזיס, אקזמה, מחלות פטרייתיות וכדומה. לגבי אנשים שעברו ניתוח בזמן האחרון, רצוי לבקש אישור מהרופא המטפל.  
למרות שאחד מיתרונותיו של עיסוי זה הוא בהמרצה ובהזרמה של הדם, החום וניקוז הרעלנים עשוי לעייף מאוד. על כן, חשוב שבתום הטיפול תאפשרו לעצמכם לנוח לפחות לשעה נוספת. כמו כן, זכרו שניקוז הרעלים הוא אדיר, לכן תוכלו לעזור לגוף להתנקות ביתר יעילות על ידי שתייה מרובה של מים אחרי הטיפול.
עיסוי באבנים חמות מדגיש ביתר שאת, את הקשר הבלתי נדלה והבלתי ניתן לפירוק בין גופינו לנפשנו: זהו טיפול שפותח חסימות בכל הרבדים וגורם לאיזון פנימי ורוחני, שחרור מתחים נפשיים ופיזיים כאחד.
אני מאחלת לכם חורף חם ומפנק, ונפש משוחררת השוכנת בגוף נינוח ופתוח. 
באהבה,
גילי.
גילי לזר יוסף – מסע פנימה
רייקי מאסטר
טיפול בכאבים כרוניים • עיסוי לנשים בהריון
פרחי באך • סדנאות • דמיון מודרך
050-991-1250
© כל הזכויות שמורות לגילי לזר

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. אורח/ת הגב

  מאמר מעניין-מגיבים-לא לשכוח להתנפל על הגברת גילי לזר יוסף כמו —
  מאמר מעניין-מגיבים-לא לשכוח להתנפל על הגברת גילי לזר יוסף כמו שהתנפלתם על הגברת צלה שנער

 2. אורח/ת הגב

  למגיב מספר אחד
  המאמר אכן מעניין ולא ברור למה בחרת בתגובה כל כך לא רלוונטית שכל כך מנסה להצית אש.
  חבל
  התחלנו שנה חדשה 2011 ואולי כדאי שננסה להיות בה קצת יותר סובלנים וסבלנים?
  שנה טובה לכולם (וכמובן גם לגילי ולכל המטפלים האחרים שהתברכנו בהם בכפר)

 3. עירית הגב

  אבנים חמות – טיפול חם
  תודה רבה לך גילי על הכתבה , עשית לי חשק
  אני קיבלתי בעבר טיפול ממך והוא היה מרפא ומפנק כאחד !
  אני אשמח לבוא שוב בקרוב…

 4. כתבתי את תגובה 1. הגב

  אני מהתגובה מספר 1.
  גילי זה לא היה כלפייך או כלפי צילה. הייתי ציני.
  אני מאחל לשתיכן בהצלחה. כתבתי את זה כי פחדתי שיכתבו שוב דברים לא לעניין. לא הובנתי כראוי.
  שמעתי שגילי מצוינת. ואני גם מחבב את צילה ומאוד אוהב לקרא את המאמרים. סליחה שלא יצאתי ברור.

 5. אורח הגב

  גילי לזר יוסף
  מי שלא חווה מגע ידה של גילי לא חווה טיפול אמיתי, איכותי ומקצועי מימיו. אחת המטפלות היוטב טובות וקשובות בארצנו הקטנטונת.

  עשו טובה לגופכם ונשמתכם וקבעו טיפול עוד היום!

 6. אורח/ת הגב

  לגילי יש ידי זהב ולב זהב כאחד!
  ממליצה לכל אחד שרוצה לפנק את עצמו להזמין תור ולהתמסר למגע הקסום והמרפא שלה!

 7. אורח/ת הגב

  נשמע כיף 🙂
  עושה חשק להתפנק

 8. גילי הגב

  תודה לכולכם וגם למגיב מספר 1
  ראשית, נהרות של תודה לכולם על המילים המפרגנות ועל תשומת הלב:) ולך, מגיב מס’ 1 – תודה מיוחדת על כך שהבהרת את כוונותיך האמיתיות. תחילה הבנתי אותך בשונה ממה שהתכוונת, ואני מאוד שמחה שהתבדיתי. שנה אזרחית נפלאה לכולם וחורף גשום וחם חם חם:)

 9. אורח/ת הגב

  המלצה חמה
  אני השתתפתי בסדנה לנשים שגילי מעבירה,קיבלתי הרבה מאוד כלים לעזור לעצמי להרגע. ממליצה בחום.

 10. אור אחת הגב

  ממליצה בחום! (תרתי-משמע)
  המאמר מעניין מאוד. לקוראים/מגיבים: גילי היא מטפלת בעלת מגע של קסם: נעים, מרפא, רך ועוצמתי בו-זמנית, ניסיתי ואני ממליצה בחום!
  וגילי, ממש עשית לי חשק לעיסוי באבנים חמות…

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן