ספריה וקהילה


חודש קריאה מרתק בספריית כפר ורדים עם פעילויות מגוונות לכל הגילאים

 

 

כפרניק 0003246 ספריה וקהילה
הפנינג שבוע הספר בכפר ורדים 2019

 

 

נטע סט-אבלס מנהלת הספריה

 

חודש הקריאה בספריה אשר במרכז הקהילתי, התאפיין באירועים איכותיים ומעניינים.

את הפעילויות למבוגרים פתח הסופר דרור משעני, מרצה באוניברסיטת ת”א, עורך ומבקר ספרות. בהרצאה מרתקת שנושאה מתח וספרי בלש, סיפר דרור על ההיסטוריה של ספרות הבלש בעולם, עם אנקדוטות מצחיקות על תרגומים וטיפוסי בלשים, ולאחר מכן המשיך על חווית הכתיבה לספרו “שלוש” שתורגם למספר שפות. סדרת הטלוויזיה המוקרנת בימים אלו בערוץ כאן 11, “תיק נעדר” הופקה בעקבות סדרת ספריו אשר מוכרים ומוערכים בחו”ל.

 

כפרניק 0001245 ספריה וקהילה
דרור משעני בספריית כפר ורדים

 

הילדים והוריהם נהנו מהצגה של תאטרון הקרון, “תאטרון חפצים” המפתח את דמיון הילדים ומפגין שימושים מפתיעים בהם. “מעיל הפלאים” שאותה כתב והציג אורנן ברייר, המופיע עם ההצגה ברחבי העולם, הוא מסע קסום ומרגש של חייט בעקבות מעיל מיוחד. הילדים היו כל כך מרותקים שבסוף ההצגה אורנן הציג בפניהם את כל “סודות המקצוע” וענה על שאלותיהם כיצד עובדים הדברים מאחורי הקלעים.

 

כפרניק 000980 ספריה וקהילה
אורנן ברייר בחודש הקריאה בספריית כפר ורדים

 

הפנינג לכל המשפחה התקיים בחורשת בר-בת בשיתוף עם המרכז למשפחה והנוער. נמכרו ספרים במבצע ע”י סטימצקי, סופרים מקומיים הציגו את ספריהם. נילי אלדר, מדריכת תנועת נועם, העבירה שעת סיפור ופעילות בנושא “חברות”. הספרניות הפעילו פינה של “יצירת ספר” וסימניות לילדים.

גולת הכותרת היתה, מופע סיום של קבוצת ספוקן נוער, עם חומרים מקוריים בספריה. הקבוצה בהנחיית גבי דובדבני מהכפר, הציגה מופע מחשמל, של “שירה מדוברת” – מדויק ודוקר. אמנות זו, היא כתיבה אישית שהיא בין סיפור לשירה. אחד אחד, עלו בני הנוער והקריאו את שיריהם בצורה רהוטה ויוצאת דופן. נכחו באירוע: הורים, בני משפחה, חברים, תושבים, ראש המועצה אייל שמואלי יו”ר המתנ”ס עופר חלה שברך וציין כי זו יוזמה של החברה למתנ”סים, והקבוצה היא הגדולה מסוגה בארץ . בברכתי (נטע) הדגשתי את שיתוף הפעולה שחלק ממטרותיה הן ל”הצעיר את הספרייה”, ולתת ביטוי עכשווי ומודרני לשפה.

 

כפרניק 0008768 ספריה וקהילה
יסמין ועילאי בספוקן וורד

 

 

סיים אירועים אלו מועדון הקוראים שלנו בהנחיית שלומית ברודצקי, מתנדבת הספרייה, על הספר “מזל קטן” מאת קלאודיה פיניארו. חברי הקבוצה הקבועים הודו לה ולחנה ניב שהנחתה בפגישות אחרות.

הספרייה נותנת במה בדף הפיסבוק שלה, לסופרים מקומיים הרוצים לכתוב על ספריהם. עקבו אחרינו ואחר הפעילויות שנעשות לאורך כל השנה, כגון סדנת הכתיבה ברשת בהנחיית הבלוגרית יעל כרמי (לכתיבה אישית בבלוג, פייסבוק ניוזלטר ועוד) שנערכה בחודשים האחרונים.

תודות: לעובדי המועצה שהכינו את החורשה להפנינג, לעובדי המרכז הקהילתי בראשות ליאת בלכר על התמיכה והפרסום, לצח עזרן רכז הנוער ודורית מזרחי רכזת הגיל הרך והמשפחה על השותפות בהפקה, לנערי “מחויבות אישית”, למשרד התרבות על התמיכה בתקציב למפגש הסופר והצגת הילדים, לחברה למתנ”סים שמימנה את פעילות הספוקן וורד לאורך השנה.

שמחנו להוביל פעילות תרבותית זו בכפר שהיא מסורת, ונתראה בספריה ובאירועים הבאים. תושבים וותיקים וחדשים שאינם רשומים מוזמנים לפתוח כרטיס וליהנות גם מקריאה דיגיטלית ללא תשלום.

 

 

תגובות פייסבוק


השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן