#פוליטיקה נקייה#


סיעת אופק, יעקב זיו, כפר ורדים
חברי סיעת אופק
מדוע הודח יעקב זיו מסיעת "אופק"
כפרניק של ‏‏עותק של שלטי אופק #פוליטיקה נקייה#
יעקב זיו אף הודיע בישיבת סיעת "אופק" כי גם בעתיד, במקרה של סתירה בין "צו מצפונו" לבין החלטת הסיעה, הוא יצביע לפי "צו מצפונו " ולא לפי החלטת הסיעה.
רעיון זה אינו מקובל על כמעט כל חברי הסיעה, שהרי העיקרון הבסיסי של כל גוף דמוקרטי קובע שנציגיו חייבים לקיים את החלטות אותו גוף ולפעול לפיהן.

סיעת "אופק" הוקמה זמן קצר לפני הבחירות האחרונות למועצה המקומית כפר-ורדים, לפני כשנתיים. במצע הסיעה הוגדר, שהיא תפעל לניהול שונה, לפוליטיקה נקייה, דמוקרטית ומשתפת תושבים. בנוסף, היה במצע הסיעה סעיף ברור בנושא אי העלאת הארנונה.

חברי הסיעה בחרו את רשימת המועמדים כחברי הסיעה. מאיר גרינפלד ויעקב זיו, הראשונים ברשימה, נבחרו כחברים במועצה המקומית. במשך השנתיים האחרונות פעלו באופן נמרץ במועצה, ובסיעה הייתה הסכמה לפעילותם.
כפרניק של ‏‏עותק של שלטי אופק_0 #פוליטיקה נקייה#
לפני כשלושה חודשים הוחלט בסיעה להעלות לדיון את נושא הארנונה, כאשר היה ברור שבכוונת ראש המועצה לבקש העלאת ארנונה חריגה של למעלה מ-15%.
בדיון שהתקיים הציגו מאיר ויעקב את עמדתם לתמיכה בהעלאת הארנונה. רוב חברי הסיעה התנגדו. התקיימו שני דיונים בנושא זה, שבסיכומם התקבלה החלטה, ברוב מוחלט, לדרוש מנציגי הסיעה במועצה לפעול נגד העלאת הארנונה בשיעור שהוצע ע"י ראש המועצה. חברי הסיעה אישרו תמיכה בהעלאת הארנונה בשיעור של 5% בלבד, אשר התבקשה הן בגין עלית המדד והן בגין הכוונה לבטל את אגרת השמירה. עמדתם זו של חברי הסיעה שיקפה את רגישותם לרצון תושבי הכפר, אשר כ-1,000 מתוכם חתמו על עצומה, שהביעה התנגדות להעלאת הארנונה.
בדיון שהתקיים במועצה, סיון, ראש המועצה, סרב להעלות לדיון את הצעת הסיעה, בדבר העלאת הארנונה בשעור 5%. ולכן כשהתקיימה ההצבעה, היו חברי המועצה מטעם סיעת "אופק" חייבים להצביע לפי החלטת הסיעה – כנגד ההעלאה המוצעת.
מאיר אכן הצביע בהתאם להחלטת הסיעה, כנגד העלאת הארנונה בשיעור שהוצע ע"י ראש המועצה. ברם, באותה הצבעה יעקב נמנע מהצבעה. הוא הסביר, שלא רצה להצביע בניגוד להחלטת הסיעה, למרות שלדעתו מן הראוי היה לתמוך בהצעת ראש המועצה. בשל סתירה זו התפטר מן המועצה. אח"כ חזר בו.
הרוב הגדול של חברי סיעת אופק חשבו, שכיון שיעקב נמנע מלהצביע בניגוד להחלטת הסיעה, והימנעותו סייעה, למעשה, לקבלת הצעת ראש המועצה ברוב של 4 נגד 3, עליו להתפטר מן המועצה.
יעקב אף הודיע, בישיבת הסיעה שהתקיימה לאחר ההצבעה במועצה, כי גם בעתיד, במקרה של סתירה בין "צו מצפונו" לבין החלטת הסיעה, הוא יצביע לפי "צו מצפונו " ולא לפי החלטת הסיעה.
רעיון זה אינו מקובל על כמעט כל חברי הסיעה, שהרי העיקרון הבסיסי של כל גוף דמוקרטי קובע, שנציגיו חייבים לקיים את החלטות אותו גוף ולפעול לפיהן.
כיוון שיעקב דבק בעמדתו, מאחר ולדבריו צו מצפונו – הוא הקובע, ולא החלטות הסיעה, טענו רוב חברי הסיעה, כי הוא אינו יכול יותר, לייצגם במועצה. נערכה הצבעה, שבה הרוב הגדול של חברי הסיעה החליט להדיח את יעקב מן הסיעה. החלטה זו התקבלה בהצבעה דמוקרטית, וברוב גדול מאד.
 
השאלה העקרונית שנשארה היא: האם יעקב זיו יכול להמשיך ולהיות חבר מועצה, כסיעת יחיד, או שעליו להתפטר ולהחזיר לסיעה את המנדט שקבל ממנה, כך שהבא אחריו ברשימה יכנס למועצה כנציג הסיעה?
אנו כותבים דברים אלו, בשל רצוננו להסביר לבוחרינו מדוע נקטה סיעת "אופק" במהלך כה חריג, ומתוך תחושה שסיעה שזכתה לאמון כה רבים מתושבי הכפר, חייבת להם דו"ח אודות פעולותיה.
סיעת "אופק" תמשיך לנסות ולשרת את תושבי הכפר, ותמשיך להעמיד את האינטרסים של תושבי הכפר בראש מעייניה, כפי שעשתה עד היום.
 
חתומים חברי סיעת אופק : ציפי דיקמן, פנחס ברודצקי, חיים הלפגוט, תמי איצקוביץ, אורלי מנדל-אורמן, שמוליק שחר ,עמוס וינטראוב ודן שוסטר.
 
***
 
יעקב זיו ומאיר גרינפלד בחרו שלא להגיב למכתב זה.
 
 
 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. עופר הגב

  חבורה של בטלנים משועממים
  חבורה של בטלנים משועממים וערמומים כדוגמת שוסטר חפשו לכם מה לעשות אולי אהבה אולי לטפל בנכדים ואולי סתם להיות בני אדם יעקב זיו אתה אדם ישר ונקי כל הכבוד לך ואל תתן לעסקנים קטנים לקחת לנו את המפלגה די נמאאסתם

 2. אורח/ת הגב

  איפה המוסר הנאמנות והיושר

  כתומכת של אופק, לא האמנתי שתתנהג כך, בחוגי בית דיברת אחרת. הכרתי אותך כאדם אחר, כנראה שהאמרה כי “הפוליטיקה משחיתה” קיבלה תוקף כואב.
  למענך זיו, החזר את המנדט ותציל במעט את כבודך.

 3. אורח/ת הגב

  יעקב , תחזיר את המנדט !!!!!!!!
  יעקב , תחזיר את המנדט !!!!!!!!

 4. תתפטר הגב

  תתפטר
  תתפטר

 5. חיים הלפגוט הגב

  תגובה לעופר
  עופר עם שם משפחה לא ידוע?!
  אני סבא, מטפל בנכדים (ממש כיף, כמו שוסטר), ממש לא בטלן,אני לא עסקן קטן (אני 1.82 מ’) מכבד את יעקב זיו למרות שלא מסכים איתו. לא זכור לי שלקחתי מימך משהו, בטח לא סיעה (גם לא מפלגה) מוזמן לישיבת הסיעה הבאה כדי שתוכל להציג עמדתך בגלוי.

 6. אשל הגב

  יעקב, אנחנו איתך
  מה שאת עושה טוב לנו יותר מקולות העסקנים שאף אחד לא מבין מה הם רוצים. תומכים בך, אל תתפטר.

 7. אורח/ת הגב

  יעקב, תמשיך להצביע על פי מצפונך!
  חברי אופק רוצים פוליטיקה של עסקנים. מרכז הליכוד אצלנו בכפר, מי רוצה ג’ובים? איזו אכזבה!
  יעקב, המשך בדרכך!

 8. אורח/ת הגב

  לעשות רק מה שאתה רוצה בלי להתחשב בקהל המצביעים
  זו לא פוליטיקה נקיה

 9. אורח/ת הגב

  תגובה להלפגוט
  אז אולי תתחיל לעשות משהו. כנראה זה מה שחסר לך

 10. אורח/ת הגב

  יעקב זיו
  אדם שלא הצביע כי מצפונו לא נתן לו
  השבח לאל שיש עוד כאלה

 11. אורח/ת דן שוסטר הגב

  לאשל ,עופר מה הם עסקנים מה היא דמוקרטיה ומי הם הבטלנים הערמומים
  לפרושכם הרי כל מי שהצטרף לאיזו שהיא סיעה הוא עסקן.
  גם יעקב שהוא עסקן כמו כולנו החליט לפעול במסגרת דמוקרטית
  מה לעשות בכל מסגרת יש כללים.למספר 5 האלמוני הרי מי שנשאר בגוב הוא יעקב .
  אי אפשר לקים מסגרת דמוקרטית רק כשנוח והיא מתאימה למרות שזה מה שכולנו הינו רוצים.

  הרי גם במועצה יש 9 חברים וללא רוב לא ניתן היא להעביר את התקציב .

  האם במועצה חברי המועצה הם עסקנים או כפופים לכללי הדמוקרטיה שהבסיסי ביניהם הוא שהחלטות מתקבלות בהצבעה, ועל פי הרוב .
  זה הוא לצערנו הרע במיעוטו לפעמים הוא לטובתנו ולפעמים לא.
  ולכן ההשמצות כמו של עופר על חבורת בטלנים , על חבורת עסקנים אינה ענינית. גם אם יש לכם אינטרסים וגם חברות היא אינטרס חיובי, אי אפשר לתמוך בדמוקרטיה להשתמש בה כשנוח ולהתעלם ממנה כשקשה . איני חושב שאני וחברי בטלנים יותר מכם.חוץ מזה מי אומר שבטלנות זה רע ובטח לא קשור לענין.

  נושא הארנונה היה וימשיך להיות נושא חשוב ועקרוני .

  ישובים מדינות ואימפריות נפלו בגלל חובות והוצאות.בעוד 3 שנים יגיע ראש עיר חדש ויגיד אלו חובות של קודמי….כבר היום יש לכפר חובות של 13 מליון שהם כל הארנונה במשך שנה שלמה ….

 12. אורח/ת הגב

  רק פנייה בהליך משפטי
  תחזיר את יעקב להחליט שהמנדט לא שייך לו .
  דו פרצופי וצבוע .
  פוליטיקה נקייה אחת היא …..
  תחזיר את המנדט .

 13. אורח/מורה/ הורה מודאג מאנשים כמוך הגב

  ארנונה
  דני שוסטר אנני מבין אותך. איך אם לא יעלו ארנונה תקטנה חובות המועצה. חוץ מזה איך אפשר להחליט לעולם לא להעלות ארנונה. זה חוסר אחריות מצד נבחר ציבור. האם אין מקום לשיקול דעת בהתאם למצב ולנסיבות? האם כאשר תצביע תמיד נגד העלאת ארנונה ולא תשקול את מצב הכפר, זה יראה לך נכון? אולי הממשלה קיצצה משמעותית בכספים שהעבירה למועצה? אז מה? נתחיל לחבר כיתות קטנות לגדולות בבית הספר ונפטר מורים? נקטין עוד יותר את פינוי האשפה? נבקש מההורים לשלם עוד יותר עבור מוסיקה וספורט?

 14. אורח/ת הגב

  אופק
  אני הצבעתי עבור אופק.דיברתי עם שניים מהאנשים שחתומים על ההדחה. הם הסבירו לי שהם נגד העלאת ארנונה כי להם כבר אין כאן בכפר ילדים, הם כבר שילמו את חובם לכפר כאשר שילמו עבור חינוך ילדיהם בזמנו, והם לא מוכנים לשלם היום עבור ילדים של מישהו אחר. בושה להם.

 15. אורח/ת הגב

  אופק
  חלק ממי שחתם על ההדחה יושבים במרכז בדרך כלל. שמעתי אותם מדברים. שיפסיקו “להתחסד” ולדבר על פוליטיקה נקיה. אנחנו יודעים בדיוק מי הם ומה כוונותיהם. בכלל כדאי שלא יעשו יותר מידי רעש כי הרעשים שהם יכולים לקבל בחזרה לא יהיו בכלל נעימים להם.

 16. חיים הלפגוט הגב

  סיעת אופק

  לגיטימי להעביר ביקורת, אבל מעניין שבד”כ המשמיצים לא מזדהים- ממי אתם פוחדים? הערה למגיבים מס’ 13 ו 14, נא לקרא מה שניכתב, סיעת אופק תמכה בהעלאת ארנונה בסך 5% . תגובה למגיב מס’ 9, אם תזדהה אשמח להתקשר אליך שתוכל לעזור לי לעשות משהו.

 17. אורח/ת הגב

  צוות התגובות
  של סיון עובד יפה לא משאיר שום דבר לדימיון תוקף את מי שצריך מקטין כל דבר לרמה של ” למה לי פוליטיקה עכשיו ” .
  סיון כל הכבוד .

 18. דני הגב

  ליעקב
  אתה אחלה איש
  אבל המנדט לא שלך
  תחזיר בבקשה
  שלא ארגיש שלא בחרתי נכון

 19. אורח/ת הגב

  יעקב, לך הביתה למעלות
  אין לך מה לחפש יותר בכפר ורדים.
  במעלות, תוכל להציק לכל החרדים

 20. נעמי ג. הגב

  מה? עדיין לא הלכת הביתה?
  זה פשוט גזלה והונאת הציבור.
  עזוב את הכיסא לטובת הבא אחריך ברשימה!

 21. אורח/ת הגב

  תשובה ל-18
  יעקב המנדט שלך גם שלך. אתה הקמת את אופק. כולנו בחרנו בך, לא הכרנו את האחרים. סמכנו על שיקול דעתך וממשיכים לסמוך. יודעים שאין לך שום אינטרס אישי רק ציבורי. כמו שחבריך מאופק לא היו מוכנים לתמוך בילדים בכפר הם גם כנראה לא יהיו מוכנים לתמוך בקשישים בכפר. חזק ואמץ

 22. אורח/ת יהודית ניצב הגב

  “מי בעד מיגור הטרור?”
  אני בעד:
  מיגור הטרור!
  נגד ייקור הארנונה! (גם חתמתי על העצומה)
  החזרת גלעד שליט עכשיו הביתה! (בכל מחיר!!)
  אז מה? אז אני בעד!
  יעקב עשה את מה שצריך כנבחר ציבור אחראי!
  יעקב ומאיר תמיד פעלו ועמדו בחזית וחטפו את האש על פעילויות גם אם לא היו כלכך פופולריות. ולכן יעקב ומאיר הם אופק. אופק הגון ואחראי, אופק שיכול להתברך בשני האנשים היקרים האלה.
  יעקב אל תתפטר ואל תישבר. היה חזק והמשך לפעול לטובת כולנו.
  ובקשה נוספת: חברי אופק האחרים הם אנשים טובים שפועלים, גם הם, מתוך איכפתיות לכפר, (גם אם לדעתי הם טועים הפעם) אז בבקשה לא להשתלח ולא ללכלך.
  ולשנה החדשה קצת יותר אמפטיה, חיוך ורוח טובה.
  שנה טובה

 23. צעירה הגב

  כמו שזה נראה לי
  האג’נדה של אופק היא בעיקר סביב סילוקם של מרינובסקי וגולדפרב מהכפר ומלחמה בחרדים.
  על זה אי אפשר לקיים סיעה.

 24. בכלל לא מאופק, אבל מתעדכן ! הגב

  23, סליחה??? תתעדכני קודם ואח”כ תכתבי !!! איזו בורות.
  .

 25. אורח/ת הגב

  לצעירה, האג’נדה של אופק זה (בין השאר) נגד התחרדות והחזרה בתשובה
  מרינובסקי וגולדפרב פשוט עוסקים בהחזרה בתשובה ולשם כך באו לפה.
  אופק נבחרה גם, ולא רק בגלל האג’נדה הזו. מישהו הרי צריך לעסוק במלאכה כפוית טובה זו, ואני מאד שמח שהם עושים זאת, שאם לא הם – אין אף אחד במועצה שעושה באמת משהו בעניין חשוב מאין כמוהו זה. אשמח לראות את אופק מלכדת שורות יחד עם זיו, פועלת כסיעה דמוקרטית להשגת המטרות שלשמן נולדה.

 26. אורח/ת הגב

  אופק

  גב’ ניצב,כל אלו שתומכים ביעקב לא מבינים מהי פוליטיקה, מהי דמוקרטיה המבוססת על כללים אתיים ברורים ומהי שליחות ציבורית . יעקב אינו אופק, אופק היא סיעה המונה 12 חברים. הוא נשלח על ידם והם נתנו בו את אמונם והוא הפר אותו. אין כל קשר בין תרומתו ופועולו לבין אי ביצוע החלטות סיעה שהתקבלו באורח דמוקראטי. כדאי שתעשי את ההפרדה. האם חשבת איך חשים חברי אופק כשבגדו בהם?!
  יעקוב יכול לפעול באופן חוץ סיעתי לטובת הציבור מבלי להיות חבר אופק. אני בטוח שיעשה זאת מצויין.

 27. אורח/ת נעמי גנזר הגב

  סיעת אופק
  אתחיל בדברי בתודה לעקב ומאיר שממשיכים להוביל את הסיעה למרות כלההתקפות וההכפשות.
  אני חברת סיעת אופק ואמשיך בכך תשובה לכל מי ששאל אותי. לאופק יש מצע בנושאים מגוונים הנוגעים לחיי הקהילה בכפר ורדים, והשפעת הסיעה על הקורה בכפר חשוהב ביותר. בכל סיעה בעולם ובעיקר בישראל ובמזרח התיכון יש אופוזיציה קולנית והיא לגיטימית. אולם התנהלותו של דני שוסטר המגובה ע” חברים נוספים והפיכת הפוץ שניסה לעשות אינה מקובלת עלי.השפעתו על הקורה בכפר רק מחמירה את המצב, לא מועילה כסיעה ופוגעת במטרותנו.
  אני בטוחה בחוסנה של הסיעה וביכולתנו להתגבר על המשבר 8ולהוסיף להשפיע על התנהלות הכפר כפי שנעשה עד כה באמצעות מאיר ויעקב.
  אני מחזקת את ידיכם ואני בטוחה בדרכנו

 28. אורח/ת נאמנה ל"אופק" הגב

  אופק חדש
  נעמי גנזר היקרה
  את מרבה לכתוב תגובות בנושא אופק, מדיווח שאני מקבלת כבוחרת בסיעה זו על הישיבות שמנהלת סיעת אופק, עולה כי אינך השתתפת כמעט באף ישיבה אם בכלל
  באיזה זכות את מתערבת שימרי את הערותייך לעצמך ועיסקי בעניניך,תהיה לך זכות דיבור אם תעשי בפועל משהו ולא רק לכתוב תגובות
  נמאסת

 29. אורח/ת אילן ואיילה הגב

  יעקב זיו
  יעקב היקר
  אתה אדם נחמד מאוד אבל כשבחרתי בסיעת אופק לא בחרתי רק בך, אז בבקשה החזר המנדט אינך שייך יותר לאופק אני מעוניין שייצג אותי רק חבר מועצה מטעם אופק
  בבקשה החזר ותן למישהו אחר את הזכות כמו כן אל תספר סיפורים שכולם מבקשים ממך לחזור זהו שקר

 30. אורח/ת הגב

  אופק מתפוררת???
  מה נעשה עכשיו נגד מיליארדי החרדים שבאים להשתלט על כפר ורדים?
  מי יגן עלינו?
  יכריחו אותי לקיים מצוות שאני לא רוצה, הצילו!!!

 31. אורח/ת הגב

  האופק לסוף הסיעה הזאת נראה כל כך קרוב…
  גם ביום סגרירי וגשום מאוד ניתן לראות באופק את סוף אופק

 32. אורח/ת הגב

  אל דאגה,כל זמן שיהיו פה מחזירים בתשובה יהיו מתנגדים רבים ונחרצים
  ושם הסיעה הוא לא הדבר חשוב, למרות שאני בטוח שאופק תהיה פה להרבה זמן (בניגוד לתומ”ר המפוררת)כי היא היחידה שעושה את העבודה.

 33. אורח/ת הגב

  סיפור מהפריפריה
  היה פעם איש אחד שהלך ישר ויציב על שתי רגליו תקופה ארוכה ויפה. כולם חשבו שהוא יגיע רחוק. ואז קרה המקרה שהאיש ביקש ללכת ימינה, אך רגל שמאל שלו החליטה לפנות שמאלה. האיש לא חשב פעמיים, לא הזהיר ולא התריע. רק הרים את ידו וכרת את רגל שמאל שלו וזרק הצידה.
  אנשים הביטו בו בתמיהה ולא יכלו להבין. אז הוא כתב מכתב, לידיעת כולם, שמסביר למה הוא נפטר מרגל שמאל שלו. הוא כתב נימוקים מנימוקים שונים, אבל הנימוק העיקרי היה שהוא נאלץ לכרות את רגלו השמאלית למען הדמוקרטיה. “הרי לא ייתכן, טען, שרגל לא תעשה את מה שהמוח מצווה, זה לא דמוקרטי.”
  וכך, האיש החל לדדות על רגל אחת והיה ברור שלא יגיע רחוק. אנשים עם שתי רגליים על הקרקע הביטו בו בתמיהה מהולה ברחמים.
  חייו לא היו קלים. לא די שהיה לו קשה להתקדם על רגל אחת, גם רגל ימין שלו התלוננה שכל העול נפל עליה והיא נאלצת לעבוד פי שתיים. הרגל גם לא תיפקדה כרגיל, כי חששה כל הזמן שלאיש רעיונות מטורפים בראש והוא עלול, בשם הדמוקרטיה, לכרות גם את רגלו השנייה.
  כך ממשיך המצב הלא נעים בין האיש ורגלו, וקשה לנבא איך ומתי יקרוס הסטטוס קוו ביניהם. העיקר שהדמוקרטיה ניצחה!

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן