לא נעים לראות גן מוזנח


צילה שנהר
כל גני השעשועים בכפר מוזנחים בצורה קשה והגן בצומת המפה אינו נותן מענה
כפרניק _רזולוציה נמוכה_3 לא נעים לראות גן מוזנח

כל גני השעשועים בכפר מוזנחים בצורה קשה וגן שעשועים צנוע  בצומת המפה אינו נותן מענה

גני השעשועים בכפר ורדים


גן הבזיונות

בחופשת הפסח שלחתי את הילדים שלי לשחק ב"גן השעשועים" שמול הבית שלי בשכונה הצעירה. הם חזרו אלי עצובים וספרו לי שגם את הקרוסלה והנדנדה הישנה הורידו ועכשיו אין להם במה לשחק.
יצאתי החוצה וראיתי שאכן גזרו גזר דין מוות על גן השעשועים שפעם היה שוקק חיים ומלא מתקנים ועכשיו הוא עומד שומם ובלתי מזמין כל עונות השנה וזאת דווקא בשכונה המאופיינת באחוז ילדים גבוה. נשאר בגן ספסל רעוע וחצי מתקן בלבד שגם הוא שבור.
הגן הוזנח, תולעים אכלו את מתקני העץ, חלקם נשברו ונפלו לטרף לשיני הזמן ולאט-לאט בשיטת הסלאמי הוסרו אחד-אחד המתקנים לא רק בגן השעשועים ברחוב זמיר, אלא הוסרו גני השעשועים בכל השכונה. חלקם עומדים ערומים ללא מתקנים בכלל ובחלקם יש איזו מגלשה מסכנה המתאימה בקושי לפעוטות. לאורך השנים הוסרו ספסלים לישיבה, קרוסלה, נדנדות, מתקנים לשיווי משקל ועוד. המתקנים מעולם לא הוחלפו אלא רק פורקו משם כי לא היו בטיחותיים. עם כניסת סיוון יחיאלי למועצה קבעתי איתו פגישה ספציפית לנושא זה. תשובתו היתה כי הנושא אמנם חשוב אך "אין כסף" וכן "יש גן שעשועים בצומת המפה".
בשכונה הצעירה יש 85 בתי אב המקובצים בשטח קטן ואני רואה צורך בגן שעשועים שכונתי שייתן מענה לכל ילדי השכונה מבלי לנסוע או ללכת ברגל 2.5 ק"מ לכל כיוון כדי להגיע לצומת המפה.
 
 
העצומה ותגובתו של סיון

למול העיניים העצובות של הילדים שלי החלטתי להראות להם שיעור באזרחות הלכה למעשה. לקחתי את העניינים לידיים וארגנתי עצומה לכל תושבי השכונה הצעירה. עברתי בית-בית ותוך 5 שעות חתמו על העצומה יותר מ-70 משפחות (השאר פשוט לא היו בבית).
את העצומה נתתי למזכירות המועצה כדי שיעבירו אישית לסיוון יחיאלי ולמחרת קיבלתי טלפון מסיון לנייד שלי. בשיחה הוא נזף בי קשות ואמר שהוא מאוד מאוכזב ממני על כך שהחתמתי עצומה בשכונה מאחורי גבו ושיכולתי לדבר איתו.
הזכרתי לו כי כבר דברתי איתו על כך בפגישה ייעודית לפני מספר חודשים וכי הנושא לא חדש לו, מה עוד שנעשו פניות נוספות מתושבים נוספים והתשובה היתה "שאין כסף". סיון ענה שגם עכשיו אין כסף ושחבל שאני פועלת בצורה כזאת.
הסברתי לו שאין לי שום דבר אישי נגדו ומדובר לגופו על עניין ולא לגופו של אדם ושטובת ילדי השכונה וילדי כל הכפר נגד עיני.
 
 
 כל גני השעשועים בכפר מוזנחים
 בהסתכלות רחבה יותר כל גני השעשועים בכפר מוזנחים בצורה קשה וגן שעשועים צנוע וקטן בצומת המפה אינו נותן מענה מספק לכמות הגדולה של הילדים בכפר הורדים.
חשוב לי לציין כי אינני מובילה מאבק. אני מנהלת פעילות להעלאת נושא גני השעשועים בכפר לסדר היום הציבורי לטובת כל הילדים בכפר, ילדים של תושבים, נכדים של תושבים וילדים של אורחים שבאים לבקר.
אישית אני מאמינה כי במאבק משיגים רק "אנטי" והעצומה שהחתמתי היא לא נגד אף אחד אלא בעד גני שעשועים סבירים בכפר.
אני רואה בתשלום מיסי המועצה הגבוהים מאוד חובה שיש בגינה גם זכויות. גן שעשועים אינו מותרות או פינוק אלא זכות בסיסית של רווחת ילדינו .
אני לא מכירה יישוב בארץ בין אם הוא עשיר או עני שאין בו גן שעשועים נורמאלי שילדים יכולים לשחק בו. אפילו בסביון ובכפר שמריהו ראיתי שיש גן שעשועים למרות שישובים אלה נחשבים עשירים ומדורגים באשכול 9.
 
 
 גם אתם יכולים להשמיע את קולכם
אם אתם חושבים שחשוב שיהיו גני שעשועים סבירים בכפר ורדים תוסיפו ב"תגובות", בתחתית הדף את שמכם המלא וכתובתכם וכך תכללו בעצומה.
כמו כן אשמח לקבל רעיונות איך לגרום למועצה להבין שנושא זה חשוב, לתקצב את סעיף גני השעשועים, לקבל הצעות מחיר, להוציא הזמנה ולבצע!
 
תודה
 צילה שנהר 050-6402526
 

 

כפרניק 1 לא נעים לראות גן מוזנח
וזוהי תגובתו של סיון יחיאלי, ראש מועצת כפר ורדים:
העצומה מתייחסת למספר נושאים ואתייחס אל רובם.
 
לגופו של עניין
 ראשית, מצבם של גני המשחקים בכפר ידוע לי היטב. אין מדובר בדבר חדש. שנים שמועצת כפר ורדים לא השקיעה מספיק בנושא, לא מתוך כוונה רעה אלא בשל האנומליה של כפר ורדים אשר פותח שלא כמו שאר הישובים, דבר שהותיר את מועצה ללא הכנסות מפיתוח ולפיתוח.
 
הפתרון, כפי שהסברתי לאלו אשר פנו אלי בנושא יהיה כאשר נקבל את ההרשאה לפיתוח הכפר. דמי הפיתוח ישמשו בין היתר למתן מענה לבעיית גני המשחקים. נושא זה בראש מעייני ואני עוסק בו רבות. הפיתוח יעבור אלנו בקרוב למרות דרך הייסורים אשר מנהל מקרקעי ישראל מתעקש להעביר אותנו. עד שנוכל לתת מענה גורף יש לתחזק את הגנים הקיימים אשר, מחד מתיישנים ומאידך, עקב החמרת התקנים במדינה, נפסלים לשימוש.
 
יוזמת העצומה אולי אינה יודעת אך אנו משקיעים השנה עשרות אלפי שקלים בתחזוקת גני המשחקים. המיתקנים בגינם יזמה את העצומה פורקו לשיפוץ ויוחזרו בקרוב. איש אינו טוען כי זהו מענה גורף לבעיה אך זהו ניסיון לעצור את ההתדרדרות. 
 
 אתיקה של דיאלוג
 יוזמת העצומה יכלה, בשיחת טלפון קצרה, לברר את הנושא בטרם פנתה "ללמד" את ילדיה שעור באזרחות. הייתכן שקל יותר להתלהם בצדקנות מאשר לברר את הנושא. אולי גם זה שעור לילדים. אני חושב שיש אתיקה אפילו למאבק ציבורי (לגיטימי ככל שיהיה). העובדה שסמוך לכניסתי לתפקיד נפגשנו לשיחה בנושא אינה מהווה "מיצוי הליכים" ועצומה היא צעד די מתקדם בתהליך. מה גם שאין אנו זרים, אני מתגורר באותה שכונה ממש, מכיר את הנפשות הפועלות, ילדי הם חלק מהמשחקים בגנים המדוברים ואשתי בטח הייתה חותמת על העצומה ברצון.
על זאת אוסיף כי שיחת הטלפון שלנו קיבלה פרסום מפתיע. מטבע הדברים אני מנהל עם תושבי כפר ורדים שיחות רבות בנושאים שונים ורובן נשארות פרטיות. כמובן שגם הפעם לא אתן לדברים פומבי. לעומת זאת, מדוע מכתב  שלי שנכתב במענה לעצומה, לא קיבל פומבי?
 
ארנונה
צילה כותבת כי היא רואה בתשלום מיסי המועצה הגבוהים מאוד (הדגשה במקור) חובה שיש בגינה גם זכויות. אין חולק שלצד החובות יש גם זכויות אך בדיקה של העובדות מלמדת שזוהי טעות לחשוב שבכפר ורדים משלמים מיסים גבוהים מאד. בשכונות דומות בנהריה משלמים 7.5 ₪ למ"ר יותר מאשר אצלנו, (47.5  בכפר ורדים לעומת 55 ₪ למ"ר בנהריה). במועצות האזוריות שבאזור יש להוסיף לארנונה, את מיסי הועד ואז הנטל על התושבים דומה לנטל בכפר ורדים. בעומר, הארנונה לנפש גבוהה בכמעט  1,000 ₪ לשנה לעומת כפר ורדים. בכפר שמריהו וסביון הארנונה לנפש גבוהה עוד הרבה יותר. אני יכול, כמובן, להמשיך ולתת דוגמאות נוספות.
השוואה למעלות או לעכו אינה במקומה עקב הפער הסוציואקונומי וההפרש הגדול בהכנסה הממוצעת לנפש. מדובר בישובים שונים בתכלית, במיוחד לאחר שבניגוד לכפר ורדים, מעלות העלתה ארנונה ב- 15% השנה והפער הצטמצם מאוד. 
 
לסיכום
 גני המשחקים יפותחו כחלק מפיתוח הישוב. הנושא נמצא גבוה בסדר העדיפויות של המועצה ושלי והדבר קיבל ביטוי במסקנות הועדה למבני הציבור. אם יש למי מהיוזמים, החותמים על העצומה או לתושבים אחרים, הצעות, יוזמות או רצון להיפגש איתי בנדון,  אשמח.
 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. צילה שנהר הגב

  גני שעשועים
  א. לא ראיתי ולא קבלתי שום מכתב תגובה ממך במענה לעצומה. אם הייתי מקבלת הייתי מפרסמת אותו.
  ב. ראיתי לנכון לעורר את מודעות התושבים ע”י עצומה בעד הקמה של גני השעשועים, צעד לגיטימי אחרי שהרגשתי שנסיונותיי האחרים נכשלו.
  ג. תושבים נוספים מהשכונה ומהכפר מתוסכלים אף הם מהמצב הקיים. יעידו על כך עשרות הטלפונים והמיילים שקבלתי לביתי.
  ד. אני שמחה שזה בסדר עדיפויות גבוה, אם כי בכתבה באתר זה בנושא ישיבת המועצה בעניין מבני ציבור, לא ראיתי שנושא זה הוזכר או קבל התייחסות כלשהיא.
  ה. מטרתי היא לקדם. יתכן שאנחנו חלוקים על הדרך אבל המטרה בסופו של דבר היא משותפת וטובה – גני שעשועים סבירים לילדים הרבים בכפר.
  גיליתי שבדיאלוג מתוך אתיקה לא זז שום דבר. לפעמים צריך להפגין קצת יותר רצינות וזה מה שעשיתי.

 2. תושבת השכונה הגב

  ומה עם הספסלים שהורידו ולא החזירו?
  האם ספסלים הם גם לא בטיחותיים?
  מה הסכנה בהם? ליפול מהם?
  על מה יש לשבת? על “הדשא” המוזנח?
  עד עכשיו כל מה שהורידו לא החזירו – חבל!!!

 3. דניאל דקל הגב

  גני שעשועים
  סיוון שלום

  חבל שאתה רואה את העצומה כמאבק אישי כנגדך.

  אם תסתכל בצילומים של “הגנים” תבין שהגיעו מיים עד נפש..

  זכור לי עדיין הנאום המרשים לך עקב היבחרך במרכז המסחרי

  בו הסברת כי אנו משלמים ארנונה גבוהה מאוד בכפר ורדים

  ומקבלים מעט מאוד בשביל כך (לשם דוגמא נתת את הרצליה פיתוח)

  זכית לתשואות מצד הקהל כיוון שהמרמור בנושא רק הולך וגובר.

  אחוזי גבית הארנונה בכפר גבוהים מאוד (כמעט 100% לעומת 70-80%

  בערים), ובנוסף לתעריף הגבוה לא מובן להיכן כל הכסף הולך.

  כל מי ששמע את נאומך מצפה שתפעל לשנות את המצב הקיים, שהינו

  ביזיון עבורינו.

  בברכה

  דניאל דקל

 4. אורח/ת הגב

  התגובה הנעלבת של ראש המועץה לא לגוףו של העניין אלא למתלוננת-חבל
  התגובה הנעלבת של ראש המועץה לא לגוףו של העניין אלא למתלוננת-חבל

 5. ישראל ברוך הגב

  גני שעשועים
  צילה שלום רב.
  אני מוריד את הכובע בפנייך ובפני הבעייה שהעלית בפני ראש המועצה.אין ספק כי הנושא כמו רבים אחרים שהבטיח ראש המועצה בטרם הבחירות אינם מוצאים עצמם באים לידי ביטוי ומאז היבחרו נפגעה רמת החיים בכפר ורדים ע”י צמצום ימי פינוי האשפה,הגזם ועוד.
  גני הילדים נמצאים במצב מזעזע ומשמשים מחראות לכלבים ללא אכיפה מצד המועצה כפי שהייתה בעבר.
  הזנחת הילדים באה לידי ביטוי בגנים הציבוריים,בפעילות פנאי שהייתה בעבר ממומנת ע”י המועצה וצומצמה עד הופסקה כלל,צמצום שעות המשכל שהיו מסייעות בעבר לילדינו להיות ברמת הלימודים הטובה שכפר ורדים התהדרה בה בעבר,וממשיך למועדון הנוער שהיה פעיל בעבר ושימש מקום בילוי לנוער בערבי שבת ובחגים וכולל את הפסקת הסיפסוד לחיילים בבריכה המקומית כפי שהיה בעבר.
  אל לנו לתלות את כל המחדלים באמתלה הידועה של חוסר תקציב כי גם כאשר ישנן יוזמות של השתתפות התושבים הם נדחות ע”י המועצה שאינה שוכחת לגבות סכומים מכובדים עבור הוספת כיתות לימוד ןמורים מעבר למכסה המוקצבת לנו.
  כפי שציינת אנחנו משלמים סכומים מכובדים + בתשלומי הארנונה אך רואים כיצד ההזנחה פושטת בגינות הציבוריות,בשילוט סביב מבלולי ההליכה,בתחנות ההסעה המוזנחות,בספסלי המנוחה עבור בגיל הבודר ובכל דבר סביבנו מאז היבחרו של ראש המועצה הנוכחי.
  במקביל אין ספק כי הוספת משרות ובזבוז משאבים חזרו להיות נחלת הכפר לאחר שנבלמו בתעוזה רבה בזמנו של רון מוסקוביץ.

 6. תימור ברנד הגב

  גני משחקים
  צילה ישר כח!
  1. המצב באמת בלתי נסבל. גם אני פניתי לראש המועצה לפני כ- 5 חודשים במכתב מפורט. התשובה היתה העדר תקציב. יש לפעול בהקדם לשיקום הגנים הקיימים והוספת מתקנים לקטנים וגם לגדולים (גילאי 6-10) על מנת שכל המשפחה תוכל לצאת ולנפוש בגנים הציבוריים.
  יש חשיבות למפגשים השכונתיים אחר הצהריים.
  אני הצעתי שאת עבודות השיקום (צביעה, תיקונים קלים) יוכלו לבצע תושבים ביום גיוס שנערוך במיוחד לנושא, ואז ישאר תקציב לרכישת מתקנים חדשים וכד’.

 7. אורח/ת הגב

  ראש מועצה שעונה לגופו של אדם
  ולא לגופו של מקרה/בעיה/תופעה , או שאין לו תשובה טובה , או שהוא לא יודע / מבין בפתרונות .
  במקרה שלנו אין לו פשוט יכולת ניהולית מספקת ולכן הוא בטוח שהכל עניין של תקציב .
  לצערי הניסיון של מי שפונה לתת עזרה לא חיובי בלשון עדינה , יש לנו ראש מועצה שמבין בהכל .

 8. נגריאנו הגב

  לא מכיר את צילה אבל היא צודקת ממש
  בתור סבא של נכדות מכפר ורדים הגר בפתח תקווה אני מפליא שמשחקי השעשועים בכפר עלובים ביותר-דווקא ראש העיר מר רוני מוסקו שם מתקני ספורט לכולם בניגוד למה שכתב מר יחיאל סיווני.

 9. רונית הגב

  מבקרת מבחוץ
  שלום לכם תושבי הכפר וקברניטיו. אני גרה במרכז הארץ ובזמן האחרון שוקלת לעזוב עם משפחתי, מהיכרות שטחית עם כפר ורדים חשבתי שזה פתרון יאה- מקום יפה, איכותי, נראה תרבותי וששמו הולך לפניו, מה שעשוי לגרום לי לצמצום הגעגועים לתל אביב, העיר שבה אני מתגוררת עכשיו. אז אני גולשת פה לפעמים, מתחקרת פה ושם וגם מבקרת מידי פעם. אלא שבפעם האחרונה שהייתי שם בצימר ביקשתי מבעלי הצימר שיפנו אותי לאחת מגינות השעשועים שיש בכפר, משהו קרוב, ביקשתי. אבל גם כשהפנו אותי לקרוב ולרחוק נדהמתי מזה שאין לכם בכפר גינה אחת ראוייה לילדים! זה כל כך לא מתאים לתדמית שלכם! אפילו בתל אביב העיר האורבנית ההיא, יש גנים מקסימים ומושקעים הרבה יותר. מה קורה? נשארו הקוצים בלבד?
  זה כמובן לא אמור להזיז לכם, אבל ההתלבטות שלי לגבי מעבר אליכם הסתיימה בכך. מי שלא דואג לילדיו אין לו עתיד.

 10. סבתא סיוון הגב

  האם ראש המועצה לא שמעה על תורמים?
  גם שמי סבתא סיוון ואין לי מושג מיהי ראש המועצה -אך מה קורה?
  כל ראש עיר / מועצה מוצא ספונסרים לכל נושא !
  חכמת הניהול היא לדעת מהיכן להשיג.
  נראה לי שראש המועצה נפגעה באופן אישי מהדרישה הצודקת למתקנים לילדים-אין כסף זו תשובה גרועה.
  סבתא סיוון

 11. תושבת השכונה הצעירה הגב

  כשאופק עושים עצומה נגד המקוה הכל בסדר אבל כשצילה שנהר עושה עצומה
  ראש המועצה עושה שרירים.
  מעניין.
  כשצילה שנהר עושה עצומה לגיטימית וצודקת זו “התלהמות צדקנית” וכשאופק מנהלים עצומה שטחית נגד המקווה עם זה אין בעיה.
  בתוך עמי אני חיה ויודעת שדברים זזים לא בעדינות, אלא בלהפוך שולחנות.
  כל הכבוד על העצומה המוצדקת הזאת.

 12. טלי הגב

  אולי בנהריה בשכונה של הוילות משלמים יותר ארנונה
  אבל יש להם גם מתנס”ים, מבני ציבור, גני שעשועים, אצטדיון, אולם תרבות, טיילת, פארקים ענקיים לילדים שמהווים מוקד אטרקציה לכל האיזור, גן בוטני ועוד.
  הם משלמים אבל לפחות מקבלים תמורה בעד הארנונה. אנחנו משלמים ומה מקבלים? תאורת רחוב ופינוי זבל?

 13. אורח/ת הגב

  התחרפתנם? מה קרה לכם?
  אני חושבת שצריך לטפל בגני המשחקים, נקודה. חוץ מזה אני לא מסכימה עם שום דבר שכתב פה ישראל ברוך וכל מיני משמיצים אחרים.

  אני מאוד מרוצה מראש המועצה! מאוד! כל בקשתי הוא שיטפל בגני המשחקים. זה הכל!

 14. מיכאל הגב

  12 איזה קישקוש…
  כמה משקיעים בנהריה בחינוך וכמה בכפר ורדים? כמה ילדים יש ששם בכל כיצה וכמה כאן? כמה אלימות יש שם וכמה פה? יש להם מבנים יםין ואני מקווה שיהיו גם לנו. מבחינת איכות חיים נהריה היא כמה רמות מתחת כפר ורדים.

 15. אורח/ת הגב

  לא מבינה למה אתם תופסים טרמפ על נושא חשוב רק כדי לנגח.
  זו פוליטיקה ירודה ולא יותר.

 16. אורח/ת הגב

  15 עד 13
  אתם נותנים תגובה בשם סיון , זו פוליטקה נמוכה .

 17. תושב הגב

  הגב’ צילה
  א.אני מבין שטעית בפתק ששלשלת לתיבה ביום הבחירות.
  ב.התשובה”אין תקציב”חקוקה בלשונו של ראשינו,וזה הדבר הקל לומר לכל פונה,דרך אגב גם בנושאים נוספים לא פחות חשובים שנמצאים על הפרק,כמו בני הנוער בכפר,תחבורה ציבורית בכפר וכיו”ב נושאים שהובטח כי יטופלו ע”י מנהיגינו הנבחר.

  ג.אמר ראש ממשלתנו לשעבר אריאל שרון באחד הסוגיות הרגישות ביותר במדינת ישראל”מה שרואים מכאן לא רואים משם”והגיע להחלטה על ההתנתקות יחד עם חברי ממשלתו.
  ד.הגיע הזמן מעבר לפוליטיקה הזולה ואבטחות שווא להתחיל למלא את ההתחיבויות כלפי תושבי הכפר.

 18. עודי מהשכונה הצעירה הגב

  תרבות הדיבור וההתנהלות בכפרנו לפני הכל…
  תרבות הדיבור וההתנהלות שלנו פה בכפר, הרבה יותר חשובים ומעסיקים אותי ממצב גני הילדים (וחתמתי על העצומה). קל ונוח להאשים את הגנים ואת ראש המועצה בכל תחלואי הכפר והעולם ואולם הבעיות האמיתיות הרציניות שלנו נעוצות בתרבות ההתנהלות, הדיבור, ההקשבה, הסבלנות, ביכולת לפתור בעיות בדרכי נועם והכל מתחיל בבית. כן צילה שכנתי היקרה.
  גם אם יהיו גני ילדים לתפארת כשהילדים בהם מקללים, מרביצים, זורקים ושוברים, מעשנים ושותים,(ויש מזה אצלנו) אז למי נוכל לבוא בטענות…
  ההשתלחות בסיוון, בחוסר הגינות, ללא הצדקה או קשר לעניין, הכוחניות שבתגובות, חוסר הכבוד, הערכה, הפירגון, הם הם הבעיה הקשה והכואבת ביותר שלנו פה בכפר ובכלל בארץ ובוודאי שהילדים מושפעים מכך…

 19. אורח/ת עודי מהשכונה הצעירה הגב

  היכן הבעיה האמיתית ?
  לאור התגובות, חוסר הפרופורציות וההתנהלות של היוזמים והמגיבים(כמי שחתם על העצומה)אין לי ספק שהבעיה אינה בגני הילדים… ההשתלחות בסיוון ובפועלו, חוסר ההגינות והיושר, רק מעצימים את התחושה שהבעיה האמיתית שלנו בכלל אחרת.
  גם אם יהיו לנו גני ילדים הכי מפוארים בעולם והילדים בהם יקללו, ירביצו, ייעשנו, ישתו וישחיתו(ויש מזה בכפר), למי נבוא בטענות.
  מה שחסר אצלנו באמת יותר מכל וזה מתחיל אצל כל אחד מאיתנו בבית, זה היכולת להתנהל ביושר והגינות, בתרבות דיבור, ההקשבה, הפרגון, היכולת לנהל שיחה תרבותית ולפתור בעיות בדרכי נועם…הם הם העיקר והם שיקבעו את איכות החיים פה.

 20. צילה שנהר הגב

  לעודי מהשכונה הצעירה
  גם לי קשה עם ההשתלחויות, עם ההתלהמות ולא זו היא דרכי.
  אני מעדיפה שמגיבים יגיבו עניינית לגופו של עניין ולא יאשימו את כל העולם ואשתו, אך אין לי השפעה על מה שאנשים כותבים.
  הקפדתי גם לכתוב בגוף הכתבה כי אני לא מנהלת “מאבק”. כל כך התרגלנו להלחם בכל דבר ואני מאמינה שבמאבקים כוחניים משיגים רק אנטי.
  אני מאמצת את מה שאמא תרזה אמרה: ” אם תזמינו אותי להפגנה נגד הטרור, לא אבוא. אבל אם תזמינו אותי למצעד למען השלום – אבוא”.
  זה המוטו שלי בחיים ואני מתנהלת תמיד לפיו בכל דבר ובכל עניין. זה משיג הרבה יותר תוצאות ותשים לב שאני מקפידה לא להתנצח עם סיון, אלא להתנהל לגופו של עניין בלבד!!!
  אני משוכנעת כי טובת הכפר נמצאת לנגד עיניו של סיון ואני בטוחה שבמישור הכי בסיסי הוא מסכים איתי.
  המטרה שלי היא ליצור מודעות ולהעלות את העניין לסדר היום, את זה הצלחתי לעשות ואני שמחה על כך, זה גם שיעור אזרחות לילדיי!!!
  כל עוד הדברים נעשים במסגרת החוק ואני משתדלת לפעול בשיתוף פעולה ובאוירה טובה, המצפון שלי נקי ואני ישנה בשקט בלילה.
  אני רק מקווה להתעורר יום אחד ולמצוא הפתעה בדמות גני שעשועים נעימים, בטיחותיים ומספקים לא רק בשכונה הצעירה אלא בכל הכפר.
  במהרה בימינו – אמן!!!

 21. תושבת השכונה הצעירה הגב

  עודי תודה. הוצאת לי את המילים מהפה.
  אני מסכימה עם כל מילה שלך.

 22. תושב דואג הגב

  בכול מקום בכפר יש משהו שנדרש לתקן
  אני תושב הכפר כבר 10 שנים ובכול מקום שאתה דורך בכפר יש צורך לתקן 1. בלון בית הספר המוזנח 2. גני הילדים בשלב א ו ב 3. מבני ציבור חסרים אז מה הבעיה להגיד שאין כסף מפני שידוע לכול שלפני שפונים לטפל בבעיות הגדולות עדיף תמיד לתקן את הקטנות וגם אני זוכר את העימות בין כול המועמדים לראשות המעוצה שבא נאמר ע”י סיוון יחאלי דברים ללא ביסוס ולצערי הרבה תושבים “קנו את זה” ולכן שום דבר לא זז חוץ מפחות ימי פינוי אשפה ופחות איכות חיים

 23. אורח/ת הגב

  לעודי – תרבות הדיבור וההתנהלות בכפרינו לפני הכל…
  עודי אינני מכיר אותך אך מתגובתך נראה שאתה אדם תמים או לחלופין הולך בעיניים עצומות אחרי סיון. שים לב צילה עשתה מעשה (מה שרובנו לא עושים) העלתה נושא למודעות ציבורית, פעלה למופת כפי שרק אפשר להתפלל שכל תושב/ת יעשו. והתגובה של ראש המועצה שלנו עליו אתה מגונן…??? התנפלות, גסות רוח, הכל מלבד התנהלות ותרבות דיבור, שלא לדבר על עשייה או תגובה עניינית. הקשיים התקציביים ומצב התשתיות בכפר ברור וידוע לכולם, לא יתכן שמי שמתיימר להנהיג את הכפר יתרץ כל דבר, יתבכיין, יתפלסף (אתיקה של דיאלוג)ויחכה למשיח כך לא נצליח לקדם כאן כלום.מצטער עם זו לא תרבות הדיבור האופטימאלית אך אולי היא תביא סוף סוף לשינוי ההתנהלות. יישר כוח צילה אל תתיאשי!

 24. ממחזרת גאה הגב

  לדואג 22 – מחזר במקום לקטר…
  א.גני הילדים במצב טוב הבעיה היא בגני השעשועים.
  ב.יופי שאתה זוכר את הבחירות כל כך טוב. בטח הצבעת לחנן חן או לששון. אנחנו רק רוצות גני שעשועים נעימים ולא את כל ההיסטוריה הזאת.
  ג.תפסיק לדאוג זה לא טוב לעור הפנים.

 25. אתי ברוש הגב

  כנסו כנסו
  קראתי בעיון רב את כל חליפת הדברים. האמת צריכה להיאמר: צילה פעלה ביושר ובהגינות רבה.אך לצערי, מי שהאמת אינה בצד שלו מעדיף כנראה להכפיש. אסביר ואפרט:
  גם אני פניתי זה מכבר אל סיון בעניין גני השעשועים והצטרפה אליי שכנה נוספת, אך מר סיון העדיף לפטור אותנו, שלא לומר, לנפנף אותנו בשיחת מסדרון כשהוא תולה את חוסר האונים שלו ואת קוצר ידו ב”אין תקציב”. במילים פשוטות כמשלמת ארנונה, וכבר הכבירו כולם מילים בעניין זה, זה לא מעניין אותי.
  כך שלומר על צילה שהיא לא מיצתה הליכים בטרם ה”עצומה”- זה פשוט לא אמת.גם נבצר מבינתי מה “אלים” “לא תרבותי” בהחתמת העצומה.
  על זה נאמר “אוי אוי אוי”.
  שנית, שכני היקר ישראל ברוך תיקן לא פעם על חשבונו (הזמן שלו והמשאבים שלו)מתקנים שונים בגן שברחוב דרור. כשהסירו ספסל הוא הביא אחר מביתו והניח עבורנו שם,אך יד זדונית דאגה להעלים גם אותו. פעמים ראיתיו גם מנגר ומנסר עצים שאח”כ הרכיב למתקן העץ של המגלשה, אף שילדיו שלו כבר בגרו.
  שלישית, אני אישית פניתי בשבוע שעבר במייל לסיון, אך לצערי כמו צילה לא זכיתי גם אני למענה. יאמרו לי כעת כל הצדקנים- האם פנייה לעיתון בכפר בעניין זה נחשבת גם היא מעשה בגידה.
  רביעית, כמו שאמרו אבותינו “החמישייה הקאמרית”: “מה שעבד ברמה הארצית, אין סיבה שלא יעבוד במוניציפאלית” ואידך זיל גמור.

 26. ילדי משפחת שרוני הגב

  מנקודת מבט שונה
  שלום אני אביתר, אני בן 5, כן אני יודע, עוד מעט גן שעשועים כבר לא יהיה בראש מעייני. חבל, כי את השנים בהם יכולתי להינות ממנו כבר כמעט פיספסתי. אמא אומרת שזה חשוב להתפתחות, אני חושב שזה סתם כיף. אבל ראש המועצה אומר שאין כסף, ואחרים אומרים שזו ,”השתלחות”??? – אז מה אני יכול לעשות???

  אני ירדן, אני בן 3, כל יום אני רוצה לצאת לגן השעשועים עם השכנה שלי עדן. אבל הוא שבור ואת הקרוסלה כבר לקחו. אימא אמרה לי בשנה שעברה שיתקינו גן חדש (כך נאמר לה) אבל זה לא קרה. אולי אני עוד אספיק להינות מגן שעשועים?

  אני יונתן, אני בן שנה וחצי. אני לומד כעת לרוץ, לטפס ולשפר את המיומנויות החברתיות שלי. הייתי כל כך רוצה שיהיה לי גן שעשועים סמוך לבית כדי שאצליח לממש את כל אילו. אתם חושבים
  שכ ד א י ל י ל וו ת ר???
  אמא שלי אומרת שהיא לא תוותר, כי לא תהיה לי ילדות שנייה.
  מסכימים איתה?

 27. אורח/ת הגב

  דיון רציני וחשוב
  אני חושבת שדברי צילה, כמו גם תגובת ראש המועצה, העלו לדיון ציבורי נושאים החשובים מאוד לחיי הקהילה, כמו, למשל, התארגנות ציבורית, אתיקה של דיאלוג, מיצוי הליכים וכו’. בסך הכל, כמו בסיפור על הרבי, שניהם צודקים.
  בנוסף, שמתי לב בעוד מאמר באתר על התנהלות מדאיגה של ראש המועצה. בצילה הוא “נזף קשות”, ואם תסתכלו במאמר של דורית קלנר:
  http://www.kfarnik.co.il/node/3599 – “שולפת ציפורניים”
  תוכלו לראות התנהלות דומה…

  הצבעתי לסיון ואני לא מצטערת (טוב, גם לא היו אלטרנטיבות טובות…). אני מקווה שידע “להכיל” יותר ביקורת, לקבל אותה ברוח טובה, אולי בהומור (יאללה סיוון, תחתום על העצומה!), לא לפחד מתקשורת ודיון ציבורי – וכולנו אולי נרוויח משני האינצידנטים הנ”ל.

 28. תושבת ותיקה בכפר הגב

  כנראה שככה מטפלים בעניינים בכפר – נוזפים במי שמעז לדבר
  זה נשמע לי קצת לא הגיוני שבמקום לטפל עניינית הורגים את השליח ומאשימים אותו בחוסר תרבותיות, אלימות, השתלחות, התלהמות צדקנית.
  אני שואלת את עצמי האם עושים את זה למען יראו ויראו, ע”מ שהתושב הבא שרוצה להעלות למודעות עניין ציבורי יחשוב פעמיים ויחזור בו כי לא ירצה שראש המועצה יסקול אותו באבנים?!

  מצד אחד מעודדים את התושבים להיות מעורבים ומצד שני אם מישהו מעז לדבר על הדברים שכואבים לו מורידים לו את הראש בפרהסיה.

 29. טל שנהר (כתבה צילה שנהר) הגב

  תגובת ילדי משפחת שנהר
  אני טל, אני הבן של צילה ומשה ואני בן 9.5 פעם אהבתי לשחק בגן השעשועים כי היה במה לשחק. אפילו ארגנתי “מחנה” עם החברים שלי שמתי שם כסאות פלסטיק שאמא קנתה אבל למחרת כשבאתי לשחק איתם מישהו לקח למרות שהחבאתי. אפילו שמו שם איזה סל קטן שהשכנים קנו לכדורסל והגיע מישהו מהמועצה לקחת את זה משם ואמא שלי עצרה אותו כי היא אמרה לו שזה של מישהו ושלא יקח, מה עוד שגם ככה אין במה לשחק.
  יש שם רק מגלשה קטנה שמתאימה לאחותי עדן בת השנתיים וחצי וגם לה נמאס להתגלש עליה.
  תליתי הרבה תקוות בעצומה של אמא שלי ואפילו באתי איתה לחתום והייתי גאה בה מאוד. היא הלכה עם שלושתנו (אני, מעיין ועדן) בית בית. אפילו כאבו לי הרגליים ולא ויתרתי כי אמא אמרה שזה חשוב. אמרתי לה שאחרים יעשו את זה אם זה חשוב והיא אמרה לי שאם היא לא תעשה את זה דברים לא יזוזו. שכל אחד צריך לקחת אחריות ולא לצפות שאחרים יעשו.
  מאוד התאכזבתי כשאמא אמרה לי שראש המועצה נזף בה וכעס עליה. אפילו הלכתי לחדר לבכות ואח”כ סיפרתי לכל החברים שלי מהרחוב מה שקרה. אפילו הרגשתי שראש המועצה כעס עליה באשמתי כי אני זה שפניתי אליה במצוקה שלי והיא הבטיחה לי שהיא תעשה מעשה.
  אמא הרגיעה אותי ואמרה לי שזה לא בגללי. שזה צעד בדרך לזה שיהיו גני שעשועים ושהיא בוחרת לא להיעלב.
  אני ילד ולא ממש משפיע אבל אני רוצה שאמא שלי תשיג לי גני שעשועים שאוכל לשחק בהם עם החברים שלי מהשכונה ומהכפר.
  גם ככה אמא אומרת לי שאני רואה יותר מדי טלויזיה ומשחק יותר מדי במחשב אבל אין לי ללכת לשחק בשכונה. אז אני משחק בכביש עם החברים שלי.

  גם אני מעיין ואני הבת של צילה ואני בת 7.5.
  אני אוהבת לשחק בחוץ אבל גם לי אין איפה. אני אוהבת לשחק עם עלמה ברוש, עדן לוי ומיכל חברה שלה. אמא, למה הורידו את הקרוסלה? עשיתי עליה תחרות עם הילדים בשכונה מי מסתובב יותר מהר ואני תמיד ניצחתי.

  עדן שנהר בת שנתיים וחצי פשוט אהבה את הקרוסלה ואת הנדנדה ועכשיו כבר אין לה מתקנים. היא אוהבת לשחק עם ירדן שרוני השכן ומבקשת גן שעשועים.

  אני, צילה שנהר, בתור אמא של שלושתם מתחייבת לא לוותר, לא להיעלב ולהראות לילדים שלי שאפשר לשנות דברים!!!
  גם ככה יש תחושה של תבוסתנות במדינה שאף אחד לא סופר את האזרח הקטן. לפחות ברמה המקומית אני רוצה להשפיע ורוצה להראות לילדים שלי שאפילו שהם רק אזרחים קטנים וברגים בלתי משמעותיים במערכת – אפשר לשנות.

 30. אורח/ת הגב

  מה עם חברי מועץהTAMI DVIRA GIPI HAZIZA GREENFELDועוד ששחכתי?
  אנשי ץיבור ץריכימ לדעת לא להעלב וביחוד ראש מועץה

 31. סיון יחיאלי הגב

  כמה הערות
  שלום למגיבים,

  ראשית, אני מבקש להבהיר שאין ולא הייתה שום כוונה לערוף את ראשה של צילה. ממש לא. בדיעבד, ההתייחסות לאתיקה של דיאלוג הייתה צריכה להיות עקרונית ולא אישית. אני כמובן חושב שאתיקה של דיאלוג הכרחית בקהילה כמו שלנו.

  שנית, קיבלתי מצילה, מלימור שרוני, מאתי ברוש וגם מאחרים פניות בנושא גני המישחקים. כמו שכתבתי הנושא מוכר לי ואני גם חוזר ומבהיר כי יש לו פיתרון. אגב, חשבתי שלכולן עניתי אך אם אתי ברוש לא קיבלה תשובה, איתה הסליחה.

  שלישית, בישיבת המועצה שעסקה במבני הציבור וגם בבית המשפט השתמשתי דווקא בנושא הגיל הרך כנושא אשר עלה בסדר העדיפויות שלו כתוצאה מעבודת הועדה הציבורית. גני משחקים הם כמובן חלק מנושא הגיל הרך.

  רביעית, כמו כל רשות מקומית, אנחנו מפרידים בין תקציבי פיתוח לתקציבי פעולות. תקציבי הפיתוח יתקבלו כאשר נחל בשיווק מגרשים, כאמור זה לא יקח עוד הרבה זמן, שם נמצא המענה לגני משחקים.
  מצד שני, צריך שיהיה ברור, המועצה שלנו משקיעה הרבה מאוד כסף בשורה גדולה של פעולות. תקציבים רבים מופנים לחינוך, לתרבות הפנאי של הנוער, לרווחה ולשורה של נושאים אחרים. הכל בהתאם לסדר עדיפויות אשר נקבע במליאת המועצה. לכל הנושאים הללו יש תקציב ולעיתים הרבה ממנו. סדרי עדיפויות מגדירים, כמובן, לא רק מה עושים, אלא גם מה לא עושים ולכן יש שיקבלו את התשובה אין תקציב.

 32. אורח/ת הגב

  ביקורת ולקיחת אחריות
  לקבל ביקורת ולמנף אותה לעשייה חיובית זו מקצוענות שנובעת מניסיון ניהולי , כרגע ראש המועצה עסוק בללמוד ולנסות .
  לקיחת אחריות שיוצרת עשייה זו תכונת אופי שלראש המועצה שלנו לא יהיה גם לאחר הרבה שנות ניסיון .
  אנחנו התושבים , כמו שצילה עושה בתחום שחשוב לה , צריכים לעשות ואז אופי הישוב יחזור חזרה למה שאני חושב כולם רוצים .
  אני לא מזדהה כי המערכת עדין לא יודעת לקבל ביקורת והשליח מקבל בראש .

 33. אהרן פריאל הגב

  ראש מועצה לא יכול לרצות את כולם אך במקרה זה הוא טועה
  שלום
  אני אבא של צילה והולך עם הנכדים שלי מדי פעם לגני השעשועים המאכזבים.
  מיניסיוני עם ציבור ברור לי שראש מועצה לא יכול לרצות את כולם ותמיד יהיה מי שלא מרוצה – אך לדעתי הוא טועה במקרה זה .
  אשמח אם המעוות יתוקן ואין זו בושה להודות בכך.

  אהרן פריאל

 34. אמא'לה הגב

  גני שעשועים ופעילויות נוספות
  זו השנה הראשונה לכהונתו של מר סיוון יחיאלי, ןאני דווקא התרשמתי לטובה מהתיחסותו לנושא החינוך והפעילויות לגיל הרך והנוער. יחד עם זאת זה לא פשוט לטבל בכל המחדלים של קודמיו בתפקיד בבת אחת מתקציב מוגבל.
  כאמא וכאשת חינוך לגיל הרך עלי לציין כי גני שעשועים הם לא המקום היחיד לשעשע את ילדינו ולפתח כישורים מוטורים.
  נתברכנו בסביבה שופעת חורש טבעי וטבע מקסים, עם קצת יוזמה ועזרה של הורים ואחים גדולים ניתן למצוא מקומות ואפשרויות אין ספור לפעילויות חוץ מהנות ומתגמלות בטבע שבחוץ.
  לא חייבים אך ורק מתקנים מאובטחים ומרופדים.
  ברור שנהיה יותר שקטים לשלוח את הילדים לבד למקומות מגודרים ובטיחותיים שכאלה, אך בואו נלך דור או שנים אחורה לילדותנו או לילדות הורינו – שיחקנו ארבע מקלות, גומי, חבל, הטלות, קלאס ועוד…
  אז בואו ניקח גיר ואבן ונלמד את הילדים קלאס, נאסוף ארבע מקלות, 5 אבנים או גומי תפירה, חוט צמר לסבתא סורגת ונלמד את ילדינו להינות גם מהדברים הפשוטים והיפים בהם אנו שיחקנו בהנאה, במקום לגרור אותם לחתום על עצומות על כך שאין להם גני שעשועים באופן זמני.

 35. איילת הגב

  הכי קל לעשות “עליהום”
  קראתי בעיון את כל שנאמר ועלי לומר שלי דוקא יש הרבה דברים טובים לומר בזכותו של ראש המועצה. תנו לאיש הזדמנות לעבוד ולהוכיח את יכולותיו.
  הכי קל להתלהם ולבוא נגד. תפקיד ציבורי הוא תפקיד כפוי טובה ולא כ”א יכול למלא תפקיד זה. כולי תקווה שראש המועצה לא לקח קשה מדי את הביקורת הקשה כלפיו וימשיך לפעול למען הכפר כפי שפעל עד היום.

 36. לימור שרוני הגב

  דיון פתוח בעניין
  סיוון שלום,
  כפי שפניתי אליך באופן אישי, אני פונה שוב בפומבי דווקא נוכח התגובות והיענות התושבים לנושא. חשוב בעיני לקיים דיון פתוח בנושא בהשתתפות חברי המועצה ותושבים החפצים בכך.
  תשובתך, מנומקת ככל שתהיה אינה נותנת מסגרת זמנים ועל כן אינה עשויה להיות מספקת כאשר הצורך הוא חיוני ומיידי.
  הצעתי לך להשתמש בכשרי התושבים על מנת לחשוב על דרכים יצירתיות להנעת התהליך.מצפה לתשובתך. לימור

 37. מירי הגב

  אני תושבת הכפר ולוקחת את ילדיי לגני השעשועים במעלות
  אני תושבת הכפר ולוקחת את ילדיי לגני השעשועים במעלות. ילדיי הם בני 10, 8, 5. ולילדיי הגדולים הגן משחקים בצומת המפה אינו מספק כי המגלשות שם הם לילדים יותר צעירים ועבורם זה לא אתגר.
  כשאמהות שואלות אותי במעלות מאיפה אני ואני אומרת שאני מכפר ורדים, הן שואלות בהפתעה “אין גני שעשועים בכפר הורדים”?
  אני אומרת להם שאין גנים נורמליים והן מופתעות.
  הגיע הזמן שגם בכפר ורדים יהיה גן שעשועים שמתאים לכל הגילאים. מתקני הכושר נחמדים אך רוב הילדים ממצים אותם אחרי כמה דקות .

 38. תושבת הכפר ואמא ל 2 פעוטות הגב

  צילה כל הכבוד!!! ובקשה מסיון
  ברצוני להודות לך על היוזמה !! ואם ניתן, להתייחס לפאן נוסף בגני השעשועים בכפר. פעמים רבות הגעתי לגן השעשועים בצומת המפה ובמרכז עם 2 ילדיי הקטנים,ולדאבוני הרב זכוכיות ושברי בקבוקים פזורים על הארץ ובסמןך למתקנים. הדבר בלט ביותר בחופשת הפסח. בקשתי לראש המועצה לדאוג לבטיחות ילדינו ולהקדיש משאבים לשימור וטיפוח הגנים הקיימים, לרווחת כולנו!!! אודה לך סיון על תגובתך!

 39. אורח/ת הגב

  בקבוקים שבורים
  שאריות האלכוהול של …………………סיון אומר שבכפר שלנו אין דברים כאלה ………… אולי הוא צודק ?

 40. אורח/ת עודי מהשכונה הצעירה הגב

  להעמיד דברים על דיוקם
  אני מהחותמים על העצומה וכפי שאמרתי לצילה מיד עם החתימה, אני עושה זאת ולו רק מפני הערכה שלי לכל מי שקם מהכורסה בבית ופועל ועושה מעשה… אז שפו לכל אותם העושים ופועלים למען הקהילה בכל דרך שהיא כשטובת הקהילה באמת לנגד עיניהם.
  בשבילי, ידידי ושכני ישראל ברוך, הוא דוגמא ומופת לתושב אכפתניק העושה למען הקהילה (גם כשאין הסכמה ביננו בכמה נושאים).
  לצערי לחלק “מהאיכפתניקים” יש כוונות לא בהכרח טהורות, יש ניסיון לרכב על נושא כואב, ללבות את האש והכל למען ניגוח וחיסול חשבונות .
  ולגופו של גן השעשועים – הגן הוא רק אמצעי טכני, אני כמו רבים אחרים, גדלנו בלי הלוקסוס הזה והייתה לנו ילדות מאושרת בדרך כלל…
  טוב וחשוב שיהיו גני משחקים ואולם כמבוגרים ברור שיש גם נושא של סדרי עדיפויות, לא תמיד ניתן לקבל מייד כל מה שרוצים גם אם נבכה עד השמיים ואפילו נהפוך שולחנות.
  אגב למעוניינים, בירושלים עיר הקודש, מתברר שהצליחו ומצאו שיטות מפליאות להשיג מהמוסדות כל מה שרוצים וכנגד כל הסיכויים .

 41. אורח/ת הגב

  תגובה לבקבוקים שבורים….
  עודד נוריאל טען שכפר ורדים הוא מרכז של סחר בסמים ונענה ע”י סיוון שזו הגזמה פרועה.

  סיוון לא אמר שאין דברים כאלה בכפר. הוא אמר המועצה מכירה ומטפלת במקרים כאלה אבל לא מדובר במגפה…

 42. תושבת שבקשה גני משחקים מרון מוסקוביץ ומסיון הגב

  לעודי מהשכונה הצעירה
  נעשו נסיונות כבר כמה שנים בכל מיני קדנציות לטפל בנושא גני השעשועים ובכל פעם נדחו משיקולים של אין תקציב ולא בסדר עדיפויות. זה לא נסיון ראשון כך שעברה הציפיה שמדובר בעכשיו ומיד. ברור שיש עוד מגזרים בכפר שצריך להשקיע בהם אבל אחת לכמה שנים צריך להשקיע ולתחזק גם את נושא גני השעשועים שנהרסים ומתבלים עם השנים.
  פתרון של להוריד מתקנים ולא להחזיר הוא איננו פתרון .

  ובירושלים עיר הקודש – דברים זזים עם שוחד מתחת לשולחנות ראה הולילנד. כמה יצירתיות ושחיתות הושקעו שם, כך שלציין את ירושלים כמופת זה לא הדבר הכי פוליטיקלי קורקט לכתוב בימים טרופים אלה.
  כל הוגי הפתרונות היצירתיים נחקרים עכשיו במשטרה ובקרוב יפתחו את היצירתיות בכלא בשיעורי אומנות לאסירים.

 43. אורח/ת הגב

  לעודי
  1. אתה יכול למשוך חתימתך מן העצומה. לא חותמים רק בשם הפילוסופיה אלא בעיקר בשל הפרקטיקה.
  2. אני מצטערת לומר זאת אבל נדמה לי שאני מזהה חשש קל בדבריך???
  3.נכון, אפשר לחיות גם ללא גני שעשועים. אבל אנחנו לא בימי הצנע או חלילה בתקופות חשוכות יותר בתולדות עמנו.אנחנו משלמים מידי חודש סכום הזהה לשישית שכר מינימום ארנונה ומגיע לנו שירות מינימלי.
  לילדי זכות לגדול עם גן משחקים בשכונה. נקודה.
  הנושא נדחק שנים רבות ופניות חוזרות לסיון נענו בשלילה.
  אין צורך בוער יותר בכפר ורדים מאשר גני משחקים. נקודה. הלוואי והיו משקיעים בכך עשירית ממה שהשקיעו במאבק במקווה. זה רלבנטי לפלח גדול בהרבה.
  לו ילדיך היו צעירים, וודאי היית חושב אחרת.
  אני נעצבתי כל כך כשבני השבוע אמר- ,אוף הקרוסלה נשברה, לא נשאר כלום. כאימו אני מחויבת למינימום איכות חיים עבורו. ולא זה לא מותרות או פינוק
  סך הכל – גן משחקים….
  האמן לי – ילדיי מחונכים למופת, גם לדעת לדרוש מה שמגיע להם.

 44. דורית קלנר הגב

  גני משחקים בכפר – עבר, הווה ועתיד
  לפני עידן ועידנים, למעלה מעשרים וחמש שנה (!), הגענו לכפר, זוג צעיר ושני ילדים רכים, בטיול אביבי של שבת, נשבנו בקסמו ובפרץ של ספונטניות רכשנו מגרש. באותה שבת גילינו, בנוסף לבתים הבודדים שהיו פזורים בין עצי האורן, את גן המשחקים, ששכן אז בחורש מוצל בכניסה לכפר, ובו צמחו פטריות ברקב עלי השלכת, נדנדות גבוהות הסתחררו על שלשלאות, מגלשת ברזל קטנה ושני ספסלים. לגן זה מיהרנו, ילדי ואני, בכל שעה פנויה, כדי לפגוש שכנים ומכרים חדשים.
  כשנולדה השלישית כבר צמח הכפר, ואיתו צץ הגן בצומת המפה, מואר ושמשי ומקושט בפסלים ובמתקנים חדישים. שם למדה בתי לגלוש ולטפס, ושם פגשנו את החברים והבאנו כל מכר ואורח להתגאות ולהתנאות בגן המיוחד שלנו. שכנים רבים מכל יישובי הסביבה באו וראו כי טוב והצטרפו למשתמשים והנהנים ממתקניו ומהאווירה הצוהלת והחברותית בו.
  כשנבנה שלב ב’ טיילנו במיוחד בימי שבת לגן המחצבה כדי ליהנות משביליו הנאים.
  עם השנים הלכו הגנים ודעכו, המתקנים בלו, ולמרות שילדי גדלו ואינם זקוקים להם, פניתי מספר פעמים לראשי המועצה הקודמים בבקשה לתקן מפגעים ולשפץ, אך לפי תיאורי ההורים הצעירים המצב רק הדרדר.
  טועים המזלזלים בחשיבות גני המשחקים. אלו אינם מותרות אלא הכרח בכל נוף אורבני וגם ביישוב כמו כפר ורדים. בטיול בחורש וביער (וגם אלו מתמעטים סביבנו מיום ליום), כפי שהציע אחד המגיבים, אין אפשרות לפגוש ולהכיר את השכנים.
  אין תחליף לגן המשחקים כמקום מפגש לילדים רכים ולהורים, תוך פעילות באוויר הצח. גם תושבי הכפר הותיקים יכולים ליהנות מצחוק הילדים בשבתם על הספסל בגינה. על המועצה לשפצם בדחיפות, וזאת ניתן לעשות מתקציבי החינוך, הספורט, התרבות, תושבים ותיקים, הבריאות, האחזקה והפנאי, כוון שהם משרתים את כל אלו, ועוד.

 45. אמא הגב

  גן שעשועים
  פעם, פעם היה בכפר מתקן מדהים ומאתגר מבחינת הילדים.
  היום המצב רע!
  הגננת מבקשת קחו את הילדים לגן משחקים כדי לשפר את היכולת המוטורית שלהם.
  לא נעים להגיד לה שבכפר ורדים פשוט אין!
  אתה הולך עם הילד ואחרי 2 דקות הוא סיים ואין לו יותר עינין.
  הגיע הזמן שלפחות חלק מהכספים יופנה לנושא.
  מתי תקים המועצה מתקן מאתגר, שהילדים שלנו כבר יהיו גדולים .

 46. אורח/ת הגב

  לאמאל’ה מתגובה 37
  לא חוכמה להגיד שלא צריך גן שעשועים כי במקום זה אפשר לשחק בקלאס, חבל וגומי. כל המשחקים שציינת לא באים במקום גני שעשועים אלא בנוסף.
  התקדמנו קצת, יש גני שעשועים.
  זה כמו שאני אגיד לך שאפשר לנסוע בסוס ועגלה במקום לנסוע ברכב. כי עובדה שפעם לא היו רכבים והכל היה בסדר.
  הגיע הזמן להתקדם.
  גני שעשועים זה אלמנטרי!!!

 47. דלית הגב

  גני שעשועים זה לא רק לגיל הרך
  גני שעשועים זה לכל הגילאים ואפילו כשאני הייתי בת 16 הייתי הולכת לגני השעשועים להפגש עם החבר’ה.
  גני השעשועים זה להורים צעירים, לנוער, לסבים וסבתות, לאורחים, למקום מפגש חברתי.
  דורית קלנר לגמרי צודקת!!!
  קהילה נוצרת גם מכך שיש איפה לשבת ולהפגש ואת זה אי אפשר לעשות כשגן השעשועים נראה זוועה, לא מזמין ולא בטיחותי.
  ראש המועצה רותה חיי קהילה? קהילה זה לא רק באירועים, אלא בחיי היומיום במפגשים בגני השעשועים, עם השכנים, החברים של ההורים והחברים של הילדים.

 48. אתי ברוש הגב

  הנושא החם ביותר בכפר
  שימו לב כולם שזהו הנושא החם ביותר היום בכפר. ראו רק לכמה תגובות הוא זוכה באתר זה.הרבה יותר מכל נושא אחר ועל כך לצילה הברכה, שהעלתה אותו לדיון ציבורי.
  לגופו של עניין, היה נשאר הרבה כסף בקופה הציבורית אילו היו נמנעים בחלונות הגבוהים מלשלם כסף מיותר ל”יועצים” שונים ומשונים בעניין המקווה, שכל מומחיותם, אם בכלל, מוטלת בספק.
  ברור,אם כן, שאילו היתה לנושא נגיעה ליחסי דתיים-חילוניים הוא היה מקבל ע”י ראש המועצה וחבריו ,שונאי כל מה שמריח יהדות, משנה חשיבות וקדימה בחלוקת העוגה התקציבית.
  הייתי מצפה מגננות הכפר שתרמנה אף הן את קולן בנושא ותשמענה אותו. הרי לנו ההורים הן אומרות לקחת הילדים לגני שעשועים כל צהריים. לפחות זו המלצתה של היקרה בגננות סימה אלטשולר.
  ולסיום, אחת קטנה: איך זה שאף לא אחד עשה את הלינקג’ בין מצב הנוער (השתיה, הסמים)כפי שעלה בישיבת המועצה האחרונה לבין הנושא שלנו. רבותיי, פשוט הוא שבאין גני שעשועים, מתקני נוער ואחרים וכאשר משעמם פונים לאפיקים שליליים. וכבר אמרו רבותינו :” הבטלה מביאה לידי שעמום. והשעמום – לידי חטא”

 49. צילה שנהר הגב

  אתי, דברתי עם הגננות בכפר שישמיעו את קולן
  אבל הן מפחדות ואולי בצדק.
  הן עובדות כאן בגנים של הכפר ולא רוצות להצטרף לעניין כדי שלא לעורר עליהן את חמת זעמם של האנשים במועצה.
  הן חוששות שאם ינקטו עמדה ימצאו את עצמן עם עמדה ובלי מקום עבודה. יתכן שאם הייתי במקומן הייתי נוהגת כמותן.
  לי אישית אין מה להפסיד כאן, אני לא עובדת מועצה ולא עובדת מטעם גוף כלשהו . אינני חייבת משהו למישהו וזה נותן לי לגיטימציה לפתוח את הפה גם אם רוצים שאשתוק כמו ילדה טובה כפר ורדים.
  אני רוצה להודות לכל המוני המתקשרים, לאנשים הפוגשים אותי בכפר, תומכים ומעודדים ולפונים במיילים. בעלי אומר שפתחתי חמ”ל לנושא גן השעשועים.
  מתוך כל המעודדים והתומכים היתה מישהי שעובדת בעירייה אחרת בגליל והיא אמרה לי שיש גופים שמוכנים לתת כסף למטרת גן שעשועים: מפעל הפיס, טוטו ועוד… שצריך רק לבקש, להגיש טפסים ולעשות משהו.
  אינני יודעת אם זה נעשה אבל אם זה לא נעשה, מדוע לא לעשות? מדוע לא לפנות?
  אשמח לקבל רעיונות נוספים איך להמשיך ולהשאיר זאת על סדר היום עד שיהיו פה גני שעשועים.
  לא אתן לנושא הזה להתמוסס ולהיעלם, גם אם ינזפו בי עוד 15,000 פעם. למזלי, אני לא אדם שנעלב ואין לי בעיה להוריד את האגו שלי. נזיפות רק מדרבנות אותי לפעול ביתר מרץ כי זה מראה לי שאני בכיוון הנכון. אני עושה את זה למען הילדים שלי ולמען הילדים של כולנו ואין לי שום אינטרס פוליטי כזה או אחר. אני פועלת מהלב ומתוך זה שאני יודעת שאני צודקת.

  תודה לכם על התמיכה, זה פשוט משמח ומעודד.

  קדימה, תוסיפו כאן רעיונות יצירתיים מה לדעתכם אפשר לעשות כדי לקדם את העניין…

 50. אורח/ת הגב

  אתי, את רוצה גנים גם אני אבל מה יש לך ממקווה?
  איזה כסף הוציאה המועצה חוץ מהתגובה לעתירה? חדשי לנו משהו…

 51. גליה לוי הגב

  גני הילדים נחוצים ביותר להתפתחותם של ילדים
  לשיפור מיומנויות מוטוריקה גסה, להתנסות באינטראקציות חברתיות, לשיפור בטחונם של הילדים בגופם ובתנועה שלהם, להבין חשיבות פעילות גופנית לבריאות שלהם, לספוג אויר צח ליהנות מזמן אבא-אמא וליהנות משהייה בחוץ, מחוץ לבית, הרחק מהקופסאות המשמימות והמייבשות את מוחם של ילדים קטנים (מחשב, טלויזיה וכו’.)
  אמר ראש המועצה שהחינוך בראש מעייני המועצה?
  אדרבה, ידאג לחינוכם של הילדים גם מחוץ לכתלי המסגרת החינוכית – במקום שהוא לא פחות חשוב להתפתחותם – גני השעשועים.
  עכשיו – רק לעשות.

 52. גלית בק הגב

  אכן לא נעים לראות גן סגור – צילה ואתי
  אפתח את דברי בפניה אליכן צילה ואתי – כל הכבוד על היוזמה!
  אני בטוחה כי למרבית ההורים אם לא לכולם מפריע שלא לומר “צורם” נושא גינות השעשועים בכפר ורדים או יותר מדויק לומר “העדרן”ולכן כל הכבוד למי שעושה או לפחות מנסה לעשות משהו בנדון.
  באשר להצעות לפתרון – הבעיה היא שעל פי נתוני הלמ”ס הישוב מדורג 9 מתוך 10 בדירוג חברתי כלכלי וככזה, הסיכוי שתורם כזה או אחר יענה לדרישת תרומה בהקשר היא מזערית שלא לומר אפסית.
  אנחנו משלמים ארנונה מאד גבוהה והתחושה היא שאין לה תמורה אמיתית.
  לא פעם כשאנחנו מטיילים בערים סמוכות ואחרות ונתקלים בגני שעשועים אמיתיים חולפת בראשי המחשבה “איך זה שאצלנו אין כאלה” (ראו לדוגמא את פארק המשפחה בכרמיאל) .
  כשקראתי את אחת מתגובותיה של צילה ואת בקשתה לתת רעיונות לפתרונות, עלה במוחי הרעיון שאפשר להחליט שבשלב ראשון מקימים גן שעשועים אחד רציני ומעניין ולצורך כך יש לבחון עלויות.
  אין לי מושג בכמה הן נאמדות אך אני מניחה שמדובר בכמה עשרות אלפי שקלים.
  וכאן פנייתי אל ראש המועצה היקר – מה דעתך כי אחוז קטן מתשלומי הארנונה הבאים יוקצה לנושא?
  רק על מנת לסבר את האוזן, אתן דוגמא מספרית:
  גן שעשועים בעלות של 100,000 ש”ח שיחולק בין כ- 1,500 משפחות יעלה לכל משפחה 67 ש”ח. מצחיק נכון?
  שהרי לתועלת ולהנאה לילדי הכפר מבילוי בגן כזה אין מחיר נכון?
  אני מוכנה להרים את הכפפה, לבדוק עלויות ולגשר בין הגורמים.

 53. שכנה הגב

  יש לי תחושה שבמועצה מנסים לתת לעניין להתמסמס
  נותנים לתושבים להוציא קצת קיטור, לא ממש מתייחסים , מבטיחים שיתייחסו בעתיד הרחוק ומנהלים מלחמות התשה נגד התושבים.

 54. גילי הגב

  יש לי רעיון איך להשאיר את נושא גני השעשועים על סדר היום
  צריך להכניס לתוכו איכשהו את מלחמת החילונים בחרדים ואז בטוח הוא ישאר על סדר היום ולא רק שהוא יטופל, הוא יקבל תשומת לב אינסופית והשקעה של המון אנרגיה.

 55. אחת שאוהבת את הכפר הגב

  רעיון
  למה שלא יקח על עצמו גוף פרטי או עסקי את אימוץ גני השעשועים בכפר, ירים תרומה וכך תהיה חסות של אותו גוף.
  “גן זה הוקם בתרומתו הנדיבה של __________”.
  יש בכפר המון בעלים של עסקים ומנכ”לים.
  היום מאוד מקובל לתרום לקהילה וזה נחשב כהוצאה מוכרת ואפילו נחשב מבחינת איך שזה נתפס.
  כל עסק שמכבד את עצמו מעניק לקהילה.

 56. אורח/ת הגב

  גני הילדים
  גני השעשועים בכפר ורדים הולכים ונעלמים
  כיום בכפר ורדים מקום מפגש הילדים זה במרכז המסחרי.
  פעם בתקופתינו זה היה בחצר בגן המשחקים.
  אנו טוענים שילדינו כל הזמן מול המחשב.
  לאן יש להם לצאת??
  מתקנים בשלב א’ בצומת המפה לא לגילם (לפי מה שכתוב)
  מן הראוי שאם יקרה להם משהו האחריות על ההורים.
  כי יש כיתוב על כל מתקן מה הגיל המותר.
  האם הילדים בשכונה שרוצים לשחק צריכים להסתכן על הכביש
  ולהפסיק בכל פעם שרכב עובר??
  הילדים שלנו צריכים מקום לשחק
  ליצור קשרים חברתיים
  לגדול כילדים ולא כזומביטים מול המחשב ובמרכז המסחרי.
  אני שוללת תרבות זו שמשתרשת בכפר ורדים
  וחושבת תנו לילדינו כלים
  הם כבר ימצאו דרך להפעיל אותם.
  וגן שעשועים זה כלי.
  אני סומכת על הגיון הבריא.
  במועצה יש אנשים עם רכבים של העבודה. (הישוב לא מי יודע מה גדול)
  רכב צריך טיפולים??? גם גני השעשועים צריכים טיפול.
  אחר כך תשאלו- הנוער לאן??…

 57. נגריאנו הגב

  הרגשה שלי שראש המועעצה מחכה שהנושא ימאס ויתמסמס-לא להרפות
  הרגשה שלי שראש המועעצה מחכה שהנושא יתמאס ויתמסמס-לא להרפות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן