צועדים ונהנים!


אורי בר צורי
צעדת כפר ורדים ה-16: צועדים עם גלעד שליט
כפרניק DSC_3103 צועדים ונהנים!

צעדת כפר ורדים ה-16: צועדים עם גלעד שליט

 

בשבת ב-1 במאי  2010 התקיימה צעדת כפר ורדים ה-16 שעמדה בסימן שיתוף פעולה עם שכנינו הדרוזים מהכפרים כיסרא וסמיע והמחויבות של כולנו לזכור את גלעד שליט שכננו ממצפה הילה, ותלמיד לשעבר בחטיבת הביניים אמירים, הנמצא עדיין בשבי בעזה.
הזינוק היה מבית ספר קשת בכפר ורדים. בחורשת הבר-בת נערכה פעילות אתגרית של פארק חבלים, טיפוס על קיר ואומגה. משם צעדו המשתתפים דרך גבעת האנטנה, רחובות רותם, שניר, חרמון, חירם, ארז ומשעול הרקפת. בהמשך חצו את שטחי כפר יאנוח ,בואכה השביל מסומן של קק"ל לפארק הסלעים.
 
כפרניק DSC_3103_0 צועדים ונהנים!
הצעדה התאפיינה במזג אויר נוח, מסלול נהדר, הרבה מצב רוח והפנינג המוני מסכם בשטח הסיום בפארק הסלעים.
למעלה מ-700 צועדים,מתוכם כ-200 חניכי בתי הספר בכיסרא-סמיע, חבורת הצועדים של חברת החשמל ועוד קבוצות מאורגנות הוסיפו נופך מיוחד לצעדה, כאשר להקת המחול הדרוזית הרשימה במחרוזת ריקודי דבקה.
משפחת שליט היקרה הוזמנה לצעדה, אך הודיעה שלא תגיע עקב פעילות אחרת. ראש מועצת כפר ורדים, סיוון יחיאלי בירך בשם כפר ורדים והביע תקווה שבשנה הבאה לא נצטרך להזכיר את גלעד שליט בצעדה שלנו, שכן הוא יצעד עמנו. מנהל מחלקת החינוך של המועצה המקומית כיסרא-סמיע בירך בשם ראש המועצה של הכפרים השכנים והבטיח שיתוף פעולה כלל אזורי בצעדה הבאה ובעוד מפעלים דומים. המפקח על הספורט במשרד הספורט, אמין סאלח, הוסיף ברכות בשם משרד הספורט.

כל הצועדים קבלו בסיום מדליה ותעודה וכן ורד ריחני.
 

תודה לכל המשתתפים ולמי שעזר בהצלחת האירוע,להתראות בצעדה ה-17.

 
צילום: בן עמי מוסק.
 
לחצו לגלריה המלאה של הצעדה.

לינק לסרטו של אברהם ליכטר.

 

הערת הצלם  (שניהל במשך שנים רבות את אגודת הספורט):
 
חבל שלא ראינו השתלבות של התזמורת, וחבל שהסדרנים לא סייעו למתברברים בציר. תשובת אחד מהם: "זה לא התפקיד שלי". לדעתי לא בוצע תדריך רציני לסדרנים.
הצופים לצערי פישלו  בגדול. נקודת קפה ופיתות יש לערוך לקראת סיום המסלול, במקום אחר. נאמר לי בשעה 09:15 התחנה לא עובדת כי הציוד לא הגיע. יש להערך בתחנות לפני שעת הזינוק. וחוגי סיור ממשיכי לא להיות שותפים וחבל. לצעדה הבאה אשמח שרכז הנוער ייקח פיקוד על ציוות הנוער.
כפרניק DSC_3140 צועדים ונהנים!

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. תושב וותיק הגב

  צעדה
  כל הכבוד לאורי בר צורי ולעליזה מזכירת האגודה
  אחלה של צעדה וטוב שעדיין יש מי שמשמר את המסורת בכפר ורדים, חבל שלא ראינו את כל פעילויות הנוער משולבות כמו תמיד בצעדה,
  התיזמורת שלא הגיע ושלחה רק את המנהל וכל השאר,מזג האוויר תוזמן הייטב וחבל על התקלה בהסעה,
  ממתינים לצעדה ה17 תמשיכו בפעילותכם ,חברי אגודת הספורט ותמשיכו להביא כבוד לכפר ושימרו על הגחלת

 2. אורח/ת הגב

  לצערי לא צעדתי…הצילומים
  לצערי לא צעדתי…הצילומים יפיפיים בעיקר אלה שעין המצלמה והצלם
  תפסו מקרוב…ממש צילומים מדברים.

 3. מעורבת הגב

  צעדה לכל דיכפין
  התמונות מדברות בעד עצמן. להמשיך במסורת. בשבת מגיעים צועדים גם מחוץ לכפר וזה נחמד. מי שרוצה מצטרף לצעדה. צעדה עממית רבים לפארק הסלעים,רבים נחים ושומרי שבת בדרך לבית הכנסת. זה עם ישראל.
  אך יש את שונאי ישראל שיקראו להפגין נגד צעדה-תהלוכה המתקיימת בכל ישוב יהודי היכן שיש פעילות של חב”ד ,אך כאן משום מה זה יכול לפגוע בנשמות רכות… אז שני קוזקים זיו וגרינפלד אוספים המונים להפגין. בתכלס הם נותרו לבד עם שתינשים. העיקר צעקו הפגנה. כמו הרועה,הכבשים והזאב.

 4. אורח/ת הגב

  צעדה לכווווווווווווווווולם
  למה הצעדה נערכת מחוץ לכפר?
  יש אנשים שלא יכולים להרחיק לכת מחוץ לכפר ולחזור ברכב לכפר.
  צעדת כפר ורדים צריכה להיערך ב…כפר ורדים.
  יש כאן המון מקומות שעדיין לא נצעדו, ופינות מסתור בסביבה הקרובה שלא תרו אותן עדיין.
  תחשבו ותתחשבו לשנה הבאה.

 5. בן עמי הגב

  צעדה תגובה למס 4

  כמי שהיה מעורב במספר צעדות ,אשמח לקבל הצעה מפורטת למסלול לצעדה ומענין למה לא ניתן לחזור ברכב?היכן טמונה הבעיה?עלות?או?
  במרחק של כ 5 ק”מ
  תודה בן עמי

 6. אורח/ת הגב

  אורי – ההתמדה בפעילויות כאלו רק מחזקת שהכפר ממשיך להיות ערכי
  תודה לך !

 7. אורח/ת הגב

  נורא רציתי לצעוד עמכם
  חבל שהמסלול המדוייק לא פורסם טרם הצעדה (לפחות לא מצאתי פרסום שכזה) הייתי שמחה אם היה גם מסלול שמתאים לעגלות למינהן… הפסדתי. בכל זאת כל הכבוד לעושים במלאכה – כן ירבו ארועים שכאלו.

 8. אביבית הגב

  כל הכבוד לאורי,עליזה ולשאר המארגנים!
  היה מסלול מקסים ומותאם למשפחות.כל הכבוד!

 9. אורח/ת הגב

  לבן עמי. מס’ 5
  אני במקרה דתי (לא מהסוג החרדי… אבל לא נוסע בשבת)
  אני צועד כל שנה, כשהצעדה מתבצעת בכפר.
  לא ה 7 ק”מ הם הבעיה, אלא החזרה ברכב.
  גם כשהיתה צעדה שהסתיימה באגם מונפורט לא צעדתי, בדיוק מסיבה זו.
  מאחר ואני גר כאן, והצעדה היא צעדת הכפר עבור כל תושבי הכפר, חשבתי שאפשר לקיים אותה ב…כפר.
  בשכונה ו’ יש מקומות יפהפיים למסלולי צעדה. אני בטוח שאיני מגלה לכם סוד חדש.

 10. אורח/ת הגב

  ל- 9 איש יקר…
  הרבה אנשים צריכים ללמוד ממך איך לתת ביקורת או תגובה.
  יש אנשים שלא מעניין אותם שנכנסים לאתר הזה ילדים וקוראים את מה שהמבוגרים כותבים ללא אחריות.
  אני בטוח שאתה לא צריך את המחמאה הזו…אלא אחרים צריכים.
  יישר כח !
  נ.ב.
  כל הכבוד לאורי, עליזה וגם לבן-עמי, שהקים כאלו מפעלים יפים.
  כפר ורדים – יופי של מקום !

 11. אורח/ת הגב

  “הצלם המכובד”
  בן עמי חבל שאתה ועוד רבים שכמוך לוקחים את פעילות הצופים בארועים בכפר כדבר מובן מאליו. סיגנון הדיבור שהפגנת כלפי אותם נערים שפל ונמוך. לאחר שהסתבר לך בשעה 08:45 (אם נדיק בשעה ולא כפי שכתבת) שהתחנה לא מוכנה בזמן השתלחת בהם ואמרת “אל תתפלאו שאחר כך … את הצופים”. נערים אלה באו בהתנדבות ביום שבת מוקדם בבקר, בזמנם הפנוי, להקים תחנת פעילות הם לא עובדים אצלך ולא חייבים לשמוע ממך הערות “חינוכיות” שכאלה. מאדם שמתימר לחנך אותנו אני מצפה לסגנון דיבור מכובד וראוי יותר.

 12. אורי בן שלום, מרכז השכבה הבוגרת בשבט עפר הגב

  תגובה לבן עמי
  השנה שבט עפר חרט על דגלו את נושא הקהילתיות. מתחילת השנה נעשו מאמצים רבים על מנת לאפשר שיתוף פעולה מלא בין השבט לבין גורמים שונים בקהילה. נעשה מיפוי קהילה על ידי צוות מיוחד שמשימתו היא הקהילה, השבט היה מוכן להשתתף באירועים רבים ובקיצור- ניסינו, ואנחנו עדיין מנסים כמיטב יכולתנו, להיות חלק מהקהילה ושהקהילה תהיה חלק מאיתנו.
  כפי שניתן לראות מכמות הפעמים שהמילה “קהילה” מופיעה, הקהילה באמת חשובה לנו. לכן, בכל פעם מחדש כאשר מישהו בקהילה, מגורמים במועצה ועד אנשים פרטיים, מזלזל בנו, מטיח בנו האשמות שווא ובעיקר לא מעריך אפילו במקצת את עבודתנו- אנחנו מרגישים נבגדים ומושפלים.
  מה שעשית, היה מעשה שקשה להאמין שנעשה ע”י אדם מבוגר. מעבר לשפה שבה השתמשת צורמת לנו העובדה שאתה מזלזל בכישורים וביכולות שלנו מכדי לדבר איתנו כמו בני אדם ולהשמיע את הביקורת שלך באופן ענייני שיעודד אותנו להפיק לקחים. בן עמי, דרך הדיבור שלך גרמה לנו רק לשלול את דבריך ולהרגיש שכל מאמצינו היו לשווא. מה שבטוח- לא רצינו בכלל להפיק לקחים, ולהתייחס ברצינות לדבריך שיתכן כי הם נכונים.
  אני מקווה שלהבא, תושבי כפר ורדים שנתקלים בבעיה הקשורה לשבט עפר ידעו לפנות אלינו בצורה נאותה. זכרו- אנחנו בסך הכל בני אדם וכולם יכולים לטעות. תמיד אנחנו משתדלים לטוב ביותר ולכן, אל תבטלו את ההשקעה שלנו בכזאת קלות.
  בקרוב אני אסיים את עשר שנותי בצופים, ואני רק רוצה לבקש מקהילת כפר ורדים- תתמכו בשבט עפר, תעזרו לו ותעזרו בו כי שבט מבוסס ומשמעותי בכפר הוא מטרה משותפת לכולנו.

 13. מרכזות הדרכה צעירות הגב

  שבט עפר
  בן עמי,
  אנשים כמוך ללא ספק מוציאים את הרוח מהמפרשים. לא יאמן שאדם בוגר שאמור לעודד חינוך ופעילות נוער חיובית מזלזל בפעילות שבט עפר ומעז פעם אחר פעם להטיח את זלזולו, גם אם זה מלווה בהתבטאויות בוטות.
  הצער שבדבר הוא שטענותייך לא עברו שום בדיקה ואפילו השעה שציינת אינה נכונה.
  כל ביקורת יש דרך לומר- הדרך שבחרת שפלה!

 14. מנחם מרגוליס הגב

  בן עמי “ידידי”
  בן עמי “ידידי”.

  לא ראוי שאגיב לדבריך אבל לאור הפניות הרבות שקבלתי ומתוקף תפקידי אני נאלץ לענות לך. סגנון הדיבור שלך לחניכים והבוטות שלך הייתה מתחת לכל ביקורת. שמחתי לשמוע שהחניכים לא נסחפו לסגנון הדיבור הגס שהפגנת. לעומתך ידעו הם ברוב חכמתם לנצור את לשונם ולא להתייחס לדבריך המעליבים. לעצם הדברים אין בכוונתי להתייחס. בטוחני שאם היית פונה בצורה מכובדת לאחראים על הפעילות, אותם אתה מכיר ועד היום חשבתי שגם מוקיר, הייתה פנייתך מקבלת את מלוא תשומת הלב ומטופלת באופן מידי. חבל לי שבחרת להתנהג ולהתנהל בצורה הזו. עדיין לא מאוחר, ראוי שתתנצל בפני הילדים. אין לך את הזכות או את המעמד לדבר כך. עדיף מאוחר מאשר אף פעם.
  אורי אני פונה גם אליך. בתור זה שהיה אחראי על הצעדה ועמד בקשר עם חניכי השבט. אתה זה שתיאמת עם המרכזים את מיקום התחנות ואת הפעילות שתהיה בהם. חשוב לנו לראות את תגובתך לדברים שנכתבו. בנוסף לא נראה לי תקין שבאותה כתבה שעליה אתה חתום, תודה לכל אלו שהיו שותפים להצלחת הצעדה, במקביל ישתלח בן עמי בלי מעצורים בחניכי השבט. במידה ודבריו מקובלים עליך אזי חשוב שתציג את דעתך. במידה ואתה חושב כמוני שהוא חצה את הגבול, חניכי השבט ואני מצפים לראות את התנערותך מהסגנון ורוח הדברים. לא ניתן ליצר עבודה משותפת בין גופים, ובמקביל להיות שותפים לאמירות כאלו, גם עם זה בשתיקה.

  מנחם מרגוליס
  ראש שבט עפר

 15. אמיתי פוקמן - מרכז שבט עפר הגב

  גאווה ישראלית
  בן עמי ,
  כנראה שאם הייתי רושם תגובה היא הייתה הרבה פחות טובה מהמרכזים הצעירים של השבט , ולכן אני לא אוסיף על מה שיש להם לומר מעבר לזה שכנראה שיש לך הרבה מאוד מה ללמוד מהם !!!!

  כבוגר שבט שחר , צופי יקנעם , הייתי מאחל שביקנעם יהיה שבט עם ילדים ועשייה חינוכית וקהילתית כאחד כמו בכפר ורדים . אני מאחל שתושבי כל מדינת ישראל ייהנו משבטי צופים כדוגמת שבט עפר . אני בטוח לא מאחל לאף אחד ממדינת ישראל להיתקל באנשים עם התנהגות כמו שלך , שמדברים לילדים כמו שאתה דיברת אליהם . אני מודה להורים שמחזקים את ילדיהם על הפעילות הצופית ומרגישים חלק בלתי נפרד ממשפחת שבט עפר .

  כנראה , שגם למבוגרים יש הרבה מה ללמוד , אפילו מהילדים .
  כנראה שלא מעט אפילו .

 16. אורח/ת הגב

  בן עמי האם נאלם קולך?
  בן עמי מצפים לתגובתך

 17. אורח/תאורי בר-צורי הגב

  ביקורת
  מאחר והצעדה אורגנה ע”י מחלקת הספורט של המועצה בשיתופם המלא של כל הגופים שרצו לעזור ולהשתתף, חשבתי וכך גם כתבתי לעודד שלומות שמן הראוי היה שהערת הצלם לא תופיע בהמשך לסקירתי את הצעדה אלא כתגובה כמו כל התגובות הגם שבן-עמי ליווה את הצעדה בצילומיו היפים ועומדות לו זכויות רבות בעניין הצעדות הקודמות ולא רק.יש דרך לבקר ולהעיר ויש גם אחראים בצד של הצופים שיכולים היו לשמוע את ההערות ולהגיב בהתאם, אבל הכל צריך להעשות בדרך חיובית על מנת שנלמד משגיאות ונתקן בצעדות הבאות,

 18. אורח/ת הגב

  תגובת בן עמי
  בן עמי עדיין מחכים לתגובתך.

 19. 19 הגב

  18??????????
  אתה פרדי??????

 20. בוגרת שבט הגב

  שבט עפר
  שבט עפר היקרים,
  הייתי בצעדה, הגעתי די בהתחלה ככה שהתחנה שלכם עוד לא התחילה לפעול כך שאיני יודעת אם הייתה טובה או לא. לטעמי היה עדיף אם הייתה באמצע או סוף המסלול אבל די בטוחה שמבחינה לוגיסטית זה לא היה הכי אפשרי. מאחלת לכם המשך שנה מצוינת ושילמדו להעריך אתכם ושיבינו שטעויות קורות וישנה דרך להביע ביקורת.
  אישית יש לי יותר ביקורת נגד מארגני הצעדה [עוד לא הבנתי על מה התשלום אם החולצה נכללה בתשלום נפרד ובהסעה לקחו גם את מי שלא שילם עליה] אבל בסה”כ היה מאוד נחמד. להבא אולי כדאי שפשוט תוציאו קבוצת הליכה, תגידו לכל החניכים לבוא בחאקי [באמת חימם את הלב לראות את אלו מהם שהגיעו ככה], ככה יראו את שבט עפר ואף אחד לא יוכל לבוא בתלונות.
  חזק ואמץ!

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן