שני אסונות ואחד כמעט

תושבת נהריה ותושב מג'ד אל כרום נפלו אל מותם * תושב ג'דיידה-מכר ניצל ברגע האחרון לאחר טיפול שיניים מסוכן ברשות הפלסטינאית


 

אתמול (שלישי 15/3/22) הובאה על-ידי מד”א למרכז הרפואי לגליל תושבת נהריה בת 32, שנפלה מגובה שתי קומות. האישה הוכנסה לחדר ההלם במצב אנוש עם פגיעה רב-מערכתית.

בוצעו בה פעולות החייאה ממושכות, אולם בהמשך נאלצו הרופאים לקבוע את מותה.

 

**

 

היום  (רביעי 16/3/22) נהרג תושב מג’דל כרום בן 35, עובד במכון טסטים בקריות, לאחר שנפל מגג שקרס.

המשטרה פתחה בבדיקת הנסיבות ונציג משרד העבודה זומן למקום.

 

**

 

חיו של גבר בן 38, תושב ג’דידה מכר, נצלו ברגע האחרון לאחר שהגיע במצב קשה לבבית חולים נהריה. המטופל מאושפז במחלקה לטיפול נמרץ נשימתי במצב קשה, מורדם ומונשם.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2022-03-16-at-12.41.35-scaled שני אסונות ואחד כמעט
הצוות הרפואי והמטופל במהלך הניקוז צילום באדיבות המרכז הרפואי לגליל

 

הוא הגיע בתחילת השבוע לחדר המיון של המרכז הרפואי לגליל, והתלונן על נפיחות ניכרת בפניו, מלווה בכאבים חזקים באזור הפנים והלסת התחתונה. לאחר שעבר תישאול מהיר, התברר כי עבר טיפול שיניים באחד היישובים ברשות הפלסטינית.

בחדר המיון נבדק המטופל ע”י כירורג פה ולסת, שאיבחן כי הוא סובל מזיהום רב-מערכתי חמור, שהתפתח באזור חלל הפה והצוואר. ההידרדרות במצבו היתה מהירה והוא הוכנס בדחיפות לחדר הלם, בסיוע צוות ההרדמה, שם הכניסו הרופאים לגופו צינור הנשמה, ובכך מנעו מצב של חנק ומוות מיידי.

הודות לתושייתם של הרופאים ד”ר דניאל אורן וד”ר אמיר תותרי, שזיהו בזמן את המצוקה ופעלו במהירות תוך הפעלת נוהל חירום, ניצלו חייו של המטופל, שהוכנס בדחיפות לחדר ניתוח, שם עבר ניקוז של החללים המזוהמים בצוואר ובחלל הפה.

בתום הניתוח הועבר לאשפוז במחלקה לטיפול נמרץ כשהוא במצב קשה ויציב, מורדם ומונשם.

הודעה על המקרה הועברה למשרד הבריאות. 

מנהל המרכז לניתוחי פנים, לסתות, רפואת הפה והשיניים, פרופ’ סאמר סרוג’י: “בזכות תושייתו של הצוות הרפואי ניצלו חייו של המטופל בדקה ה-90. ההידרדרות היתה מאוד מהירה כתוצאה מהזיהום ממנו סבל. יש כאן מסר מאוד חשוב: טיפולי שיניים במסגרת לא סטרילית ולא מספיק מקצועית עלולים להביא לסכנת חיים ואף למוות, ללא קשר למקום בו ניתן הטיפול הרפואי”.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2022-03-16-at-12.42.02-scaled שני אסונות ואחד כמעט
חיי המטופל ניצלו בדקה ה-90. פרופ’ סאמר סרוג’י צילום: תומס סולינסקי

 

מנהל המרכז הרפואי, פרופ’ מסעד ברהום, שיבח את הצוות הרפואי על העבודה המקצועית והמהירה, תוך שהדגיש כי חשוב מאוד להקפיד להגיע אך ורק למקומות ומוסדות רפואיים שהינם מורשים ומאושרים ע”י משרדי הבריאות.

 
השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן