סיפור פישטי


מדוע פוטר פישטי מחט”ב אמירים בכפר ורדים?
עודד שלומות
מדוע פוטר אב הבית בחטיבת הביניים "אמירים"?
כפרניק של פישטי 003 סיפור פישטי

פישטי, אב הבית של חטיבת "אמירים", פוטר מעבודתו * למרות מכתבי התודה הרבים והערכה לה זכה, התנהגות בלתי ראויה עלתה לו במשרתו * פישטי: אזלת ידה של המערכת גרמה להתפרצותי ואני מצר על כך מאוד

 

למרות הכאב והעלבון הרב, אישטוון פקטה (להלן "פישטי") מנסה להתנסח בעדינות. לא רק השפה העברית, שאיננה שוטפת בפיו, עוצרת בעדו, אלא גם אופיו העדין ורצונו שלא לשבור את הכלים לגמרי ולא "ללכלך", וזאת למרות תחושת העוול הגדול שעשו לו במועצת כפר ורדים ובחטיבת הביניים "אמירים" בה היה אב הבית מזה יותר משנתיים.
השורה התחתונה: פישטי פוטר לאחר שהתפרץ על אחד הילדים בצעקות. בנוסף, כמה ימים לאחר מכן שינה את סידור השולחנות והכיסאות באותה כיתה, וזאת לאחר שלא יכול היה לסבול יותר דפיקות בלתי פוסקות על הקיר המשותף לכיתת החינוך המיוחד ולחדר עבודתו.
"אני יודע שההתפרצות שלי על התלמיד הייתה לא בסדר ואני מאוד מצטער על כך", אומר פישטי. "אבל זה פשוט היה בלתי נסבל. שעות של דפיקות על הקיר. ביקשתי מספר פעמים, הן מהילד והן והמחנכת, להפסיק את הדבר, אולם דבר לא השתנה. אני ממש מרגיש שבחוסר הטיפול והאכפתיות, אלצו אותי לפעול בצורה שאיננה מתאימה לאופיי ולערכים בהם אני מאמין.
"לצערי, גם אחרי ההתפרצות, שהייתה צריכה להיות איתות אזהרה, לא עשו דבר, ולכן הזזתי את הכיסאות והשולחנות בכיתה ב-90 מעלות, במטרה להראות כי על-ידי פעולה פשוטה ניתן להרחיק את התלמיד הדופק מהקיר. זה כנראה היה יותר מדי עבור בית הספר שזרק אותי אחרי שנתיים בהם נתתי את הלב והנשמה, ויעידו על כך כל הברכות והמחמאות שקיבלתי מהמנהלת, הצוות והתלמידים במשך השנים".
 
 
עצור סיסמא
 
 
פשטי (57), איש צנוע ונחבא אל הכלים, התלבט זמן רב האם לשתף את הקהילה בסיפורו. אולם לדבריו, החליט לדבר לא רק בשל תחושת העלבון והעוול, אלא גם מתוך החוסר בסולידריות בחברה הישראלית בכלל ובכפר ורדים בפרט. "אני פוגש הרבה הורים ותלמידים וגם רוצה שידעו את הסיפור האמיתי", הוא אומר.
טובי, אשתו, מסנגרת עליו ומעידה על אופיו הנוח, רגישותו, אהבתו למוזיקה והיחסים הטובים שהיו לו עם תלמידי אמירים והצוות. הילדים היו מרגישים ביטחון בסביבתו והוא היה מאפשר להם לבקרו בחדר עבודתו, לעזור לו קצת, לפתור בעיות ולקבל מילה טובה. כאשר היו פונים אליו "פישטי!", היה שואל, "רגע מה עם הסיסמא"?, ומתכוון שיש להגיד גם "בוקר טוב" או "בבקשה".
"פישטי רואה את הכבוד לסביבה ולאדם כערך מרכזי בחייו", אומרת טובי. "זה לא פשוט לעבוד עם נערים בגיל כזה. מצד אחד הוא דיבר אליהם בגובה העיניים ומצד שני עמד על כללי התנהגות, שמירה על ציוד וניקיון. הייתה לו גם הזדהות עמוקה עם המנקות של בית הספר, ולכן ניסה לדאוג שלא תהייה להן יותר מדי עבודה. יש לו גם אחריות גדולה ומוסר עבודה והוא דאג לטפל בכל דבר ועניין ללא דחיות".
 
 
כפרניק (2) של פישטי 003 סיפור פישטי

 

כמו מסטיק
 
טובי ופשטי פקטה הגיעו לכפר ורדים בשנת 1996. לשניים שלוש בנות: אלה – 19, נטע – 17 וחצי, ונועה – 14וחצי (תלמידת חטיבת אמירים).
השניים הכירו לאחר שטובי נסעה לבודפשט ללמוד במכללה בעלת מוניטין בתחום החינוך המיוחד ועבודה עם פגועי שיתוק מוחין. בהונגריה פגשה את פישטי, גרוש יהודי (עם שני ילדים, היום בוגרים, שחיים בהונגריה), והשניים החליטו להקים משפחה ולחיות בארץ. בשנת 1990 חזרו ארצה, לירושלים. לפני 14 שנה החליטו לעבור לכפר ורדים, לאחר שנדלקו על המקום ועל האפשרות של שניהם להתפרנס ולגדל בו את משפחתם. טובי הייתה זמן קצר מורה בבית ספר "קשת" והיום היא מורה לחינוך מיוחד ב"כישורית".
פישטי, בעל ידי הזהב, הינו בעל הכשרה כמכונאי רכב. בכפר עבד זמן קצר עם איש הוילונות דוד ברנד וכמסגר בכרמיאל אצל יוסי לונדון (דוד ויוסי – לשעבר תושבי כפר ורדים). בהמשך היה אב הבית בבית הספר תפן במשך שבע שנים. בתפן הפגין את כישוריו גם בבניית כיסאות ושולחנות המותאמים באופן ייחודי לילדים בעלי c.p. (שיתוק מוחין) ובהקמת תפאורות, במות ועזרים (תיבת נוח על גלגלים) שונים. את בית הספר בתפן עזב פישטי בשנת 2004 לאחר שתחזוקת המבנה המוזנח הכבידה עליו מאוד ("זה תפקיד כמו מסטיק. בלי גבולות. כל הזמן אתה נדרש לעוד ועוד, לעיתים גם לבצע עבודות מאוד מקצועיות המיועדות לקבלני שיפוצים או גבס").
בשנים הבאות ניסה להקים עסק קטן ליצוא קלנועיות מקיבוץ אפיקים להונגריה וגם עבד עם "אורי בית וגן" (אורי שלוש). באוגוסט 2008 יצא יעקב גאני, אב הבית המיתולוגי של חט"ב "אמירים", לגמלאות ופישטי החליפו. בנוסף היה אחראי גם לתחזוקת פעוטוני החורש ולגנים בשלב ב’.
 
 
צעקות וקללה
 
בתחילת הדרך פישטי "ירש" מגאני חדרון בו היו כל חיבורי החשמל והתקשורת של בית הספר. לאחר שנוכח כי הקרינה במקום פי 10 מהתקן, קיבל חדר אחר (ששימש בעבר את הטלוויזיה הקהילתית). לחדר זה קיר גבס משותף עם כיתת החינוך המיוחד, וכך נחשף לתופעת הדפיקות בקיר שהטריפו את דעתו. "הדפיקות במשך כל היום מאוד הפריעו לי, והיה בזה גם עניין של פגיעה ברכוש ובקיר", הוא מספר. "פניתי פעמים רבות למחנכת הכיתה שתחליף לתלמיד את מקום הישיבה, כך שלא ישב ליד הקיר. היא התחמקה בכל מני תירוצים ש’קשה לו להתרגל’. בכל זאת, לא ערבתי את המנהלת והמתנתי שהמחנכת תעשה משהו. אבל הדפיקות נמשכו ונמשכו. ניתן היה לדאוג בתחילת שנת הלימודים שהתלמיד לא ישב ליד הקיר, אבל לא עשו דבר.
"באחד הימים, לפני חופשת סוכות האחרונה, הדפיקות מרטו את עצבי, איבדתי עשתונות, נכנסתי לכיתה, צרחתי על התלמיד שיפסיק וקיללתי. לא קיללתי אותו אלא את הסיטואציה וחוסר האונים שהגעתי אליו. אחר כך תפסתי את עצמי ומיד הבנתי שזה לא ראוי. בעקבות המקרה שדווח מיד למנהלת, אמרה לי שרון בינדר כי עברתי את הגבול וזה דבר לא מקובל ולא ראוי. כמובן שהסכמתי איתה".
לאחר חופשת סוכות חזרו התלמידים והצוות לבית הספר, ללא כל התייחסות חדשה למקרה. אלא שהדפיקות נמשכו ואין מושיע. בצר לו, בסוף יום הלימודים סובב פישטי את רהיטי הכיתה ב-90 מעלות, כדי להראות לצוות שניתן בפתרון פשוט וקל ("3 דקות עבודה") להרחיק את הילד מהקיר, מבלי לשנות את "סדר הישיבה". מעשה זה הרגיז מאוד את מחנכת הכיתה ובמיוחד את שרון בינדר, מנהלת החטיבה, שראתה במקרה זה חריגה מסמכות וקריאת תיגר על המערכת. פישטי זומן במהירות לעידו חגאי, מנהל מחלקת החינוך במועצת כפר ורדים, וקיבל הוראה לעזוב מיידית את תפקידו. לדברי פישטי, חגאי אף הגיע לחטיבה לוודא כי פישטי עוזב את המקום ("רק חסר שהיו שולחים שוטרים…").
 
 
"הדביקו לי"
 
לפישטי מכתבי הערכה רבים מאוד על עבודתו בחטיבה. הוא מקבל שהתנהגותו הנקודתית לא הייתה בסדר, אולם לא מבין למה גררו אותו למצב כזה, בשעה שניתן היה לפתור את הבעיה בצורה קלה ומהירה. לדבריו, לאחר השעייתו, הוא קיבל הזמנה לשימוע לקראת פיטורין ("התייעצתי והבנתי שהשימוע זה רק הצגה וויתרתי על התענוג"). לטענתו, כאשר הוחלט לפטרו "הדביקו" לו גם שלושה מקרים שהיו בעבר ואינם משמעותיים לנוכח העבודה הנאמנה שעשה:
 
1. עבודה בחוסר זהירות בגני הילדים כאשר מכסה של מנורת פלורוסנט נפל בעת עבודתו ופגע קלות (ללא פציעה) באחד הילדים ("האחריות עלי? מה בנוגע לגננות, שהיו צריכות להוציא את הילדים מסביבת התיקון?").
2. ויכוח עם עידו חגאי וציון דרור על צביעת בית הספר ("חשבתי שזו עבודה שצריך לעשות קבלן כדי שהתוצאה תהיה נקייה ומכובדת, ולא שאני אנהל את הילדים בעבודות הקיץ שרק ‘יוצרים’ עוד עבודה ובלגן. ציון התפרץ עלי שאני עצלן").
3. מספר רדיאטורים בחטיבה היו מחוררים וסגורים ותיקונם לא נעשה ("כל מי שהיה צריך לדעת מכך ידע על הבעיה, עוד מתקופת גאני. אני שונא בירוקרטיה, אז לא כתבתי מכתבי כסת"ח. מה פתאום מפילים את זה עלי?").
 
 
"מעבר לעלבון שלי, כל המשפחה סובלת ויש לנו גם בת בחטיבה", אומר פישטי. "התלמידים לא מבינים מה קרה איתי. הם ארגנו הפגנת תמיכה ובאו לבית הספר שלא בתלבושת אחידה, סירבו להרים כיסאות בסוף היום וגם אספו 180 חתימות בפייסבוק לתמיכה בי. קיבלתי גם כמה פניות מאנשי צוות ומהורים. אבל בסך הכל אני חושב שזה כבר מאחורי. חבל שראש המועצה לא טרח להתקשר, לברר או לשאול מה קרה. אפילו להגיד איזה מילה. אני רוצה שהציבור ידע את האמת של מה שקרה ואיך הדברים מתנהלים כאן. ואני כמובן מחפש עבודה חדשה לפרנסתי".

***

להלן תגובת מועצת כפר ורדים:

 
הוחלט לסיים את תפקידו של מר אישטוון פקטה לאחר שהעובד חרג מדפוס עבודה מקובל עם ילדים בכלל, וילדים עם צרכים מיוחדים בפרט.
 
אנו מבינים את כאבו, ומאחלים לו הצלחה במשך דרכו.
 
***
 
תזכורת למגיבים:
 
ע"פ מדיניות האתר, תגובות גסות, מתלהמות ולא ראויות לא תתפרסמנה!

מערכת "כפרניק".


 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. גליה לוי הגב

  בושה וחרפה למערכת החינוך ולחינוך של כפר ורדים
  אני עומדת מאחורי כל מלה שלי. כך אני באמת חושבת ומרגישה.
  הרבה זמן רציתי להגיב למקרה זה, אבל כיבדתי את הרצון של פישטי לשמור את זה לעצמו ולא לפרסם – כי כך אמרו שעדיף.
  עכשיו, כשפישטי מספר את הסיפור, עצוב עוד יותר לראות, כמה המערכת בכפר יודעת לירוק לאנשים מסורים בפרצוף, לא סופרת אותם ותופשת אותם רק ברגע של חולשה. חשבתי, כמו פישטי, שנכון יהיה להבין, שתגובתו היתה לא במקום, אבל להביא אותו לקצה גבול היכולת – זה היה מאד רע מצד המערכת. ככה מתנהגים לעובדים? ואם מתנהגים כך לאב הבית, מעניין איך מתנהגים לאחרים. ותחשבו איזה מסר עובר לילדים, שיודעים את הסיפור מתחילתו ועד סופו – מה הם חושבים על המוסד בו הם לומדים, ועל האנשים ה’מחנכים’ אותם…
  לכל אדם בעולם יש רגע, ואפילו הרבה רגעים של חולשה. ואם תופסים אותו רק ברגעים האלה, מתקבל אדם מאד לא חיובי. אבל אנשים הם לא רק חולשותיהם, אלא גם חוזקותיהם – ולפישטי יש המון חוזקות. האופי המיוחד שלו, מוסר העבודה הגבוה, והמאד לא ישראלי שלו (בישראל אין מוסר עבודה כזה), הנימוס והחינוך לכבוד, החיבור של הילדים אליו – מעידים איזה אדם מצויין הוא. היה לי כייף להוריד את הבת שלי בבוקר בחניית בית הספר ולראות את פניו של פישטי, מאירות, לשמוע קיטור או שניים אבל הרבה אהבה על הבוקר.
  פישטי, אני רוצה להגיד לך, שמתגובת כפר ורדים הצוננת והמרחיקה, אתה יכול רק לצמוח, לגדול, ללמוד הרבה על עצמך ואפילו משהו חדש וטוב יותר מחכה לך. אל תשב ותחכה שבישוב כפוי הטובה הזה מישהו יגיד לך תודה. זה לא יקרה. לך הלאה. מאחלת לך הצלחה ושתמצא מקום עבודה שיעריך אותך, שיאהב אותך בזכות המעלות שלך, ויכבד אותך.

 2. שכנה של פישטי הגב

  פישטי, אתה אדם מדהים
  מקווה שהאמת תצא לאור.
  בעניין הגן והמנורה שנפלה על הילד, אני חושבת שזו אחריות של הגננות להוציא את הילדים מסביבת העבודה.
  זו לא אחריותו של פישטי.

 3. עכבר הקיר הגב

  סובלנות וחינוך
  לא מכיר אותו. אין לי ילדים בבית הספר. אבל כאשר ספר החינוך של הכפר נראה כמו קובץ הוראות של רס”ר – אין פלא שזה היחס לאדם.

 4. אברהם ליכטר הגב

  פישטי-אב הבית בביה”ס אמירים
  ברצוני ללמד זכות על פישטי ולומר כמה מילים טובות.היה לנו קשר בנושא הטלוויזיה הקהילתית.למרות ההכבדה שנוצרה בביה”ס בתפיסת החדר,כל תזוזת רהיט או כסא היה פישטי מתקשר לפני כן ומתעניין האם אין זה מפריע למערך ולציוד שבחדר,ההתעניינות והאיכפתיות שלו שבו את עיני.יש ואדם כושל וזה לא במזיד, האם יש לדון אותו רק לכף חובה ומה אם הזכויות האחרות.חבל,נפש טובה בגוף עדין.

 5. התלמידים הגב

  יוחזר פישטי לעבודה!!!
  תחזור כבר.
  מתגעגעים אליך!!!

 6. אורח/ת הגב

  מערכת חינוך שאינה יודעת חינוך מהו
  אדם שמאשם במשהו – אפילו מערכת המשפט נותנת לו סיכוי ומעוניינת לשמוע את שיש לו לאמר. עידו חגאי הודיע לפישטי מיידית, שהוא מפוטר, מבלי ששמע מה יש לו לאמר. לכן פשטי צודק, שלשימוע, למעשה, לא היתה תוחלת.
  במקום לחנך את הילדים, במקום לסלק מחנכת שאינה יודעת להתמודד עם כתתה ומשמשת רק כבייביסיטרית, מסלקים את האיש שהיה המחנך הטוב ביותר בביה”ס, למרות שהגדרת תפקידו היתה “אב-בית” בלבד

 7. לאה פרידמן הגב

  פישטי
  אני מכירה את פישטי ובני משפחתוהמקסימים מהיום הראשון לבואם לכפר.נעזרתי בו רבות בהיותי בדאר מעולם לא שמעתי ממנו את המלה לא,את עדינתו וידיו הכשרוניות .נכון בכדי לשפוט צריך לשמוע את שני הצדדיםלכן איני יכולה לדעת מי הצודק אך את מעלותיו איש אינו יכול להכחיש אני אוהבת ומעריכה אותך פישטי וחבל לי מה שאתה טובי והילדות עוברים.בהצלחה.

 8. אורי הגב

  ככה אנו נראים-אור לגויים???
  אין לי מילים להוסיף,כבר נאמר הכל אולם:סוף מעשה במחשבה תחילה ,ועל פניו נראה כח פה קויים”נעשה ולא נשמע”
  אוי לה לאותה בושה שכל בעל תפקיד מתיימר להיות שופט….

 9. אורח/ת הגב

  אני חושבת שמערכת חינוך צריכה לחנך גם למידת הרחמים
  איזה מסר מועבר לתלמידים בפיטורין כאלה מכוערים?!
  המסר הוא שאסור לטעות,
  שאין דרך חזרה,
  שהמערכת צודקת,
  שהמערכת כוחנית,
  ושאין סליחה ואין רחמים.

  האם כך רוצה מערכת החינוך שיראו ערכיה?

 10. הזבוב על הקיר שיודע הגב

  זה קרה כבר בעבר בבית הספר הזה,
  פוטרו מורים מצויינים ב”אשמות” שוא, ולא ניתן היה להם לומר את דברם.
  פשפשו בעבר של בית הספר.
  ובהתנהלותו של עידו חגאי במקרים ההם.

 11. אורח/ת הגב

  נכון. בזמן המנהלת הקודמת (שלא נדע) נאלצה רכזת שכבה מצויינת
  לעזוב את עבודתה בגלל סיבות מטופשות, שבעצם היו פוליטיקה ותככים, ועוד כמה מורים מצוינים נאלצו באותו זמן לעזוב, ועידו חגאי גיבה את המנהלת (שלא נדע) ה”מצוינת”, ומיותר לומר שלמורים לא ניתן פתחון פה.
  גם אז התלמידים כתבו מכתבים וביקשו להחזיר את רכזת השכבה המצוינת, ולא עזר. חגאי יותר חזק !

 12. כפרניק מודע הגב

  גועל נפש…
  מקרים כאלה כל הזמן קורים בכפרינו… עד שלא מגיע למישהו בעל יחוס חשיבות יותר גדול לא יודעים כלום.
  התלמידים בכפר ורדים סובלים הכי הרבה רק מהצוות המחנך הנוראי (בוודאי שלא כולם) והדור יהפך ליותר נורא.
  בעד לשלוח את הקטנים למערכות חינוך מחוץ לכפר ורדים!!

 13. דניאל דקל הגב

  אמנם איני יודע מה פרטי התקרית
  אבל מרגיש צורך להגיב

  בכל מפגשי עם פישטי, נוכחתי לפגוש אדם חייכן,

  טוב לב, תרבותי, אינטיליגנט, בקיצור, לא ישראלי

  טיפוסי(:

  אני מאוד מצטער לשמוע שפוטר מעבודתו, לדעתי זהו הפסד

  למערכת, ולכן אני מקווה שיחזירו אותו בהקדם.

  אני חושב שיש לשפוט אדם על 100 מעשים

  טובים ולא על אחד רע…

 14. אורח/ת הגב

  פשטי אוהבים אותך
  הבן שלי סיים ללמוד בחטיבה, רק לפשטי הוא מתגעגע.
  “פשטי הוא המורה הכי טוב,קשוב אלינו,רואה אותנו,סומך עלינו…”
  הם רואים בו דמות חינוכית ומוה-גם אם לא היה מורה בפועל.
  צר לנו על עוגמת הנפש שנגרמה לך.

 15. אריק הגב

  ” אחלה בית ספר בכפר”
  פישטי אתה אחלה איש
  סיון אולי תזרוק את עידו על הנהגות לא הולמת ומשפילה כלפי האיש???
  חברי המועצה תתעוררו
  שמישהוא יעלה הצעה לסדר ותמנו צוות בדיקה לכל המכלול
  ואולי המסקנות יהיו הפוכות
  גרינפלד אני הצבעתי עבורך
  תרים את הכפפה
  תודה כיום אין לי ילדים בבית הספר אבל אשקול אם לשלוח את בני בשנה הבאה

 16. אורח/ת הגב

  תשובה ל-15 – שלח את הבן/הבת לחט”ב באילון
  אין צורך לשלוח לחטיבה הגרועה ביותר באזור – זו כאן בכפר, כשאפשר לשלוח לחטיבה הטובה ביותר באזור – באילון. ממליץ לכל אלו שיש להם ילדים רגישים ואינטיליגנטים.

 17. אורלי הגב

  לא להשתלח בעידו. המנהלת אחראית ומסתתרת מאחורי גבו.
  אני מציעה לכולם לבדוק, מי האשם האמיתי בהשתלשלות הארועים: קודם כל – מחנכת הכתה שבה מדובר, שלא ידעה איך לפתור את הבעיה של תלמיד שדופק עם כסאו בקיר הכתה במשך חודשים, למרות פניות חוזרות ונשנות של פשטי אליה. היא גם לא פנתה לבקש עזרה, לא ממנהלת ביה”ס ולא מאף אחד אחר. היא גם לא חזרה אל פשטי, לאחר שהמתין לידה במשך 10 דקות כדי שתסיים שיחת טלפון, כשרצה להודיע לה אודות סידור הכתה מחדש. היא כן ידעה את הדרך לחדר המנהלת, כשרצתה להתלונן על פשטי. בעיני היא אינה מחנכת.
  שנית – מנהלת החטיבה הצבועה, אשר במקום לזמן את פשטי לשמוע מה יש לו לאמר אודות המקרה, טרם הדיווח אל עידו חגאי, רצה מיד אל עידו. היא לא התנהגה כאן כמנהלת, ולאור התנהלותה נראה שהיתה מעוניינת להפטר מפשטי.
  כיון שגם כיועצת היא התגלתה במלוא ערוותה – ויש לי נסיון אישי בנושא, כשהעלימה ממני מידע כשהיתה מוטלת עליה חובה חוקית לידע אותי לגביו – אין פלא שאינה יודעת לנהל. לפי חוק מרפי, אדם שאינו מוצלח בתפקיד – נבעט כלפי מעלה, וזה בדיוק הדבר שקרה כאן. אני מציעה לשקול מחדש את מינויה. ולהחזיר מיד את פשטי לתפקידו כאב הבית, תוך התנצלות של אותה מחנכת ושל מנהלת החטיבה בפניו.

 18. מישהי שמזועזעת מהצביעות הגב

  תגובת המועצה על הכתבה פשוט צבועה
  התגובה של מועצת הכפר פשוט צבועה. אני מציעה לעידו ולסיון לעמוד כמה שעות מאחורי דלתות הכתות ולשמוע כיצד מורות מרשות לעצמן להשתלח בתלמידים. פטורי פשטי בשל מעידה חד-פעמית, במיוחד על רקע עבודתו המסורה, מוכיחים, ש”חפשו אותו ב”סבוב”.

 19. צילה הגב

  כל אדם טועה לפעמים
  גם אני טועה לפעמים.
  מודה באשמה, גם אני אנושית.
  הייתי מצפה מהמערכת שתשקול מחדש את דרכיה.
  מותר לסלוח, לא?
  פישטי הודה בטעות ולקח אחריות.
  צריך לזכור לאדם לא רק מעשה שטותי אחד, אלא לקחת בחשבון את כל הדברים החיוביים שעשה.
  אני בטוחה שאף אחד מאיתנו לא מושלם.
  אני משוכנעת שגם המנהלת, גם המחנכת, גם היועצת וגם עידו חגאי עושים לפעמים טעויות.
  האם המנהלת לא היתה רוצה שיסלחו לה על הטעויות שהיא עושה ?
  כנ”ל כל האמורים בדבר.

  אני מכירה את פישטי באופן אישי, הוא שכן שלי. אני מכירה אותו כבר יותר מעשור ויכולה להעיד עליו שהוא אדם אדיב, חם, מסור ואכפתניקי.
  אם הוא התנהג כך כנראה שבאמת הגיעו מים עד נפש.

 20. אברום רותם הגב

  לא סביר לנהל כך דיון משתלח
  אני סבור שאין זה מן התבונה לנהל כך דיון משתלח במערכת החינוך ובראש המועצה, תחת מסווה של אנונימיות. כמו שזה מתנהל, ציבורית זו פשוט בושה. סקילה של אישים ומערכת החינוך בככר העיר תחת מסיכה…
  מקרה זה הוא מקרה אישי קשה, שוודאי מורכב ממספר היבטים, וכנראה איש מבין המעורבים איננו צדיק/ מלאך, וייתכן מאד שהיה מקום לשיקול דעת ולא לבעיטה באיש חלש, ללא גיבוי, ומצד שני ייתכן גם שההחלטה נכונה. אין לנו (לציבור) מספיק מידע בדוק כדי לשפוט, שכן הכתבה באה ממקום מאד אישי וכואב, אבל ודאי לא אובייקטיבית. כמו כן אינני סבור שהציבור זכאי להיחשף לכל העובדות, שחלקן, מה לעשות אישיות מאד.
  לכן לא נראה שיש מקום להעמיד כאן בכיכר העיר מקום לחבוט ללא שום לקיחת אחריות אישית על הטענות והעובדות שלא ניתן להתייחס עניינית אליהן.
  אי לכך אני מציע שדיון אישי -ציבורי כה רגיש, לא יעשה תחת אנונימיות, אלא תחת שם ופרצוף, שייקחו אחריות על מה שאומרים, מעבר להתזת רפש על אישים ומערכת החינוך בכלל.
  כך ניתן יהיה לנהל שיח ציבורי מכובד, ענייני שעשוי גם להביא לתוצאות טובות לשם שינוי.
  לאלה שהזדהו כאן, שאפו, ונשים לב גם שהסגנון מתון יותר ואחראי. ודי לחכימא ברמיזא.

 21. אורח/ת הגב

  מערכת החינוך בכפר
  אני קוראת את הדברים ורותחת ואני לא מזדהה כי כל מילת גינוי נגד עידו חגאי תפגע בילידים שלי.
  עידו חגאי הוא דמגוג, האיש לא יודע ניהול מהו ובטח שלא חינוך, אם הוא יושב מול הורים ורגליו פרושות על השולחן ומבטו מזלזל- זה אומר הכל!
  לא מבינה מה הוא עושה פה.
  סיוון מתי תתעורר?! אנשי המועצה מנהלים אותך ואת המועצה תוך ביזוי מוחלט של התושבים.

 22. אורח/ת הגב

  מס’ נקודות…
  -אח”כ הם מתפלאים ששולחים את הילדים שלנו לתפן ולאילון…
  ואיזה חיים קשים עידו חגאי עושה למי שרוצה להעביר את הילדים שלו, ועוד שואל למה. הנה ההוכחות.

 23. אורח/ת הגב

  ***חוצפה*** זה מה שיש לי להגיד על המועצה !
  פישטי בחור זהב עם נשמה שלווה.
  אם הוא התפרץ בצורה כזאת על תלמיד, אין לי ספק שהייתה סיבה מוצדקת לזה.

  ומר עידו חגאי הגיע הזמן שתתחיל באמת לדאוג לנו ושלא נצטרך לחפש את עצמנו ברחובות בשעות הלילה.
  ואם אפשר, אז אני קורא לך להתפטר!

 24. אורח/ת הגב

  פשטי היקר
  איני מכיר את פרטי המקרה ולפי הכתבה טעית בצורה ניכרת בדרך ההתנהגות שלך חבל שפרסמת את הכתבה בליכלוכון הזה כאשר כל אחד שופך את המים עם התינוק ומשמיץ את מערכת החינוך שמנסים בעמל רב לשפר ולהביא לרמות הגבוהות ביותר אני בטוח ומשוכנה שראש המועצה שלנו בעקבות הפרשה ידע להסיק מסקנות נכונות ובימים הקרובים נראה תוצאות
  בבקשה לא לתת למעטים כל כך להשמיץ את כפר ורדים ןמערכת החינוך שלו בגלל שהפסידו בחירות די הבחירות נגמרו מזמן

 25. אנונימי הגב

  אברום רותם – מיותרות התלונות על כסות האנונימיות!
  גם בכנסת ניסו לבטל את ה”טוקבקיסטים האנונימיים בעלי לשון הרע” והפנימו שזה לא מקובל בכל העולם. לשם כך קיים סינון מקדים של עורך האתר (ובצדק) לפני פירסום התגובה.
  התרשמותי החיובית מאד מלקיחת האחריות של פישטי וללא התייפיפות של בדיעבד.
  ההזדהות הטבעית היא עם האיש החלש והנפגע, אבל רציונלית ברור שיש לשמוע את הצד השני – שאינו בא, או שאינו יכול לבוא לידי ביטוי.
  לא נותר לי אלא לאחל לך הצלחה מכל הלב, בהמשך. דלתות מסתובבות!

 26. אורח/ת הגב

  עולם כמנהגו נוהג בחטי”ב אמירים
  אני כותב מידע אישי, ולא כדי להשמיץ וללכלך(בגלל הכתיבה בעילום שם):
  גם בעבר הרחוק היו בעיות בחטיבה, והמועצה נתנה גיבוי שלא בצדק. המנהלת הנוכחית היתה אז יועצת ביה”ס. עליה להפעיל עתה גם את כישורי היועצת שלה ולא רק את החלטותיה כמנהלת.
  לא מכיר את המקרה של פישטי, אבל מכיר מקרים אחרים מהעבר של בית הספר. האמינו לי, גם אז זה לא נראה טוב.

 27. אורח/ת הגב

  נושא לחשיבה בחינוך ילדנו בכפר!!!
  מה נלמד מהסיפור וללא רגשות זעם או הזדהות:
  1חוסר משמעת בכיתת חינוך מיוחד.2חוסר גמישות בפיתרון לשני הצדדים{לילד ואב הבית}.3חינוך לחוסר כבוד לאדם מבוגר.4יחסי צוות,מנהל ומורה מול עובד לקויים-חוסר גיבוי,רגישות{כתובת על הקיר לאחר ההתפרצות}ובעיקר חוסר תקשורת!5קבלת החלטות פזיזה ללא חשיבה-והתחשבות{שבירת כלים-פיטורים ובאופן גס מאד!!!}6עבירה על החוק-פיטורים ללא הודעה מוקדמת{או שהאדון מסוכן לילדים?!}7אין חשבון נפש-גם לאחר תגובות רבות לא נעשה דבר-עבודה אחרת\פיתרון שונה.

 28. אורח/ת הגב

  אין ספק שפישטי איש טוב אבל הוא בעצמו כותב
  “באחד הימים, לפני חופשת סוכות האחרונה, הדפיקות מרטו את עצבי, איבדתי עשתונות, נכנסתי לכיתה, צרחתי על התלמיד שיפסיק וקיללתי. לא קיללתי אותו אלא את הסיטואציה וחוסר האונים שהגעתי אליו. אחר כך תפסתי את עצמי ומיד הבנתי שזה לא ראוי. בעקבות המקרה שדווח מיד למנהלת, אמרה לי שרון בינדר כי עברתי את הגבול וזה דבר לא מקובל ולא ראוי. כמובן שהסכמתי איתה”.

  עצוב… אבל אף אחד מהמגיבים לא היה מסכים שאב הבית יקלל ויצרח על הילדים שלו… במיוחד אם הם מחינוך מיוחד…

 29. אורח/ת הגב

  תגובה ל26
  חשוב ביותר.מה נכון היה לעשות:א.יותר הקשבה.הצבת גבולות לתלמיד הרועש.שינוי מקום התלמיד.שיעור בנושא כבוד לאדם מבוגר.חשיבה ופיתרון בין המנהלת למורה.שיחה בין המנהלת לעובד ולמועצה בהחלטה לפטרו\שינוי תפקיד במועצה או מוסדות החינוך.
  והעיקר,קורס ביחסי ניהול, אנוש,תקשורת.אגו, למחנכים שלנו…מה קורה לנו?…
  לאב הבית אציע לחשוב חיובי.אולי מגיע לך עבודה טובה יותר.

 30. מורה לשעבר מביה"ס (לא מהכפר) הגב

  התכוונתי גם לתגובה 26 וגם לתגובה 27
  כל הנכתב ב 2 התגובות נכון

 31. אורלי מנדל-אורמן הגב

  תשובה לאברום
  אברום – בנך הצעיר ביותר סיים את לימודיו במערכת החינוך של הכפר לפני 12 שנים. דברים השתנו מאז. חטיבת-הבינים בכפר, שיהודית לוי הקימה באהבה רבה ובכשרון רב, התדרדרה זמן קצר לאחר סילוקה הבלתי-מוצדק. גם ביה”ס היסודי שינה פניו. ההבטחה שהבטיח אריה ברן בזמנו, שכל תלמיד שירצה ללמוד מחוץ לכפר יוכל לעשות זאת, מופרת מדי שנה, כשהורים שמבקשים לרשום ילדם לבי”ס אחר באזור נתקלים בקשיים ולעתים קרובות גם בסרוב. המימסד כאן בכפר עדיין אינו מסואב, וכדי שלא יהיה כזה, חובה עלינו להעיר הערותינו. כיון שאנו חיים במקום קטן, אנשים חוששים לפעמים להחשף – ןמנסיוני אני יכולה לאמר לך – בצדק.וכיון שכפי שנכתב כאן כבר – כולנו אנושיים וטועים לפעמים, טוב יעשו ראש המועצה ומנהל מחלקת החינוך אם יקחו לתשומת לבם את ההערות שנכתבות כאן, ידונו בכל הענין מחדש ויסיקו מסקנות שונות מאלו שהסיקו. בהחלט יש כאן מקום להתערבות ראש המועצה. וכיון שאיני מסתתרת, אני חותמת כאן, כבקשתך, בשמי המלא.

 32. אברום רותם הגב

  לשפן הקטן אנונימי 25 – הגיע זמן לגדול
  שפן קטן אנונימי 25 – ניכר היטב שאין לך מושג על מה אתה מדבר, ודאי לא החוקים בכנסת בנדון (שהם מיותרים ומזיקים בעיני, ובניגוד לך, שאין לך מושג על מה מדובר, אני גם משמיע קול נגדם ברמה הארצית). אולי כדאי שתעסוק בדברים שמתאימים לגודל שלך, שמטעמי פחדנות מובנים בהחלט אינך יכול לגלות אותו תחת האנונימיות, אבל אינך יכול להתאפק… נסה פעם להתעלות מגובה דשא שאתה מצוי בו, ולא לעודד תרבות דיון רעה ומזיקה לכולם, כמו שאתה המייצג כאן, ולזלזל בכל ניסיון לעשות משהו ציבורי שיביא גם תועלת, לא רק נה-נה-נה של שפן קטן פחדן לא מפותח, ועידוד השמצות אנונמיות ממקום של אי-פרגון, אי הבנה של מערכת, וסתם רוע ותסכול אישי, הכולל יריה ברגל הציבורית כאן, שהופכת את הישוב הזה לחסר סיכוי להישרדות בשנים הקרובות. הכל קשור ביחד אם לא שמת לב (איך תשים לב, שאתה עסוק להראות כמה אתה שנון במאורה הקטנה שלך?), לאווירה הציבורית, לתדמית שלנו בעיני עצמנו ובעיני האחרים – שכיום אנו משלמים על זה ביוקר רב (ראה ארנונה ומיסים). אז אנונימי לא יקר, צא מהחושך ותעשה משהו בונה, ואם אינך מסוגל, אז פשוט תשתוק או לפחות אל תתן יד למרעילים ולמלעיזים בניסיון להפוך את כפר ורדים לעוד שכונה חסרת ייחוד ומשיכה, שכונת שפנים עם ציפורניים חדות, שעסוקים רק לפגוע אחד את בשני ציבורית ואישית, באופן ילדותי ומבזה רק את עצמנו. מקום שממש, אבל ממש לא מעודד (חברתית, תרבותית, כלכלית) להיות בו ולגור בו. הניסיון הבלתי נלאה של קבוצת תושבים ממורמרים וחסרי תבונה אזרחית בסיסית, להפוך את המקום הזה למקום שלא כדאי ולא נעים להיות בו אכן מצליח מאד. נכון, לבנות משהו חיובי ומעצים זה הרבה יותר קשה מאשר לבצבץ בבוץ, ולטנף את כל הסביבה. אז תצמח שפן קטן, הגיע זמן לגדול קצת.
  ————–
  ולעצם העניין: תושבים שקולים מעלים כאן המיה של אי שביעות רצון ממערכת החינוך, ששווה בהחלט להתייחסות ולדיון ציבורי בונה, אבל חבר’ה, בואו נזכור שמדובר כאן על פיטורים של עובד בהקשר מאד אישי ולא פשוט, שיש, אולי משהו לעשות כדי לתקן זאת, או לפחות לבדוק יותר, בין מקבלי ההחלטות בעניין, האם לא נעשה כאן עוול, או שזה באמת מיצוי בלית בררה. ועל זה לא נקבל תשובה כאן, כמובן, כי לא ניתן לנהל ישוב בככר העיר לפי גובה הצעקות או סתם שנאה עצמית והשמצות של עייצעס גיבער. בקיצור – יש לציבור כאן אג’נדה מאד עשירה באתגרים לא פשוטים. אנונימיות לא מביאה לשום מקום, ההפך.

 33. מורה לשעבר בבית הספר (לא מהכפר) הגב

  לתגובה 26: כל מה שכתבת נכון
  עבדתי בבית ספר זה. כל המסקנות אליהן הגעת נכונות.
  מורים פוטרו ללא שניתן היה להם להביא את דברם, ומיותר לומר שללא חוקי ארגון/הסתדרות המורים.
  המועצה עמדה מאחורי החלטות חד צדדיות של ההנהלה, ולא התערבה.

 34. אורח/ת עצוב הגב

  הפתרון הקל-פיטורין,וכמה שתגובה 17 צודקת!!!!
  אני מכירו אישית ופשוט נדהמתי לשמוע שפוטר.אדם עם תרבות אירופית,מנומס,רגוע,אהוב על כל התלמידים-יתכן שגרם לקנאה אצל מורים והמנהלת….מה מסובך כל כך להזיז התלמיד הדופק מהקיר????צריך לשם כך את שר החינוך או את ראש המועצה??והמנהלת לא מסוגלת לפתור בעיה כה פשוטה???עצוב שאלה הם בעלי תפקידים בחינוך ילדינו,ומובן מדוע רבים בוחרים ללמוד מחוץ לכפר.ואתה ראש המועצה-אכזבה גדולה מטיפולך בעניין-הפסדת את קולי ועוד קולות רבים בעתיד,לא לזה ציפינו ממך!!!!

 35. אורח/ת הגב

  חטיבת הביניים אמירים היא בית ספר מצויין
  השתפרה מאוד בשנתיים האחרונות ותשתפר עוד בהמשך.
  קומץ מלעיזים כותב בטוקבקים. אי אפשר לקיים דיון בלי לבדוק את העובדות!!!

 36. אנונימית הגב

  אברום רותם – השפנים בכפר ורדים אינם פחדנים והם נטולי ציפורניים
  מה קרה לך אברום? האנונימי מתגובה 26 אמר את דעתו בקושי בשורה וחצי ואתה משתלח בו ב – 19 שורות? הגזמת! ירדת בהקנטות לגופו של אדם: “שפן קטן”, “פחדן”, “לא מפותח”, “רע”, “תיסכול אישי” ועוד ועוד. הרי יש סינון להודעות מתלהמות כפי שמציין עורך האתר באותיות אדומות, וזאת תשובה מתלהמת ומשתלחת. גם אורלי מנדל (שאיני מכירה) מתגובה 30 מצדיקה את האנונימיות, אז למה אינך מלין עליה שאינה מסכימה לדעתך? האם חסרי השם יש רק בכפר ורדים או נפוצים במרחבי האינטרנט? לאט לך, אל תאבד את שלוותך לאנונימיות שלי. שקול מילותיך.

 37. אורח/ת הגב

  שמעתם? מנהל מחלקת החינוך הועבר מתפקידו!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  מה זה אומר. אולי החלטותיו השגויות?

 38. אורח/ת הגב

  מנהל מחלקת החינוך
  שמעתם? חגי כבר לא מנהל מחלקת החינוך. אולי בעבר עשה החלטות שגויות?

 39. הארנב השובב הגב

  לאברום הצדיק
  כידוע בני האדם טועים לפעמים לחשוב ששפנים הם ארנבים ולהיפך.
  לא החלטתי לכתוב בשביל להעשיר את הידע הזואולוגי של בני האדם. החלטתי לכתוב על מנת לתבוע את עלבונו של השפן ידידי אותו שיפדת במילים הגסות שלך.
  לקרוא אותך ולא להאמין.
  אתה שמטיף לכתיבה שקולה ולא מתלהמת. אתה שנידב את עצמו כמאמן לקבוצת אנשים שיסננו תגובות גסות ולא ראויות באתר זה. אתה שאפילו מנסה להזיז דברים ברמה הארצית … (התרשמנו מאד מהכבוד שנפל בחלקנ לחיות ליד אחד כל כך,,, כל כך אברום. כל כך צדיק. כל כך מבוגר חכם ואחראי, כל כך הרבה יותר מאיתנו)
  לקרוא אותך עוד פעם, ובסופו של דבר כן להאמין.
  אותי אתה שיכנעת שממש נחוץ לכתוב בשם מלא. לולא הייתי ארנב הייתי גם עושה את.
  ואיך שכנעת אותי? פשוט מאד. אני מתאר לעצמי איך היית כותב לו היית כותב בעילום שם. שומו שמיים!

 40. אברום רותם הגב

  וואל’ה, איזה כיף, סוף סוף סערה במאורת השפנפנים….
  וואל’ה, איזה כיף, סערה במאורת השפנפנים… לא העוול האישי שנעשה לפישטי, לא חינוך, לא ישוב, לא תבונה בסיסית של מה אני (השפנפן) עושה ולמה, ומה אני גורם, ולשם כך גם אין שום צורך להתייחס בכלל לעניין הנדון, אלא לנפנף בזנבנב – החלק היחיד שחושפים מצניעות יתר. נמצא הגורם לסבל ולאי האושר עלי אדמות שבמאורה- אברום. הבנו.
  ———-
  ובכלל אנונימית 38 (אלא מה?) ולמוישע גרויס (39) שיודע את ההבדל בין שפן לארנבת (איזו שנינות ואיזה ידע עולם, וואי זה היה חזק!) ומה שמטריד אותו זה זנבנבו שלא יכתם מהבוץ שהוא בעצמו מפיץ לכל עבר – במטותא מכם, בהזדמנות, סתם לשם שינוי מרענן, קראו שוב את מה שכתוב, ותייחסו אליו. שווה.
  אהה, אני יודע שזה קשה קצת יותר, וליבי עמכם, בחיי.

 41. אורח/ת הגב

  ממש בושה וחרפה לחטיבה!
  שרון,
  מנהלת נחמדה וחביבה,שעוזרת ומקשיבה.
  אבל על המקרה שקרה עם פישטי היא לא פעלה נכון.
  המחנכת לא שמעה לפישטי ולא הזיזה את הכיתה כדי שילד זה לא יהייה ליד הקיר.
  אני לומד כיתה אחד ליד כיתה זו וכל השיעור אנו שומעים דפיקות על הקיר.
  יום אחד שיצאתי לשתות מים בזמן השיעור שמעתי את הדפיקות האלו.
  ראיתי את פישטי יוצא נכנס לכיתה וצועק על הילד שיפסיק ואני מבין אותו ב 100%.
  על כזה דבר מפטרים אב בית אהוב שאהב לעזור בכל נושא?
  בושה וחרפה!

 42. איכפתניק הגב

  כל הכבוד לאיפוק של המועצה אשר מצייתת לכללי האתיקה ולא מגיבה
  לכתבה הקשה ולטוקבקים המכוערים. תגובה ענינית הייתה גורמת נזק לפישטי וליכולתו למצוא עבודה נוספת.

 43. הארנב חוזר הגב

  לצדיק אברום
  הסרקזם לא מתאים לך. זה פשוט לא האלמנט שלך. למה לך כל זה? זה כמו אולסי פרי מנסה לשחק כדור רגל. רחמנות.

  וכיון שהפנית אותי לתגובתך עליה הערתי (31) קראתי אותה פעם נוספת, היטב, ובעיון. מה שראיתי אל מול עיני היה אדם שאינו מסוגל לתאר לעצמו שישנם אחרים שסבורים שתגובות אנונימיות זה משהוא שמתאים לחלק מהאנשים, ושמגיב בצורה מאד לא פרופורציונלית ולא מידתית ופוגענית למישהוא שחושב ואומר כך.

  לך על גסות רוח ודורסנות ויהירות כמו בתגובתך 31. זה מתאים לך. זה נראה הרבה יותר אוטנטי מהסרקזם.

  או אולי נסה גישה אחרת – כמו שאתה רואה נסיונך לאלץ אנשים להזדהות לא הולך. אולי תוותר על זה? אולי תהיה קצת פחות צודק בעיני עצמו אבל טיפלה חכם יותר?

 44. אורח/ת הגב

  לאברום רותם ולכולם
  ויש כאלה שלוקחים מונופול על החכמה…
  ומה עם כבוד לדעות אחרות?

  הרי המקרה הזה מדבר על כבוד האדם
  על אדם שכיבד את הזולת מאד, אך טעה באותה הסוגיה עצמה,
  ואיך פועלים כשכבוד האדם מופר
  כבוד הילד וכבוד המבוגר

  ואין לבן ואין שחור
  ולא תמיד יש פתרונות קסם

  וצריך למצוא את הפתרון הכי חכם ומכובד
  וגם אם בסוף מחליטים לפטר, צריך בצורה מכובדת

  כי מדובר באדם
  ובוודאי שכאשר מדובר באדם שכיבד ועזר ואוהב ואהוב
  …כי גם אנחנו היינו רוצים שכך ינהגו בנו.

 45. אנונימי, אלא מה הגב

  תגובות אנונימיות – לגיטימי או לא?
  חבל שהכתבה הזאת מוסתת לדיון בנושא התגובה האנונימית והלגיטימיות שלה. אני מתנצל מראש על שאיני מתיחס לנושא הכתבה אלא דוקא לנושא זה. הכתבה הנוכחית תלך בדרך כל כתבה תוך כמה ימים בעוד שנושא האנונימיות יוסיף להיות חלק מחיינו כל עוד יחפצו בכך תומכי ביטול האנונימיות.
  אברום רותם (אותו אני מכיר רק על בסיס מה שהוא כותב מעל במה זו) אומר בגלוי ובאופן עקבי את דעתו השוללת באופן נחרץ תגובות אנונימיות. כמו שהעיר אחד מקודמי המזדהה כארנב הציע עצמו מר רותם כמאמן לקבוצת מתנדבים שישגיחו על איכות התגובות, ובכך יעזרו לעורך לנהל את נושא התגובות באתר זה לשביעות רצון הקהילה, שרובה (כך אני מניח) אינה רוצה לראות תגובות פוגעניות ותוקפניות.
  והנה באחת מתגובותיו לכתבה זו נוקט אותו אדון אברום בלשון פוגענית מאין כמוהה כלפי מגיב נימוסי שאמר משהוא בזכות התגובה האנונימית. אין ברצוני לחזור כאן על דבריו אלו של האדון. הקורא שהחמיץ מוזמן לקרוא ולראות על מה אני מדבר ולשפוט בעצמו.
  לדעתי הדברים מדברים בעד עצמם. הנה דוגמא מוחצת לכך שתגובה חתומה יכולה להיות ארסית ופוגענית ממש כמו זאת שעליה לא חתום אדם הניתן לזהוי.
  בנוסף על כך זה מדגים לדעתי מה יכול לקרות אם הסמכות לקבוע איזו תגובה תופיע בעיתון זה תהיה מסורה בידיו של אדם דעתן ומחזיק מעצמו כמו אברום רותם.

 46. אורח/ת הגב

  אל תרתע מלגשת לבית הדין לעבודה-סיוון יבין מיד שעוד פעם טעה
  פישטי – רק בית הדין לעבודה יחזיר אותך בקלות לעבודה אותה בצעת בתבונה רגישות ומקצועיות.
  אל תרתע מלגשת לבית הדין לעבודה-סיוון יבין מיד שעוד פעם טעה.

 47. אברום רותם הגב

  תגובה לשפנפנים ששכחו משהו קטן
  אני מתנצל מראש שאני רואה את ההטפות וההשמצות שלכם נגד “אברום”, עירוב של יותר מדי חוכמולוגיה עקרה, צביעות מכמירת לב, קטנות רוח, ולא נעים, אפילו סתם חזירות פחדנית שאני ממש לא מבין איך היא לא מעוררת בושה- עצמית, אלא ההפך.
  הרי מה היה לנו כאן? לפני כחודש הבעתי במאמרון על שבחי האי-אנונימיות עמדה מקצועית מנומקת היטב אודות ההתנגדות לאנונימיות באתר קפרניק, שלא עושה טוב לויכוח ציבורי, ההפך. כבר שם החל העליהום של שפן קטן על אברום (עלי), בהתקפה פחדנית אישית וממש לא עניינית, על כלום. אף שזה היה חזירי ופתטי, זה הדגים בוודאות גמורה את שטענתי. אף לא אחד מכם, שפנפנים יקרים, יצא להגנתי שם. הרי בטאתי משהו ציבורי שאני מאמין בו, ודאי לא אישי נגד מישהו, וגם אם הוא לא מצא חן, מה זה היה צריך שם ההתקפה האישית עלי? מה עשיתי לשפנפן עלוב שעורר כל כך את תסכולו האישי בתוקפנות זו? אבל מאחר ובתוך עמי אני יושב, ונמוכי רוח, ועליבות הן חזון נפרץ אפילו במקומותינו, חייכתי לעצמי על קטנות נפש האדם, וילל’ה, עברנו הלאה. וגם לא שאלתי איפה היה עורך האתר שמבקש לא להשמיץ וכ’ו, וודאי לא להתייחס למשהו שלא מן עניין הכתבה, וודאי אם זה אישית ללא כל סיבה.
  כאן, בכתבה על פישטי נעשתה נבלה הזאת בשנית, ואיש לא טרח לומר, הי, רגע, מה קורה כאן בעצם? במה אברום אשם בדיוק? תראו לאיזה רמה של ביקורת אישית ולא עניינית היגיע שפנפן עלוב נפש, באמת עלוב, שמנסה לזלזל ולהשפיל אותי בציבור (מצא לו עם מי להתעסק… נו, באמת, ואח”כ מילל אוי- אוי-אוי איך מדברים אלי), על הצעה ציבורית לגיטימית, ואחריו מחרים עוד ועוד. סליחה, למה שאשתוק? לפחות, כך חשבתי, שיבינו ויתביישו ונעבור הלאה. אך לא… נזעקו עוד ועוד שפנפנים לנשוך בעקבים תוך התקפה אישית, כי אני המזוהה היחידי כאן, אוי-אוי-אוי מה אתה עושה לשפנפן המסכן ששכחו שלפני 4 תגובות יצא נגדי אישית ללא קשר לעניין בכלל?
  קונקרטית יצאתי בכתבה על פיטורי פישטי נגד העליהום הציבורי של אנשים על מערכת החינוך ואנשיה, שמזכיר לינץ’ בככר, וודאי לא דיון ציבורי, מבלי שאיש מהם ידע את העובדות לאשורן, ובאנונימיות כמובן. הרי אף לא אחד הציע משהו מעשי על העוול (או שלא) שנעשה לפישטי, כמו פניה מסודרת למועצה, אפילו עצומה. מה שעשו בחרו רק להשמיץ ללא נטילת אחריות (גם אם היו אנונימיים שדברו יפה ולעניין). ועל זה יצאתי והבעתי באופן מקצועי ורהוט את דעתי. זה הכל. האם זה מצדיק התיחסות שפנפנית בצורת התקפה אישית עלי? תמהני….
  ועוד הערה – הרי לא אתקן כל שטות מפי שפנפן שאני נורא מפריע לו בדעותי ובנוכחותי, ואחרים מצטטים אותו ללא בדיקה. בזמנו, במאמרון שכתבתי בשבחי האי-אנונימיות, כולל הצעות איך לשמור עליה אך על דיון ציבורי נקי, הצעתי עצמי להנחות צוות באיך עושים בקרה באתרים מקצועיים, על סמך הידע שלי בתחום. לא הצעתי עצמי שאהיה צנזור בעצמי. אבל שוב, מה חשוב העובדות לשפנפן עלוב ופחדן, נושך בעקבים ובורח, וכשמקבל את מה שראוי לקבל צועקים גוועלד, וכל השכונה יוצאת להגן עליו, במקום לראות את העובדות לאשורן. הבנו כבר שעובדות זה לא החלק החזק כאן, סטח לא בצאורת השפנפנים…
  אני מתנצל שלפעמים יש לי עדיין הבלחות של אשליה שניתןוחשוב לעשות משהו בשביל הישוב הזה. ואני מתנצל שנוכחותי, גם זו הוירטואלית, מקפיצה פיוזים לאחדים מסיבות השמורות עימם, שסליחה, הן ממש לא רלוונטיות לדיון ציבורי. אבל גם לצביעות ולסתם גועל של פחדנים מאחורי אנונימיות יש גבול, ואולי לא. עובדה. ובזה כשל וימשיך להיכשל אתר כפרניק, ושום גלגולי עיניים וצדקנות צבועה או סתם תמימה, לא ישנו זאת. אין לדיון שמתנהל כאן תרומה לדיון ציבורי ממשי, אלא מקום לקיטורים לא מכובדים, ולשפיכת תסכולים ורפש על כל מה שזז בישוב (באנונימיות כמובן). עובדה…

 48. המלך ליר הגב

  ל46 – אחיתופל, אתה תשלם את הוצאות המשפט שלו אחרי שיפסיד?
  כי נכון להיום, עבודה אין לו!

  אתה בתבונתך קראת צד אחד וזהו, פסקת דין! לא עצרת לעצור לרגע לחשוב מה יהיה אם הוא יפסיד… אם תקרא את הכתבה שנית תגלה שגם על פי הכתבה רוב סיכויו להפסיד…

 49. אורח/ת הגב

  למה כולם שוכחים את הילדים?
  אף אחד לא דיבר על הילדים שנותרו בינתיים בלי אב בית.
  אני מעביר חוג טיסנאות בכפר ורדים ו-2 חניכים שלי שלומדים בחטיבת הביניים פשוט מתגעגעים לפישטי.
  לפי תיאורם הוא היה מתייחס לבי”ס כאילו היה שלו והיה מרים כל פיסת נייר.
  סיפרו לי על הדפיקות ששגעו את פישטי…
  הוא עשה בחכמה כאשר סידר את השולחנות אחרת.והתוצאה הסופית? במקום שהמחנכת תנסה לחנך, “חינכו” את פישטי.
  התוצאה הסופית,פישטי מפוטר, בביס אין אב בית קבוע, ואף אחד לא טיפל בבעיה האמיתית שגרמה לכל העניין…
  פשוט מצב אבסורד, אני חושב שרמת האנשים בכפר הזה אמורה להיות גבוהה קצת יותר לכן יש לתקן את העוול בהקדם!

 50. אורח/ת הגב

  תגובה 44 ו27
  27 מאד עינייני ללא השמצות.
  44 מבטא דעת רבים-גם אם מפטרים[ונניח …שבצדק] מצפים שיעשה בכבוד.לאסור על אדם להתקרב למקןם העבודה באופן מיידי הינו מעשה ניבזי ומכאיב.וכנראה “כוחי ועוצם ידי” עלה לאנשים לראש.פשוט לזמן את העובד[ועדיף לא מיידית ובהיסטריה אלא לחכות לחופשת חנוכה] ולהודות לו על מיטב שנותיו שנתן למערכת ו…קצת… אבל קצת כבוד והערכה [ומתנה צנועה].
  מה נאמר ומה נדבר?! אלו דברים מובנים מאליהם!

 51. לטיסנאי הגב

  איזו חוצפה ועזות מצח יש לך לטעון כנגד בית הספר
  מה אתה יודע על מה היה שם? עם מי בררת?

  רק הילדים עמדו בראש סדר העדיפויות של בית הספר. ועם כל הכבוד אב הבית הוא לא מנהל הית הספר ולא הוא יקבע מה קורה בבית הספר!

  אם מישהו היה משתולל ומקלל את הילדים שלך מה היית אומר? זה בסדר מבחינתך שמקללים ילדים מחינוך מיוחד, אבל אם שמישהו יאמר ולו מילה לילדים שלך או של שאר המגיבים תקום זעקה גדולה וקריאה לפטר את שר החינוך…

  צביעות שכזאת, בושה!

 52. אורח/ת הגב

  מחנכת הכיתה המיוחדת ????
  את הסיפור בעניין פיטורי פישטי שמעתי ממספר מקורות, תלמידים והורים, וללא הבדלים בגרסאות בכל הגרסאות התקבל שמחנכת הכיתה המיוחדת לא טרחה לאורך זמן רב לפתור את בעיית הדפיקות על הקיר. כנראה שהיא לא שמה לב לרעש הדפיקות ולא נסתה לפתור את “הבעיה” בצורה חינוכית. והמערכת של המועצה שידה קצרה על ההדק הפיטורים הנכם זקוקים לרחמים. אני מקווה שאב הבית המחליף אם יהיה, בדפיקות הבאות יכנס לכיתה המיוחדת וילמד את המחנכת כיצד מטפלים בתלמידים ומחנכים אותם!

 53. אורח/ת הגב

  מועצת כפר ורדים
  יד המועצה המהירה בפיטורים! לידיעתכם יש להוסיף לרשימה עוד כמה כתובות בינהם מחנכת הכיתה המיוחדת שבמשך שנה ויותר לא נסתה לפתור בעיה פשוטה מעניין מה קורה שם בכיתה אם תלמידים אחרים?

 54. תלמיד לשעבר הגב

  לטוקבקיסטים היקרים
  אני תלמיד לשעבר בחטיבה. כשלמדתי בה הכרתי היטב את פשטי, שלפי דעתי מילא את תפקידו מצוין. ההתפרצות שלו הפתיעה מאוד גם אותי.
  למרות זאת, העניין שהכי קומם אותי בכתבה הוא הטוקבקים הביקורתיים של תושבי הכפר.
  לגברת המתייפייפת, מספר 9, שהייתה רוצה ש”מערכת החינוך תחנך למידת הרחמים”. אני רוצה להפנות אלייך שאלה- אם בית הספר היה נוקט במידת הרחמים, לדעתך הטוקבקים היו מביעים עמדה שונה? לדעתי לא! אם היו “מחליקים” מקרה כזה, כל הכפר היה יוצא נגד בית הספר, ומאשים את הגורמים בו שהם מעלימים עין ועוברים על הערכים שהם מנסים לחנך אליהם- איפוק, סבלנות לזולת, קבלת השונה וכו’.
  מכאן מבינים שלא משנה מה בית הספר עשה, עושה או יעשה, תמיד מצפות לו ים של ביקורות שליליות מההורים ומשאר התושבים שאוהבים לעשות רעש.
  נסו לדמיין את בנכם באותה סיטואציה, וחשבו אם הייתם רוצים שבית הספר ינקוט במידת הרחמים כלפי איש החינוך שקילל אותו.
  אפילו אם תגיעו למסקנה שכן, ושהתגובה הייתה מוגזמת, איך יכול להיות שמקרה אחד כזה חרץ את גורלה של החטיבה?? אתם לא חושבים שנסחפתם קצת?! אנשים תיכנסו לפרופורציות!!
  החטיבה היא בית ספר מעולה, וקיימים בה הרבה מורים טובים, קשובים וחינוכיים (אהמ 14..), שרוב הטוקבקיסטים יכולים ללמוד מהם איך להתנהג ובעיקר איך מעבירים ביקורת.

 55. אורח/ת הגב

  תגובה ל51
  זו בדיוק הבעיה שלנו-“החוצפה”.חינוך זה קודם כל לשים וללמד גבולות לילדים שלנו.ובפרט מול עובד[או עבד] של בית ספר.עפ”י דרכך, איך היית מגיבה שילדייך!היו דופקים לך בראש השכם והערב למרות בקשותיך החוזרות ונשנות[ובכיתה!!!איך בכלל למדו שם?!]המסקנה-שיש חולי לצערנו גם המתוק למר יחשב והופכים חושך לאור.שמגבים ילד מציק[סליחה..מיוחד]מול מבוגר יש לילד רווח עצום-מתעסקים איתו,תשומת לב מירבית,אפילו מפטרים בשביל הנסיך הקטן..והתוצאה מופרעות,חוסר גבולות ובסוף…גם לך כהורה הוא לא ישמע!כך שכתשובה לשאלתך אודות ילדי שלי.ילדי שלי לא היה מגיע לכך!נקודה! ואם ח”ו היה מפוטר מישהו בגללו הוא היה שולח מכתב התנצלות שיצאה תקלה כזו תחת ידו[המרעישה]. חינוך,רבותי,חינוך!

 56. אורח/ת הגב

  ראו כיצד נפתחה תיבת פנדורה
  בשלב הראשון לאחר פיטוריו של פישטי צריך היה לחפש דרך של הידברות שהנושא לא יגיע לתקשורת ויגרום להתלהטות יצרים. יש אנשים מהמערכת החינוכית או של המועצה אשר נפגעו בעבר מהחלטות הממונים וקיבלו הזדמנות להשתלחות. חייב היה להכנס מגשר מפשר נייטרלי להכרת הנושא על כל צדדיו ולמצוא פתרון. לכולם הייתה אצבע קלה על ההדק וחבל. פישטי עשה את עבודתו כאב בית על הצד הטוב ביותר, הנהלת החטיבה חייבת הייתה להגיב כדי לרסן ולשמור על המשמעת ולא לאבד שליטה. משהו התפספס כאן וחבל. לכולם כוונות טובות אך תלוי כיצד מגיעים איתן לא לגיהנום.
  לגבי חלק מהתגובות,ראו איך אותו שדון מתנשא יוצא מאנשים “מלומדים”. לאף אחד אין בעלות על השכלה ולא חשוב מה למדת. דבר ראשון צריך להיות בני אדם והמבין יבין………………………

 57. הורה הגב

  ל 56 בקשר לדבריך –
  אני מכיר כמה מהפיטורין הקודמים מבית הספר.
  גם במקרים ההם (עידו חגאי היה גם כן ראש מח’ חינוך)הדברים לא נעשו על פי הספר. לא לפי חוקי ארגון המורים או ההסתדרות. המועצה ומח’ החינוך גיבו מנהלת, שזו היתה החלטתה הבלעדית, ולפעמים ללא עירוב מפקח ממשה”ח כפי שמתחייב (!). והגיבוי שלהם את המנהלת היה משום שהם בחרו בה כמנהלת (וגם על בחירה זו כדאי להרים גבה).
  תזכרו בפיטוריה של מימי, רכזת שכבה אהובה, שכל התלמידים וההורים כתבו, מחו, ומה לא.
  אז לביה”ס הזה, ולמועצה, ולעידו חגאי, יש כבר הסטוריה ונסיון (רע) בנושא.

 58. אורח/ת הגב

  תגובה ל51 איבוד שליטה
  עפ”י תגובתך הינך מעורה בפרטים ומצוות ביה”ס.תגובתך איפולסיבית ככל הנוגעים בדבר[מורה,מנהלת,עובד ומחלקת החינוך],המסמל איבוד שליטה מערכתי הנובע מפגיעה בערך העצמי[אגו בלעז]כפי שכתבת לגבי אב הבית” הוא לא מנהל..”
  מנהיג צריך לקחת אחריות גם על התגובות כי הוא מקבל ההחלטות ומוליך את התגובה ולענייננו:אב הבית חווה ארוע מתסכל מלווה פיטורין שמבחינתו עוול צועק לשמיים.
  לא רלוונטי “מה היה שם” ולחפש אשם,אלא לקיחת אחריות.
  מדובר בעובד ותיק[ונעים הליכות] שאיבד שליטה[כמו אנשי חנוך רבים] וכבודו נרמס בפרהסיה ובגסות[ואין לו גב “ארגון מורים”]…והיות שכך אנו הציבור נהיה לו לפה ומליץ![כבר ציין מישהו שצריך קצת חמלה,ואחר ציין “להיות בני אדם”-גם אם אין לו תעודה של משרד החינוך]

 59. אורח/ת הגב

  אוי כפר ורדים-היכן התבונה?
  בית דין לעבודה יעשה צדק – לכאן או לכאן
  יזמינו את מנהלת בית הספר המורים הרלוונטים מנהל מחלקת החינוך וראש המועצה אם צריך.
  ישאלו את מנהל התפעול מר דרורי ציון מה הבעיה להניח על הקיר ספוג?
  מה עשתה המנהלת וצוותה המכובד כדי להקל על סבלו של אדם כה שקט ומדהים?
  תנו לשופט לבדוק הכל.
  הוא יבין שפישטי אדם מיוחד ויבחין מיד באטימות שרשרת הניהול מלמעלה למטה.אוי כפר ורדים-היכן התבונה?

 60. אורח/ת הגב

  סה”כ
  אני אמא לילד בבית הספר.
  אני רוצה לומר, כי למרות כל מה שנכתב כאן, והנושא כאן היה לא טיב בית הספר אלא נושא יותר ספציפי,
  כשמסתכלים על התמונה הכללית
  בית הספר מאד השתפר בשנתיים האחרונות, השקיעו בו הרבה
  ויש תוצאות לדעתי.
  עדיין קורות (ויקרו) “תקלות”. השאלה מה עושים איתן ומה לומדים מהן בהווה ולעתיד.

 61. בן עמי הגב

  פישטי
  לעורך
  די מספיק מיצנו
  לטעמי לעבור לנושא אחר

 62. אורח/ת הגב

  פישטי
  סיון היקר, לידיעתך במועצה עצמה יש עובדת שהיא הקבטית של הכפר שמתיחסת לאנשים בגסות, ועל זה אתה לא שומע מעניין מאוד אותה היה צריך כבר מזמן להחליף אם תשאל את רב הציבור כולם בדעה זו אבל כנראה ממנה אתה פוחד. את המסכן הזה פישטי מיהרת לפטר חבל שההחלטות שלך חסרות שיקול דעת
  כולם בכפר היו בטוחים שעם בחירתו של ראש מועצה חדש יבוא הסוף לבוטות ולגסות של הגב הקבטית חשוב שנית

 63. אורח/ת הגב

  למגיב 61 בן מוסק עמי-מה יעשה פישטי שפוטר ולא מקבל שכר כמוך?
  למגיב 61 בן מוסק עמי
  הבנתי לאחר שאתה פנסיונר של צהל בדרגה בכירה מאד כל שישי לך פנסיה טובה.
  מה יעשה פישטי שפוטר ולא מקבל שכר כמוך?

 64. אורח/ת הגב

  סיוון – ביהדות “מודה ועוזב ירוחם” איפה החינוך היהודי לסלחנות
  מודה ועוזב ירוחם” הוא פסוק המבטא סלחנות ופתח לתשובה. מקורו בספר משלי: “מְכַסֶּה פְשָׁעָיו, לֹא יַצְלִיחַ; וּמוֹדֶה וְעֹזֵב יְרֻחָם:” (משלי כח, יג).
  סיוון זה לא מקווה – היההדות אומרת “מודה ועוזב ירוחם”

 65. אורח/ת הגב

  אין אף מילה לחברי המועצה בעניין פיש טי? היכן הם מתחבאים?
  היכן חברי המוצצה?

 66. אורח/ת הגב

  להוא/להיא שציין/נה את חברי המועצה של כפר-ורדים :
  במועצה הנוכחית של כפר-ורדים
  סיון יחיאלי, אורי אמיתי, דבירה גזית, אסנת עקירב, עודד נוריאל, יוסי מילוא, מאיר גרינפלד ויעקב זיו ועוד אחת חדשה ששמה לא ידוע.

 67. בן עמי הגב

  ל63
  אתה לא מסוגל כנראה להבין
  שהמשך התגובות יפגעו בסיכוי שלו למצןא עבודההנזק עכשיו יותר מהתועלת

 68. אורח/ת הגב

  סיוון-מה אכפת לך לצאת גדול?
  סיוון-הזמן את פישT ותאמר לו שלאחר שיקול נוסף החלטת להחזירו לעבודה.
  סיוון-מה אכפת לך לצאת גדול?

 69. אורח/ת הגב

  פישטי למנהל התפעול במקום עידו חגי
  לא צוחק – למנות את פישטי למנהל התפעול במקום עידו חגי.

 70. יפה הגב

  פישטי
  הכרתי את פישטי בתקופה בה עבדנו, שנינו, בתפן. פישטי, בעל ידי הזהב, איש יצירתי מאין כמוהו, הצליח ליצור קשרים עמוקים וחמים עם ילדים רבים ובעיקר עם ילדי החינוך המיוחד שחדר העבודה שלו היה להם למפלט ברגעים קשים.
  כל פניה שלי אליו נענתה מיד ותמיד בחיוך, בענווה וכאמור – ביצירתיות.
  איני מצויה בפרטי הארוע אך צר לי כל כך שהדבר לא הסתיים בדיון ובנסיון למצוא פתרון לבעיה. האם כ”כ קלה היד על ההדק? האם אפשר להשאיר אדם ללא פרנסה על תגובתו ברגע אחד של מצוקה? והעיקר – האם יש דרך להשיב את הגלגל אחורה?

 71. אורח/ת הגב

  גול עצמי
  הדיון באתר לא רק שלא תורם כלום השמועות מספרות שהילד המדובר סובל מהצקות המאשימות אותו בפיטורי פשתי.
  צר לי על פיטוריו ואולי אפשר היה אחרת, אני מסכים עם בן עמי שהגיע זמן להחליף נושא

 72. אמא של התלמיד הגב

  אל תתנו לגיטימציה לאלימות
  לכל המתחסדים אם לא יפסק עניין ההטרדות בנושא זה אני אדאג להפיץ את הסיפור בפליירים בטוחה אני שאם היה קורה המקרה לאחד הילדים מהכפר המשטרה היתה מעורבת מזמן. ולכן, אם לא יפסק אגיש תלונה במשטרה.

 73. אורחת הגב

  ל72 המאיימת
  אדרבא
  תוציאי פלייר ותגשי למשטרה
  אני רוצה לדעת את האמת לאמיתה

 74. אבא של... הגב

  הזדעזעתי ממה שהבן מספר לי
  מעבר לכל מה שדובר על מה שגרם לפישטי להתפרץ, והיה גורם גם לי למרות שאני רגוע מאוד (אולי אפילו אדיש).
  הבן מספר לי שבימים הראשונים הורגש חסרונו של פישטי האדם, וכיום כבר מורגש חסרונו של בעל התפקיד “אב בית”.
  בני ראה במו עיניו כיצד ילד אחד רדף אחרי השני במסדרונות בית הספר, והילד הראשון הפיל לוח שנשען על הקיר (במקום להיות תלוי עליו) ובכך הכשיל את החבר שרץ אחריו, וזה נפל על הלוח ונפגע ממנו קלות.
  את הילדים זה מצחיק, אבל אנחנו המבוגרים צריכים לזעוק על כך שאין באמת מי שיתחזק את מבנה בית הספר. מצידי אפילו שישלמו עוד כמה שקלים לאחד מהמורים שייקח על עצמו רק את התפקיד של למנוע מפגעי בטיחות כל זמן שאין אב בית קבוע.
  ואיפה מנהלת בית הספר ? האם היא ספונה כל היום בחדרה המשופץ ולא ערה כלל למה שעובר על מסדרונות בית הספר ?
  ואיפה המורים ? אף אחד לא חשב שלוחות הנשענים על קיר ולא מקובעים אליו עשויים למצוא דרכם אל רגלו של תלמיד ? אף אחד לא מצא לנכון להסב תשומת ליבה של המנהלת למה שקורה בבית הספר ?
  ולמה מנהל אגף החינוך, זה שמיהר לפטר את אב הבית, לא עושה כל יומיים-שלושה סיור קטן לראות מה המחיר שהתלמידים משלמים על כך ?

 75. דניאל דקל הגב

  האם אפשר לסכם את השרשור?
  אמנם הפורום לא בית משפט, אבל מריבוי התגובות ניתן

  בהחלט להגיע למסקנות ברורות

  1. פישטי היה אהוב מאוד בביס, וחסרונו מורגש מאוד

  2. נכון להיום אין אב בית בבי”ס

  3. פיטוריו היו על רקע ארוע נקודתי, שהוציא אותו

  משלוותו

  4. הנהלת ביה”ס ניהלה את המשבר בצורה אמוציונאלית

  ופיטוריו היו באיבחת יד

  5. לדעתי המסקנות ברורות. צריך שמישהו יגלה גדלות רוח

  ויתקן את העוול.

 76. אמא של התלמיד הגב

  דיי להשמצות
  אדון דקל אני רוצה לדעת מה היית עושה לאותו אדם שהיה מרים מטאטא על הבן שלך ומקלל בצורה גסה לא נעים לי לכתוב את סגנון הקללות אז תעשה טובה אל תתחסד ולכל משמיצי המנהלת וצוות בית הספר אני מאחלת לכל בתי הספר צוות טוב שכזה אז יאלה מי שדואג לפישטי שימצא או שיתן לו עבודה ולכל אלה שנכנסים בעילום שם ממה אתם מפחדים

 77. דניאל דקל הגב

  לאמא של התלמיד
  אם הבן שלי היה גורם למבוגר כלשהו להרים מטאטא עליו, הייתי אמנם כועס, אבל במקביל בודק אם הדבר קרה בעבר לאותו מבוגר (לדעתי לא).
  במיוחד אם הבן שלי היה מטופל במסגרת של חינוך מיוחד על רקע *התנהגותי* כמו במקרה זה.

 78. אמא של התלמיד הגב

  דקל אתה מתיפיף
  רק אומר לך שאין פלא שאנשים והרבה חושבים ואומרים שאנשי כפר הורדים הם אנשים לא נעימים בכלל וחושבים את עצמם אז אומר לך תרדו מהעץ שאתם יושבים עליו כי אתם ממש לא אטרקציה אני קוראת באתר שלכם וממש נגעלת מהרמה ובקשר לילד שלי שנמצא בחינוך מיוחד אז אני מזמינה אותך להכיר אותו ולראות כמה הוא באמת מיוחד
  מהערתך זה נשמע מאוד מזלזל בילדים בחינוך מיוחד בכלל

 79. אורח/ת הגב

  לבעל האתר
  למה אתה לא מפרסם את תגובתי בגלל שהיא נכונה ומעמידה אותכם לפני המראה של עצמכם

 80. אמא של התלמיד הגב

  לדקל
  מהערתך משתמע זלזול בילדי החינוך המיוחד לכן אני מזמינה אותך להכיר את בני ולראות כמה הוא באמת מיוחד אם היו מרימים מטאטא על הבן שלך אז לא היית רק כועס אם היית שומע את כל הסיפור היית חושב אחרת. כשבני סיפר לי מה קרה עוד לפני שהתשקשרו מבית הספר לקחתי אותו ושוחחתי איתו ואמרתי לו שלפעמים אנחנו המבוגרים וכל אחד עצבנים וכועסים ושזה יכול לקרות לכל אחד מאיתנו ולא אמרתי שום מילה על פשטי להפך אבל כשהדברים הלכו והתבהרו לי הבנתי שהמקרה חמור והתגובות שלך ושל עוד כמה אנשים באתר ממש לא עיניניות לכן אתה וכל מי שמגיב בלי לדעת מה באמת היה ובמי אכן מדובר לא צרכים להגיב לדעתי הסיפור הזה צריך להפסיק הוא לא תורם לאף אחד ובטח שלא למעורבים בדבר שכל אחד יעמיד בפניו מראה ויביט בעצמו ויהרהר טוב טוב בתוכו העוול שנעשה מכל ההתעסקות בנושא זה גדול לכולם

 81. אמיר הגב

  אני חושב שמר דקל העלה כאן נושא מעניין
  מדוע תלמידים עם בעיות התנהגות זוכים ליחס מיוחד?
  בצבא למשל, לא עושים איפה ואיפה, שופטים את כולם במידת השווה.

 82. אמא של התלמיד הגב

  אתה טועה
  לא היית שום הפליה, בשום מקרה לא מרימים יד ומקללים ילדים. תגידו לא נמאס לכם, אין לכם דברים אחרים להתעסק איתם אני מבינה שהשיעמום עולה לכם. אתם ממש נהנים מזה אה……

 83. אורח/ת הגב

  לא האמא של הילד
  אני מבקשת לעזוב את הילד. ילדים צריכים להיות מחוץ לויכוח, ולא משנה אם הם מה”חינוך המיוחד” או לא. חוץ מזה, אין לנו מספיק ידע והבנה איך לטפל בכל ילד, ומכל סוג, וזה קצת יומרני לדעתי להצהיר באתר כזה על דרכי התמודדות בצורה כזו. אני לא הייתי רוצה שכך יתייחסו לאף ילד.
  הנושא לא היה הילד עצמו. (למרות חלקו בעניין) ואסור לדון כך בילדים, מה גם, שחצי כפר יודע את זהותם.
  דווקא כאלה תגובות הייתי מצפה שעורך האתר יצנזר, כי הן פוגעות לדעתי בילד ובזכויותיו. זה לא עניין של זכויות יתר לילד זה, אלא זכויות מינימליות וכבוד מינימלי לאדם מתחת לגיל 18… וזה ללא קשר לזכויותיו של פישטי, שאותו אני ממש מעריכה.
  אנשים מבוגרים יכולים להתמודד עם תגובות רבות ושונות ולעיתים גם צריכים להתמודד. אל תגרמו לילד נזק יותר מזה שכבר נעשה.

 84. אורח/ת הגב

  אני דווקא רואה זאת אחרת
  תושבי כפר ורדים רגישים לחברם שאיבד מקור פרנסה קרוב.
  כולנו יודעים שלא קל למצוא פרנסה באזור שלנו.ילדך בוודאי כבר שכח את הארוע, אבל אותו אדם שפוטר בוודאי שלא.
  מעניין אותי מקרה הפוך:
  פיטורין של תושב מעלות בביס במעלות, על רקע תלמיד מכפר ורדים, בוחבוט היה “מחליק” את המקרה לסדר היום כמו סופגניה טריה…

 85. אורחת הגב

  פשטי לא הרים יד על הילד – 82 מטעה את הציבור!
  פשטי לא הרים יד על הילד, כפי שנטען בתגובה מס’ 82.
  וסיון עומד מנגד, נותן לנו לשחרר קיטור ואינו חושב שיש להתערב. לכל מי שאינו יודע – כבר הוציאו מכרז לאב-בית.
  עידו – לא הגיע העת שתודה כי נמהרת, פעלת שלא כדין (הודעת מייד לפשטי שאת מתכוון לפטרו, מבלי ששמעת אותו בכלל) ותציע מיד לפשטי לחזור לתפקידו לאלתר?

 86. אורח/ת הגב

  כיון שאין מבקר למועצה, אני מציע לפשטי לפנות למבקר המדינה
  כיון שלמועצה אין מבקר, וראש המועצה אף אינו מתכוון למנות מבקר, אני מציע לפשטי לפנות בתלונה למשרד מבקר המדינה, בשל ההתנהלות של המועצה בעניינו.
  יש לשער, שהתוצאה תהיה בקורת חריפה כנגד כל ההתנהלות של מחנכת הכתה, מנהלת ביה”ס ומנהל מחלקת החינוך.

 87. אורחת הגב

  ל 86
  אם הוא יפנה, סביר להניח שהאמא לא תותר ותגיש תלונה במשטרה, הילד הוא קטין. אני חושבת שאנחנו רק עושים נזק לפשטי צריך לסיים את הסיפור הזה.

 88. גליה הגב

  מודה ולא עוזב – יוערך
  אולי כדאי שכל הצדדים הנוגעים במקרה הכאוב, ישבו, ילבנו את העניין, כל אחד יביא אצ הצד שלו וכולם יבינו, שנעשו כאן טעויות, ושאפשר לפתור את הדברים על הצד הטוב והראוי ביותר.
  התנסיתי בזה היום, וזה מאד מצמיח. לא יקרה כלום לאחר שהובנו הטעויות. כולם טועים. מה שחשוב זה מה לומדים מזה. כי אם לא לומדים, אותן טעויות תחזורנה (מה שקורה בהרבה תחומים). ראוי שפישטי יחזור לעבודתו בבית הספר, כי מאד מעריכים אותו. ואם בית הספר יחזיר אותו, מתוך כוונה אמיתית, לעבודה – כל המערכת תהיה ראויה להערכה. לפחות בעיני.

 89. מורה הגב

  פישטי איש טוב לב ואדם מדהים ונדיר. אם לא יוחזר לעבודה זו אות
  קלון למערכת החינוך של כפר ורדים וצביעות. אדם שב-99.9% מהזמן נותן את הנשמה לילדים ומתחבב עליהם בצורה יוצאת דופן ומועד כשמותחים את עצביו בלי סוף צריך להיות מפוטר??? אי אפשר כבר ללבן דברים בשיחה? זה מזכיר מערכת חינוך פרטית סנובית, מתחסדת ומרוחקת בארץ מערב אירופאית, לא בישראל.
  אותו רגש חם שיצא מפישטי בשעת כעס נדירה, בא לידי ביטוי בהיבטו החיובי בכל יתר הזמן.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן