הפגנה ו”אוירה חיובית”


הפגנה בתרשיחא נגד שלב ג’ בכפר ורדים
נאהי גדעון
שלב ג’: הפגנה בתרשיחא וצוות הידברות משותף
כפרניק של 6 הפגנה ו"אוירה חיובית"

 

 
 
 הוועד העממי בתרשיחא החל בצעדי מחאה נוספים נגד בניית שלב ג’ במתכונת הנוכחית.
ביום שישי הפגינו עשרות מתושבי תרשיחא בכיכר המרכזית כשהם נושאים שלטים עם כרזות שקוראות לאי תיחום תרשיחא והשארת שטחים בהם היא יכולה להתפתח בעתיד.
כפרניק s2 הפגנה ו"אוירה חיובית"
קדמה להפגנה פגישה בין תושבים מכפר ורדים לאנשי הוועד העממי בה דנו בנושא בנייתו של שלב ג’ והשלכותיו על עתיד שני היישובים מבחינת בנייה ויחסים. הישיבה התקיימה באווירה חיובית כשהמסר היה שיתוף פעולה בין תושבי שני היישובים למען עתיד טוב יותר לאזורנו. בנוסף, מתוכננת פגישה משותפת בין תושבים מתרשיחא וכפר ורדים עם מר סיוון יחיאלי ראש המועצה המקומית כפר ורדים לדון בנושא בניית שלב. יש לציין שהמשתתפים בישיבה החליטו על סדרת פגישות בה הם יבחנו את הדרכים להגיע כמה שיותר לתושבים מתרשיחא וכפר ורדים לשם יצירת שיח משותף.
 
 
***
 

הודעה:

 
ביום שני, 15 בנובמבר 2010, יערך בספריית כפר ורדים מפגש תושבים עם ראש המועצה בנושא שלב ג’ והשכנות עם תרשיחא.
הציבור מוזמן.
 
 

 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. יוסף הגב

  בשלט כתוב משהוא על אפרטהייד
  ועוד מנסים לגייס אותנו לתמוך במאבקם

 2. אורח/ת הגב

  מעלות ותרשיחא ביחד
  לכן תיפנו לראש העיר שלכם שיטפל בעתודות קרקע לבניה.
  בתקשורת התפרסם שיש עתודות אדמה לבנית בתים ל 100 שנים. לא להתבכיין. קל להוציא את השמאלנים לרחובות בעד שכנינו הערבים ובלתי ניתן להוציאם להפגנה בעד יהודים דתיים כתושבים בכפר.
  אני בעד חיה ותן לחיות,כל אחד בישובו.

 3. אורח/ת הגב

  למפגינים שרואים בתמונות
  לא חבל שאתם פוגעים בפרנסה שלכם,בעסקים שלכם בתרשיחא????
  לא כולם לאומנים אבל תושבי הכפר יחרימו את כל העסקים וחבל בגלל מיעוט צעקני. גם אנחנו נגד התוכניות בשלב ג’,אך יש דרך לומר זאת.
  תקראו מה כתבתם על אחד הפלקטים זו שערוריה.

 4. אורח/ת הגב

  לא להאמין לשפה הנקייה וחלקלקות הלשון של המנהיגים שלהם
  לפי השלט תושבי תרשיחא מאשימים אותי באפרטהייד – ועוד רוצים להדבר עם גזענים כמוני.
  בל נשכח את בשארה שברח מהארץ .
  עַזְמִי בִשַארָה ( عزمي بشارة, ; נולד ב-22 ביולי 1956), לשעבר חבר כנסת ערבי-ישראלי נוצרי, מייסד מפלגת בל”ד, שעזב את ישראל לאחר שנחשד בריגול וסיוע לחזבאללה במהלך מלחמת לבנון השנייה, כיום שוהה בלבנון.
  לא להאמין לשפה הנקייה וחלקלקות הלשון של המנהיגים שלהם
  ככה מתחילה אינתיפאדה

 5. אורח/ת הגב

  למס 4-במקרה או לא -ח”כ זו#בי עם סטודנטים מבלד של עזמי בשארה
  זועבי באוניברסיטת חיפה: מגינים על הפשיסטים

  סטודנטים של תא בל”ד באוניברסיטת חיפה קיימו כנס בהשתתפות ח”כ חנין זועבי, שתקפה את ההחלטה לא לאשר כנס גדול יותר: “התירוץ שהדבר עלול לפגוע בסדר הציבורי לקוח מאמירות של השב”כ”. מולה הפגינו כ-100 סטודנטים יהודים שקראו לה “מחבלת”

  אחיה ראב”ד
  פורסם: 15.11.10, 13:04

  שתפו בטוויטרשתפו בפייסבוק
  שתף

  ח”כ חנין זועבי הגיעה בצהריים (יום ב’) למפגש עם סטודנטים מטעם בל”ד באוניברסיטת חיפה, שמנעה קיום של כנס גדול יותר. היא תקפה את ההחלטה הזו של האוניברסיטה: “התירוץ שהדבר עלול לפגוע בסדר הציבורי לקוח מאמירות של השב”כ. במקום להגן על המאוימים הם מגינים על הפשיסטים”. מול הסטודנטים מתא בל”ד הפגינו כמאה סטודנטים יהודים שארגנה תנועת “אם תרצו”, וקראו לעבר זועבי “מחבלת”.

  ח”כ זועבי מלווה במשטרה ובמאבטחים (צילום: אבישג שאר-יישוב)

  ח”כ זועבי אמרה ש”האוניברסיטה נוקטת בפעילות של צנזורה וסתימת פיות. זאת חלק מהזכות שלי כחברת כנסת וכאזרחית ישראלית להיפגש עם סטודנטים באוניברסיטה”. היא אמרה שאוניברסיטת חיפה נתמכת בין השאר על ידי תורמים שמאמינים כי מדובר במוסר פלורליסטי: “צריך לכתוב מאמר באתר בשל האוניברסיטה על האירועים שקרו פה היום, כדי שאותם תורמים יפסיקו לתמוך במוסד שרודף את זכויות האדם והחירות”.

  אלו מול אלו – תומכי זועבי ומתנגדיה (צילום: אבישג שאר-יישוב)

  המפגש עם זועבי התקיים בתום מגעים בין תא בל”ד להנהלת האוניברסיטה. לפני מספר שבועות פנו הסטודנטים וביקשו לקיים כנס פוליטי בהשתתפות חברת הכנסת לקראת הבחירות לאגודת הסטודנטים. הנהלת האוניברסיטה דחתה את בקשתם בטענה כי זמן קצר לפני הבחירות עלול לגרום לתסיסה. היום התעקשו הסטודנטים לקיים את הכנס בכל זאת, ועשרות סטודנטים מהימין התכוונו להפגין מולם.

  סטודנטים מ”אם תרצו” הפגינו מול חברי בל”ד (צילום: אבישג שאר-יישוב)

  מתן פלג, סטודנט וחבר בתנועת “אם תרצו”, אמר כי “חנין זועבי הייתה צריכה לעמוד לדין על חלקה במשט הטרור, ובפגיעה בחיילי צה”ל. אנו מתכוונים לנצל את חופש הביטוי ולהבהיר לכל מי שמפקפק כי מדינת ישראל היא מדינה יהודית”.

  בסופו של דבר נערך הכנס במתכונת מצומצמת באחד החדרים במרכז הסטודנטים באוניברסיטה ולא במיקום מרכזי. מתחת לבניין הפגינו סטודנטים יהודים, קיללו אותה ושרו את ההמנון הלאומי. הם היו מצוידים במשרוקיות ובדגלי ישראל. כוחות משטרה גדולים בסיוע מאבטחי האוניברסיטה הפרידו בין הסטודנטים המפגינים לבניין בו התארחה זועבי.

  מהנהלת האוניברסיטה נמסר כי כל טענותיה של זועבי מופרכות. “כניסתה לא נמנעה, עובדה היא שהיא הייתה פה ודיברה עם הסטודנטים, כך שאין שום סתימת פיות”. לגבי מניעת הכנס הפוליטי נמסר מההנהלה כי נראה היה להם שכנס שכזה שבועיים לפני הבחירות לאגודת הסטודנטים עלול לגרום לתסיסה מיותרת, ובשל כך לא אישרו את קיומו.

 6. אורח/ת הגב

  למה כל המגיבים כאן לא מתייחסים עניינית לנושא
  מה שאנו תושבי תרשיחא מבקשים בסך הכל לשנות את תוואי שלב ג.איננו נגד התפתחות כפר ורדים אלא מבקשים להשאיר פתח לתרשיחא להתפתח בעתיד.אתם לוקחים את הנושא בכוונה לכיוון מפלגת בל”ד והחרמת עסקים כי אינכם יכולים לספק תשובות בנושא.חוץ מזה כנראה שזו האווירה השוררת בארץ בימינו שכולם מתלהמים.מציע לכל מגיב לדעת על מה מדובר ולהגיב עניינית מבלי להגיב סביב נושאים מצחיקים כמו החרמת עסקים.אנחנו מדברים על עתיד כפר ואתם מזכירים 3 עסקים

 7. אורח/ת הגב

  טענות שוא של גדעון
  כתושב ותיק באזור כ-60 שנה,מכיר את כל הדינמיקה מאז הממשל הצבאי שמפקדו ישב במשטרת מעונה. זוכר כיצד התנהלו חייכם תחת אותו ממשל צבאי. היום החיים שונים והדמוקרטיה חוגגת.
  אתה וחבורתך קומץ שרוצה לנצל את הדמוקרטיה לניגוח החלטות ממשלת ישראל ובא בטענות כלפי כפר ורדים שאינו צד בעניין.
  כבר שנים באזור חיו כל העמים באזור בדו קיום והתפרנסו מעבודות חקלאיות משותפות. יש לכולם קיום פה ואתה מנסה להפר את האיזון בגלל לאומנות שבוערת בעצמותיך.
  בשיחתי עם בעלי עסקים מתרשיחא הם מציינים שבגללך הם יכולים להפגע כלכלית. בשבילהם אתה לאומן קיצוני.

 8. אורח/ת הגב

  המרחב החברתי
  הגיעה העת לתת את הדעת לכלל המרקם החברתי המקומי ולנסות משהו אחר. לא עוד דיבור שהוא מאבק אלא דיבור ממקום שרואה את טובת השלם כולו ולא רק את חלקיו.

 9. אורח/ת הגב

  טענות שוא
  לראש המועצה כפר ורדים מר סיון יחיאלי.אל תיפול למלקודת של אנשי בלד מתרשיחה עים אנשי שמאל מכפר הורדים.בסרט הזה היינולפני 10 שנים.תתנתק מהדו שיח בכיסוי שכנות טובה. הרגיל שחוזר על עצמו.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן