מתנדבי כללית גליל מערבי

תלמה מלמד מכפר ורדים ואורית חורב מכרמיאל


 

בדומה למדינת ישראל שחגגה 75 שנה, גם למתנדבים של כללית מחוז חיפה וגליל מערבי אין רגע דל. לרגל יום העצמאות בחרנו להכיר ולהוקיר את התנדבותם המבורכת במרפאות כללית. מצדיעים להם.

 

 

במקום לשקוע היא משקיעה

תלמה מלמד (76) טיפלה במסירות בבעלה שהלך לעולמו לפני כשנתיים. לאחר מותו היא הרחיבה את שעות ההתנדבות ומצאה תחומי עניין נוספים.

 

כפרניק 9979767-scaled מתנדבי כללית גליל מערבי

 

תלמה מלמד מכפר ורדים שכלה לפני שנתיים את בעלה משה מלמד. היא סעדה אותו עד ליומו האחרון במסירות אינסופית. לשניים יש שני ילדים, נכדים וגם נינה אחת. לאחר מותו נוצר חלל בחייה ובמקום לשקוע היא השקיעה והרחיבה את שעות התנדבותה במרפאת כללית כפר ורדים.

תלמה עבדה בתור מנהלת בית ספר יסודי בעברה, והיא השתלבה באופן מושלם במרפאה בה היא אחראית על הצד האדמיניסטרטיבי: זימון מטופלים לטובת מדדי איכות- ממוגרפיה, צואה לדם סמוי, מפרצת עורקים, חיסוני קורונה וכו’. בנוסף, היא מסייעת בכל עבודה משרדית שיש: מענה טלפוני, תיוקים ועוד. תלמה מסורה מאוד לתפקידה, היא מגיעה בקביעות לשעות ההתנדבות (3-4 פעמים בשבוע, 6 שעות ביום) ומתייחסת להתנדבותה כשליחות.

בנוסף להתנדבותה, תלמה אף נוהגת לשחק ברידג’, חברה במועדון גיל הזהב, פעילה בכפר ורדים, נהנית מפעילויות  לגיל הזהב ואף מרבה לטייל.

כמה מילים מהצוות: “תלמה אכפתית, אמפתית, היא לא עוזבת את המטופלים עד שהם נענים לבקשתה לסור למרפאה לבצע מדדים ובדיקות. הודות לה ישנן נשים סרבניות שהגיעו לבצע ממוגרפיה וכתוצאה מכך אובחן אצלן גוש ממאיר. בנוסף, היא דואגת לשווק את ה’כללית’, ומשמשת שגרירה בכל אירוע חברתי בכפר ורדים ובמועדון גיל הזהב, בכל פעם שהיא נתקלת בלקוח מרוצה או לא מרוצה היא מיד עונה כנציגה של הקופה, מספרת על היתרונות של ‘כללית’ והמרפאה. היא מגיעה לאירועים חברתיים ושותפה לכל הפעילויות, אנחנו רואים בתלמה חלק בלתי נפרד מהצוות”.

  

 

“מהווה דוגמא אישית”

ההצטיינות וההתנדבות הם חלק מחייה של אורית חורב (68), מתנדבת במרפאת “חבצלת כרמיאל”

 

כפרניק 99878879789 מתנדבי כללית גליל מערבי
אורית חורב, מתנדבת בכללית כרמיאל

 

יש אנשים שקשה להאמין ש-24 שעות ביממה מספיקות להם, כזו היא אורית חורב, נשואה, אמא ל-3 בנות וסבתא ל-5 נכדים, בעלת אורח חיים עמוס וגדוש.  לפני יציאתה לפנסיה היא עבדה כמנהלת איכות ובקרה במפעל “דלתא כרמיאל”. היא ניהלה פרויקטים ואף קיבלה מספר פעמים תעודות הצטיינות. אורית משתתפת במקהלה המקומית והיא חברה בקבוצת מטיילים, היא מתנדבת הן בלשכת הרווחה והן במרפאת חבצלת כרמיאל של כללית, בעיקר בתחנת טיפת חלב, מזה שנים רבות. במסגרת התנדבותה היא מנהלת ומארגנת את מערך חיסוני ה- RSV (חיסוני פגים שנמשכים 5 חודשים לאורך השנה), אורית אחראית על זימון הילדים ותזכורות להורים תוך גילוי סבלנות, סובלנות ורגישות רבה. היא מזמנת למעקב בתחנת טיפת חלב- תינוקות/פעוטות ונשים הרות.

כמה מילים מהצוות: “רוב המטופלים וההורים מכירים ומוקירים לה תודה על פעילותה, היא מנווטת את ההורים לעזרה, הדרכה וייעוץ מתוך דגש לצרכי המטופל. היא מהווה דוגמא אישית לכלל הצוות במרפאה וליתר המתנדבים בפרט. בעלת ראש גדול ומוטיבציה לבצע את המוטל עליה על הצד הטוב ביותר. מצטיינת בכל משימה, מוכנה להמשיך ולתרום מעבר לשעות שלה. בעלת יחסי אנוש מצוינים, אכפתיות ואמפטיות למטופלים, כמו כן, היא לוקחת חלק בלתי נפרד מפעילויות צוות המרפאה כמו- ערבי גיבוש, טיולים וימי העשרה”.

 

**

 

 

 ב”כללית” מחוז חיפה וגליל מערבי יש לא פחות מ-270 מתנדבים שמפנים מזמנם ומרצם למען האחר.

סיגל בלישה מנהלת משאבי אנוש בכללית מחוז חיפה וגליל מערבי: “כל מתנדב מביא להתנדבות את הסיפור האישי שלו ומתוכו הוא נוגע, מקדם ומסייע לנו לתת את הטיפול והשרות הטוב ביותר למטופלי הכללית. אנחנו רואים במתנדבים שלנו ״שחקני נשמה״. הם חלק בלתי נפרד מאתנו!

זו הזדמנות נוספת להודות ולהוקיר כל אחת ואחד מהם”.

 

 

 
השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן