מצעד הספרים


מצעד הספרים בקשת
נטע רפאלי
פתיחת המצעד ב"קשת" בסימן שנת השפה העברית
כפרניק DSC_5110 מצעד הספרים

 

מצעד הספרים הינו פרויקט ארצי מטעם משרד החינוך ורשת הספריות הבית ספריות בו נוטל חלק בית ספר קשת כבר שנים מספר.
מטרתו של מצעד הספרים הינה בראש ובראשונה עידוד הקריאה והחזרת הספר למרכז עולמו הרוחני והתרבותי של הילד/ה הקורא/ת.
אנחנו בבית ספר קשת רואים עצמנו כ"בית ספר קורא" ובשבילנו פתיחת מצעד הספרים בכל שנה בתקופה זו היא סיבה לחגיגה, הזדמנות לשיחה על ספרים וקריאה , מפגש שכבתי ובמה לחברי ועדת ספריה.
בשבוע שעבר בימים שני ושלישי נפגשה כל שכבה בתורה בספריה, שמעה סיפורים מעניינים מענת המנהלת ו/או יונית הסגנית על זיכרונות וחוויות מעולמן כקוראות צעירות: יונית סיפרה על ספר מיוחד שמצאה בספריה שכוחה בבסיס צבאי בו שירתה, ספר אליו חזרה במהלך חייה שוב ושוב…. ענת דיברה על הכתיבה והקריאה כדרכי ביטוי ותקשורת וחיברה אותנו חזרה לספר הספרים – מקור השפה העברית וקראה סיפור שכתבה על בתה.
 
כפרניק DSC_5110_0 מצעד הספרים
בהמשך צפינו בהצגה קצרה עליה עמלה בשקדנות וועדת ספריה בראשותי (נטע רפאלי) שם פגשנו בסיפור אחד ילד שאוהב לאכול ספרים, ילדה שאוהבת לשגע פילים, אבא שעושה בושות, סבתא ונכד המטיילים בירושלים וכמובן את אליעזר בן יהודה מחייה השפה העברית בכבודו ובעצמו שנראה מאד מרוצה למראה ילדים המדברים וקוראים ואף ”בולעים” ספרים בעברית.
ילדי השכבות הבוגרות יותר פגשו את גל, ילדה של ספרים שמושפעת עמוקות מכל ספר שהיא קוראת מה שמביא אותה למפגשים יוצאי דופן: נסיכה קטנה, בּוֹן (הקומיקס) ילדים בעקבות סיפורו של בנימין זאב הרצל ואפילו להישאב לתוך תמונה של ספינה בחלקו השלישי של ספר ההרפתקאות מסדרת ”סיפורי נרניה” – וכל זה תוך 10 דקות בלבד! כל הספרים הללו ועוד רבים מופיעים ברשימת הספרים המומלצים למצעד השנה.
 
לאחר ההצגה התחלקנו לקבוצות קטנות וילדי כל קבוצה הלכו אחרי אחת מן הדמויות , שמעו חלק מן הספר אותו קראה הדמות , שוחחו עליו קצת ו..חזרו לכיתה עמוסי חוויות. בימים לאחר מכן כבר לא נותרו עותקים בספריה של הספרים האמורים.
ומה נאמר לסיכום? תודה לכל העוסקים במלאכה , וקראו עוד ועוד…
 
***
 
צילומים: בן עמי מוסק

 

 

תגובות פייסבוק


השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן