מחלקת הקורונה נסגרה


המרכז הרפואי לגליל: החולה האחרונה שוחררה * ד”ר ברהום: מוכנים לגל השני * החולים בגליל המערבי מחלימים אט-אט

 

כפרניק WhatsApp-Image-2020-05-21-at-15.02.15-scaled מחלקת הקורונה נסגרה
עובדי מחלקת הקורונה אומרים שלום צילום: אלי כהן

 

כחודשיים וחצי לאחר פתיחתה של מחלקת הקורונה הראשונה במרכז הרפואי לגליל בנהריה, שוחררה בשעה טובה החולה האחרונה שאושפזה במחלקה, והוחלט על סגירת המחלקה עד להודעה חדשה.
שחרור החולה האחרונה, בת 84, שהובאה במצב בינוני מדיר אל אסד ואושפזה במשך 21 ימים, היווה הצלחה נוספת של המרכז הרפואי בטיפול בחולי קורונה.
בשתי מחלקות הקורונה שהוקמו במרכז הרפואי, בניהולם של ד”ר אדוארד קייקוב וד”ר אלכס סמוחבלוב, טופלו 65 חולים מאומתים. חלקם נדרש לסיוע נשימתי ולהנשמה. למרבה הצער, הרופאים נאלצו לקבוע את מותו של אחד החולים, אחמד נעמה בן 90 שכיהן בעבר ראש מ.מ. דיר אל אסד – שסבל ממחלות רקע רבות, ובהן מחלת ריאות מורכבת.

מנהל המרכז הרפואי לגליל, ד”ר מסעד ברהום, שיבח את הצוותים על יכולותיהם המקצועיות הגבוהות, ובמיוחד לאור ניהול המקרה הרפואי המורכב של חולה בן 59 מכרמיאל, שהיה במצב קשה, מונשם ומורדם, במשך 11 ימים, והחלים הודות למאמצי הצוות ומסירותו.

עם שחרור חולת הקורונה האחרונה וסגירת המחלקה, סיפרו מנהל מחלקת קורונה ב’, ד”ר אלכס סמוחבלוב, ומנהלת מחלקת שיקום ורופאה בכירה במחלקת הקורונה, ד”ר יוליה קובלנקו: “אנו מרגישים שזו סיומה של תקופה, וזו תחושה טובה מאוד לשוב לשגרה. אנחנו מבקשים להודות לצוות הרפואי והסיעודי, שהיה מאוד מגובש ועשה עבודה מצוינת, ולהנהלת המרכז הרפואי על התמיכה”.
ד”ר ברהום: “התנהלותן של שתי המחלקות מהווה תעודת כבוד למרכז הרפואי. אני מבקש להודות לכלל העובדים, ממנהלי המחלקות ועד עובדי מינהל ומשק, על עבודתם הנפלאה. כמו כן, אני מבקש להודות באופן מיוחד לעובדי היחידה למניעת זיהומים, בניהולה של ד”ר יעל זיו, ולעובדי אגף המעבדות, בניהולה של ד”ר מונה שחאדה

“אנו עושים הכל כדי להיות מוכנים לגל השני של חולי הקורונה, שעלול להגיע בתקופת החורף, כחלק מהמאמץ של כלל מערכת הבריאות להיות ערוכה כנדרש לתרחישי קיצון אפשריים”.

**

 

בינתיים גם אין שינויים משמעותיים במצב החולים ברחבי הגליל המערבי:

אין חולים בכפר ורדים, ינוח-ג’ת, מעיליא, מ.א.מעלה יוסף, כסרא-סמיע ופסוטה.

חולים בודדים עדיין במעלות-תרשיחא (2), מ.א. מטה אשר (3), מ.א. משגב (1), פקיעין (3), שלומי (2), נהריה (3), כרמיאל (8) וחורפיש (1).

בדיר אל אסד יש עדיין 23 חולים ו-128 שהחלימו.

 

 

 


השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן