להולדת “כפרניק” – התחלות


חגית פרידלנדר
חגית פרידלנדר משתפת בתחושה של התחלה חדשה
כפרניק hagit-pic-01_0 להולדת "כפרניק" - התחלות

כשאני חושבת על המילה התחלות מיד מחוללות בדמיוני מילים שעבורי הן מילים של התחלה:

לידה… ניחוח של תינוק רך… חדש… שמש עולה… פרח שהנץ… שמחה… ציפיות… פרפרים בבטן… תהיות… התרגשות… סקרנות… שאלות… חשש …דף חלק… אתגר… שינוי… ראשוניות… הרמת מסך… קו הזינוק…
כמו היום הראשון בכיתה א’… בתיכון…. בצבא…. בלימודים… בית חדש… שיר חדש…
אהבת נעורים… ראש השנה… תערוכה ראשונה… השקת ספר והנה היום נולד "כפרניק" האתר החדש של כפר ורדים.
עבורי "כפרניק" מאפשר לחלוק עימכם הקוראים את המילים שבתוכי. מקום לבטא ולשתף ברחשי לב הגיגים, בשיר, סיפור, אולי אפילו ציור.
 
הכתיבה שלי תרה ומחפשת דרך לומר ומכתימה את הדף הריק באותיות הנורות ישירות מעולמי והן מתאגדות להן ביניהן אחרי ויכוח פנימי קצרצר מי עומדת בקדמת הבמה ומי בירכתיה… המילים מסתחררות בתוכי ומפתות אותי ללכת בשבילים שלא זכרתי שהתהלכתי בם וראה זה פלא, הנה הן כבר איתנו.
כפרניק hagit-pic-01 להולדת "כפרניק" - התחלות
בציור, לעומת הכתיבה, כשאני חושבת איך להתחיל ציור ואני עומדת מול הלבן הבוהק והריק של הבד, תופסת אותי חולשה… חשש מהלא נודע… האם אצליח להעביר בקו וצבע אמירה חדשה?
ובהנף יד אחת או שתיים אני מלכלכת את הלבן המסנוור והנקי בצבע כלשהו… ועוד צבע…ללא תכנית, ללא סדר, מלכלכת ומוחקת וזקוקה לזאת כדי להרגע ומבינה שלציור שלי צריך להיות עבר כלשהו וההווה לא יכול לצמוח כך פתאום נטול שורשים… אם תכננתי ליצור משהו שהתגבש בי לכלל רעיון לעיתים אני מתרחקת ממנו וכל התכנית מהווה רק תוואי קלוש להרפתקאה המתהווה תוך כדי העבודה.
 
יש הטוענים שבכל עשיה חשוב להתחיל בתכנית, וככל שנקדיש זמן, מחשבה ומשאבים בשלב התכנית – כך ננחל הצלחות גדולות יותר; והנימוק לכך על פי רוב טוען כשהבסיס איתן וברור מראש, נופתע פחות במהלך הביצוע. האם זה אמור לגבי כל עשיה?
פשפשתי בקרבי וכשהעלתי מולי שורה של מעשים אני רואה שברוב חלקיה, הדרך שלי היא דרך עפר פשוטה שתוך כדי הליכתי בה אני מחפשת חומרים לרפדה, אם זה חצץ או אבנים שבוחרת בקפידה, לפעמים אספלט שחור ונוקשה, לעיתים בוחרת מרצפות, נסורת, או שמשאירה אותה חפה מכל כיסוי. הדרך משתנה בהתאם לגיל לתקופה ולעונות השנה ולעונות מצב הרוח. היא אינה ברורה לי מראש ואינה נחרצת והיא מצליחה להפתיע אותי בכל שלב. בכל תחילת דרך איני יודעת לומר מה מצפה לי מאחורי העיקול. האמת שאיני רוצה לדעת. אם אדע אוותר אולי על תחושת הבטחון, אך מאידך יתכן ואחמיץ את הסיכון, את הריגוש, את ההפתעה, את הסקרנות, את הפחד, את האתגר, וכל מה שכוללת מילה אחת – חיים.
הצבתי בתוכי תמרורים המורים לי את כיוון הדרך הראשית אבל מעבר לזה אני אוהבת לטייל בשבילים חדשים. והנה אני מפלרטטת עם שביל חדש בתוך אתר חדש. וזה מרגיש לי נפלא… כמו בכל ההתחלות… דרך צליחה "כפרניק"! 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. פלמוני הגב

  חגית, את גדולה
  כותבת מוכשרת ורגישה במיוחד, וכיף גדול לקרוא אותך שוב…

 2. יעל הגב

  כפרניק התחלות
  סוף סוף חזרת אלינו עם כל הכישרון הרגישות והחום שבכתיבה.מצפים בכיליון עיניים להמשך.בהצלחה רבה לך וכמובן ל”כפרניק” שכל כך היה חסר .

 3. עוד יעל הגב

  מקסים
  חגיתו’ש, כתבת מקסים, נעים להכיר עוד צד כ”כ רגיש אצלך, ובהצלחה !

 4. שלום הגב

  חגיתוש
  מי כמוני יודע מהי
  חגיתוש
  מי כמוני יודע מהי התחלה עבורך ומהו התרגשות
  בכתיבתך המופלאה את מביעה בצורה הכי יפה את היופי של ההתחלה
  המשיכי לענג לא רק את תושבי הכפר גם כאלה היכולים להנות מכתיבתך המופלאה

 5. שלום הגב

  חגית
  כתיבתך תמה רגשנית
  חגית
  כתיבתך תמה רגשנית ומאלפת
  אשרי הכפר שזכה לכותבת כמוך
  העשירי אותם בכתיבתך היפה
  והמשיכי להתרגגש
  התרגשות היא משיבה נעורים

 6. שלום הגב

  הכתיבה המאלפת והמרגשת
  חגיתוש
  כתיבת נפלאה ומרגשת
  אשרי הכפר שזכה בכתיבתך
  המשיכי לכתוב ולרגש

 7. שלום הגב

  הבהרה
  היי חגית
  מסתבר ששלושת תגובותיי עלו לאויר ונכנסו לאתר
  עם כתיבת התגובות קיבלתי הודעה מן האתר כי תגובתי לא התקבלה
  ואז כתבתי את השניה ושוב קיבלתי הודעה אוטומטית כי התגובה לא התקבלה
  ואז בשלישית כתבתי ואושרה
  מסתבר כי שלושת התגובות עלו
  עמך הסליחה
  יחד עם זאת כל הנכתב מגיע לך בזכות
  בהצלחה עם האתר החדש

 8. אלי הגב

  אני נסחף בשבילי הדרכים…
  חגית היקרה
  מרגישים בכל מילה שלך איך את חיה את הכתיבה, את הציוריות המוחשית של רגשותייך, שמתבטאת כל כך יפה במה שכתבת, הרגשתי כאילו אני…מתחיל לקרוא ספר מרתק (ופתאום נפסק באמצע), אין לי ספק שיש לך את כל הכישורים(של סופרת)והאהבה לכתוב ספר, המשיכי לרתק אותנו בכתיבתך, אני נהנתי מכל מילה,
  ברכות ובהצלחה לך ולאתר
  (אלי ב)

 9. ישר הגב

  סופרת חדש ישן מתוך המעיין על הר בכפר קטן(כפרניק)
  חגית משתובבת לה במילים היוצאות כבלידה של אישה שזוהי לה לידה חמישית או שישית…המילים נשפכות בסדר שרק לחגית יש…ואין דומה לשפה העברית שיש בה לבטא את התכנים שלך חגית…תודה על שחזרת לכתוב ולשפוך מעט אור בנו,בך,בי………..ישר

 10. ישר הגב

  חגית כותבת בכפרניק
  בכפר קטן בגליל קטן כותבת לה אישה גדולה…כותבת בציורים פסטוראליים בצבעים נועזית כעוצמתה של השמש הישראלית.סיפורים יפים,נוגעים ומיוחדים שרק האישה הגדולה הזו מסוגלת להוציא מתוך בטנה…המשיכי ההנאה כולה שלנו…ישר

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן