וועד הבית בשו-שו


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
עודד שלומות
מחלוקות פנימיות מעכבות הבחירות לוועד בית הכנסת
כפרניק של בית הכנסת 003 וועד הבית בשו-שו

 

למרות פרסומי המועצה והצהרותיו של פרי שחף בדבר קיומם של בחירות לוועד בית הכנסת ב"חנוכה" – חודש כסלו חלף עבר לו. גם טבת נמוג ונאסף אל אבותיו. ואף הירח המלא של מחצית שבט גם הוא הולך וקטן – ובחירות איין.
וגם מועד "חדש" לבחירות עדיין לא נקבע…
 
יו"ר הוועד (המסיים) פרי שחף סירב להתייחס בעניין זה ואף "טרק" את הטלפון.
רב הקהילה האורתודוקסית, שלמה גולדפרב, נשאל בעניין, הבטיח תשובה, ונעלם/נאלם.
ראש המועצה, סיון יחיאלי, לא התייחס למועד הבחירות, אבל הדגיש כי המועצה תקפיד שהבחירות יערכו בשקיפות ועל פי כל הקריטריונים המחייבים התנהלות של כל גוף ציבורי.
 
 
כפרניק של בית הכנסת 003_0 וועד הבית בשו-שו
אחדים מחברי הקהילה האורתודוקסית (השמות שמורים במערכת) סיפרו כי בתקופה האחרונה הקהילה מפולגת ומלאה באינטריגות שאינן מאפשרות את קיום הבחירות. לדברי גורמים אלו, אין לקהילה "תקנון" תקף וכללים ברורים מי רשאי להצביע. לדבריהם, חלק מהתנהלות הועד היוצא נעשית ב"שו-שו" וללא כל דיווח וכללי מינהל תקינים.
כן אמרו, כי מועד האסיפה לדיון בתקנון נדחה כל פעם, תוך תחושה שהעסק פשוט "ממוזמז" בכוונה. הם הזכירו כי וועד בית הכנסת נבחר לפני שנתיים ומאז התחוללו תמורות רבות בכפר, כמו פורום הקשבה והעתירה בנושא המקווה שהוגשה ונדחתה. כמו כן, שני חברים בולטים ופעילים גם פרשו בכעס מהוועד: שמעון אמזלג וחוטר ישי.
בחודשים האחרונים גם משמש בית הכנסת באופן כמעט קבוע להרצאות בנושאים שונים, ויש הגורסים כי הוועד החדש צריך לכלול גם אנשים שאינם בהכרח מהקהילה האורתודוקסית.
גם בקרב האורתודוקסים יש קולות המבקשים "לנצל" את הבחירות על מנת להכניס לקהילה ולוועד גם אנשים יותר מתונים ולראות בבית הכנסת ובנציגיו שליחי ציבור של כל קהילת כפר ורדים.
בנוסף לעימות על רקע הבחירות, בקהילה האורתודוקסית גם מחלוקת חריפה האם להגיש בג"ץ על פסיקת בית המשפט שדחה את עתירתם בעניין המקווה. אחרים גם מערערים על דרכו ועל סמכותו הרוחנית של רב הקהילה, שלמה גולדפרב. בתוך כך ישנן גם טענות שמי שמשלם את משכורתו נוהג בו (ברב) כ"שפוט" ובקהילה כ"גביר".
 
 
ובתוך כל הרצונות והניגודים, תיכף פורים ופסח
ואולי כבר המשיח ממתין בפתח –
אבל הבחירות ב"חנוכה" נשארו בגדר הבטחה שהתפוגגה באוויר…
 
***
 
 
 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. אחד מהכלבים הישנים הגב

  לדעתי
  הבחירות כבר התקיימו בתאריך שהם קבעו אז, והם פשוט לא רוצים למשוך אש ולהעיר כלבים ישנים, ולכן הם שותקים ועושים כאילו לא היו בחירות וכאילו הם מחכים שהמועצה תתן להם הוראות.הבחירות שלהם היו, עלפי ה”כללים” שלהם, יש להם ועד, ושאנחנו נמשיך לישון.

 2. אורח/ת הגב

  העסקונה החרדית הגיעה לכפר ורדים
  למה שהחרדים יוותרו על מתנת החינם שניתנה להם?

 3. אורח/ת הגב

  אז מה?
  למה זה אמור לעניין את כולנו?

 4. אורח/ת הגב

  זה בהחלט אמור לעניין את כולנו
  כי בית הכנסת הוא מבנה של המועצה שאת/ה משלם עבורו ועבור החזקתו וזכותך להשתמש בו. לידיעתך, עד לאחרונה לא נתנו הקיצונים מאנשי בית הכנסת לציבור להשתמש במבנה, ורק לאחרונה החלו לערוך בו הרצאות. בגלל שהבניין שייך לציבור, והציבור החל להשתמש בבנין, הוועד חייב להיבחר מכלל הציבור.

 5. אורח/ת הגב

  ל 3 – אני מבקר בבית הכנסת לעיתים ונעשה לי שחור בעיניים
  ממש לא נעים להיות שם, מתפללים חרדים זרים, לא מפה.בית הכנסת הוא מקום התכנסות, והוא הפך למקום מנוכר ודוחה בגלל מתפלליו הקיצונים.אשמח אם יחזירו לי את בית הכנסת שהיה פה אך לפני כמה שנים, לפני בוא הקיצונים החרדים, ובראשם גולדפרב.

 6. יהודי הגב

  כשאין חדשות לפרסם- הפיתרון: עלילות דם
  כנראה באמת משעמם בכפר ורדים ולכן חדשים לבקרים ממציאים המצאות (בעילום שמות כמובן) נגד אנשים, שכל חטאם שהם שומרי מצוות בגלוי…
  זה מלבה את אש השנאה והורס את ה”דו קיום”. אה, סליחה, “דו קיום” זה רק בין יהודים לערבים…

 7. אורח/ת הגב

  תגובה ל-5
  אם כך אתה מרגיש קום ועשה מעשה: דרוש מסיון לקיים בהקדם בחירות פתוחות לוועד בית הכנסת, לכל משתמשיו והצג מועמדותך לוועד.

 8. מגיב תגובה 5 הגב

  ל7 – האמת שניסיתי להשפיע והשתיקו אותי באלימות מילולית
  האנשים שמסתובבים שם כרגע מפחידים אותי ויש עוד כמה כמוני שהתרחקו מהמקום בגללם.זה לא נכון להתנהג ככה כי אנחנו מוותרים על בית הכנסת, אבל אני חושש. כל מה שאני רוצה שיהיה לי נעים להתפלל שם.כדי לעשות בחירות צריך נוהלי בחירות ונוהלי ניהול של הועד, דבר שלא קיים, או יותר גרוע, החתולים שומרים שם על השמנת.נראה לי שסיון רוצה שקט ולכן לא מתאמץ לקדם בחירות תקינות שם.

 9. אורח/ת הגב

  להציב אשה(טפו-טפו-טפו-רחמנא ליצלן) כמועמדת הוועד האורתודוקסי
  לא לשכוח להציב אשה(טפו…טפו….טפו……..רחמנא ליצלן) כמועמדת הוועד האורתודוקסי

 10. אבי הגב

  ליהודי מ 6
  גם אתה ממציא המצאות בעילום שם. אז מזה אני מסיק שגם לך ממש משעמם בכפר (הפוסל במומו פוסל). אז תסביר לנו איזה המצאות המציאו נגד האנשים שומי המצוות. קראתי את המאמר ולא ראיתי שום המצאה המלבה את אש השנאה. אז בשם הדו-קיום וההדברות אני רוצה להבין. תסביר לי.

 11. יוסף הגב

  הבוגדים בכפר ממשיכים בבגידתם, ונגד כולנו
  לידיעתכם: הוגש ערר על הפסיקה בנושא המקווה.

 12. אורח/ת הגב

  בואו להרצאה של אמנון גופר בבית הכנסת
  ביום חמישי 3/2.
  החזירו את בית הכנסת לתושבים !

 13. אורח/ת הגב

  בחירות
  תסבירו לי הרי אמנון בן עמי אננו תושב כפר וורדים. הוא תושב לפידות. רק גר כאן. אז איזה זכויות חוקיות יש לו בכלל? לערער לבית המשפט העליון למרות שאננו תושב? או להיות מעורב בעיניני בית הכנסת? הכיצד? או להיות בוועד?

 14. אורח/ת הגב

  ל 13
  איך אתה יודע שהוא איננו תושב כפר ורדים? הוא הרי שיפץ את הבית בלוטם של אמא שלו. מה שכן, יש לו אגו מפה ועד להודעה חדשה. וגם פה גדול לא חסר לו. אז עם 2 הדברים האלה מגיעים רחוק… עליו נאמר: “ידו בכל, ו(נקווה)יד כל בו”. נקווה שמה שהוא מנסה לעולל לכפר, יחזור אליו בריבית דריבית.

 15. אורח/ת הגב

  החבצקרים = פוליטריקים, עסקנים טריטוריאלים
  מגלומנים , טריטוריאלים ,מוגי לב , השם יציל את עם ישראל מהם

 16. יהודי דתי מהמנין תושב הכפר הגב

  חבד = פוליטריקים, טריטוריאלים ,מגלומנים
  חבש זה לא יהדות זה מקרה מצער מאוד ביהדות” !!! שילכו בעקבות הרבצן שלהם לאמיריקה

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן