הפנקס הסודי שלי


חגית פרידלנדר
חגית פרידלנדר

יש עדות כתובה המחייבת אותי בפני עצמי

כפרניק _פרידלנדר_0 הפנקס הסודי שלי

 

בתחילת שנה אני פותחת שוב את הפנקס הסודי שלי. הוא קטן וירוק ומעוטר בסלסולי עלים. הוא מחכה לי במעמקי המגירה הראשונה שבשולחן הכתיבה. עוד כמה ימים אשלוף אותו משם ואכתוב בו עשר שורות. חדשות.
עשר תפילות. עשר החלטות. עשרה דברים חדשים שבהם אני רוצה להתחדש השנה. כאלה שלא עשיתי בשנה שעברה. כאלה שלא הספקתי מעודי. בפנקס הסודי שלי אני רושמת חלומות קטנים שאני מגשימה לעצמי במהלך השנה.
רק אני יודעת אם התאמצתי די כדי שיתקיימו. הרי הרשות נתונה.
 
לפעמים אנו חושבים על דברים, רוצים לשנות משהו, כמהים לדבר-מה אחר ומגלגלים את החלומות מצד לצד, מהנהנים לעצמנו וממשיכים הלאה כאילו שמישהו אחר יעשה זאת עבורנו. כיוון שזה בדרך כלל לא קורה, הרי נותרנו רק אנחנו שיכולים לתת לדברים להתרחש. אני קוראת לזה לקחת אחריות על חיינו מתוך כוונת אמת לשפרם ולעשותנו מאושרים ומסופקים יותר, כי כך אנחנו בוחרים.
 
כפרניק _פרידלנדר הפנקס הסודי שלי
איני מתעצלת להעלות על הכתב בפנקס הסודי שלי, את החלטותי החדשות. אני משתדלת לדייק בניסוח ולהתמקד. יש משהו בכתיבה שמצליח לעשות צעד נוסף בהוצאת הדברים מן הכח אל הפועל. יש עדות כתובה המחייבת אותי בפני עצמי. אני לא מציבה לעצמי מטרות גדולות ממידתי ומצד שני גם לא תרה אחר הנחות. אני ממש כותבת הצהרת כוונות אמיתית ואיני חייבת להראותה לאיש. לפעמים יכולים להיות אלו דברים קטנטנים וחסרי משמעות למישהו אחר היכול אפילו להרים גבה ולתהות על פשר החלום או הרצון. כל אחד ועולמו וכל אחד מצוי בשלב אחר בדרך במסע חייו, עם התובנות והנסיון שצבר.
בדרך כלל אני מחפשת לי דברים שיאתגרו אותי, נסיון שמעודי לא חוויתי, להתגבר על משהו שמעולם לא העזתי, לעשות שינוי בדפוס התנהגות, ללמוד משהו חדש, להתאמץ במקום שמתקשה בו ועוד… דומה הדבר בעיני כמו לקבוע פגישה עם עצמנו. בלי להבריז ובלי לזייף.
 
כמה נחמד לי לפתוח בימים אלו את הפנקס שלי, לחייך בסיפוק לעשר השורות של השנה הקודמת וללכת הלאה. שני דברים שרשמתי בדיוק לפני שנה לא הצלחתי לעשות למרות שמאד רציתי וגם כשעשיתי כמה נסיונות למען וגם כשהיתה לי כוונה רצינית, זה פשוט לא צלח.
ברור לי שהדרך למקום החדש לא פחות חשובה מההגעה אליו. יתר ה"משימות" הוכתרו בהצלחה והונצחו בסמיילי גדול.
 
עד כה קיומו של הפנקס שלי היה ידוע רק לי ואילו עתה אתם גם שותפים חלקיים בסודי הילדותי. הפרטים אינם חשובים, רק המשמעות אותה נותנים לדברים החדשים שנרצה להכניס לחיינו. יש משהו נפלא בלפתוח כל שנה בדף חדש!
 
אז שנתחדש לנו במעשים ובנסיונות, בשאיפות כתובות או נחלמות ושנדע ימים יפים ושמחים.
לשנה טובה תכתבו ותחתמו!
 
 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. רז הגב

  הפנקס הקטן
  ושוב כרגיל בנושא כושר הביטוי הרי שחגית אינה מאכזבת
  מענין היה להציץ בפנקס ולראות את המהות והתוכן שמניעים את קבלת החלטותיה. ברור שכתיבה הינה מחייבת וכרגיל אני שואל את עצמי האמנם באמת ובתמים אנו מחייבים את עצמנו
  אני חושב שחגית נגעה בלב הנקודה שנה טובה ומחויכת לא רק מחויבת

 2. שלום הגב

  שלום חגית
  שיתגשמו כל משאלות
  שלום חגית
  שיתגשמו כל משאלות ליבך לטובה
  ושכל הסודות הפרטיים שלך יעלו ויתממשו
  עם הרבה חיוך ואושר לשנה הבאה עלינו לטובה
  שנת אושר והצלחה

 3. אורח/ת הגב

  פשוט מדהימה האישה הזו
  מי יתן ובני האנוש החברים וכל המכרים…גם בלי פנקס יוקירו אותך בלבבותיהם …במחשבותיהם…
  מאחל לך שנה של הגשמת פנקסים…ניצחונות …בריאות אושר ובעיקר שנזכה כולנו לשמוע על הישגייך גם ביושבך על עשרת המטרות של השנה הבאה…הנה ככה יש לך חבר …לחץ חברתי …
  חיבוק ענק
  שוקי

 4. אורח/ת ישר הגב

  הפנקס הקטן שלנו
  ערב ראש השנה,לכולנו יש דברים שרשמנו לעצמנובפנקסנו האישי,דברים שהבטחנו…
  נדרים שנדרנו ולא עמדנו בהם.מעשים שעשינו בכוונות טובות ומעשים שלא צלחו לנו…על דברים שפגענו חלילה ושהם בין אדם לחברו.נתנה לנו האפשרות ואנו יכולים לבקש סליחה ולסלוח.על דברים שבין אדם לבוראו אנו יכולים רק בחודש אלול הוא חודש הסליחות לבקש כפרה וסליחה מהקב”ה והוא ימחל ויסלח לנו.
  חגית העלתה נקודה הנוגעת לכל אחד ואחת מאתנו ויפה תארה במילותיה שלה את אשר אנו חווים בחיי היום יום
  וכמה חשוב שאדם יחשוב קדימה יחשוב על המחר ויציב לעצמו מטרות בין אם עשר או מאה.
  בקורס שהייתי במסגרת ניהול עסקים בזמן,לימדו אותנו, כי חשוב מאוד להציב לעצמנו מטרות בכל יום ויום ואפילו יותר מכפי שנוכל לעמוד בהם.גם אם בצענו את חלקם הגדול ולא השלמנו את כולם.את אלה שלא הספקנו ניתן לבצע מאוחר יותר…בברכה שתזכו להיות בצד של אהבת חינם…בריאות טובה ואושר.שנה טובה…ישר

 5. נעמי הגב

  שנה טובה חגית,
  הרישום בפנקס הסודי (שיצא מאלמוניותו) – הוא דרך מצויינת לקביעת מטרות ושאיפות, 8 מתוך 10 זו תוצאה מצויינת, כל הכבוד! סימן שהיית קשובה לעצמך, מאפשרת וגמישה. בלי כל הללו – אף מטרה לא היתה מתמלאת….
  מאחלת לך שנה של כתיבה זכה ומרגשת כמו עד עכשיו.

 6. אורח/ת יעל הגב

  הפנקס הסודי
  יקירתי מאחלת לך שתגשימי גם את שתי המשאלות שלא צלחו השנה (אני מנחשת אותן)ומקוה שגם שמי לא ישכח בפנקס הסודי להמשך חברות אמיצה ומיוחדת במינה.

 7. אורח/ת הגב

  חגיתוש
  בטוח שאם היה לי פנקס לא הייתי צריכה להתרוצץ ולבזבז זמן יקר בחיפושים אחרי התזכורות שלי שרשומות על נייר ממוחזר , כידוע!!!!!!! את חושבת שניתן בגילי להגמל ממנהגים מגונים? אילו רק הייתי כמוך! ……נאנחת……מנסה לא לאבד תקווה. פוחדת שאאבד את עצמי יום אחד וסומכת עליך שבמקרה כזה את כבר תמצאי אותי. ( רשמת בפינקס “לחנך את ריטה”?)
  מאחלת לך שנה ניפלאה של הרבה השראה ותגליות

 8. אורח/ת הגב

  פינקס הקטן..
  חש בכתיבתך כאילו חלק ממך. הכאב בהחלטה.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן