סוער במעלותרשיחא


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
מערכת כפרניק

שלמה בוחבוט נגד ארקדי פומרנץ. יוסף ברדא: החלטות לא חוקיות. מוטי בן דוד התפטר

כפרניק maal סוער במעלותרשיחא

שלמה בוחבוט: ארקדי פומרנץ הצביע נגד תקציבים לשיפור איכות חיים התושבים

 

פומרנץ: אנחנו לא חותמת גומי של ראש העיר ולא קיבלנו חומר רקע

 

יוסף ברדא: בוחבוט השתמש בכוחו לרעה להוצאתי מהישיבה וההחלטות לא חוקיות

 

מוטי בן דוד התפטר מתפקידו כמנהל מערכות המידע בעירייה

 

 

**

ישיבת מליאת עיריית מעלות-תרשיחא שנערכה לאחרונה היתה סוערת במיוחד, בעיקר על רקע הבחירות שיערכו בעוד מספר חודשים לעירייה. במהלך הישיבה הוציאו פקחי העירייה את חבר מועצת העיר, עו"ד יוסף ברדא, בהוראת ראש העיר.

בהודעה שפרסמה העירייה לאחר הישיבה, תקף בוחבוט בעיקר את יריבו המר ארקדי פומרנץ. לדבריו, מועצת העיריה אישרה תקציבים להקמת מתקני משחקים, הקמת מתקני ספורט ותשתיות בהיקף 12 מיליון שקלים ופומרנץ הצביע נגד.

"בשנים עברו היו אופוזיציות פעילות, אך הן תמיד הקפידו להצביע בעד תקציבים שנועדו לשיפור איכות החיים של התושבים", אמר ראש העיר. "פומרנץ תמיד מצביע נגד תקציבים המיועדים לציבור ותמיד הצביע נגד הקלות בארנונה".

התקציבים שאושרו, מקורם גיוס ממשרדי הפנים, בינוי ושיכון, תחבורה, רשות מקרקעי ישראל, קרן המתקנים ועוד, בין היתר לביצוע: שדרוג והקמת מתקני משחקים, שדרוג המרכז המסחרי הוותיק, שדרוג מגרש המיני פיץ' המרכזי, שדרוג אצטדיון הכדורגל ושדרוג תשתיות כבישים.  

בנוסף, אושרה גם נסיעת העבודה של סגן ראש העיר, ליאור לסרי, לארה"ב, לאחר הזמנה רשמית שהתקבלה מ-JNF , קק"ל ארה"ב.

בהודעת העירייה גם ציין בוחבוט כי הזימון לישיבה נשלח 10 ימים מראש וכי מי שרצה יכול היה לברר פרטים נוספים. הוא גם תקף את חברי האופוזיציה וציין כי פומרנץ היה במשך 3.5 שנים סגן ראש עיר בשכר כולל של כ-1.9 מיליון שקלים, אולם ללא כל תפוקה.

*

בתגובה לדברים אלו, אמר פומרנץ, כי ראש העירייה זורה החול בעיני הציבור ורוצה שחברי אופוזיציה יהיו חותמת גומי, כמו חברי הקואליציה, על ההצעות שהוא מעלה. 

לדבריו, ההזמנה לישיבה היתה ללא חומר רקע, ולא התקבלו עלויות עבור "הטיול" של סגן ראש העיר בתואר לחו"ל.

"בוחבוט כנראה בוחר לשכוח שגם בקדנציה הזאת התחנן שוב שאהיה ממלא מקומו ו'שכח' גם את הנושאים אותם  קידמתי לעיר, כמו כיתות מצוינות, פרויקט הלדים, פרויקט עיר ללא אלימות,  גיוס 2 מיליון שקל לאגם ועוד", אמר פומרנץ. "מצחיק שהוא מחשב את השכר שלי, כי אם נחשב את המשכורת שלו לאחר 42 שנות תרדמת ועושק התושבים, השתכר ראש העירייה מעל 28 מיליון ₪."

*

 

לאחר הישיבה, ממנה הוצא כאמור חבר מועצת העיר עו"ד יוסף ברדא,  הוא שיגר מכתב ארוך ומפורט לראש העיר, עם העתקים למשרד הפנים, למבקר העירייה וליועצת  המשפטית.

"נוכח העובדה שבחרת להוציא אותי בכוח מישיבת המליאה, תוך שימוש לרעה בפקחי העירייה, וזאת כיוון שלא עלה בידך להשיב לטענותיי הענייניות והלגיטימיות", כותב ברדא, "הריני לפנות אליך בכתב בעניינים הבאים" (תקציר):

* צילום ישיבת המועצה האחרונה לא פורסם, למרות שכך היה נהוג. אבקשך לפרסם בפומבי את הצילום המלא, על-מנת לאפשר לציבור להתרשם מאופן ניהול ישיבות מועצה בעירנו.

* בפתח הישיבה הוצגה מצגת על פעילות העירייה, כשישיבת המועצה משודרת בדף הפייסבוק של העירייה. אבקש לחדול מתעמולת בחירות כזו במסגרת ישיבות מועצת העיר.

* לא ניתן לחברי המועצה חומר על אישור התקציבים הבלתי רגילים (תב"רים). האישור נעשה בניגוד לדין ועל כן יש לקיים דיון מחודש בנושא, תוך הצגת הנתונים לחברי המועצה מראש.

* לא נמסרו פרטים כחוק על נסיעתו של ליאור לסרי לניו-יורק ולפיכך יש לקיים דיון מחודש בנושא זה.

(מהעירייה מסרו כי אין להם מה להוסיף בעניין מכתבו של ברדא.)

*

 

בנוסף לדברים אלו, הודיע לאחרונה מוטי בן דוד, כי הוא מתפטר מעבודתו כמנהל מערכת מערכות מידע בעירייה. הרקע להתפטרות היא הודעתו של בן דוד לפני מספר שבועות כי יתמודד על תפקיד ראש עיריית מעלות-תרשיחא.

 

 


0 תגובות

 1. מוני הגב

  קשה הבנה
  למה אנחנו צריכים לדעת מה קורה במעלות.להזהיר לאותנוא לחבור למעלות? שאצלנו המצב יותר טוב.אנחנו כפרניקים

 2. מרדכי ה. הגב

  התנהלות ראש עיריית מעלות מביישת את תושבי העיר והגליל
  התנהגותו של ראש העירייה הינה עוד הוכחה שיש לחוקק חוק שראש עירייה או ראש מועצה לא יוכל לכהן יותר משני קדנציות ברציפות.

 3. מיכאלוב הגב

  האופוזיציה במעלות מסכנת את בוחבוט ולסרי סגן ראש העיר מעלותתרשיחא
  בוחבוט
  צרפו את כפר ורדים למעלות למען חיזוקו של בוחבוט וכך ארקדי פומרנץ לא יוכל לשים רגל לכל יוזמה ברוכה שלו ושל סגנו.

השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן