איכות הסביבה וביקורת

הועדה לאיכות הסביבה: קרן דרוקמן-אדיב, נועם מסד, טוביה ארז, עופר כהן, אייל שמואלי ואביבה קרבונרה * יצאו בחוץ: הלל גלזמן ומאיר גרינפלד * עופר כהן במקום שרונה שלו מאייר בביקורת


 

מליאת מועצת כפר ורדים אישרה בישיבתה השבוע הרכב חדש של הוועדה לאיכות הסביבה, וזאת על פי הוראות החוק המחייבות 4 חברי מליאה (קרן דרוקמן-אדיב יו”ר, טוביה ארז, עופר כהן, ואייל שמואלי) עובדי מועצה (המהנדס נועם מסד) ונציגי ציבור (אביבה קרבונרה. מחפשים נציג נוסף).

בתחילת אוגוסט השנה פיזרה דרוקמן אדיב את הועדה, בשל “הרכב לא חוקי” על פי הוראות משרד הפנים והיעדר נציגות מספקת של חברי מועצה – וזאת לאחר כשנתיים וחצי של פעילות הוועדה.

 

כפרניק 20211019_19475800000 איכות הסביבה וביקורת
בחזית: יואב ניצב, יורם איילון וקרן דרוקמן אדיב מאחור: מאיר גרינפלד והלל גלזמן

 

הרקע לפיזור הועדה היה עימותים מתמשכים של יו”ר הועדה עם הלל גלזמן ומאיר גרינפלד, שני חברים פעלתניים מאוד אשר הובילו בעבר מספר מהלכים, בעיקר בתחום ההתנגדות לטורבינות הרוח. השניים, כל אחד בהדגשים אחרים, גם ניסו ליזום פעילות בתחום הצבת פנלים סולאריים על מבני ציבור וניקיון הכפר וכן התנגדו לתאורת הלד (חסכונית, אך יתכן ובעייתית מהיבטים שונים).

 

על-פי פרוטוקול הישיבה האחרונה (שכתבה דרוקמן אדיב), גלזמן דרש להראות מצגת הנוגעת לניקיון הכפר ואף הזמין נציגות מתושבי הגולדן וילג’ – ועלה חשש אצל יו”ר הועדה כי עומד “להסית את הדיון באופן פופוליסטי כפי שעושה באופן קבוע”.

בתוך כך התפתח עימות גם על פומביות הדיון (דרוקמן אדיב: הישיבות אינן פתוחות), נאמרו מילים קשות כנגד גלזמן כמי “שאינו מוכן לעבוד בשיתוף פעולה ובצורה עניינית ולפעמים אף מרגיש שהוא פועל בחוסר תם לב ומנסה לצבור נקודות פוליטיות, פועל באופן לעומתי מול מועצה אשר בחרה להיות קואליציה רחבה ויועדת להתנהל גם כשיש חילוקי דעות באופן שקוף וענייני כשטובת הכלל בראש סדר העדיפויות.

“החלטתי לקבל את דרישתו של הלל לפעול על פי חוק בניהול הועדה. לצורך כך, כפי שאמרתי לנוכחים, יש ראשית לפזר את ההרכב הנוכחי, ולאשר הרכב ועדה כמתבקש על פי חוק. למרות שבחרתי לפתוח את הועדה בתחילת הקדנציה לכל תושב הרוצה לקחת חלק בפעילות הסביבתית, בקשה זו מאלצת אותי לפזר את ההרכב הנוכחי”.

 

 

כפרניק 20211019_194247-scaled איכות הסביבה וביקורת

 

בפתח הדיון (השבוע, במליאה) אמר גלזמן כי הוא בעל תואר שני באיכות הסביבה, וכי הנושא בנשמתו. הוא חבר הועדה לאיכות הסביבה כבר שבע וחצי שנים וקידם במסגרת זו פרויקטים רבים בהתנדבות מלאה ולטובת הקהילה. גלזמן גם התנצל בפני שמואלי ודרוקמן אדיב אם פגע בהם, אמר כי מודע שלעיתים עלו הטונים, אולם הכל לדבריו נעשה בתום לב ולטובת העניין, ונפגע מאוד מהכינוי “פופוליסט”. הוא אמר כי אינו מתכוון להמשיך בוועדה וימצא לעצמו ערוצי פעילות אחרים.

שמואלי השיב כי מאוד מעריך את הפעילות של גלזמן ומקבל את ההתנצלות וסולח. עוד הוסיף כי בכפר ורדים פעילות ירוקה יוצאת מהכלל, וכי למרות שלא הגיע מהתחום, למד רבות מיואב ניצב וטוביה ארז, נציגי הירוקים במועצה. כן ציין את בחינת המעבר לתאורת לד לחיסכון משמעותי באנרגיה ואת הפסקת השימוש בראונדאפ.

 

כפרניק 20211019_1949311-scaled איכות הסביבה וביקורת
הלל גלזמן (עומד): איכות הסביבה בנפשי. מתנצל עם פגעתי בקרן ובאייל

 

מאיר גרינפלד מחה על כך שראה את פרוטוקול הישיבה (מאוגוסט) רק השבוע וטען כי למעשה הפרוטוקול איננו חוקי משום שחברי הועדה לא אישרו אותו. איתן הימן, יו”ר ועדת ביקורת, השיב כי משום שהוועדה לא היתה קיימת באופן חוקי, כך גם הפרוטוקול איננו רלוונטי.

גרינפלד גם הלין על כך שהמועצה איננה מקדמת הצבת פנלים סולאריים על גגות מבני הציבור באפס עלות ובהכנסה מובטחת, וכי קיבל הצעה עסקית מסודרת בנושא.
שמואלי השיב כי לא כל הגגות מתאימים (למשל הגג המעוגל של אולם הספורט) וכי הנושא יבחן בעתיד על פי לו”ז ותכנית עבודה מסודרת של המועצה.

ניצב אמר כי באווירה הלעומתית שהתפתחה, קשה היה לנהל את הועדה וכי מאחל בהצלחה להרכב החדש.

כאמור, הרכב הועדה לאיכות הסביבה אושר פה אחד.

** 

עוד אושר במליאה (פה אחד ואישורים טכניים):

 

 • עופר כהן נבחר לוועדת ביקורת במקום שרונה שלו-מאייר המכהנת גם כמ”מ ראש המועצה.

 

 • אייל שמואלי מונה כממלא מקום של טוביה ארז בוועדה המקומית לתכנון ובניה, במקרה וארז איננו יכול להשתתף בישיבות.

 

 • אושר המשך כהונתו של יורם איילון כדירקטור בתאגיד המים מעיינות זיו מטעם כפר ורדים.

 

 • אושר הרכב ועדת השקעות: גזבר, מנהל חשבונות ומנכ”לית.

 

 

כפרניק 20211019_19433600000-scaled איכות הסביבה וביקורת
רונית אפסון מבקרת המועצה בין שני חברי ועדת ביקורת: איתן היימן ועופר כהן

 

 • ראש המועצה בירך את רונית אפסון (מהר חלוץ) על כניסתה לתפקיד מבקרת מועצת כפר ורדים (המינוי אושר לפני מספר חודשים).

 

לנושאי תקציבים והודעות במליאה

 
5 תגובות

 1. אחת שיודעת הגב

  לפני כשנתיים, נקראו תושבי הכפר להיות חברים בוועדת איכות סביבה. היום הרוח שינתה כיוון והוועדה הפכה למועדון סגור שכל חבריו יסמנים של הממסד. קרן דרוקמן, ששמואלי מינה ליו״ר הוועדה במסגרת הקמת הקואליציה מקיר לקיר, החליטה שחברי הוועדה לא ממושמעים מספיק ופיטרה את כולם. אתמול, אישרו חברי הקואליציה מקיר לקיר את הפיטורים ואת רשימת חברי הוועדה החדשים, רובם חברי מועצה. זו איכות סביבה ליודעי ח״ן, לא לציבור, אין כניסה לתושבים שאיכפת להם, אלא אם כן יבקשו יפה רשות מהיו״ר, קרן דרוקמן.

 2. מודאג הגב

  נורות הלד הכחול פוגעות גם בבעלי החיים וגם בבריאות בשעות הלילה.
  לכן אם וכאשר יש לבחון לד בצבע אחר מלבן הכחול

 3. אריק הגב

  מועצה מיותרת

 4. שאול הגב

  הכפר כל כך מוזנח ומלוכלך, שאפילו הפרחים והכסאות הצבעוניים, לא מסתירים את זה.
  מועצה כל כך מאכזבת, רק מקשטים אבל לא מטפלים בבעיות החשובות, רחווובות שנראים כמו בעזה, מלאי בורות וסדקים, עמודי חשמל מתקלפים, כל הכפר מלא במסכות קורונה על המדרכות, כולל צואת כלבים.
  בקיצור, לא כך חשבנו שיתפקד ראש המועצה.
  מאכזב מאוד

 5. תושבת ותיקה הגב

  ראש המועצה איננו מוכן לקבל ביקורת והקיף את עצמו בייסמנים. קרן היא בדיחה מהלכת על שניים. בושה לכפר ורדים.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן