ערב פרידה מראש המועצה סיון יחיאלי


כפר ורדים הוא ישוב ציוני חילוני ושאלת הצביון אינה רק שאלה מקומית * שלב ג‘ מחויב המציאות * יש לנו חינוך מעולה * הבחירות הארציות מסכנות הטבות המס * לאייל שמואלי חוש הומור, יצירתיות וחושים פוליטיים

 

כפרניק WhatsApp-Image-2018-11-16-at-16.48.461-300x200 ערב פרידה מראש המועצה סיון יחיאלי
סיון יחיאלי: כפר ורדים ישוב חילוני וציוני

 

השבוע נערך בהיכל הספורט בכפר ורדים אירוע פרידה מראש המועצה סיון יחיאלי, בהשתתפות אורחים רבים מהאזור, עובדי מועצה, חברי מועצה בהווה ובעתיד, אנשי ציבור, פעילים ברשימות השונות, נציגי מערכת החינוך, מתנדבים, חברים ותושבים.

במסגרת זו גם נשאו ברכות אייל שמואלי ראש המועצה הנבחר, ואילן אור ראש מועצת יסוד המעלה. תושיה סוחריאנו הנחתה וגם קראה דברים שכתבה ענת מינסטר ראש לשכת ראש המועצה.

תזמורת הנוער נגנה והוקרנו ברכות מצולמות ומספר סרטונים.

בסיום דבריו, אמר יחיאלי כי למרות ששקל המשך פעילות במגזר הציבורי, לבסוף החליט לחזור ולעסוק בהיי טק.

 

אלו הדברים שאמר סיון יחיאלי בערב הפרידה:

 

ערב טוב לכולם,

 

ח“כ יפעת שאשא ביטון

עמיתי ראשי הרשויות

חברי מועצה בעבר, בהווה ובעתיד,

חברים ושותפים ממשרדי הממשלה,

קהל נכבד.

 

תודה לכולכם שבאתם. ענת ארגנה את האירוע הזה ומידרה אותי כמעט לחלוטין. אני מאוד נרגש היום.

סוף דבר.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2018-11-16-at-16.48.49-300x200 ערב פרידה מראש המועצה סיון יחיאלי
אורחים רבים, תושבים וחברים באירוע הפרידה מסיון יחיאלי

 

בעשר השנים האחרונות הייתה לי הזכות לשרת את תושבי כפר ורדים כראש המועצה המקומית כפר ורדים. בשש השנים האחרונות זכיתי גם לשרת את תושבי קו העימות כיו“ר פורום קו העימות.

נכנסתי לתפקיד ראש המועצה אחרי רון מוסקוביץ, שנבחר לתפקיד לאחר אריה ברן – ראש המועצה הנבחר הראשון, עם סיום תפקידו של מוטי דביר שהיה ראש המועצה הממונה והקים את המועצה שלנו.

תקופתו של אריה ברן התאפיינה בצמיחה דמוגרפית גדולה. שלב ב‘, ההקמה של חטיבת הביניים אמירים, בית הכנסת המרכזי ועוד. לאריה היה תפקיד מרכזי בהקמתו וביסוסו של כפר ורדים והוא כמובן חורג בהרבה מתפקידו כראש מועצה.

סמוך לכניסתו של רון מוסקוביץ לתפקיד, קוצץ מענק האיזון בצורה דרסטית. זה הסיוט הגדול של כל נבחר ציבור. גזירות קשות מהממשלה, ללא שליטה, והציבור פשוט לא מצליח להבין מה קורה. כולם מכירים את המספרים אך לא מבינים את המשמעות. רון נאלץ לעשות במועצה דיאטה שהיא על סף האנורקסיה ועשה זאת בגבורה רבה. אל תוך מועצה אנורקסית זו נכנסתי אני.

לידי במועצה שרתו – אורי אמיתי שהיה סגני, עודד נוריאל, יוסי מילוא, אסנת עקירב, יוקטור חזיזה ויעקב זיו. מאיר גרינפלד, דבירה גזית, ואיריס ועקנין שרתו בשתי הקדנציות, ואליהם הצטרפו נורית שפירא סגניתי, עופר כהן, יורם איילון, יואב ניצב וציפי דיקמן.

חברי מועצה הם מתנדבים, נבחרי ציבור שפעמים רבות אינם מקבלים את ההערכה והתודה שמגעים להם. בכפר ורדים, בניגוד לדימוי שלעיתים משתרש אצל התושבים, הפוליטיקה אינה חזות הכל, ולרוב הצבעות הן ענייניות. אני רוצה להודות לכל חברי המועצה, בקדנציה הראשונה ובשניה. יש להם חלק בכל העשייה היישובית ועל כך מגיעה להם מלוא ההערכה.

 

כשנכנסתי לתפקידי עמד נושא מבני הציבור והדיאלוג המורכב עם החברה לפיתוח בראש סדר היום. לא היה אולם ספורט בכפר ורדים – כדורסל שיחקו בבלון. לא היה תיכון, לא היה אולם להתכנס בו, לא היה בית כנסת למתפללי המניין המסורתי. פיתוח היישוב היה תקוע עקב סכסוך גם עם מינהל מקרקעי ישראל וגם עם החברה לפיתוח כפר ורדים.

ראשית, הסדרנו את היחסים עם המינהל ונפרדנו מהחברה לפיתוח כפר ורדים. לאחר שנים של קיפאון התחלנו בפיתוח מואץ – שכונת לבונה, בהמשך שלוש שכונות ששווקו בשלב ב’, ולאחרונה פיתוח של שלב ג’ במימון מלא של רשות מקרקעי ישראל.

אני ממש לא שותף לרואי השחורות בעניין שלב ג‘. יש שחושבים שמדובר בכישלון, אני לא שותף להם. אני חושב ששלב ג‘ מחויב המציאות. אני גאה בו. נפתח אותו לאט לאט ובהחלט אפשר לשמור על הצביון. כפר ורדים הוא ישוב ציוני חילוני ושאלת הצביון אינה רק שאלה מקומית. היא שאלה לאומית ובין לאומית שעוסקת בזכויות קבוצתיות, זכויות הרוב. אנחנו יכולים לטפל בזה.

אנחנו על דרך המלך לפתרון של בעיה אסטרטגית בכפר ורדים שהיא העדר אזורי מסחר ותעשיה – סיימנו את התכנון ובקרוב מאוד יחל הפיתוח של אזור תעסוקה משותף עם מעלות תרשיחא.

בתחום היישוב הקיים, נסללו כבישים חדשים, רובדו מספר רחובות והוקמו כיכרות אשר שיפרו את הבטיחות בדרכים. הקמנו גן שעשועים בכיכר 9 ושדרגנו את גני השעשועים, בנינו מגרשי מיני פיץ’ בבתי הספר. לא הצלחנו להקים כיכר בכניסה ליישוב.

 

בתקופה זו הקמנו את המארג, בית כנסת למניין המשפחתי, אולם ספורט בבית הספר קשת, היכל ספורט בקריית החינוך, את בית הספר תפן, את תיכון אמירים. שיפצנו את בית הספר קשת, בנינו בית למרכז המוזיקה – והרבה יותר חשוב מכך קיבלנו הכרה כקונסרבטוריון.

יצרנו שיתופי פעולה אזוריים בתחום התרבות והספורט. תודה לרעיה שטראוס הנהדרת על ההזדמנות לשיתוף הפעולה. תמיד האמנתי שכפר ורדים חייב להיות חלק מסביבתו, תורם ונתרם.

הקמנו מרכז קהילתי ועשינו שינוי מתבקש במבנה האירגוני של הפעילות הקהילתית ביישוב. נושא הקהילה קיבל ביטוי בוואדי הקסום, בפרויקט נגיעות, באמנות בתחנה, בגינה הקהילתית, בגינת הכלבים וכמובן בנגרייה הקהילתית, במועדון 50+, סיפורי בדים ועוד. מלבד אלו נוספו פעילויות וחוגים רבים. פעילויות רבות בכפר הן פרי עבודה של מתנדבים וגם נושא זה מקבל דחיפה משמעותית מאוד במסגרת המרכז הקהילתי. ועוד מלאכה רבה לפנינו!

כפר ורדים זכה בפרס החינוך הארצי – וזה לא קרה במקרה. הקרדיט מגיע לכל אנשי החינוך, למנהלים למורים, לגננות ולצוותים ולמנהלות החינוך. שמעתי במהלך מערכת הבחירות הרבה מילים, עזבו אותן, לכו לראות מקרוב מה באמת מתרחש אצלנו בבתי הספר. יש לנו חינוך מעולה. אני גאה במיוחד בעובדה שהקמנו ביישוב את תיכון אמירים ואת בית הספר תפן. העובדה שאנו מקיימים שני זרמים חינוכיים מוצלחים, כולל שני תיכונים, ביישוב קטן כשלנו, היא תעודת כבוד ליישוב. מעבר לפרס חינוך ארצי זכינו בפרסים רבים מכדי למנות בתחום הספורט, איכות הסביבה, חזות הכפר ועוד. כל אלו מהווים הכרה ארצית בפעילות הברוכה של עובדי המועצה ועובדי מערכת החינוך.

עשינו קפיצת מדרגה בנושא איכות הסביבה והטיפול בפסולת ואנחנו היישוב המוביל בארץ בנושא זה. אנחנו מהיישובים היחידים בארץ שפינו מסלעות בכל היישוב על מנת להתמודד בזמן עם מגפת הלשמניה.

בשנים האחרונות, בניגוד גמור לכל התחזיות ועל-אף הפסימיות, הצלחנו לשמור על הטבת המס של תושבי כפר ורדים וההחלטות שקיבלה המועצה בתקופה האחרונה, סוללות דרך להמשך שימורן בעתיד. מדובר בנושא מהותי – בשווי של כ-40 מיליון ש”ח הנכנסים לכיסי התושבים. אני מקווה שיחד עם אייל שמואלי, ראש המועצה הנבחר, נסגור את העסק הזה סופית. אם כי הבחירות הארציות מהוות איום…

אני מאמין שכפר ורדים היה ונשאר יישוב בעל צביון ציוני חילוני. דאגנו שהדבר יבוא לידי ביטוי במערכת החינוך, בטקסים הקהילתיים, בעשיה הקהילתית וכמובן גם באחוזי הגיוס הגבוהים, בהתנדבות לשנת שירות, ברצון לתרום ולפעול למען המדינה.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2018-11-16-at-16.48.48-300x200 ערב פרידה מראש המועצה סיון יחיאלי
סיון יחיאלי: אני מתכנן להמשיך ולעבוד בהיי-טק

 

בשש השנים האחרונות אני משמש כיו”ר פורום קו העימות. לנגד עיני עמדה משימה אחת – לשפר את החוסן של יישובי קו העימות – את יכולת העמידה ואת היכולת לשמר רציפות תפקודית. בשנים אלו שופרה מאוד מוכנות הרשויות במרחב ובהן כמובן כפר ורדים. מרכז ההפעלה שופץ ושודרג, הותקן מחסן לציוד חירום, הוצבה מגונית למתנדבים, פותחו שיטות פעולה ועוד.

במקביל, בשנים אלו התגבר האיום בצפון מאוד. אני שמח כי לאחר לחצים רבים, התקבלה החלטה על הקצאת סכום של מיליארדי שקלים לטובת צמצום פערי התראה, מיגון הצפון ויצירת תשתית טובה יותר להבטחת רציפות תפקודית בזמן לחימה. זה עוד לא גמור אבל יש לנו כאן שותפים רבים לעניין, הצבא, בית החולים ומנהלו ד“ר ברהום, ראשי רשויות ועוד. אני בטוח שהם ימשיכו

 

כפר ורדים נפגע ממדיניות צמצום פערים שמובילה הממשלה כיוון שהיישוב מדורג במדד חברתי כלכלי 9. הגשנו שלושה בג”צים בנושא. באופן אישי הייתי מעורב ביצירת מדד חדש המיועד להחליף את המדד החברתי כלכלי. נושא זה נתקל בלובי פוליטי חזק מאוד המתנגד לו. לטעמי, חובה להקדיש לו זמן ואנרגיה רבה. למרות שהמדד החדש טרם התקבל, הצלחנו להביא את משרד הפנים להכרה כי כפר ורדים הוא מקרה מיוחד והיישוב נהנה ממענק של חצי מיליון ש”ח במסגרת תקנת תיקון עיוותים.

למרות התנגדותו הראשונית של משרד הפנים, הצלחנו להביא את השר לקבוע כי כפר ורדים זכאי לחלוקת הכנסות מהמועצה התעשייתית תפן. ההשתתפות היא פר-נפש וככל שהיישוב יתרחב יגדל חלקנו בהכנסות.

לאורך כל השנים מנוהל תקציב היישוב באחריות רבה. המועצה סיימה את שנת 2017 בעודף תקציבי, עומס המלוות ירד מכ-14 מיליון ש”ח לפחות מ-5 מיליון ש”ח ותקציב המועצה הוכפל מכ-27 מיליון ש”ח למעל ל-50 מיליון ש”ח.

 

ברטולט ברכט כתב בשאלות של פועל שקורא:

אֲלֶכְּסַנְדֶּר הַצָּעִיר כָּבַשׁ אֶת הוֹדּוּ.

הוּא לְבַדּוֹ?

קֵיְסָר הִכָּה אֶת הַּגאלִים.

הַאִם לֹא הָיָה לְפָחוֹת טַבָּח אִתּוֹ?

פִילִיפּ מִסְּפָרַד בָּכָה כְּשֶׁצִּי אֳנִיּוֹתָיו

אָבַד. הַאִם אִישׁ זוּלָתוֹ לֹא בָּכָה?

פְרִידְרִיךְ הַשֵּׁנִי נִצַּח בְּמִלְחֶמֶת שֶׁבַע הַשְָּׁנִים. מִי

נִצַּח מִלְּבַדּוֹ?

 

דבר  לא עשיתי לבד!

 

כפרניק WhatsApp-Image-2018-11-16-at-16.48.46-300x200 ערב פרידה מראש המועצה סיון יחיאלי
שותפים רבים להצלחת כפר ורדים

 

 

את כל האמור לעיל עשינו יחד, צוות העובדים המסור של המועצה והמרכז הקהילתי, מנהלי ועובדי מערכת החינוך, מתנדבים וחברי להנהלת המועצה – על כך אני מודה לכולם, ובמיוחד לכל עובדי המועצה – כל אחת ואחד מהם בשם היישוב כולו ומעומק ליבי.

אני לא יכול להיפרד היום בלי לומר מילה על חברים שאיבדנו לאורך הדרך. על יהודית רוזמרין ז“ל, מנהלת הלישכה המיתולוגית של כפר ורדים שקיבלה אותי לתפקיד וליוותה את צעדי הראשונים. היא הייתה אישה משכמה ומעלה ואני אהבתי אותה.

איבדנו גם את טוביה מורג ז“ל, טוביה היה מבקר המועצה, אבל זה היה רק תואר. בפועל טוביה שאחז בתואר שני בכלכלה היה לי ולנו יועץ כלכלי מהמעלה הראשונה. טוביה היה איש ספר ויותר מכך היה מנצ‘ אמיתי. הוא חסר לנו.

השנה הלכה לעולמה סילבי ישראל. סילבי עבדה במועצה שנים רבות והייתה מוכרת, אהודה ואהובה על כולם. מותה הסב לנו צער רב. והיום כשאני נפרד, חשוב לי להזכיר אותה ואת תרומתה.

 

פגשתי את תושבי הכפר בימים שמחים ובימים קשים, הייתי שותף לשמחה ולעצב, לתקווה ולהשלמה. זכיתי לומר שלום כיתה א’ בתחילת השנה ולאחל “צאו בשלום ושובו בשלום” למתגייסים. בשניהם התרגשתי כל שנה מחדש והערכתי כל יום על הזכות שניתנה לי.

אני גאה במיוחד בדרך בה התנהלה הקהילה שלנו בשעות אסון ושבר. החיבוק שקיבלה משפחת ספיר כאשר נפל בנם יפתח ז“ל בטיול שנתי והמקום המיוחד שיש לכרמי אילן ז“ל וכמובן לגיא לוי ז“ל, ולמשפחת לוי כולה שכבשה לעצמה מקום עמוק בליבם של תושבי כפר ורדים.

 

ועכשיו למשהו אחר לגמרי. מערכת הבחירות האחרונה, הייתה מערכת בחירות נקייה וראויה. אני רוצה לברך את קרן דרוקמן אדיב, יורם איילון, ועופר חלה, וכמובן את עופר כהן, אייל שמואלי וכל השותפים שלהם, על הדרך שעשו. תושבי כפר ורדים הכריעו אחרי קרב צמוד בין שני מועמדים ראויים ביותר. ראשית, ברכות חמות אייל על בחירתך. אני מאחל לך ולכפר ורדים כי הצלחה רבה.

אני מכיר את אייל המון שנים. כשרצתי לראשונה לבחירות, ב2008, אייל היה בצוות הקרוב אלי ומספר 3 ברשימה שלי. זו הייתה מערכת בחירות סוערת וניצחנו בסיבוב הראשון.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2018-11-16-at-16.48.44-300x200 ערב פרידה מראש המועצה סיון יחיאלי
סיון יחיאלי: לאייל שמואלי חוש הומור, יצורתיות וחושים פוליטיים

 

אז למדתי שלושה דברים על אייל:

הוא יצירתי, יש לו חוש הומור והוא פוליטיקאי טוב ממני.

במקום לספר על כל אחת מהתכונות בנפרד, אתן דוגמא אחת שיש בה הכל:

רצתי לבחירות הראשונות תחת רשימה של קדימה. טוב לראש רשות חדש שייהנה ממטריה של מפלגת שלטון. זמן קצר לאחר מכן היו הבחירות הארציות. לבני בראשות קדימה קיבלה 29 מנדטים ונתניהו בראשות הליכוד 28. הוזמנתי לחגיגת הניצחון של קדימה בהנגר 11. נסעו איתי דובי טל ואייל שמואלי. מגיעים למקום, מברכים קצת, חוגגים קצת ובעיקר מקשקשים. אני הולך שם עם שני מאבטחים… דובי ואייל. מגיע הזמן ללכת. בפתח אומר לנו אייל, חכו לי רגע וחוזר פנימה. לפתע המוזיקה נפסקת והכרוז מודיע: “לכל החברים מכפר ורדים – האוטובוס עוזב עוד חמש דקות”. נו טוב, למחרת כל חברי הכנסת של קדימה התקשרו, מי שיודע להביא אוטובוס של מתפקדים לחגיגה הניצחון, צריך להיות חבר שלו.

 

אייל, חוץ מהבעיות שאתה מכיר יש לך הרבה עבודה לפניך:

גייסנו כסף ואישרנו הקמתו של מרכז לגיל הרך ובית לאמנים ליד הצריף הירוק.

אנחנו בעיצומו של מהלך לשדרוג התשתיות הדיגיטליות ומערך השירות המוניציפלי.

יש לך כמעט חצי מיליון ש“ח הממתינים למיתוג כפר ורדים. עצרתי את זה בגלל הבחירות. הכסף שם, צא לעבודה. 

משרד הפנים דרש שנעשה סקר ארנונה. גייסנו תקציב מהמדינה – אני יודע שזה מאוד פופולרי אצל ראשי רשויות… צא לעבודה. 

בתחום איכות הסביבה גייסנו בעזרת אשכול גליל מערבי תקציב לטובת טמוני קרקע ולהקמתו של מרכז לפינוי גזם ופסולת גושית בכפר. קדימה הפועל.

יש תקציב למכונת טיאוט, גם הוא באמצעות האשכול. צריך אותה מאוד. 

התנענו וסללנו את הדרך להקמת שביל המייסדים, צריך לגייס תקציב נוסף לנושא. 

הסרנו חסם מרכזי שיאפשר את הרחבת מועדון 50+ והגשנו בקשה על מיליון שח עבור תב”ע למרכז הכפר. זה עניין שאנחנו סוחבים מעל 15 שנים. צריך לפתור אותו. לא הזכרתי את הכל. בשביל זה יש לנו חפיפה. אל תדאג, יש לך הרבה עבודה ויהיה מעניין.

לסיום שתי תודות אחרונות. הראשונה לענת מינסטר, שאביה נפטר אתמול בערב והיא לא יכלה להשתתף הערב. בשבע השנים האחרונות ענת היא יד ימיני לכל עניין ודבר. ענת מנהלת ביד רמה את לשכתי. אל יקל הדבר בעינכם. מדובר בתפקיד קשה ותובעני, המסירות שלה לא יודעת גבול והתרומה שלה למועצה עצומה. אני מלא בהערכה ואסיר תודה על הכל. תודה רבה לענת גם על הערב הזה שיזמה וארגנה.

אחרונים הם בני משפחתי. אימא שלי, אחיותיי וכל בני משפחתי שהם כצוק איתן, אוהבים, מחבקים ותומכים בכל לב, תמיד. יש שני מודלים לנשים של מנהיגים, של נבחרי ציבור, מודל שרה נתניהו ומודל סוניה פרס. אז אתם בטח יודעים שסוניה היא סוניה. אני מודה לך אהובתי על עשר שנים בהן מצד אחד שמרת על הילדים והבית והצלחת לבודד אותו מכל רעש שאיים לחדור פנימה, ומצד שני תמכת בי וניצבת לצדי כל העת. ולא להתחיל להתרגש כאן, מילים של אהבה – בבית.

התחלתי בזכות שהייתה לי לשרת את תושבי היישוב ואסיים בה. זוהי זכות גדולה!

תודה לכם – תושבי כפר ורדים על שנתתם בי את אמונכם. אוהב אתכם ואוהב את כפר ורדים.

תודה רבה!

 

כפרניק WhatsApp-Image-2018-11-16-at-16.48.45-300x200 ערב פרידה מראש המועצה סיון יחיאלי
סוניה יחיאלי, סיון יחיאלי ונורית שפירא

 

 

צילומים: ספיר מטלו

 


15 תגובות

 1. . הגב

  .. השארת לאייל …..

 2. כפר ורדים לאן? הגב

  ……
  יאללה צנזר………………

 3. עלי הגב

  מענין. ……

 4. לאה הגב

  תודה סיוון על עבודתך הלא פשוטה בניהול הכפר שלנו!
  בהצלחה בהמשך הדרך שבה בחרת!

 5. אליהו הגב

  אין לנו שום סיבה להלל את ראש המועצה החולף . והסיבות איתנו והם רבות . לצנזר אין הדבר ראוי ולא מכובד. לא מנבלים לא מלכלכים ולא יורדים ללא סיבה על ….. .אנחנו נפרט בבא הזמן אחד לאחד . לא משתתפים בהילולה של התישבחות הללו. מה רציתה עורך ניכבד שנשקר לעצמנו על מה שחווינו מה שעשה לנו ולכפר. אם זה רצונך אם זו כוונתך. נכבד זאת נימצא דרכים חלופיות.

 6. .... הגב

  סיון תודה רבה על הכל: על שלב ג,
  על עשרות מכרזים,
  על חטיבת הביניים,
  על אולמות הספורט.
  על היותך חבר ולא איש ציבור.
  לכאורה כמובן……
  תודה,תודה,תודה,תודה,תודה,תודה,תודה,תודה,תודה,תודה,תודה,תודה,תודה,תודה,תודה,תודה,תודה,תודה,תודה,תודה,תודה,תודה,תודה,תודה,תודה,תודה,תודה,תודה,תודה,תודה,תודה,תודה,תודה,תודה,תודה,תודה,תודה,תודה,תודה,תודה,תודה,תודה,תודה,תודה,תודה,תודה,תודה

 7. אליהו רגב. הגב

  כל ההלל והתישבחות כתובות רשומות וקריאות וברורות כמובן על ראש המועצה האחרון היוצא . אסור בתכלית האיסור להעביר ביקורת עליו !! הרי הוא היא יצירה מושלמת .כל המעשים הרעים שעשה עלינו כקהילה לישכוח!!?

  עורך ניכבד אם אתה מנסה להגיד לנו שאתהמייצג את הכוח גם אחרי שראיתה שהיה הרסני דורסני וכו. זכותך העיתון שלך.

 8. רגב אליהו הגב

  “תודה לך סיוון יחיאל ראש מועצת כפר ורדים שנתתה לנו 10שנים של נחת רוח שירות מלא עבור הארנונה כל קריאה נענתה אותו רגע על מנהל תקין ושקוף על האנושיות הניפלאה על יחס אנושי כלפי חתולים שפנים תנים. על החינוך המושלם שאין שני לו ביקום. על היצרתיות המיקצועיות שלך של עובדים החרוצים. על כך שמבקרת מועצה הייתה איתנו לאורך כל התקופה הניפלאה שהייתה איתנו אתה ניפלא וכל הקהילה אבל כולה אוהבים אותך והפרידה מימך קשה . את העיקר שכחתי תודה לך מעומק הלב שהצלחתה להכניס
  בינה בכל אותם עברייני תנועה שנהגו בפראות.

 9. התרגשתי לקרוא הגב

  תודה!!!

 10. אנונימי הגב

  סיון אמר, בין היתר , שכשהוא נכנס לתפקידו “לא היה בית כנסת למתפללי המניין המסורתי.” ניתן להבין מכך, כאילו בזכותו בית הכנסת של המנין המשפחתי אושר ונבנה.
  ברצוני להזכיר, כי

  בית הכנסת של המנין המשפחתי המסורתי אושר בתקופת כהונתו של רון מוסקוביץ (!),

  וכל המגעים בין “המנין המשפחתי המסורתי” לבין המועצה, באשר לבית הכנסת, בנייתו ותפקודו , כולל אישור התקציב לפתוח הקרקע, נעשו ואושרו בתקופת כהונתו של רון מוסקוביץ.

  ……..

 11. אני לא רובוט הגב

  סיון תודה ענקית וחיבוק גדול על כך שהחלטת לא להתמודד בשלישית ובכך השארת לנו פתח של תיקווה לעתיד טוב יותר לכפר

 12. מסורתי הגב

  רון התחיל עם בה״כ למניין המסורתי שתוכנן ליד המרכז המסחרי. כשסיוון נכנס לתפקיד המינהל סרב לאשר את המיקום והוא עבר למקום הנוכחי.
  המדינה סרבה להקצות את הכסף כיוון שהיה מיועד לקהילה קונסרבטיבית.

 13. אליהו רגב. הגב

  אני מציע יום צום ושבתון להזכיר את היום שכבוד ראש המועצה הישן שהולך לו .זהו ממש יום עצוב במיוחד לכל ה”דמוקרטיים האמתיים . כמו בסוריה אחותנו הצעירה .כל אבל כל תושבי הכפר מזילים דמעות צער” .

 14. תודה לרושמועצה יחיאלי על הכביש חתחתים המוביל למיניין מישפחתי הגב

  דרך לא דרך לביניין ציבורית

 15. רגב אליהו הגב

  ליפני שנים מועטות כשלקחו לנו את גיבעת האורנים והפכוה לגיבעת הקרחת .חשבתי לתומי שיבנו בתים כמו בכפר וורדים קומה אחת או שתיים. לימים שמעתי שההסכם היה שלושה קומות. אייך הגיעו לשש ושבע קומות????
  מהו הסוד מאחורי המיפלצת הזו שניקראת גיבעת האורנים?? למה אין שיח ציבורי בענין. אם כבר מדברים מי סרח בענין גולדן וויליג”??

השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן