מתחילים לראות כסף


הקמת אולם ספורט בכפר ורדים
עודד שלומות
המועצה אישרה מספר תוכניות פיתוח
כפרניק של ארנונה 144 מתחילים לראות כסף

המועצה אישרה: תקציב של 7 מיליון ש"ח לאולם הספורט, הגדלת תקציב לאולם ההתעמלות ב"קשת" (במקום הבלון) ותקציב לתוכנית אב לאיכות הסביבה * התקבלו 390 אלף ש"ח ממשרד הפנים.

 

 
בישיבת המועצה שנערכה אמש (יום ג’, 13 בינואר 2011) אישרה מועצת כפר ורדים מספר תקציבי פיתוח (תב"ר – תקציב בלתי רגיל):

אושר תקציב של 7 מיליון ₪ להקמת אולם ספורט בסמוך לקריית החינוך: חטיבת הביניים אמירים ובית ספר תפן שיעבור לכפר ורדים.
 
אלו המקורות התקציביים:
המשרד לפיתוח הנגב והגליל – 1.5 מיליון ₪.
מפעל הפיס – 2 מיליון ₪.
משרד הבינוי והשיכון – חצי מיליון ₪.
תקבולים מהחברה לפיתוח כפר ורדים – 3 מיליון ₪.
 
 ***
 
אושרה הגדלת תב"ר לאולם התעמלות בבי"ס קשת (במקום הבלון…) בסך של 304,600 ₪ במימון משרד התרבות והספורט. סכום זה מצטרף ל-1.25 מיליון ₪ שכבר אושר לפני מספר שבועות. לדברי ציון דרור, מנהל מחלקת ההנדסה, חסרים שני אישורי תוכניות בלבד להתחלת ביצוע הפרויקט.
 
***
 
המועצה גם אישרה תב"ר להכנת תכנית אב להפרדת פסולת במקור בעלות של 77 אש"ח. מקורות מימון: המשרד להגנת הסביבה ("קרן הנקיון") – 67.76 אש"ח והיתרה מתקציב רגיל/קרנות.
 
בנוסף, אושר תב"ר להכנת תכנית מפורטת לפריסת מערך מחזור ברשות להפרדת פסולת במקור ל- 2 זרמים בעלות של 37.8 אש"ח. מקורות מימון: המשרד להגנת הסביבה ("קרן הנקיון") – 33.25 אש"ח והיתרה מתקציב רגיל/קרנות.
 
ראש המועצה, סיון יחיאלי, הסביר כי תוכניות המיחזור "הסטנדרטיות" שמציע המשרד לאיכות הסביבה אינן מתאימות לכפר ורדים, שכבר צעד כברת דרך גדולה בנושא ולכן צריך תוכנית ספציפית ומותאמת. תוכנית האב תוכל להוות בסיס לקבלת תקציבים ולהתארגנות מתאימה.
 
***
 
כפרניק של ארנונה 144_0 מתחילים לראות כסף
 
בנוסף לאישורי תב"רים אלו, דיווח ראש המועצה על קבלת מענק פיתוח ממשרד הפנים בסך 250 אש"ח ממשרד הפנים, ועוד סכום של 140 אש"ח שהגדרתו/ייעודו איננו ברור עדיין…
לדברי יחיאלי, מענקים אלו אינם טריוויאליים, משום שעל-פי הקריטריונים "המעוותים" של הממשלה איננו זכאים להן, ע"פ הדירוג הסוציו אקונומי. הוא הזכיר כי הגשנו בג"ץ בעניין זה, וכי ייתכן שגם זו הסיבה לנדיבות הממסדית הפתאומית.
 
***
 
בהמשך הישיבה אישרה המועצה את צירופה של חברת המועצה איריס וקנין לועדת הנחות (יו"ר), לועדת הנהלה ולועדת בטחון.
 
***
 
בפתח הישיבה מסר יחיאלי מספר הודעות:

 * ההצטרפות לשביתת הרשויות המקומיות, שבוטלה ברגע האחרון, הייתה מתוך מאבק אמיתי וצודק של השלטון המקומי נגד גזירות הממשלה. במסגרת ההסכמות של יו"ר מרכז השלטון המקומי, שלמה בוחבוט, עם הממשלה, שוריינו כמה עשרות מיליוני ₪ עבור "רשויות קטנות באשכולות סוציו אקונומים גבוהים".
 

* עודד נוריאל הגיש שאילתא הנוגעת למינוי דירקטורים בתאגיד המים "מעיינות זיו".

יחיאלי הסביר שכבר לפני כשנתיים נקבעו ורדה טליסמן ואייל שמואלי כנציגים בדירקטוריון מטעם כפר ורדים. אלא שמינויו של שמואלי לא אושר מכיוון שהממשלה רצתה לצרף לתאגיד רשויות נוספות "ולשמור" להם מקומות בדירקטוריון. התאגיד סירב לקבל רשויות נוספות והליך הבקשה והסירוב היה ממושך.
כשהסתיים עניין זה, התברר כי "חסרות" נשים בדירקטוריון (חייבים לפחות שליש נשים…) ושוב עוכב מינויו של שמואלי. ככל הידוע בכוונת מועצת שלומי למנות בקרוב דירקטורית (אישה), ואז סביר להניח כי תיפתח דרכו של שמואלי לדירקטוריון.
 
* ללא קשר: המועצה קיבלה החלטה הקוראת לבטל את תאגיד המים. זוהי החלטה פוליטית/הצהרתית במסגרת מאבק הרשויות בעליית מחירי המים.
 
 
* נציגי המועצה נפגשו השבוע עם רונן כהן, סמנכ"ל שיווק וסחר במינהל מקרקעי ישראל, ולדברי יחיאלי אנחנו ממש לקראת סגירת כל הפרטים וההסכמים להמשך פיתוח הכפר ושיווק המגרשים בשלב ב’.
 
 
***
 
בהמשך השבוע נביא דיווחים נוספים מישיבת המועצה:
 
 
 
 
 
 
 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. אורח/ת הגב

  כל הכבוד!
  בשקט בשקט, בלי להפוך שולחנות, ראש המועצה שלנו מעלה אותנו על דרך המלך!

 2. אורח/ת הגב

  תודה לעודד שמעדכן אותנו
  תעדכן שוב כאשר יתחיל לפעול אולם הספורט……..

 3. נורית ג. הגב

  זמן הפרעון
  לדיבורי ראש המועצה מתווספים גם עשייה וקבלות, עם נחישות ועקביות נגיע לארץ המובטחת ולאולם ספורט, שהיה לכולנו בהצלחה מחזקים את ידייך.

 4. אורח/ת הגב

  עכשיו שיורידו את הארנונה
  להוריד את הארנונה!!!!!!!!!

 5. אורח/ת הגב

  נראה כסף רק
  שיצאו כאן מכרה זהב אולי או באר נפט לפחות…

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן