תזמורת הנוער שבה מסקוטלנד


תזמורת הנוער כפר ורדים בסקוטלנד
ד”ר זאב קלינסקי

60 נגנים השתתפו בסיור: ההרכב הגדול בתולדת התזמורת!

כפרניק clip_image002 תזמורת הנוער שבה מסקוטלנד

 

לפני מספר ימים שבה תזמורת הנוער שלנו מסיור נגינה והופעות בסקוטלנד. המטרה העיקרית בנסיעה היתה השתתפות בפסטיבל בינלאומי באברדין שבצפון סקוטלנד. הפסטיבל מוכר מאוד בעולם תזמורות הנוער. השתתפו בו כ-1300 אמנים בתחומי המוזיקה, הריקוד והשירה. הלהקות והתזמורות שהשתתפו בפסטיבל היגיעו מכל קצוות העולם: סינגפור, קוריאה, ארה"ב, ניגריה, מדינות אירופה השונות וכמובן אנגליה וסקוטלנד.

ההופעה העיקרית של התזמורת היתה בערב גאלה מרכזי של הפסטיבל, באולם המלכותי של אברדין. בנוסף ניגנה התזמורת בטירה סקוטית אופיינית ובקונצרט של וראייטי בעיר STONEHEAVEN.

בנסיעה השתתפו הפעם 60 נערים ונערות המהווים את ההרכב הראשון של תזמורת כלי הנשיפה של מרכז המוזיקה כפר ורדים. זהו ההרכב הגדול ביותר של התזמורת בכל שנות קיומה.

רמת הנגינה אותה הפגינה התזמורת היתה גבוהה מאוד, וזיכתה אותה בשבחים רבים, תשואות והדרנים.

כפרניק 5656 תזמורת הנוער שבה מסקוטלנד

 

בהמשך בילו הנערים יומיים אצל קהילה מקומית בכנסיה בעיירה PENICUIKליד אדינבורו. גם שם נתנה התזמורת שתי הופעות.

לאורך כל הנסיעה הפגינו הנערים, במקביל לנגינה איכותית, גם התנהגות ראויה, ללא אירועים מיוחדים ותקלות התנהגות. (בימים טרופים אלו גם זה סוג של הישג… ).

בנוסף להופעות ולחזרות, חוו הילדים גם חוויות נופש כמו השתתפות ביום משחקים מסורתיים של הסקוטים, ביקור באצטדיון כדורגל, מוזיאון החיפושיות בליברפול וכמובן – יום לונה-פארק, שהפך כבר למסורת בנסיעות התזמורת.

תענוג היה לראות שוב את שיתוף הפעולה, העזרה ההדדית ואת החברות בין נגני התזמורת, גדולים כקטנים. כל זאת, כרגיל, גם בתנאים לא קלים של עבודה קשה, פריקה והעמסה בלתי פוסקות של ציוד, ודיאטה חד גונית של סנדוויצ'ים אנגלים משולשים.

 

כמו בנסיעות קודמות, גם הפעם הביאה התזמורת הרבה כבוד למדינת ישראל בכלל ולכפר ורדים בפרט.

יישר כוח לעושים במלאכה: המנצח ומנהל מרכז המוזיקה ראובן מלאך, ד"ר זאב קלינסקי שהתלווה לנסיעה, אלה מזכירת מרכז המוזיקה וצוות שכלל את סטנלי לוין, שגית מלמד, ארנה מאיר, ישראלה מרכוס. כמו כן תודה גדולה ליוסי כהן, תושב הכפר וסוכן הנסיעות (מונה טורס) שעשה לילות כימים כדי לתאם עשרות תיאומים הקשורים בנסיעה כזו. תודה גם לחנות יד שניה ולמועצה שעזרתם הכספית אפשרה את ביצוע הנסיעה.

 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. אורח/ת הגב

  התזמורת חזרה מסקוטלנד
  שכחת תודה לחיים…
  הוא עשה עבודה נפלאה, מיוחדת באיכותה ומרגיעה.

 2. אורח/ת הגב

  כבוד והערכה גדולים
  חיים רוטנר ראוי בהחלט לכבוד ולהערכה: בזמן שהורי הנגנים נמצאים בבית ותוהים כל אחד היכן ואיך מרגיש הילד/הילדה שלו/ה, מה עובר על הצעירים שבהם ואיך הגדולים מתרשמים ונהנים – חיים ישב על הקו כל היום, קיבל מידע ועידכן את ההורים ואף הנעים את הזמן בחידות וחידודין הקשורים למסע התזמורת בסקוטלנד. שאפו לחיים. משונה שהוא לא הוזכר בין האנשים הראויים לתודה. אבל מילא.
  כבוד ענק לראובן מלאך – אין מלים להודות על הפרוייקט הראוי כל כך והמשובח שתוצאותיו ניכרות באיכותם של ילדינו כאנשים רחבי אופקים ושוחרי מוסיקה משובחת. המשך. חינוך מוסיקלי זו עבודת חיים והשקעה לטווח ארוך. ורק אנשים איכותיים כמו ראובן יכולים לקחת על עצמם משא גדול כזה. זכינו.

 3. אורח/ת הגב

  תגובה ל-3
  פעילות התזמורת שווה כל אגורה, כן ,גם אם חלק מכספי
  הארנונה מושקע בה. ברוב הנטל נושאות המשפחות!
  ןמה “מרוויחים” התושבים ? חינוך במיטבו!
  ערכים כמו עזרה לזולת, עבודת צוות, משמעת ותעסוקת פנאי בונה.
  כל אלו מסייעים במניעת וונדליזם ונמצאנו כולנו משלמי
  הארנונה נהנים ואפילו חוסכים.

 4. אורח/ת הגב

  מעניין כמה עלה לי בארנונה
  התענוג הזה

 5. אורח/ת הגב

  תזמורת הנוער-תגובה ל-3.
  ל-3.
  חשבת פעם כמה אלימות וונדליזם של בני נוער נמנעים על-ידי פעילות התזמורת במשך השנה ובעיקר בקיץ.
  התזמורת תורמת לא רק למוסיקה אלא, ובעיקר, לכיבוד הזולת גם אם הוא צעיר ממך, לעזרה הדדית, לחינוך לעבודת צוות ועוד ועוד…
  מדובר בחינוך מעולה, ובשביל זה כדאי להקדיש גם משהו
  מכספי הארנונה.

 6. אורח/ת הגב

  תגובה ל-3
  זה אני מתגובה 4.אם בטעות נשלחה תגובה נוספת דומה
  בנסוח קצת שונה סלחו על הכפילות.

 7. אורח/ת הגב

  לכ מטבע 2 צדדים
  משום מה אני משוכנע שדווקא ילדי התזמורת הן לא מהסוג שיפנה לוונליזם
  ולאו דווקא בגלל שהוא כבר בתזמורת….
  אבל בלי קשר נניח זה נכון – בעלות הזאת הייתי דואג לפי כמה יותר ילדים .

 8. אורח/ת הגב

  ל3
  רוב אם לא כמעט כל הנטל הכספי מוטל על המשפחות.
  חבל מאוד שזו התגובה שבחרת להגיב מתחת שורות שמסבירות כמה נהדר הפרוייקט הזה וחוץ מחינוך וערכים כמה כבוד הוא מביא לארצנו ולכפרנו.כנראה שזה הדבר היחיד שמעניין אותך.אם פעם תרצה להרחיב אופקים אתה מוזמן לחזרה של התזמורת.

 9. עירית הגב

  מוסיקה ותרבות הם תחליף מצויין לשטחיות ו
  אין ספק שההשתייכות לתזמורת, מעבר להישגים המוסיקליים של כל אחת ואחד, נותנת מעבר, במיוחד בעידן השטחי, הטכנולוגי המיידי הרכושני , נותנת ערכים, תרבות, חברתיות, איכפתיות וזה לא יסולא מפז! על זה כדאי לשים דגש!! וחייבת לציין שעל כל זה חייבים שיהיה משוגע לעניין – ויש!! תודה למלאך!!

 10. אורח/ת הגב

  ל-9
  מה זה משוגעים לדבר,מה זה בחינם?
  אתה יודע מה העלות שאתה בכלל מדבר?
  אתה יודע ככמה משוגעים היו קופצים על עגלת השגעון הזאת בסכומים הללו?
  אטוב שלא כתבת מתנדבים ואז בכלל…
  הוויכוח פה זה על הצורך בכלל?
  הוויכוח פה הוא על המחיר ותו לא.
  ואני אומר לך שהמחיר ליישוב בסדר גודל כזה עם אמצעים כאלה הוא מוגזם!!!
  ואם כבר אתה מדבר על חיוניות של מוסיקה, מה לללהקת זמר מגיע פחות?
  אז מה הגלגול עניים הזה וכל הצביעות?
  ודבר אחרון שלא קשור
  משהו בדק פעם ניגוד ענינים (בלי להרחיב יותר מישי),מתי פעם אחרונה קויים מכרז לתפקיד הזה אם בכלל ועד

 11. אורח/ת הגב

  ל-8
  קל לדבר.
  תוכיח

 12. חיים רוטנר הגב

  אנשים כמו 3 ו-7 תמיד ימצאו מה לא טוב
  איני יודע ממה אתם נהנים בחיים אבל דבר אחד ברור:
  התזמורת של כפר ורדים היא לא משאת נפשכם. יכול להיות שיש נושאים אחרים ואפילו חשובים בעיניכם יותר, שהייתם משקיעים בהם ולכן צרה עיניכם בגוף שמכבד את המקום שבו אנו חיים ועוזר להשקיע בבני הנוער, העתיד של כולנו, ו”הריבית” חוזרת תמיד לא משנה במה משקיעים.
  מעניין אם גם התמיכה שהמועצה נותנת לשבט עפר של הצופים היא לצנינים בעיניכם. בעצם, זה לא עולה “לך” כלום בארנונה, 3 הנכבד, כי את הארנונה שלך, וכולנו כך, אתה תשלם בכל מקרה לפי התעריף שאושר ע”י משרד הפנים והמועצה שלך. תקציב המועצה הוא נתון לפני חלוקתו ולא מגדילים לנו את הארנונה בגלל שרוצים “לשלוח” את התזמורת לחו”ל – כשרוב רובה של ההוצאה היא על ההורים ממילא.
  אם התכוונתם לסדרי עדיפויות שונים כמו שמנסה לרמוז 7 באמירה “…דואג לפי כמה ילדים…” אז אצבעכם המאשימה/הביקורתית צריכה להיות מופנית אל עצמכם.
  מי שתורם ועושה למען הקהילה בעצמו אף פעם לא יגיב בצורה שהגבתם. מי שמבקר ו”מתריע בשער” כל הזמן ואף פעם לא טוב לו עם מה שיש… בקיצור לא יודע לפרגן לאחרים על עשייתם, פשוט מפספס את החיים האמיתיים… סוג של הנאה מהלקאה עצמית אבל בלי מודעות עצמית:
  “הם” לא בסדר
  “הכל” פה נעשה בצורה חובבנית
  “לא יודעים” פה לעבוד נכון ולהשקיע בדברים הנכונים.
  קחו את עצמכם – שני אנשים מכובדים(אולי זה אותו אחד?) ותתחילו לראות היכן אתם משפיעים בפועל על החיים מסביבכם. ממש לא בהיבט הרחב של המדינה – כמו שאמר קנדי “לראות מה אתה יכול לעשות בשביל המדינה…” אלא בהסתכלות מאד קרובה שמחממת את הלב כשהיא מתבצעת במעגל החיים הקרוב לנו. כל אחד יכול לתרום משהו קטן ו…מי שתורם יש לו הזכות הגדולה והאפשרות ליהנות. זה רק עניין של מודעות – לא יותר!!!

 13. אורח/ת הגב

  רטנר עם כל הכבוד
  אתה מדבר שטויות במיץ.
  מדובר פה בנטל כספי שאין לו שום הצדקה ביישוב בסדר גודל של כפר ורדים,בטוח לא על חשבון משלם הארנונה.
  רוצה תזמורת סמפונית אין בעייה אבל , שיהיה ממונן באופן פרטי”י הממשתתפים מצידי שיסעו כל יום לחו”ל.
  הגיע הזמן שמישהו יגיד שהמלך הוא עירום.
  ודבר אחרון תסביר לי אולי על אותו משקל מדוע למשל להקת הזמר לא זוכה לתמיכה באותו יחס? או עוד גופים אחרים .מה להם לא מגיע? רק לפרה קדושה כמו התמורת?
  אתה מספיק הוגן לפרסם עלויות ומשכורות שנחליו אולם אם שווה או לא?
  דקלומים ונאומים זה יש אצלנו חופשי וחס וחלילה שמישהון ידבר נגד מה שאנו חושבים שהוא נכון עבור כולם.
  דברתם על צדק חברתי?מה אנו מלינים על ממשלת ישראל תתחילו מאצלנו אולי קודם לתקן דברים ולקבוע סדרי עדיופת שיתאימו לכל היישוב לא רק לאיזה 100 משפחות אליטיות.

 14. חיים רוטנר הגב

  מר/גברת 13 היקר/ה
  יש לי מה לענות לך, אבל זה פתטי לטעמי שאתה ככה תוקף ישירות, ואפילו לא מעיז להזדהות. מה קרה? יש לך בעיה לעמוד פנים מול פנים ולהתווכח בחופשיות? פשוט לא מתאים לי!
  אשמח להגיב על כל מה שכתבת אם תזדהה.
  דרך אגב קוראים לי רוטנר ואי הדיוק הזה הוא כנראה דוגמה וחלק אינטגרלי מצורת התייחסותך לעניין.

 15. עמרי גודלשטיין הגב

  כנגן בתזמורת…
  כנגן בתזמורת אני יודע שלהורים שלי עלה הרבה מאוד כסף המסע הזה שלי אבל אני גם יודע כמה זה נתן לי וכמה התזמורת נותנת לי וכמה ראובן נותן לי…
  קל מאוד לחשוב על התזמורת כנטל כספי על הישוב אבל בואו רגע תכנסו עמוק יותר ותראו שהתזמורת זה אולי הגוף החינוכי,התררבותי והמוזיקלי הגדול והמוצלח ביותר בכפר…
  מה שאני קיבלתי מהתזמורת גדול בהרבה ממה שקיבלתי מבית הספר אז תפסיקו להסתכל רק על כמה זה עולה למרות שאני מאמין גם שכמעט כל הנטל הכספי הוא על ההורים של הנגנים ההורים שלי…

 16. אורח/ת הגב

  כותב הכתבה שכח רק לציין משהו חשוב,ואגב הגיע הזמן לשמוע את סיוון
  חלק מהמשתתפים הם טרמפיסטים קבועים לנסיעות הללו,והגיע הזמן שמשהו ייג את האמת העלות של התזמורת היא כ- 200,000 שח’ בשנה לקופה הציבורית,,חלקו למספר הנגנים ותקבלו סיבסוד של כ-4000 שח’ בשנה לחניך גם בני בחוג הג’ודו מבקש סיבסוד דומה ,וביתי בחוג לציור ,הרי לא מדובר פה באקדמיה למוזיקה ,,,כולה חוג למוזיקה שאיש שיווק מוכשר מוציא מזה גם כסף לביתו וגם הנאה על חשבון הכלל ,כמה שזה פשוט בלי כל הדמגוגיה מסביב ,חינוך וערכים ,,תשכחו מזה כולה מועדון חברים שיודע להרוויח ולנצל את הקופה הציבורית וגם זו חוכמה יש לומר השאלה אם אנחנו הציבור צריכים לתת לזה יד, וכן הייתי מאד רוצה לשמוע גם את סיוון וחברי המועצה מה דעתם או שאין להם דעה ,,

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן