ענבל טדגי, עפרה אביגד, רבש”צ ושערים, גן דתי, כספות לנשק וחולית

אייל שמואלי במספר הודעות ועדכונים במליאת מ.מ. כפר ורדים


 

בפתח מליאת מ.מ. כפר ורדים שנערכה השבוע, צוינה פתיחת תערוכת הצילומים של עפרה אביגד בחדר הישיבות.

את אביגד ליוו האוצרות, דקלה גרציאני ורפאלה פוקס.

אביגד ספרה כי כבר הציגה מספר תערוכות בכפר ורדים באכסניות השונות.

גרציאני ציינה שיש בכפר עוד מספר תערוכות בכפר: בצריף הירוק, בגלריית האמנים ובגלריה טל.

ניר שילה איחל לעפרה ונחום אביגד הצלחה במעבר הקרוב לזכרון יעקב, ואמר שתמיד מוזמנים לבקר ולהציג בכפר ורדים.

 

כפרניק IMG_20240610_200258-scaled ענבל טדגי, עפרה אביגד, רבש"צ ושערים, גן דתי, כספות לנשק וחולית
מימין: דקלה גרציאני, עפרה אביגד ורפאלה פוקס

 

**

(ראו ידיעה נפרדת הנוגעת לשאילות בנושאי מוכנות לשריפות ומידע לציבור)

(ידיעה נפרדת על הארנונה ואישורי תקציב)

 

במסגרת “הודעות ראש המועצה” הועברו העדכונים הבאים:

 • שמואלי בירך את ענבל טדגי שנבחרה לאחרונה לתפקיד גזברית מ.מ. כפר ורדים.

בחודשים האחרונים מילא את התפקיד סאפי עאסי כמ”מ וזאת לאחר פטירתו הפתאומית של הגזבר ספי בארי ז”ל. שמואלי גם הודה לעאסי, שיחזור לתפקידו הקודם כמנהל החשבונות הראשי של המועצה.

 

כפרניק IMG_20240610_205521-scaled ענבל טדגי, עפרה אביגד, רבש"צ ושערים, גן דתי, כספות לנשק וחולית
מימין: ענבל טדגי, אייל שמואלי, סאפי עאסי, תמי חצ’ואל ושלומית פריבר

 

 

כפרניק IMG_20240610_202451-scaled ענבל טדגי, עפרה אביגד, רבש"צ ושערים, גן דתי, כספות לנשק וחולית
תודה לסאפי עאסי! בהצלחה לענבל טדגי!

 

 

 • בהתייחס למצב הבטחוני, עדכן שמואלי כי נמשכת היערכות המועצה להסלמה אפשרית, כולל תקציב להצטיידות נוספת של טרקטורון כיבוי אש ותקן של רבש”צ (+רכב ואחזקה).

באיגרת שפרסם לאחרונה עדכן ראש המועצה על 4 מיגוניות נוספות במרחב הציבורי, ותקציבי משרד הבטחון לתאורת חירום והצלה, שערי ביטחון לכל הכניסות לכפר ורדים, גנרטור חירום נוסף, מחסני חירום וקו תאורה היקפי בחזית הצפונית של הכפר. לאחרונה סיימה המועצה שדרוג מצלמות בכל הרחובות הראשיים בכפר שמצלמות 24/7 את המרחב הציבורי. המועצה גם ביקשה מהצבא תקצוב חישוף שבילי אש בסמוך לבתים וממתינים לאישור.

כן נבחנת איוש כבאית בשעת חירום בכפר ורדים.

 

 • במצב הבטחוני הנוכחי קיימת חוסר ודאות גדולה לגבי אפשרות ואישור פיקוד העורף לעריכת אירועים. לרוב האישור ניתן רק ערב לפני אירוע. בכל מקרה, נקבע מופע סוף הקיץ עם הראל סקעת ב-27/8, וזאת בכפוף להנחיות הביטחון.

  

 

 • מספר תושבים ביקשו מהמועצה הקמת גן חמ”ד (חינוך ממלכתי דתי) בכפר ורדים. הבקשה עומדת בקריטריונים ואיננה ניתנת לפרשנות – ובקרוב (בשנה בקרובה או לאחריה) יוקם בכפר גן לילדי האוכלוסיה הדתית.

 

 • ישנה פעילות רבה של חברי מועצה, מול עובדי המועצה, לקבלת חומרים ונתונים. שמואלי מבקש כי הדבר יעשה בתיאום עם תמי חצ’ואל, מנכ”לית המועצה.

 

 • משרד הפנים אישר את שם רחוב “חולית” בשכונת KEDMA של הקבלן משה חדיף – בשלב ג’.

 

כפרניק HOLIT-scaled ענבל טדגי, עפרה אביגד, רבש"צ ושערים, גן דתי, כספות לנשק וחולית
רחוב חולית כפר ורדים, במתחם חדיף KEDMA בשלב ג’

 

 

 • המועצה צריכה להגיש את תקציב 2024 עד סוף יוני 2024 (הדבר נדחה בשל הבחירות והמלחמה). בשל קוצר הזמן יהיה דומה לתקציב 2023 עם תיקונים קלים. לקראת הגשת תקציב 2025 הוקם צוות בהשתתפות אייל שמואלי, ניר שילה, איתן היימן, יואב ניצב ותמי חצ’ואל – לבחינה מחודשת של כל סעיפי התקציב.

 

 • חבר המועצה שי זלצר החל לבחון רעיון לרכישה מרוכזת של כספות נשק לחיילים קרביים מהכפר. זלצר הסביר כי חיילים בחופשה הרוצים לצאת לבלות, מחויבים לשמור את הנשק נעול ומפורק בתנאים קפדניים מאוד (עד בלתי אפשריים). לדבריו, בעקבות מקרה פריצה בכפר וגניבת נשק מחייל לפני מספר שנים – החלו בעלי מלאכה בכפר באלתור כספות מיוחדות לשימוש החיילים.

לאחרונה התוודע לכך שהצבא מספק כספות ייעודיות ומאושרות לחברי כיתת הכוננות, והחל לבחון רעיון של אספקת כספות לחיילי הכפר. בקניה מרוכזת ניתן לקבל כ-30 אחוז הנחה על כספת (תקנית ומאושרת) העולה כאלף ₪. מבדיקה ראשונית נראה שצריך כספות לכמאה חיילים. המודל האפשרי הינו שכירות, פקדון או רכישה של הכספת.

 

כפרניק IMG_20240610_2025040000 ענבל טדגי, עפרה אביגד, רבש"צ ושערים, גן דתי, כספות לנשק וחולית
שי זלצר: פרויקט כספות לנשקי חיילים בכפר ורדים

 

יואב ניצב הזכיר כי הנשקים בנשקיות הצבא מאובטחים עם כבלי מתכת מאסיביים, וייתכן וזה פתרון הרבה יותר פשוט וזול (זלצר: חשבתי על הכספות משום שכבר יש להן אישור צבאי).

מריסה שפר: לא מתקבל שחיילים ירכשו כספות. זה צריך להיות שירות של המועצה.

סוכם כי זלצר ימשיך לבדוק את הנושא ויגיש הצעה מפורטת.

 

 • יש לציין כי זו היתה הישיבה הראשונה ששודרה בלייב בעמוד הפיסבוק של מועצת כפר ורדים, וזאת לאחר בקשתו של חבר המועצה ניר שילה בישיבה בקודמת.

 

 • בהמשך השבוע נעדכן בהחלטות המליאה הנוגעות לארנונה, תב”ר חינוך, הסכם פשרה עם קסמג ועוד.

 
2 תגובות

 1. רגע רגע הגב

  גן דתי ולאחר מכן בית ספר דתי, תיכון חרדי.

 2. קובי הגב

  שמחתי שאמרו לי שישיבות המועצה יהיו פתוחות לקהל. אז באתי. מיד בפתיחת הישיבה מזמין ראש המועצה אזרח חדש בכפר ורדים להגיד את אשר על ליבו. כשנשאל מה הביא אותו לכאן הוא ענה בלי היסוס שהיה זה הרצון לחיות במקום שקט. ועוד קודם העלה טענה שההנחות בארנונה לנכים אינן סבירות. מיד כשסיים את דבריו הוא עזב את הישיבה. כך גם האומנית שהוזמנה לשאת כמה מילים בהקשר לתערוכה שפתחה. אחרי שאמרה מה שאמרה היא ובעלה עזבו את החדר. והיה מי שאיחל להם הצלחה במקום המגורים החדש שלהם בזיכרון יעקב. חשוב לי לציין שהשולחן במרכז החדר היה עמוס בפירות קיץ צבעוניים וטעימים. אחרי שמזכירת המועצה חילקה את הדפים ראש המועצה בקריאה מהירה ובלחש הקריא כמה דברים שלא הבנתי בין השאר כי שמעתי. והועלה נושא של שמירת כלי נשק של חיילים שמגיעים לחופשה. הבנתי את הרעיון רק לא הבנתי מרב הדיבורים סביב הנושא אם המועצה רואה את הנושא כחלק מהשרות לאזרח שהיא מחויבת אליו. והיו הצבעות שאני מקווה שהמצביעים שמעו ומבינים על מה מדובר כשכולן עברו בהסכמה מלאה. אולי פעם אחת היה מי שלא הרים ידו לשאלה “מי בעד”. יצאתי מהמפגש הראשון לא מעודד במיוחד. לא הרגשתי שהדיון מוליד צעדים אופרטיביים כל שהם ולא קבלתי את הרושם שיש כוונה לאשר צעדים אשר יביאו “משפחות חזקות” לכפר ורדים. נחכה למפגש הבא.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן