מתנת שמים


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
רחל פולס

סבתא רחל מציגה בספריה דיוקנאות של הנכדים: שי, עירית ושחף כהן; יונתן, עידו, רוני נועם ונוגה פולס.

כפרניק IMG_3469-001 מתנת שמים

סבתא רחל מציגה בספריה דיוקנאות של הנכדים: שי, עירית ושחף כהן; יונתן, עידו, רוני נועם ונוגה פולס.

 

 

בספריית כפר ורדים מוצגת כעת תערוכה של ציורי שנקראת "מתנת שמים, ילדים וציורים".

מהי מתנת שמים זו ?

אחרי הצבא עבדתי כמזכירה בכור הגרעיני בדימונה. שם פגשתי את נתי (נתנאל) פולס האיש שבידיו הפקדתי את חיי. אדם משכמו ומעלה מרוב העם, לדעתי.

סיפור חיי מדהים אבל אין מקומו כאן. היתה לי ילדות עשוקה ונתי האיש היקר, דאג, שכל מעשי מאז נישואינו יזכו לשמחה ויצירה. אמירתו הקבועה – אני עובד ואת תיהני מהחיים. חיפשתי את ההנאה, עברתי מנושא לנושא: תכשיטים ויטראז'ים, ציור על משי, שמלות כלה, ועוד ועוד. עד שהגעתי לציור. מתנת השמים הראשונה שלי האדם שאיתו חייתי את חיי.

מתנת השמים השניה, הילדים המקסימים שלנו: רונה, אודי ויואב.

מתנת השמים השלישית. נכדיי שמהווים דוגמא לעתיד העם שלנו: שי, עירית ושחף כהן; יונתן, עידו, רוני נועם ונוגה פולס. הם השילוב המדהים של עדות ישראל: פולניה, רוסיה, גרמניה, סוריה, עירק ותימן.

מתנת השמים הרביעית. הציור.

 

 

 

כפרניק IMG_3469-001_0 מתנת שמים

 

 

מרגע שנגעו אצבעותיי במכחול וקיבלתי הדרכה, איך מסתכלים על היצירה שמתחילה להתעורר, נפתח בפני עולם חדש. פרטים שלא ראיתי קודם התרוממו לנגד עיני כאומרים… אנחנו קיימים אל תפסחי עלינו… נופים זה יופי, שמחת עיניים, ריחוף על אדמה השמים והים. אבל, אחרי שנחשפתי לדיוקנאות, נפתח עולם אחר, עמוק, מדהים.

המורה שלי עוקשי אבשלום (מי שהיה יו"ר אגודת הציירים והפסלים) לימד אותי להיכנס פנימה אל מתחת למראה החיצוני. זו היתה מתנה מופלאה.

ציור יהדות תימן היה חיבור נפלא עם הסיפורים ששמעתי בילדותי מהורי וכעת נעורו לחיים. תערוכה שגרמה לי להתרגשות רבה התקיימה בשנת הלימודים החמישית במכון אבני. הוזמנתי להציג את יהדות תימן במוזיאון הארץ ברמת אביב. תערוכת יחיד. הרגעים המסעירים היו לראות את הזקנות והזקנים התימנים מגיעים לפתיחת תערוכה. עומדים ליד הציור של דמותם ומוחים דמעה. אחד מהם חיבק אותי, באומרו, אני לא ידעתי שאני ככה… דמעותיו ודמעותיי גרמו להתרגשות רבה. מאז השתנו חיי.

מה מרגש אותי היום? ובכן, אביבית שוץ האוצרת של התערוכה בספריה, הציעה לי להציג מעבודותיי. כמובן שהסכמתי, בלא התרגשות יתרה. ואז, הגיעה אביבית לביתי (בבית פתחתי גלריה לעבודותיי בלבד) בחרה חלק מהנופים והוסיפה, אני מבקשת גם דיוקנאות, אם את יכולה.

זהו, מתנת השמים הרביעית נכנסה לתפקיד, ואיתה סערת נפש. יש לי שלוש נכדות וחמישה נכדים. הגדול בן 24 והקטנה בת 4. בחרתי לצייר אותם כתינוקות. אני צלמת חובבת ומשפחתי היא במקום הראשון. מצאתי בחומר הרב שברשותי את הצילומים המתאימים. התחלתי לצייר. משהו מדהים קרה בנפשי בראותי את נכדי מביטים אלי, או מסתכלים בסקרנות לכיוונים שונים.

זוהי התערוכה שמייצגת את כל אשר בנפשי. הצבנו את התערוכה בספריה, ואז, הגיעו הילדים הראשונים שיצאו להפסקה. לראות את ההליכה והצחוקים מציור לציור, מילא את ליבי.

אני מזמינה את הציבור לבקר בתערוכה. פתיחה חגיגית תתקיים ב-11.3.17 שעה 11:00.

 אשמח לחלוק אתכם את המבט המקסים על החיים.

 

יש לי עוד אהבה אחת גדולה.

הכפר המקסים הזה, כפר ורדים, הנופים הנהדרים, האויר, האנשים החמים ומאירי הפנים, הפעילות הנהדרת, הכל תורם לשמחת חיי. תודה לכולם.

רחל פולס

תגובות פייסבוק


0 תגובות

  1. עליזה כ"ץ הגב

    מתנות שמים
    רחל היקרה. את מרגשת, כמו תמיד! מתנת השמים הנוספת זו הכתיבה והאהבה השופעת שבה ניחנת. תודה לך ויישר כוח!

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן