מוקירים את סא”ל חבקה ז”ל

אירוע אופניים בקיסריה לזכר מפקד גדוד 53 שנפל בעזה * 80 רוכבים * מלגות לתושבי יאנוח-ג'ת * השייח' טריף: שותפות היסטורית


 

מאות הגיעו לחלוק כבוד לסא”ל סלמאן חבקה ז”ל ומשפחתו באירוע האופניים הראשון לזכרו בפארק העסקים קיסריה (שישי 19/4/24).

במסגרת האירוע, 80 רוכבי אופניים מקצועיים לקחו חלק בתחרות ראווה שכללה גם מקצה לרוכבים בעלי מוגבלויות, להם הוענקו אופניים מותאמות אישית.

כן חולקו מלגות ע”ש סא”ל סלמאן חבקה ז”ל ל-10 סטודנטיות וסטודנטים תושבי יאנוח ג’ת.

 

כפרניק 777567888-scaled מוקירים את סא"ל חבקה ז"ל
השייח’ טריף ותא”ל בר כליפא עם חוסאם חבקה מינוח (אחיו של סלמאן ז”ל)

 

 

כפרניק 7775778-scaled מוקירים את סא"ל חבקה ז"ל
מרוץ אופניים בקיסריה לזכר גיבור ישראל סא”ל סלמאן חבקה ז”ל מינוח

 

החברה לפיתוח קיסריה בשיתוף איגוד האופניים בישראל, מועדון הרכיבה CCC ועמותת “כוונים” ערכו את האירוע לזכרו של סא”ל סלמאן חבקה ז”ל, מפקד גדוד השריון 53 שנפל בקרבות בעזה. בן 33 היה בנופלו.

הניח אחריו הורים, עימאד ומואהב, את אלמנתו ערין ובנו עימאד בן השנתיים, שתי אחיות ושלושה אחים, אחד מהם לחם איתו בעזה.

במסגרת האירוע, הושקה קבוצת רכיבה המיועדת לרוכבות ורוכבים בעלי מוגבלויות בהשתתפותו של חוסאם חבקה, אחיו של סא”ל סלמאן חבקה ז”ל, הלוקה בטרשת נפוצה. לחברי הקבוצה הוענקו אופני רכיבה מותאמים אישית לצרכיהם המיוחדים.

עימאד חבקה, אביו של סא”ל חבקה: “סלמאן היה מסוג המפקדים שחייליהם הולכים אחריהם בעיניים עצומות. בשטח הכינוס לפניי הכניסה לעזה, הוא פנה לעם ואמר שהוא שולח לכולם חיזוקים ומצפה שגם העם יישאר מאוחד. כוחנו באחדותנו. סלמן נפל כגיבור ב-2 בנובמבר כשנחלץ לסייע לחברו הטוב תומר גרינברג מג”ד גדוד 13 של גולני. אני ומשפחתי מאחלים החלמה מהירה לפצועי המלחמה ושחרור מהיר של החטופים. ביחד ננצח!

השייח’ מוואפק טריף – המנהיג הרוחני של העדה הדרוזית: “סלמאן נפל בראש לוחמיו חדור מוטיבציה. עוד לפניי שהתגייס היה סלמאן אדם נפלא וחדור רגש שתמיד לקח חלק מרכזי בטיפוח אחיו המתמודד עם מחלת הטרשת הנפוצה וכמתנדב בעמותת כנפיים של קרמבו. קריאתו של סלמאן לחייליו לאחדות העם בעת הכניסה לעזה גם היא מעוררת השראה. אני מבקש להודות לחברה לפיתוח קיסריה וקרן אדמונד דה רוטשילד. יש בינינו שותפות היסטורית. כולי תקווה שחג החירות העומד בפתח יביא עמו בשורות טובות”.

  

מיקי קליגר, יו”ר החברות לפיתוח ולנכסי קיסריה: “המיזם הייחודי ע”ש סלמאן חבקה ז”ל, פרי שיתוף הפעולה של החברה לפיתוח קיסריה עם איגוד האופניים הישראלי ועמותת כוונים, הינו נדבך נוסף בעשייתנו להגברת החוסן הלאומי ודרך להוקיר תודה והערכה למשפחת חבקה היקרה, לעדה הדרוזית כולה ולכל המשפחות השכולות, לחיילי צה”ל ולכוחות הביטחון המחרפים את נפשם בהגנה על מדינת ישראל”.

מנכ”ל החברה לפיתוח קיסריה, מיכאל כרסנטי: “שמחנו לארח במרחבי פארק העסקים החכם קיסריה את אירוע האופניים הראשון להנצחת המורשת של סא”ל סלמאן חבקה ז”ל ונעשה כמיטב יכולתנו כדי שזה יהפוך למסורת”.

מפקד עוצבת געש, תא”ל דוד (דדו) בר כליפא: “כל פעם שאני חושב לוותר לעצמי אני חושב על סלמאן. מבחינתי הוא מופת לשותפות גורל בין העם היהודי לעם הדרוזי. ברית אמיתית ומופתית שלא תינתק לעולם. אני גאה להיות שותף דמים ושמחות בין העדה הדרוזית לעם היהודי”.

שר האוצר לשעבר, משה כחלון, שנמנה בין יוזמי האירוע המרגש: “מדינה לא נמדדת בכמות ה-F-35 שלה או במספר הכטב”מים או המרכבות שלה. כל האמצעים האלה לא שווים בלי אנשים כמו סלמאן ז”ל או האוגדונר דדו יבדל”א שמתנדבים מבלי לחכות לפקודה  ומסכנים את החיים שלהם כדי להגן עלינו”.

 

 

 

כפרניק HAVKA0000-scaled מוקירים את סא"ל חבקה ז"ל
מימין: סלמאן חבקה ואחיו חסאם חבקה. צילום באדיבות המשפחה

 

 

כחלק מהאירוע נערכה ברחבי פארק העסקים קיסריה גם תחרות ראווה מקצועית בהשתתפות כ-80 מטובי הרוכבים בארץ בהובלת איגוד האופניים בישראל, שכללה  קריטריום ה”כבישבילים” מסלול הקפה מאתגר באורך של כ-5 ק”מ, המשלב רכיבה על אופני הרים או גראבל על שבילי אספלט וכורכר. במקצה התחרותי ניצח גיא שגיב.

דפנה לנג, יו”ר איגוד האופניים בישראל: “איגוד האופניים גאה לקחת חלק בשיתוף הפעולה המרגש והוא מחבק ומחזק את ידיי משפחת חבקה. לרכיבה על אופניים יש יכולת לחזק ולהעצים”.

מנכ”ל עמותת “כוונים”, גידי צור: “אירוע ההנצחה הזה הינו מפגש בין האומץ הצבאי יוצא דופן אשר הפגין סא”ל חבקה ז”ל, גיבור ישראל, לבין האומץ האישי של אנשים עם מוגבלויות, כמו אחיו של סלמאן. אנשים, שלמרות המגבלות מציבים לעצמם יעדים ואתגרים ביניהם רכיבת אופניים אשר דורשת שיאי מאמץ, התגברות על כאבים, חשש מנפילות, ועוד. הייחודי בסגן אלוף חבקה בין היתר הוא, שעוד בחייו כאח וכאדם היה רגיש לנושא מוגבלויות ועסק בכך. יהיי זכרו ברוך”.

השקת קבוצת הרכיבה לרוכבות ורוכבים עם מוגבלות ופרויקט המלגות הינם חלק ממיזם ההנצחה לזכר גבורתם ונפילתם של המפקדים הדרוזים סא”ל סלמאן חבקה ז”ל וסא”ל עלים עבדאללה ז”ל. את פרויקט ההנצחה, הכולל גם הקמת חדר כושר ואימונים לנשות האזור לחיזוק והעצמה נשית, מובילה קבוצה של יזמים ואנשי עסקים ישראלים, בשיתוף הארגון ISRAEL FRIENDS מתוך כוונה להוקיר תודה למשפחות השכולות ולעדה הדרוזית כולה על תרומתה הגדולה לאין שיעור למדינת ישראל.

 

צילום וידאו: משה בן שמחון

צילומי סטילס: ליה להב אמיר, החברה לפיתוח קיסריה

 
השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן