הטבות המס – סיכוי וסיכון


סיון יחיאלי: החלפת השטחים שאושרה על-ידי מ.מ. כפר ורדים ועיריית מעלות תרשיחא נמצאת במשרד הפנים * בחירות ארציות עלולות לעכב האישור * ננסה להאריך את הוראת השעה

 

תושבים יקרים,

עונת החגים חלפה ובעוד פחות משלושה שבועות יערכו הבחירות לרשויות המקומיות. למרות שנושאים רבים על סדר היום היישובי, אני ממעט להתבטא, מתוך כוונה להשאיר למועמדים ולצוותים שאיתם את הבמה בה יוכלו לעסוק בעתידו של כפר ורדים ולהציג את תכניותיהם בפני התושבים. עם זאת, אי הוודאות בעניין הטבות המס מטרידה תושבים רבים, כמו גם חלק מהמועמדים אשר פנו אלי בעניין. מסיבה זו אני מבקש להבהיר את הדברים ולעדכן את הציבור ישירות.

כידוע בשלוש השנים האחרונות, מאז נקבעו בחוק קריטריונים להטבות מס, כפר ורדים נהנה מהטבת מס מכוח הוראת שעה אשר נקבעה מאחר שהיישוב אינו עומד בקריטריונים הקבועים בחוק. הוראת השעה בתוקף עד סוף שנת 2018. אני מזכיר כי בפעם האחרונה, כאשר ביקשנו להאריך את הוראת השעה, (לאחר שקיבלנו את אישור ועדת הכספים של הכנסת), עלה הנושא באופן חריג ביותר, שלוש (!) פעמים לדיון בוועדת שרים לעניני חקיקה, תוך שהמשנה ליועץ המשפטי לממשלה דאז – אבי ליכט מתנגד להכללתו של כפר ורדים בהוראת השעה, בטיעון שהתיקון אינו חוקתי, לאמור – אם היישוב אינו כלול בקריטריונים הרי שדינו כדין ת”א ואין זה חוקתי להמשיך להעניק לו הטבת מס. בסופו של דבר, בעבודה מאומצת התגברנו על מכשול זה. בהמשך יזמנו את החלפת השטחים עם מעלות-תרשיחא על מנת להכליל את היישוב בקריטריונים ולסיים סופית את מחול השדים הזה. במושב החורף הקרוב אנחנו מבקשים להאריך את הוראת השעה עד לסיום הליך החלפת השטחים.

אם כן, המצב הנוכחי הוא – החלפת השטחים נמצאת במשרד הפנים לאחר שאושרה על ידי מועצת כפר ורדים ועל ידי מליאת המועצה של העיר מעלות-תרשיחא; הכנסת מתחילה את מושב החורף בשבוע הבא ואנחנו פועלים להאריך את הוראת השעה.

ראוי להבהיר שיש סיכונים וששום דבר אינו מובטח. בסעיף הסיכונים יש לכלול את השאלה אם ומתי יוחלט על בחירות ארציות, שמרגע הכרזתם משתנים כללי המשחק. כך למשל, ספק אם יוכל שר הפנים לחתום על החלפת שטחים בתקופת המעבר לפני הבחירות.

כמו תמיד, התפקיד שלנו הוא להתמקד בסיכויים ולפעול במרץ ובנחישות. הנושא בראש סדר יומי ואעשה כל שביכולתי על מנת להביאו לידי סיום מוצלח. כמובן שאם יידרש, אמשיך ואסייע לראש המועצה אשר יחליף אותי להשלים את המהלך בצורה מוצלחת.

שבת שלום וסוף שבוע נפלא.

 

סיון יחיאלי, ראש מ.מ. כפר ורדים

 

כפרניק 96-300x225 הטבות המס - סיכוי וסיכון
החלפת שטחים בין כפר ורדים למעלות תרשיחא

 


2 תגובות

  1. ססס הגב

    בהצלחה

  2. אליהו הגב

    מחול השדים עליו $ הוא $ הוא מדבר עליו התחיל כבר כשיצא בשצף קצף בלווית חבורה של צרחנים בנושא המיקווה. והארץ געשה בימים ההם .סומנו על ידי המימסד הדתי . והם הראו ” לו. ולנו”מאיפה הדג מזיע. לימסור כל כך הרבה אדמה ובמיוחד שזה איזורי תעשיה ולקבל כל כך מעט .
    צריך להיות כלכלן וברלרן סובייטי

השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן