עמיר פרץ בינוח: “ברית חיים”

יו"ר התעשיה האווירית: בשם תושבי העוטף, תודה והערכה לינוח-ג'ת * שייח' מאופק טריף: הגיבורים הדרוזים נפלו למען אזרחי ישראל בלי לשאול למוצאם, דתם או עדתם


 

עמיר פרץ, יו”ר התעשייה האווירית, ביקר אתמול (חמישי) ביאנוח ונפגש עם משפחותיהם של סא״ל סלמאן חבקה ז״ל וסא״ל עלים סעד ז”ל – שנפלו לאחרונה בקרבות מול החמאס בעזה (חבקה) ובגבול הצפון מול החיזבאללה (סעד).

 

כפרניק AP-scaled עמיר פרץ בינוח: "ברית חיים"
עמיר פרץ בביקור תנחומים בינוח: לשנות את חוק הלאום. מימין: סאלח סאעד

 

 

פרץ: “כתושב שדרות, באתי להוקיר תודה והערכה בשם תושבי העוטף ותושבי הצפון ליישוב יאנוח-ג’ת, שאיבד שניים מהטובים בבנים והטובים בגיבורי צה״ל –  סא״ל סלמאן חבקה ז״ל שנפל כשנלחם בגבורה בשבת השחורה והציל את חייהם של אזרחים רבים וסא״ל עלים סעד שנפל בקרב מול מחבלי חיזבאללה”.

בביקורים שערך בבתי המשפחות, פגש פרץ משפחות שמבקשות להשלים את המלאכה ולהביא לשקט וביטחון לתושבים בדרום ובצפון. כן ביקשו המשפחות, כחלק מצוואת הנופלים, לשנות את חוק הלאום המפלה את העדה הדרוזית כולה.

  

בהמשך, ביקר פרץ (שר הביטחון לשעבר) אצל ראש העדה הדרוזית, שייח מאופק טריף, יחד עם שני חברי הכנסת לשעבר סאלח סאעד וסאלח טריף.

פרץ אמר בביקור: ״באתי להוקיר תודה לסא״ל סלמאן חבקה ז״ל, וסא״ל עלים סאעד ז”ל, שמוכיחים בגבורתם עד כמה מדינת ישראל חייבת לשנות את חוק הלאום, לבטל את כל צווי ההריסה שהוצאו נגד אזרחים דרוזים, ובתוכם, חיילים וקצינים שרק רצו להקים את ביתם בכפר שבו נולדו ושם הם רוצים להמשיך ולבנות את עתידם. העדה הדרוזית מוכיחה שוב שלמרות תחושת האפליה הם התיצבו למלחמה וקיימו את ‘ברית הדמים’ הקיימת בין מדינת ישראל לבין העדה הדרוזית, ועכשיו עלינו לקיים את ‘ברית החיים’.״

 

כפרניק AP1-scaled עמיר פרץ בינוח: "ברית חיים"
במרכז: עמיר פרץ והשייח’ מואפק טריף. מימין: סאלח טריף. משמאל: סאלח סאעד

 

ח״כ לשעבר סאלח סאעד: ״בני העדה הדרוזית הוכיחו במלחמה הזאת את הנאמנות של בניה. האוכלוסיה האזרחית הדרוזית התגייסה כולה בתרומה ובהספקת ציודים ללוחמים בגבולות. יש להוסיף סעיף לחוק הלאום האומר שחוק הלאום יכלול את כל מי שחל עליו חוק גיוס חובה.״

ח״כ לשעבר סאלח טריף: ״עמיר פרץ הוא ידיד אמת של העדה הדרוזית לאורך עשרות שנים .”

מנהיג העדה, שייח’ מאופק טריף, הודה לעמיר פרץ על הביקור ואמר: “העדה הדרוזית ממשיכה לעשות הכל כדי לחזק ולתמוך במדינת ישראל מתוך אמונה בדרך המשותפת ומוכנה לשלם מחירים כבדים, כי הגיבורים הדרוזים שנפלו עשו זאת למען אזרחי ישראל בלי לשאול למוצאם, דתם או עדתם. לכן, הגיע הזמן לתקן את העוול ולשנות את חוק הלאום וכמו שאמרתי בלוויות כי הלוחמים שלנו נלחמו וחיבקו את דגל ישראל ועכשיו הדגל צריך לחבק אותם בחזרה״.

 

(צילומים: התעשיה האווירית)

 
השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן