מתנדבים במרכז ההפעלה


מרכז הפעלה החל לפעול בכפר ורדים
עודד שלומות
כ-30 מתנדבים החלו לאייש את מרכז ההפעלה. נא להתנהג בהתאם
כפרניק למרכז הפעלה 013 מתנדבים במרכז ההפעלה

בעקבות מכת הפריצות, נרתמו מתנדבים רבים לאיוש מרכז ההפעלה *

זאב דוידוביץ תדרך את המתנדבים איך לזהות "חשודים" *

עופר יעקב סקר את שיתוף הפעולה עם סיירת הורים *

מי עוד מתנדב?

  
 

בימים האחרונים החל מרכז ההפעלה, בסמוך לחט"ב אמירים, להיות מאויש על-ידי מתנדבים מקהילת כפר ורדים ובכך הפך סוף-סוף ל"מרכז רואה".
המתנדבים צופים במסכים עליהם התמונות המגיעות בזמן אמת מהמצלמות הפזורות בשטח: רחובות כפר ורדים. במידה ומזהים פעילות חשודה, מדווחים מיד למשטרה.

 

כ-30 מתנדבים נוכחו אמש בסקירתו של זאב דוידוביץ (מ"מ הקב"טית, תושיה סוחריאנו, הנמצאת בחופשה) שתיאר את מכת הפריצות בכפר ורדים בשבועות האחרונים, את דרכי הפעולה של הפורצים והנחה את המתנדבים כיצד ואיך לפעול. 
 
כפרניק למרכז הפעלה 013_0 מתנדבים במרכז ההפעלה

דוידוביץ הזכיר כי בכל שנה בעונה זו, בשל חופשת הקיץ והבתים הריקים, מתרבות הפריצות. לדבריו, מאפייני הפרצות האחרונות בכפר הראו כי מדובר בחוליות מיומנות בעלות מידע מודיעיני, כנראה חוליות של תושבי השטחים "המתארחים" באזור ומגיעים לכפר ברגל מהואדיות והשטחים הפתוחים.
 

בפריצות נפרצו כספות, נגנבו כלי נשק, תכשיטים ומזומן רב. הוא גם ביקש לא להקל ראש בפריצות "מזדמנות" של נרקומנים שרואים לפטופ בחלון, שוברים, לוקחים, בורחים, מוכרים וקונים עוד מנת סם. לפיכך מומלץ שלא להשאיר דברי ערך במקום בולט, לנעול את כל הדלתות והחלות וכמובן לגלות עירנות לכל תנועה חשודה.
 
בהמשך סיפר דוידוביץ על מספר מקרים בהם אנשים "חשודים" הסתובבו בכפר בלי שאיש ידווח על כך. למשל, שני פורצים שהחביאו שללם (כולל נשק!) בתוך ציפית והלכו איתה ברחוב (כך נראו במצלמות האבטחה שפוענחו לאחר האירוע. לצערנו לא היה איש במוקד בזמן אמת) ואיש לא שאל או דיווח. או אדם שיצא עם הכלב בחמש בבוקר, ראה מישהו מסתובב עם מסך LCD ונזכר לדווח על כך רק אחרי מספר שעות.
 
לדברי דוידוביץ, יש מספר סימנים מחשידים: רכבים שכורים, מוניות, טנדרים עם ברזנט, רכבים ישנים מאוד, אנשים המסתובבים בזוגות, "אצנים" לא מוכרים הרצים הלוך וחזור ועוד.  
 
"אם יש התלבטות – אין התלבטות", הסביר דוידוביץ. "כלום לא יקרה אם המשטרה תעצור רכב או אדם לבדיקה ויהיה תושב הכפר או אורח רצוי. הבדיקות האלו יצרו הרתעה אצל העבריינים הפוטנציאליים. אני מקווה כי הפעלת המרכז ושיתוף הפעולה עם המשטרה, העושה מאמצים גדולים באזור, יחזירו לתושבי כפר ורדים את הביטחון".
 
בהמשך לדברים אלו, הציג עופר יעקב, מרכז "סיירת הורים", את אפשרויות שיתוף הפעולה בין הסיירת למוקד, בין היתר למניעת ונדליזם ופיקוח על הנוער וכן למתן "ביטחון", בעיקר לנערות, המוטרדות על-ידי צעירים מהסביבה. למערכת גם אפשרות כריזה מקומית ("הנער עם החולצה הכחולה! תפסיק לפרק את תחנת האוטובוס"!), אשר לא תופעל בשלב זה.
 
לפי שעה יופעל מרכז ההפעלה באופן חלקי על-יד המתנדבים. מתנדבים נוספים היכולים להצטרף לצוות מוזמנים לפנות למיכל שמחון המרכזת את הפעיחלות. כל הפרטים בתמונה למטה.
 
 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. תושב הגב

  שאלה
  לאן להתקשר אם רואים משהו חשוד?
  למשטרה?
  או שאולי יש מספר של הכפר?
  אתמול ראיתי מישהו “בודק שעוני מים” ברחוב שלי- איך להחליט אם לדווח? זה אמיתי? זה חשוד?
  מציע לתת לנו מידע מקוצר של “נוהל חשוד”
  תודה וכל הכבוד למתנדבים

 2. אורח/ת הגב

  לבקש לראות אישור מהבנדם שהוא עובד מעיינות זיו
  נכנס לחצר שלך?
  תבקש לראות אישור מהבנדם שהוא עובד מעיינות זיו

 3. אורח/ת הגב

  באמת כל הכבוד!
  כל הכבוד לכל אלו שמתנדבים בחינם. זה לא ברור מאליו…
  ויפה שמשקיעים בכפרנו..חשוב!

 4. אורח/ת הגב

  המועצה חייבת לדווח בהודעות דוא”ל לתושבים
  חובה על המועצה לדווח לתושבים גם באמצעות דוא”ל אודות סכנת פריצות, ולא רק בהודעות מסירונים באמצעות הטלפון הנייד.
  עלות הודעה באמצעות הדוא”ל היא אפס שקלים. אנשים רבים יראו זאת בזמו אמת – כולל כאלו ששכחו את הטלפון הנייד במכונית…

 5. גליה לוי הגב

  השבוע קיבלנו SMS מהמועצה לגבי חשודים המסתובבים בכפר
  ואני הרגשתי שיש השגחה כל הזמן, ושדואגים לתושבים בקטע הזה, ובלב אמרתי תודה, הזהרתי את הילדים לנעול דלתות וחלונות ולא להשאיר את הבית פתוח אפילו לרגע, גם אם נמצאים בבית. מה לעשות, זה המצב.
  לא כולם נכנסים ברגע האמת למייל, ויש אנשים שרק פעם ביום, או בשבוע נכנסים אליו, לכן הוא פחות אפקטיבי.
  sms לעומת זאת, יעיל מיידית. וזה יתרון התקשורת הסלולארית (למי שחושב שעברתי מהפך מהבחינה הזו, אז לא – פשוט מזה שנים אני מתייחסת לכך בצורה שפויה, כמו שממליץ ד”ר זמיר שליטא).
  נראה לי שאת הנייד כמעט איש לא שוכח, וכולם נושאים אותו בכיס – מה שמביא אותי להגיד שמומלץ על ידי אירגון הבריאות העולמי לא לשאת את הטלפון הנייד על הגוף (מגביר סיכון להתפתחות סרטן או להאצה של תהליכים בעייתיים בגוף). כדאי לשאת את הנייד בתיק, לפחות הרחק מהגוף, וגם ככה שומעים את המיסרון שמגיע ומזהיר אותנו מפני גורמים לא רצויים בסביבת ביתנו.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן