תנופת פיתוח


תנופת פיתוח: שלב ג’, שכונה ד’, בית ספר תפן
עודד שלומות
 בית ספר תפן, אולם ספורט, שלב ג’ ושכונה ד’
כפרניק של איריס וקנין 007 תנופת פיתוח

אפשרות: המועצה תקבל מהחברה לפיתוח 3 מיליון ש"ח לטובת אולם הספורט  *  התקדמות במכרז להקמת בית ספר תפן  *  אולם התעמלות במקום  הבלון ב"קשת"  *  יחיאלי: "הפקדת תב"ע שלב ג’ הייתה חיונית ומתבקשת"

 

 
בישיבת המועצה שנערכה אמש עלו על שולחן הדיונים מספר נושאים מרכזיים הקשורים לפיתוח הכפר.
 
ראש המועצה, סיון יחיאלי, דיווח על טיוטת הסכם המתגבש עם החברה לפיתוח כפר ורדים. במסגרת ההסכם המסתמן, תקבל המועצה 3 מיליון ₪ מהחברה לפיתוח לצורך הקמת אולם ספורט. במקביל, תיקח על עצמה המועצה את פיתוח המגרשים בשכונה ד’ (עדיין שלב ב’, ליד רחוב מירון) בהיקף כספי של כ-900 אלף ₪.
לדברי יחיאלי, מדובר למעשה בהקדמת תשלום ע"ח מתחם הדיור המוגן (שנרכש ע"י היזם בניאשווילי, אבל טרם הועברה התמורה) ושטחים אחרים. לדבריו, אין כל סיבה וצורך לקשר בין כל מני סוגיות אחרות הנתונות במחלוקת עם החברה לפיתוח, ויש לקבל את הכסף לאלתר על מנת לקדם את הקמת אולם הספורט, במקביל לבניית בית ספר תפן ("זה יהיה הרבה יותר נוח וזול לעשות זאת עכשיו"). סכום ראשוני זה, הגם שאיננו מספיק להקמת האולם, יוכל להוות עוגן ל"פתיחת" תב"ר (תקציב בלתי רגיל) ולהזרמת כספים ממקורות נוספים למימון אולם הספורט.
האולם יהיה בן 500 מקומות. מחירו כ-7 מליון ש"ח למבנה המושלם (ללא עלויות פיתוח הקרקע).
תוכנית המימון: כ-2 מיליון יגיעו מהפייס, חצי מליון ממשרד הבינוי והשיכון וכמיליון וחצי ממשרד נגב גליל.
 
בנוסף, דיווח יחיאלי כי יש התקדמות במכרז על הקמת בית ספר תפן,  וכי יצא מכרז לבניית כביש באזור קריית החינוך העתידית, בין כיכר 7 לכיכר 8.

 

***
כפרניק של איריס וקנין 005 תנופת פיתוח
בסוף החודש יסתיים המכרז לפירוק בלון הספורט בית ספר "קשת" והחלפתו באולם התעמלות מבניה קשיחה. צפי הלו"ז: תוך שלושה חודשים תחילת עבודה ועוד שלושה חודשים עד לסיום (בניה "קלה").
ראש המועצה גם התייחס למספר תאונות (נפילות, פציעות וכו’) שהיו לאחרונה בבית ספר "קשת" ודיווח על הזמנת מהנדס בטיחות לבדיקת חצר בית הספר בה שיפועים, מסלעות, גדרות וכו’.
 
***
 
השבוע יערך, סוף-סוף, מפגש עם בקרי מינהל מקרקעי ישראל בנוגע לפיתוח המגרשים בשכונה ד’ (יחיאלי: "אנחנו יורקים דם על הנושא עד שהם זזים").
 
***
המועצה הגישה התנגדויות לתב"ע שלב ג’. עיקרי ההתנגדויות: לחייב תקן בניה ירוק, לאפשר גמישות תכנונית עם הבנייה הרוויה (יחיאלי: "יתכן ועל מנת לשמר יותר שטח ירוק, דווקא נעדיף מבנים יותר גבוהים התופסים שטח יותר קטן") ודרישה שאזור התעסוקה (ולא "תעשיה") יהיה נקי ולא ישמש לתעשיה אלא למשרדים, מסחר וכו’.
 
לדברי יחיאלי, יש המטעים את הציבור בנוגע להליך הפקדת התוכנית. לדבריו, מדובר בתב"ע שהייתה מוכנה כבר לפני כ-5 שנים להפקדה, אולם בשל דליפת קו הביוב, משרד הבריאות לא אישר את ההפקדה. "התוכנית גובשה על פי הנחיות הצפיפות של תמ"א (תוכנית מתאר ארצית) 31", הסביר יחיאלי. "במידה ולא הייתה מופקדת עכשיו ונשלחת לתכנון מחדש, הייתה צריכה להיות על-פי תמ"א 35 המחייבת את הגדלת הצפיפות ב-33 אחוזים. גם אני לא מקבל את התוכנית על כל פרטיה ולכן הגשנו התנגדויות; אבל התנגדויות אלו אינן לתוכנית עצמה, אלא לאיכותה".
לדבריו, עוד כשאריה ברן היה ראש המועצה נערך דיון ציבורי בתוכנית וגם המועצה הנוכחית פעלה בשקיפות מלאה, אלא שחלק מהציבור שאיננו מעורב, מטעה וזורע חול בעיניים. "בין כל הנושאים הסבוכים שעל הפרק, דווקא הפקדת התוכנית הייתה החלטה קלה, ברורה ומתבקשת", סיכם יחיאלי.
 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. אורח/ת הגב

  למה יש תמונה של עודד נוריאל בכתבה על פיתוח?
  מה הוא קשור לנושא?

 2. אורח/ת הגב

  תושב תרשיחא
  אני מבטיח לך כאן מר סיוון יחיאלי שאנחנו נקבל חלק משלב ג לטובת בנייה עתידית לתרשיחא

 3. אורח/ת הגב

  קראתי-בלון פיתוח ולפני זה בלון נפוח
  ימים יגידו פיתוח או נפוח-לא כ”כ יצא חרוז…

 4. אורח/ת פורחת הגב

  על בלונות ואולמות
  מי שמאמין, שפרוק הבלון ובניית אולם ספורט יסתיימו תוך 6 חודשים – שיקום!

 5. משה הגב

  אולם ספורט
  אז מה הבעיה
  ע”פ כל הפירסומיים
  יש עוד הרבה כסף
  מגיע לאולם הספורט ממשרד השיכון
  מגיע ממפעל הפיס
  ע”פ הפירסומים שהיו בעבר של סיוון ושל מוסקוביץ
  יש כסף לשני אולמות
  אז קדימה להתעורר
  למה מחכים
  שהתושבים יעלו על בריקדות
  ויפה שעה אחת קודם בלי סיפורים

 6. אורח/ת הגב

  אולמות ובלונים
  יש ניסיון רב בכפר ורדים בבניה מהירה והמשמיצים אוכלים את הכובע כרגיל בנו כל הכבוד סיון תתעלם מהנמוכים והפחדנים מבית מדרשו של הבחור שהפסיד בבחירות והגרינפלדים שחוץ מלהתנגד לא עושים כלום חבל שויקטור עזב ברכות לאיריס ממשיכת דרכו

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן