1.025 מיליון ש”ח לאמירים


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
עודד שלומות

מועצת כפר ורדים: אושר, 6:2, תקציב להמשך פיתוח תיכון אמירים.

כפרניק IMG_0091 1.025 מיליון ש"ח לאמירים

בישיבת מועצת כפר ורדים שנערכה אמש אושר ברוב קולות, 6:2, תקציב (תב"ר) של 1.025 מיליון ₪, הלוואה, להמשך פיתוח תיכון אמירים לקראת שנת הלימודים הבאה.

 

תמכו באישור: סיון יחיאלי, דבירה גזית, איריס וקנין, אורי אמיתי, יעקב זיו ומאיר גרינפלד.

 

התנגדו: עודד נוריאל ויוסי מילוא.

 

בפתח הישיבה אמר ראש המועצה כי הגם שפרוגרמת הקמת תיכון אמירים אושרה ותוקצבה  בעבר על-ידי משרד החינוך, בשל החלפת הממשלה והוואקום התקציבי בו נמצאת המדינה, אין לנו ברירה אלא לממן בעצמנו את המשך הבינוי בתיכון אמירים לקראת שנת הלימודים הבאה. מדובר בשתי כיתות לימוד יבילות ובעוד מבנה שירותים, דבר שיאפשר ל"מתחם" התיכון להיות בלתי תלוי ומופרד מחטיבת הביניים אמירים. עוד הוסיף יחיאלי, כי לאחר השלמת מבני הקבע בתיכון, יוכלו הכיתות היבילות לשמש את המועצה לפעילויות שונות כמו למתחם נוער (צופים ובית נוער), לארכיון, למרכז מוזיקה, לגיל הרך ולכל פעילות שהמועצה תמצא לנכון.

לדברי יחיאלי, ההחלטה לפתוח את בית ספר תפן בכפר ורדים, נתנה תוקף מוסרי להקמת תיכון בכפר – ולאחר מאבק אף הצלחנו לשכנע את משרד החינוך שאישר פרוגרמה ל-9 כיתות ומבני שירות נוספים. אלא שהמצב הפוליטי והתקציבי השאיר אותנו כרגע ללא התקציב המובטח, ובמחויבות לתלמידים ולהורים להמשך הקמת התיכון. הוא ציין כי הגם שהממשלה איננה בעלת קוד התנהגות מוסרי ואתי, ואף יכולה לבטל פרוגרמה שאושרה, הוא מעריך כי לאחר אישור תקציב המדינה יחל בינוי הקבע של התיכון. במאמר מוסגר, הוסיף יחיאלי, כי הוואקום התקציבי עלול להשפיע גם על המשך בינוי בית ספר תפן, שכבר החל, משום שהתקציב מועבר לפי שלבים.

כן הצביע יחיאלי על כך כי המועצה בראשותו הקטינה מאוד את עומס המלוות שירד מכ-13 מיליון ₪ לכ-10 מיליון ₪, ויחס החוב:תקציב ירד מ-47% ל-27%.

 

 

כפרניק IMG_0091_0 1.025 מיליון ש"ח לאמירים

 

עודד נוריאל אמר כי נתונים אלו אינם מעידים על התייעלות המועצה או ניהול טוב יותר, אלא על עליית הארנונה שמימנה את הקטנת עומס המלוות. לדבריו, כל לקיחת הלוואה תתבטא בסופו של דבר בהכבדת עול הארנונה. יחיאלי הגיב לדברים אלו בביטול ובאמירה כי "פופוליסטיים".

כששאלו מספר חברי מועצה האם יש אלטרנטיבות ומה משמעותן, השיב יחיאלי כי נבחנה אפשרות להקים שתי כיתות באשכול הגנים ברחוב הדס, שבחלקו איננו פעיל. אלא שהסבה זו של המבנה, תהיה יותר יקרה מאשר הכיתות היבילות, מה עוד שתיצור הפרדה גיאוגרפית בין הכיתות הקיימות. עוד הוסיף כי פנה למספר קרנות למימון התיכון ונענה בשלילה.

 

איריס וקנין בקשה מספר פעמים מיחיאלי כי יתחייב שתקציב זה לא יהווה זרז להעלאת ארנונה. ראש המועצה השיב כי אין בכוונתו להעלות ארנונה, אבל תקציב המועצה בנוי מנגזרות ממשלתיות רבות שאין איש יודע מה יהיה איתן. הוא ציין כי יש להבחין בין השקעות תפעוליות הנעלמות ב"שוטף" לבין השקעות בתשתית המפתחות את הכפר ומשרתות את הציבור לאורך זמן.

בישיבה נוכחו גם מספר תושבים, רובם חברי סיעת "אופק". לפני הצבעה ביקש מאיר גרינפלד, יו"ר הסיעה, הפסקה קצרה להתייעצות, שלאחריה תמך באישור התקציב.

כאמור, התב"ר, 1.025 מיליון ₪ הלוואה להמשך פיתוח תיכון אמירים – אושר ברוב של 6:2.

 

**

 

לאחר הישיבה ביקש מאיר גרינפלד לפרסם דברים אלו:

 

סיכום השתתפות סיעת "אופק" בישיבת מועצת כפר ורדים מיום 2/6/13

 

נוכחים: תמי איצקוביץ, מיכה בר מאיר, מאיר גרינפלד , ציפי דיקמן, עמוס וינטראוב, בן עמי מוסק, דני קוטלר, גיורא קלמן ושמוליק שחר.

נעדרים: נעמי גנזר, חיים הלפגוט , עופר חלה, דני שוסטר, מוטי אביעם, פנחס ברודצקי ודוד כספי.

1. הנושא על סדר היום:

אישור הגדלת תב"ר (תקציב פיתוח) בית ספר אמירים בסך של 1,025 אש"ח. מקור המימון- הלוואה בנקאית.

 

2. רקע – בהחלטת מועצה מיוני 2012 אושר תב"ר ע"ס 900 אש"ח על מנת לממן שתי כיתות (יבילות) ושתי כיתות ספח על מנת לאפשר התחלת לימודי תיכון באמירים בשנת לימודים תשע"ג . הכוונה היתה לסיים את הבניה הקבועה (מבנה של 9 כיתות ) לפני שנת לימודים תשע"ד.

למרבה הצער איחור בתכנון ובקבלת כל האישורים הנדרשים ממשרד החינוך עוד ב-2012 , וכן איחור באישור תקציב המדינה לשנת 2013, הביאו אותנו לאיחור של לפחות כשנה בבניית המבנה הקבוע. נבחנו ע"י המועצה מס' פתרונות זמניים אפשריים ונמצא שבניית עוד שני מבנים יבילים יאפשר המשך פעילות תקינה של בית הספר בשנת הלימודים תשע"ד.

 

3. בדיון קצר שקיימו חברי הסיעה בעת הפסקה מיוחדת בדיוני המועצה סוכם (5 בעד, 4 נגד) שנציג הסיעה במועצה יצביע בעד הגדלת התב"ר בתנאים הבאים:

3.1  המבנים ישמשו את בית ספר אמירים זמנית בלבד ויוחזרו לשימוש קהילתי/מתנ"סי עם סיום מבנה הקבע.

3.2  בניית המבנים על חשבון המועצה לא תקטין את היקף ההשקעה של משרד החינוך.

3.3  להחלטה לא תהיה השפעה על שיעורי הארנונה המשלמים ע"י התושבים.

3.4  ראש המועצה ועובדי המועצה יתחייבו לעשות כל מאמץ אפשרי על מנת למנוע פיגור נוסף בהקמת מבנה הקבע כל שבסוף שנת תשע"ד תסתיים בניית מבנה הקבע. הסיעה לא תסכים לאשר תב"ר נוסף בשל פיגור נוסף בביצוע התוכנית.

 

 

 

 

 

 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. תושב מודאג הגב

  פופוליזם
  מלווה דינו להחזר
  בסיס התקציב של המועצה בכפר ורדים הינו תשלומי הארנונה הנגבים מהתושב.
  אז שלא יספרו לכם סיפורים – הארנונה תעלה ואנחנו נשלם.

 2. מאיר הגב

  אז מה?
  בשביל קיימת ארנונה.בדיוק בשביל מקרים כאלה.

 3. איציק הגב

  עודד נוריאל ומלחמתו במועצה
  שלום עודד
  שאלתי אותך פעם ואני שואל שנית: יש איזו החלטה שהוצאה על-ידי סיון בשנים שבהם הוא ראש מועצה שאתה תמכת בה?

 4. סנובים הגב

  בזבוז כסף
  שילמדו באורט

 5. אופק אמיתי הגב

  בן עמי באופק??????
  נו באמת

 6. יריב הגב

  עומס חוב
  אני מבין בהחלט את ההתנגדות וראיית הסיכון של לקיחת הלוואה בסדר גודל של יותר ממיליון שקל,בתנאי שעבוד כספי גביית הארנונה כפי שנוסחה ואושרה ההצעה.
  התחזית היא ברורה! מקור המימון הינם יותר מיסי ארנונה ויותר החלשה של התושבים בכפר ורדים. ויש להציב גבולות ולהתריע.
  ולאותם חברי מועצה אשר הצביעו בעד לקיחת ההלוואה אני מבקש לומר, כי גם ראייה חלשה טובה מעיוורון.

 7. יריב הגב

  לאיציק
  טוב שיש מבוגר אחראי

 8. גרעון הגב

  פופוליזם 2
  מאיר!
  שאלה:מתי קמצן הופך לפזרן?
  תשובה:כשמתקרבות הבחירות!
  חמש שנים לא מצליחים בכלום
  ובחודש אחרון מפזרים כספים
  בית ספר תיכון על חשבון תושבים
  אגרת שמירה יקרה יותר.
  ממתי חברי אופק פותחים ארנק?

 9. דב הגב

  הכל בחסדי הבחירות

  חטיבה יש
  חטיבה עליונה יש
  בית ספר תפן יש
  ואולם ספורט אין

  תשאלו את דובי למה למה אין

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן