נאשמים בסחיטה באיומים


כתב אישום חמור נגד מלחם עבאס מכסרא-סמיע, ואסם פארס ואחסאן פארס מרמה * ניסו להשתלט על מכרזים בכסרא-סמיע ויאנוח-ג’ת. נסחטתם? לא להיכנע ולהודיע  למשטרה!

 

 

כפרניק 99162-scaled נאשמים בסחיטה באיומים

 

פרשת סחיטה ואיומים על בעלי תפקידים ציבוריים וקבלנים מהמגזר הפרטי בפרויקטים של בניה ותשתית בהיקפים של עשרות מיליוני שקלים (26-31 מיליון שקל בכל פרויקט), פוענחה על-ידי מחוז הצפון של המשטרה.

עם סיום החקירה, בשבוע שעבר, הוגש כנגד שלושת החשודים שנעצרו כבר ב-30.3.20:  מלחם עבאס מכסרא-סמיע, ואסם ואחסאן פארס מרמה. המעצר נערך מיד לאחר השתתפותם בסיור הקבלנים  במסגרת מכרז לבניית שכונת חיילים משוחררים בכפר כסרא.

השלושה נאשמים בסחיטה באיומים, וזאת תוך איומים על קבלנים שלא להגיש הצעות לפיתוח בשכונת “גן הסלעים המזרחית” במועצת כסרא-סמיע , כאשר שוויין המוערך של כלל העבודות הנכללות במכרז הינו כ-26 מיליון ש”ח וחלקן הגדול ממומנות מתקציב המדינה. בכתב האישום מוזכר (לטובה!) ראש מועצת כסרא-סמיע, יאסר גדבאן שהשתתף בסיור הקבלים “כדי לוודא שההליך מתנהל באופן תקין, וללא הפרעות מצד גורמים שאינם קשורים להליך המכרז”. גדבאן שמע את האיומים ואמר בקול רם שהוא יטפל במקרה ויגבה את כל מי שיבחר להשתתף במכרז.

מלחם עבאס מואשם בעוד שני מקרים שהבולט בהם הוא ניסיון השתלטות על מכרז של 31 מיליון ש”ח להקמת “מרכז למורשת הדרוזים” ביאנוח.

מתוך כתב האישום: “במסגרת החלטת הממשלה, נקבע, בין היתר, כי יוקם מרכז למורשת הדרוזים בישראל, אשר הקמתו והפעלתו תמומן מתקציב המדינה. כן נקבע, כי לצורך הקמת המרכז יוקצה סכום של כ-30 מיליון ₪ מתקציב המדינה. בהמשך לאמור לעיל, בחודש נובמבר 2019, פרסם המרכז מכרז להקמת המבנה אשר ישמש כמרכז למורשת הדרוזים, על שטח שבתחום המועצה המקומית ג’ת-יאנוח. העבודות כוללות, בין היתר, הקמת מבנה שבו יפעלו, בין היתר, ארכיון, ספריה, מרכז מחקר ומוזיאון של המורשת הדרוזית בישראל, וכן משרדים ואמפי תיאטרון. שוויין המוערך של כלל העבודות הנכללות במכרז הינו כ-31,000,000 ₪”.

מהמשטרה נמסר כי ניהלה חקירה מעמיקה שכללה את שילוב מיטב היכולות של משטרת ישראל על מנת למנוע מגורמים עבריינים להשתלט באיומים על מכרזים ממשלתיים במרחב הציבורי.

רפ”ק ארז נבון מימ,ר צפון, מסר כי החקירה הצליחה להתחקות אחר שלושה תושבי כפר ראמה וכסרא-סמיע, אשר באופן גלוי הבהירו פומבית לעשרות הנוכחים במספר מעמדים של סיורי קבלנים “אל תיגשו למכרז, כי המכרז שייך למשפחה מוכרת”, ובכך העבירו מסר מפורש ומאיים כי עליהם להימנע מלקחת חלק במכרז הממשלתי המוצע. בין המאוימים כלולים בעלי תפקידים במשרדים ממשלתיים ורשויות מקומיות מהצפון ובמהלך החקירה חוקרי המשטרה הגיעו אל מעל 80 עדים שנסחטו.

 

כפרניק 9916200000-scaled נאשמים בסחיטה באיומים

 

“משטרת ישראל תסכל כל ניסיון חדירה של גורמים פלילים לשלטון המקומי ותאפשר לראשי השלטון המקומי לנהל את העיריות והמועצות באופן תקין ונקי כפיים”, נאמר בהודעת המשטרה. “אנו קוראים לכל מי שנחשף לניסיון סחיטה לא להיכנע ולהודיע מייד למשטרה”.

 

כפרניק 992109090 נאשמים בסחיטה באיומים
רב פקד ארז נבון: הגענו לכשמונים קבלנים שנתנו עדויות

תגובות פייסבוק


השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן