קרום דק


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
נירה אגמון
אלה אלטר מכפר ורדים מציגה במוזיאון בר-דוד
כפרניק IMG_5723 קרום דק

 

אלה אלטר: אמנית רב תחומית, שחיה ויוצרת בכפר ורדים.
בוגרת החוג לאומנות אוניברסיטת חיפה ו"המדרשה" ( מורים: יאיר גרבוז, רפי לוי).
מציגה במוזיאון בר-דוד בקבוץ ברעם תערוכת עבודות מעניינות ובעלות עצמה.
 
 
על התערוכה "קרום דק" מתוך הקטלוג:
 
בתערוכה "קרום דק" מציגה אלה אלטר עבודות עשויות על קרשים משומשים אשר שמשו להובלה ועליהם טביעות של מסע. על הקרשים מוצמדים ניירות פרגמנט מודפסים בצילומים ומחוברים באמצעות סיכות מהדק פניאומאטי המקשרות את הקומפוזיציה במין תפרים גדולים וגסים כמעשה רופא כירורג. העבודות נוצרו בהשראת מסעה של האמנית לפארק ילוסטון בארצות הברית, מקום שבו קרום כדור הארץ במצבו הדק ביותר והתפרצויות לבה מתגלות ונעלמות. על רקע החיזיון הזה, מתבקש האדם לשים לב לתופעות טבע נדירות, רגעיות וחולפות. רק חיבור ממשי ומשמעותי לטבע יהפוך את חווית הצפייה לחוויית ההבנה של שבריריות הקיום האנושי.
שבריריות הקיום ופחד המוות מוצאים את מקומם בסמלים ובתכנים המופיעים ונמוגים בעבודותיה של אלה אלטר. דרך עבודותיה היא מוליכה את הצופה למסע בין ארצות ומקומות בדיוניים, בחיפוש אחר מה שלא ניתן להשגה, בין עולמות סינתטיים, ומבריקים בו שולטת הפנטזיה והסגידה לגשמי,  לעכשווי, לארצי. על העבודות היא רושמת את שמות הארצות, אמירות של משוררים, קטעי שירים, ציטוטים מספרי הקודש ואמירות אישיות. כל אלה יוצרים דרמה בה נפגשות החרדות לעתיד, הפחד מן המוות, החוויה מהקרבה לגבול הצפון, והדאגה לביטחון אישי ולאומי. על מנת לטשטש את הקושי והחומרה של הרגש והמסר, האמנית יוצרת מן אורנמנט הבנוי מאלמנטים שונים כמו שורות נמלים חרוצות, קישוטים גיאומטריים ואפילו עורבים של אדגר אלן פו הקוראים "nevermore".
כפרניק 1_9 קרום דק
בתערוכה זו "קרום דק" אלה אלטר יוצרת מפגש בין הגשמי, המיידי והמובן מאליו לרוחני והנשגב, בין כליה לנצחיות שלו, בין התהוות להתפרקות, בין בראשיתיות וסופיות בין מציאות ולאשליה ובין כאוס לקוסמוס. ניגודים משלימים אלה יוצרים את הקרום הדק של הקיום האנושי אותו אנחנו כפרטים או כישות לאומית מצווים לחצות בעדינות על מנת לשרוד ולצלוח את כל הסכנות עד ליום הדין.
 
***

שם התערוכה: קרום דק
 

פתיחה: 14/5, שבת 13:00 נעילה – 27/8
 
מוזיאון בר-דוד בברעם: טל. 04-6988295 , 052-8313191
 

 

תגובות פייסבוק


השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן