כלבים, חנייה, מחול ועוד


 אייל שמואלי: נלכוד כלבים משוטטים * קרן דרוקמן אדיב: להוסיף חניה לגמלאים * עופר חלה: התקדמות בבית הספר למחול * שרונה שלו מאייר: מתכוננים לחג הישוב

 

כפרניק WhatsApp-Image-2019-09-13-at-12.51.241-1024x768 כלבים, חנייה, מחול ועוד
אייל שמואלי: נלכוד כלבים משוטטים

 

החלק הארי של ישיבת מליאת מ.מ כפר ורדים שנערכה השבוע הוקדש לעדכונים שונים ולהודעות ראש המועצה:

 

אייל שמואלי עדכן את המליאה כי החליט לטפל באופן יסודי בתופעת צואת הכלבים ברחובות, וזאת באמצעות הגברת האכיפה ולכידה של כלבים המשוטטים. לדבריו, השילוט החדש המתריע על קנסות של 730 ₪ לבעלי כלבים שלא יאספו את צואת הכלב – עזרה במקצת, אבל עניין זה עדיין מהווה מטרד בלתי נסבל. לדבריו, חלק גדול מהבעיה הינה בשל כלבים משוטטים, שגם עושים צרכיהם ברחוב, ובנוסף מסתכנים בדריסה ובהרעלה; וגם נתקל בכך באופן אישי שהכלב המשפחתי ברח ונדרס.

במחסני המועצה נבנו שני תאים מאווררים ומאובזרים, “וילה דוג”, לשם יועברו הכלבים שייתפסו. במידה והכלב יזוהה, מיד יועבר מסרון לבעלים להגיע ולשחרר את הכלב וזאת לאחר תשלום קנס של 500 ₪ על שוטטות ועוד 83 ₪ הובלה.

באם הכלב לא ישוחרר באותו היום (תיקבע לכך שעה מוגדרת) – הוא יועבר למכלאת יסעור ששם זה כבר “סיפור אחר”.

איתן היימן ציין שרואה גם הרבה בעלי כלבים המחזיקים בכלב ברצועה, אבל אינם טורחים לאסוף את הצואה. שמואלי השיב כי במידה ותושבים ישלחו תמונות של כלבים כאלו, הניתנים לזיהוי וודאי – המועצה תקנוס את המלכלכים במרחב הציבורי.

עופר חלה הציע כי בפעם הראשונה שכלב נתפס –  לתת אזהרה בלבד. שמואלי השיב כי השוטטות היא מפגע וסכנה ממשית לכלב, ולא יהיו אזהרות. הוא הוסיף כי הלכידה על-ידי לוכד הכלבים שעובד עם המועצה, וכי לא מקבל בונוס על לכידות.

שרונה שלו מאייר ציינה כי מדובר דווקא בשדרוג לתושבים, משום שבעבר הכלבים המשוטטים היו מועברים ישירות לכלבייה ביסעור.

**

 

כפרניק WhatsApp-Image-2019-09-13-at-12.51.281 כלבים, חנייה, מחול ועוד
קרן דרוקמן אדיב (במרכז): שיר בדרך ותוספת חניה

 

קרן דרוקמן אדיב הציגה את יוזמתה להוספת מספר חניות (8-10 ) בסמוך למועדון הגמלאים (מועדון הזהב, 50+) – וזאת בעלות של כ-70 אלף ₪. לדבריה, הדבר לא יפתור את בעיית החניה, אבל לפחות יקל במעט על מצוקת החניה.

טוביה ארז הביע התנגדות ואמר כי “מחפשים את המטבע מתחת לפנס”, כאשר הפתרון חייב להיות שאטלים מסודרים ונוחים בכפר. הוא גם ציין כי השטח המוצע אמור לשמש לצרכים ציבוריים כמו מגרש פטנג, ולא לחניה שאף פעם לא תהיה מספיקה.

עופר כהן הסכים עם ארז והציע לבחון הצבת מחסום על חלק מהחניה הנוכחית, ולאפשר כניסת גמלאים בלבד. כן ציין את אפשרות השימוש בחניית הגנים הסמוכה, אלא שדורשת חציית כביש.

יואב ניצב אמר כי בסכום המדובר ניתן לטעת 200 עצים, וכי באופן כללי צריך יותר ירוק ופחות אספלט.

שמואלי: נטענו הרבה מאוד עצים ומתפקיד הרשות לדאוג גם לחניה. זה נושא בעייתי בכל אזור המרכז המסחרי. הבעלים מודע היטב לנושא וגם להיבטים הכלכליים ומחפש פתרונות. בנוגע לעניין הגמלאים, נבחן את היתכנות הצבת מחסום לחניה.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2019-09-10-at-15.19.461 כלבים, חנייה, מחול ועוד
קרן דרוקמן אדיב: לשקול הוספת חניה ליד מועדון הזהב

 

 

כפרניק WhatsApp-Image-2019-09-10-at-15.19.46 כלבים, חנייה, מחול ועוד
הצעה להוסיף עוד כעשר חניות ליד מועדון הגמלאים בכפר ורדים

 

**

דרוקמן אדיב גם הציגה את תכניתה לחדש את פרויקט החוצות “שיר בדרך” שהספריה הובילה לפני מספר שנים. אלא שהכיתוב דהה ברובו ויש לחדש ולרענן. לדבריה, תיבדק העלות והנושא יובא למליאה.

 

**

עופר חלה עדכן את חברי המליאה במעבר החלק של בית הספר למחול מבעלות פרטית של רבקה נתן להפעלה במסגרת ובבעלות המרכז הקהילתי, וזאת על פי החלטת המועצה. חלה דיווח כי חודשו החוזים עם המורים וכי נרשמו כבר 131 תלמידות. חלק מהמשפחות ממתינות להרשמה אחרי החגים, והצפי הינו לכ-150 תלמידים. גם להקת הייצוג נמצאת בגדילה עם 15 בנות, ועוד 11 בלהקת העתודה הצעירה. המרכז הקהילתי גם לקראת מסע פרסום לבית הספר למחול.

איתן היימן, המסייע למיזם בהיבטים תקציביים, אמר כי מגיעות ברכות על הצלחת המעבר.

שמואלי: שאפו גדול. אנחנו נמצאים בשוק מאוד תחרותי ויש לנו בית ספר למחול מצוין.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2019-09-13-at-12.51.26 כלבים, חנייה, מחול ועוד
עופר חלה (במרכז): הצלחה במעבר בית הספר למחול למרכז הקהילתי

 

**

שרונה שלו מאייר הציגה את תכנית חג ה-35 לכפר ורדים בסופ”ש של 20-21 לספטמבר: יערך מרוץ “אתגר בכפר” (הזנקה וסיום במרכז המסחרי), תוצג במרכז תערוכה של כ-40 תמונות מחיי הכפר, וכעשרה בתים פתוחים יארחו “ת-ארוחה” (ארוחת שף) בתשלום. ימסרו פרטים.

במסגרת המרוץ, יערך מקצה מיוחד של 200 מטר לחברי המועצה. יש למה לחכות!

 

**

שמואלי הזכיר את מפגש התושבים בנוגע לשיווק מגרשים לבני המקום בשלב ג’ וציין את ההיענות הגדולה. לדבריו, ממתינים לתשובות רמ”י בנוגע למספר סוגיות שעלו במפגש.

 

**

ראש המועצה ציין את ההופעה המצוינת של עברי לידר ואת האווירה הטובה. הוא הודה לכל עובדי המועצה, ובאופן מיוחד לתושיה סוחריאנו ולשרונה שליו מאייר מחזיקת תיק התרבות והספורט במועצה (ועכשיו גם ממלאת מקום וסגנית ראש המועצה).

**

 

שמואלי הזכיר כי בימים הקרובים מתוכננים עוד שני אירועים קהילתיים:

ב-11/9/19 חנוכת החממה ליזמות קהילתית ביוזמת עופר כהן. יתכן ויכנס למיזם גם גורם עסקי. ד”ר אורנה שמחון, מנהלת המחוז במשרד החינוך, תומכת בפרויקט ותקצבה תמיכה של 20 שעות שבועיות לחממה, סכום שווה ערך לכ-250,000 ₪.

 

ב-14/9/19 יערך יריד אמנים.

 

 

עוד בישיבה בדיווח נפרד: שרונה שלו מאייר מונתה לסגנית וממלאת מקום ראש המועצה.

 

 

תגובות פייסבוק


תגובה אחת

  1. חניה במועדון הזהב | כפרניק הגב

    […] מצוקת חניה”, אמרה זיו. היא הציעה מספר פתרונות כמו תוספת של 6 מקומות חניה במקום מגרש הפנטג (נדון כבר במועצה…, ומהלך הסברתי בכל מוסדות החינוך בכפר למען השארת מקומות […]

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן