מרפאה חדשה לחולי אפילפסיה

המרכז הרפואי לגליל: ד"ר אולגה ברוסילובסקי, אחראית המרפאה, לאחר שחזרה מהשתלמות באיכילוב, בתחום האפילפסיה. מרתה מחולה טכנאית EEG ו-EMG  


 

במרכז הרפואי לגליל שבנהריה נפתחה לאחרונה מרפאה המיועדת לחולי אפילפסיה בשלב ראשוני ומתקדם, במסגרת פעילות המחלקה הנוירולוגית.

אפילפסיה היא מחלה נוירולוגית של מערכת העצבים המרכזית, המתבטאת לרוב בפרכוסים כלליים או מוקדיים, עקב פעילות חשמלית עודפת וחריגה של תאי המוח.

השירות החדש כולל אבחון המחלה ומעקב אחר המטופל, תוך התאמת טיפול רפואי מיטבי.

במסגרת המרפאה מטופלים בין השאר חולים הסובלים מאפילפסיה העמידה לטיפול תרופתי (מצב בו מטופל ממשיך לסבול מהתקפים למרות שניסה כמה סוגי תרופות), ובנוסף ניתן לקבל ייעוץ עבור חולות אפילפסיה בהיריון.

כן הוחל במתן שירות “וידיאו EEG”, במסגרתו ניתן לאבחן ולאפיין את המחלה באמצעות רישום הפעילות החשמלית של המוח, בשילוב עם צילום וידיאו – המועבר ישירות לדלפק האחיות, לחדר הרופא המפענח, לחדר הרופאים ולמנהל המחלקה.

נוסף על כך קיים שירות של השתלת קוצב וגאלי (VNS), במסגרת שיתוף פעולה עם המחלקה הנוירוכירורגית. מדובר בטיפול משלים לחולי אפילפסיה העמידים לתרופות, שגורם לגירוי חשמלי של עצב הוואגוס (Vagus Nerve), ובכך עשוי להביא להפחתת התדירות של ההתקפים ועוצמתם. 

כאחראית המרפאה משמשת ד”ר אולגה ברוסילובסקי, שחזרה מהשתלמות עמיתים (Fellowship) במרכז הרפואי איכילוב, בתחום האפילפסיה. בתפקיד טכנאית EEG ו-EMG משמשת מרתה מחולה.

 

כפרניק 728354e6-9ed8-4f91-ad74-1356954efe13-scaled מרפאה חדשה לחולי אפילפסיה
ד”ר אולגה ברוסילובסקי (משמאל), ד”ר סמיח בדארנה והטכנאית מרתה מחולה צילום: רוני אלברט

 

מנהל המחלקה הנוירולוגית, ד”ר סמיח בדארנה, בירך את ד”ר ברוסילובסקי על כך שגילתה נכונות לעבור השתלמות עמיתים בתחום חשוב זה ולקדמו במסגרת פתיחת המרפאה ועמידה בראשה.

הטיפול ניתן באמצעות הפניה מרופא משפחה או נוירולוג והתחייבות מקופות החולים. לזימון תור יש ליצור קשר בטל’: 04-9107414.

 

 

 
השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן