מצעד החיים


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
איתן מטלו
מכפר-ורדים למחנות ההשמדה בפולין
כפרניק  השואה 2011 031 מצעד החיים

מצעד החיים – מכפר-ורדים לפולין.

 
לא רבים בכפר ורדים ידעו, לפחות עד פרסום הראיון עמה במוסף לשבת של "ידיעות אחרונות" מיום 22/4/2011, שרס"ן אסנת אור, תושבת כפר ורדים ופעילה במניין המשפחתי של הכפר, היא מפקדת פרויקט "עדים במדים" בצה"ל.
כפרניק  השואה 2011 028 מצעד החיים
במסגרת תפקידה זה בצבא, אסנת ליוותה מאות חיילים וקצינים ל"מצעדי–חיים" במחנות ההשמדה בפולין ולביקורים בפולין ובגרמניה. לדעתי, אם יש תוקף לביטוי "משואה לתקומה", הרי זה לראות חיילים של המדינה היהודית החופשית צועדים במדים באותם מקומות בהם התכוונו בעבר להשמיד את עמנו.  
אסנת תשתחרר בקרוב מצה"ל. ב"מניין המשפחתי המסורתי כפר-ורדים", אשר אסנת ומשפחתה חברים בו, חיכו מזה זמן-מה לשחרורה של אסנת מצה"ל, בכדי שתוכל להצעיד גם אותנו במקומות בהם צעדו, אך לפני מספר עשורים, יהודים אל מותם. 
אסנת נענתה ברצון להצעה, להוציא משלחת של תושבי כפר ורדים למסע תחת הכותרת "לזכור את העבר, לחיות את ההווה, לבטוח בעתיד" (ציטוט מדברי אבא קובנר).
 
 
המסע המתוכנן יתקיים בסוכות תשע"ב (17-24 באוקטובר 2011) ומיועד לכלל תושבי הכפר – מבוגרים בלבד (ללא ילדים).  במוצ"ש, 28 במאי, בשעה 21:00, ניפגש במליאת הגנים של שלב א’, לשמוע ולהשמיע. בפגישה נדון בתכנים של המסע ובמקומות בהם נבקר – אשר יושפעו מרצונותיהם ומבקשותיהם של היוצאים למסע.  
 
הציבור מוזמן – נשמח לראותכם!.
 
המעוניינים להצטרף למסע (מספר המקומות מוגבל) מתבקשים לפנות לאיתן מטלו (050-4020892), דוא"ל ematlaw@gmail.com
 
 

תגובות פייסבוק


השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן