תחנה אחרונה


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
טובה פריאל

11/4/18: סרט דוקומנטרי על דראסני, מחנה הריכוז הגדול בצרפת. עם הבימאית ססיל קלריבל-מיו

כפרניק ssl1 תחנה אחרונה

11/4/18: סרט דוקומנטרי על דראסני, מחנה הריכוז הגדול בצרפת. עם הבימאית ססיל קלריבל-מיו

 

ביום רביעי 11.4.18 בשעה 10:30 יוקרן הסרט הדוקומנטרי "דראנסי תחנה אחרונה לפני התהום" בהשתתפות הבימאית ססיל קלריבל-מיו. וזאת במסגרת "קפה בוקר" במועדון הזהב ע"ש תמר זגר לקראת יום הזיכרון לשואה ולגבורה.

הסרט מספר את סיפורו של מחנה ריכוז הגדול של צרפת- דראנסי, פרבר ליד פריז, תחנתם האחרונה של יהודי צרפת לפני הגירוש לאושוויץ.

בין 1942 ל-1944 גורשו למחנות ההשמדה הנאצים 76 אלף יהודים פריזאים, רובם דרך מחנה דראנסי שליד פאריז. הגירוש נעשה ע"י אנשי המשטרה הצרפתית של ממשל וישי. רק לאחרונה, אחרי שנים רבות של הסתרה, שני סרטים עלילתיים צרפתיים דנו בסוגיה של שיתוף הפעולה בין הנאצים והצרפתים בהשמדת יהודי פאריז – "המפתח של שרה" ו"נקודת איסוף".

סרטה של ססיל קלריבל-מיו הקדים אותם כמעט בעשור ובאמצעות מסמכים שאסף צייד הנאצים סרז' קלרספלד, חושף את הפשעים של משתפי הפעולה הצרפתים.

הסרט יוקרן במעמד בימאית הסרט. בתום ההקרנה תתקיים שיחה עם הבמאית. ססיל קלרבל-מיו, שמגיעה במיוחד מצרפת ותענה לשאלותיכם. אורכו של הסרט: 58 דקות.

 

על הבמאית- ססיל קלרבל-מיו: מגיעה השנה לארץ לקראת אירועי יום הזיכרון לשואה. הסרט הוצג בפסטיבלים רבים בעולם וקיבל פרס מיוחד מחבר השופטים של פסטיבל pessac לסרטי היסטוריה. הבמאית ססיל קלרבל-מיו השתתפה בפסטיבל הסרט היהודי שנערך בירושלים. הסרט נבחר ע"י אוניברסיטת בוסטון להציג את גירוש יהודי צרפת. הבמאית היא ילידת העיר מץ בצרפת. היא חוותה את המלחמה כילדה במקומות מסתור עם הוריה.

המרצה שמביאה את הסרט ואת הבימאית היא סבין יעקובוביץ, ילידת פריז, מרצה על תרבות צרפת, מגשרת בין תרבותיות, חברת סגל המרצים של אוהלו קצרין, מלמדת צרפתית לסטודנטים לביה"ס למקצועות הכרם והיין, האקדמיה ליינות – צרפתית ותרבות היין.

הכניסה חופשית

טובה פריאל-שטרן

 


השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן