היציאה מהפוך


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
חגית פרידלנדר

בואו ניפרד מדפוסי העבדות שהתמקמו בחיינו…

כפרניק באביב היציאה מהפוך

 

אור בוקר רך מלווה בציוץ ציפורים מעיר אותי לאחרונה ומבשר לי את בוא האביב. לאט לאט, החלטתי לבדוק אם אפשר לצאת כבר מההתחפרות החורפית העצלה שלי מתחת לשמיכת הפוך האהובה עלי באופן מיוחד ששלח לי אדם יקר במשלוח אקספרס לחורף.
ארבעה חורפים, מהם אחד אפילו מושלג, עברו עלי כאן, בכפר ורדים.
אני מאד משתדלת לאהוב את החורף בגליל כמו את שאר העונות בלי לבכר עונה אחת על רעותה… משתדלת ולא תמיד עם הצלחה יתרה. שמיכת הפוך לוחשת לי באוזן בכל לילה חורפי כמה החורף בעצם טוב ומיטיב ומשמעותי לארצנו המתייבשת.
מאחר וכל "ישותה הפוכית" צועקת חורף ונוגעת בדבר, ברור לי שתלמד סנגוריה עליו. אני לא עונה לה. אני יודעת. אני מגייסת לטובת העניין הכאוב הקר והלא נעים לי, מחשבות חמימות על אח עצים בוערת, כוסית פונצ’ מהביל וריחני ביד… דרך זגוגיות דומעות אפשר לבחור לראות גם נחלים קוצפים, כינרת מתמלאת, הרים ועמקים בפריחתם, ואיכשהו להתעודד ולומר תודה על שיש לפחות מחזוריות פלאית בטבע והחורף המינורי שיש בארצנו ביחס למקומות אחרים,אינו מתנחל כאן לנצח.
 
כפרניק באביב_0 היציאה מהפוך
ימים רבים המתנתי בסבלנות ורואה איך החורף בכל הזדמנות מעוננת עושה שריר אחרון, נאבק בקור רוח על קיומו ועוד מעט יפנה מקומו לאביב הקצרצר והנמהר. אני יוצאת לאטי מתחת לקפליה העוטפים של שמיכת הפוך והיא מחייכת אלי בהבנה. היא יודעת שתמיד אחזור אליה עם חילופי העונות.
היציאה הזהירה שלי מהפוך המפנק מהולה ברגשות מעורבים. לא עוד עצלות דובית מתקתקה אלא התחדשות בעשייה, חלומות להגשמה, מחשבות בהירות, יוזמה ומרץ המבקשים לצאת לאור.
חובת ההוכחה מתחילה.
האצליח?
צריך לשנס מותניים שהתעבו, לפצוח את היום בהליכה נמרצת, להזכיר לעולם את קיומי, להכיל את היופי מסביב, לנשום עמוק את האביב ולתת לשמש לזרוח בתוכי ולהרגיש חירות בלב ובנשמה.
כל זאת יכול להתרחש רק בזכות אותו חורף בו ביליתי מתחת לפוך.
האם יש לי שותפים לתחושה המלווה אותי ביציאה מהפוך?
מן הסתם, המחשבות נודדות קדימה עם הרוח של תקופה זו ואיני יכולה לפסוח ולהימנע מלהשוות שורות אישיות אלו בהיבט רחב יותר של יציאה לאור רק מתוך החושך… כשמרגישים את ההתעלות בעוצמתה רק אחרי שהיינו עמוק למטה, בתוך הסבל, ממש כמו יציאת מצרים המדמה את היציאה מעבדות לחירות, כשלעבדות יש פנים רבות. בואו נבחר להיפרד בתקופה זו מכל אותם דפוסים של עבדות שהתמקמו בחיינו במודע או שלא.

חג חירות שמח!

 

 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. \חיה הגב

  פוך
  איזה צילום יפה. כמו ונוס של בוטיצלי שעולה מן הגלים
  כך את עולה מהפרחים. לה-פרימוורה…..
  ואיזה יופי שיצאת מהפוך, פזרי את פלומתו לכל עבר כמו כדור סבא שפורח עכשיו לאורך ולצידי הכבישים…………רק לנשוף…..פווווווווווווווווו
  חיבוקיםםםםםםם

 2. אורח/תרוט יעל הגב

  היציאה מהפוך
  חגיתי איזו יפה את והנוף המדהים פשוט פרסומת.חג שמח. אוהבת המון

 3. גורי הגב

  אמא! תמיד את מצליחה לקחת אותי
  אמא! תמיד את מצליחה לקחת אותי במילים שלך לעומקים ורבדים נוספים שמאירים לי את העכשיו!
  איזה מזל יש לי!

 4. רוזי גופר הגב

  לצאת מהפוך
  אני ממש שותפה לרגשות שלך אל הפוך ומתקשה בכל בוקר לצאת ליום חדש לעזוב את החמימות הנעימה …איזו תמונה יפה, ממש התגעגעתי, חיבוק גדול

 5. אורח/ת הגב

  דפוסי עבדות ?
  חגיתוש ראית איך הגינה שלי הפכה אותך לונוס ואותי לעבד ? ובזכות מי אם לא החורף. אז תתפללי לעוד קצת גשם בשביל בוטיצ’לי לפחות אם לא בשבילך….חחחחח…חיבוווק יפהפיה

 6. אורח/ת יעלי הגב

  היציאה מהפוך
  התכוונת כנראה ליציאה למהפך.ואיזה מהפך – יפה שכמותך,ואיזה כתיבה מופלאה.מתאים לך לפרוח בפריחת האביב ופחות בחורף האפור שהפוך האהוב מזכיר אהוב.

 7. אורח/ת הגב

  אני כבר הפוך
  משמע לצאת מהפוך זה להתיישר….

 8. אורח/ת רז הגב

  הפוך
  הפוך בה והפוך בה ועדיין לא גילית את כל צפונותיה כן זוהי חגית
  מה שאצל האחד הפוך אצלה ישר בישרים ומה שאצל השני ישר אצלה הוא ההפוך בהפוכים
  וזה סודך חגית יקרה המשיכי להעשיר אותננו בלהטוטי עטך או מקלדתך. המשיכי להפתיענו עוד כהנה וכהנה

 9. אורח/ת הגב

  הפוך על הפוך

  כתיבה מעוררת השראה!!!!!

 10. נורית הגב

  מרגישה
  מרגישה בדיוק כמוך

 11. אבי סגס הגב

  כל מילה חקוקה בסלע
  יפה ומרגשת, ניסחת את ההפוך כמחווה לחורף שעדיין ממהן ללכת ,מצידי שימשיך והזכה לחבוק את <<<<<<<<<<< מתחת לשמיכת הפוך ,אהבתי מאד והזדהתי , כל מילה כמו שנאמר: כל מילה חקוקה בסלע, אוהב ומחבק בחום (צרי קשר)

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן