מתנדבים בתחום הזקנה בכפר ורדים


ביוזמת ענת גנץ והמחלקה לשירותים חברתיים: 20 מתנדבים סיימו קורס הכשרת מתנדבים

 

כפרניק IMG-20200120-WA0031-scaled מתנדבים בתחום הזקנה בכפר ורדים
אייל שמואלי בסיכום קורס הכשרת מתנדבים לגיל השלישי

 

 

בימים אלו הסתיים קורס הכשרת מתנדבים בתחום הזקנה, שכלל 20 מתנדבים, הקורס החל בפברואר 2019 והסתיים בינואר 2020 בטקס חגיגי שכלל ברכות ראש המועצה וחלוקת תעודות למשתתפים.

הקורס הינו ראשון מסוגו ונועד למתנדבים הפועלים למען המבוגרים בכפר ורדים. את הקורס יזמה ענת גנץ, מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים שהקימה את צוות ההיגוי שעבד יחד עמה על מנת להוציאו לפועל. הקורס כלל עשרה מפגשים המטרה להקנות גוף ידע בסיסי ומעשיר למתנדבים בתחום הזקנה.

המטרה שעמדה לנגד עיננו בהכשרה זו הינה העשרה בנושא זקנה שתצייד מתנדבים עם ידע תאורטי ופרקטי במהלך עבודתם, כמו גם תהיה מקור לשיח משותף, השראה והעשרה. מטרה חשובה הייתה לאפשר להתכנס יחד כקבוצת שייכות, להכיר כל אחד ואחד בדגש על תחושת ה-“יחד”. כל זאת מתוך הערכה לעבודתם המבורכת והלא מובנת מאליה של המתנדבים עם מבוגרים בכפר ורדים שמקדישים את זמנם, לבם ויכולותיהם לנתינה כה משמעותית, קורס זה נועד לייצר שיתוף ושותפות לדרך, יצירת הבנות, תחושה של קהילה בעלת מכנה משותף המעניקה למבוגרים תמיכה וחיבוק קהילתי לו הם ראויים.

 

כפרניק IMG-20200120-WA0033-scaled מתנדבים בתחום הזקנה בכפר ורדים
קורס מתנדבים לעזרה לזקנים ביוזמת ענת גנץ

 

בקורס לימדו בעלי מקצוע ומרצים מקצועיים כל אחד ואחת בתחום עיסוקו והתמחות ורובם היו תושבי כפר ורדים, הקורס נשען על כוחות מקומיים, למעט הרצאות בודדות שהגיע מרצה חיצוני. תכני הקורס כללו נושאים כגון: היבטים ביולוגיים וחברתיים של זקנה, בדידות בגיל השלישי, יתרונות ואתגרים בגיל זה, הקשבה ושיח מתוך אמפטיה, בריאות וחולי, זקנה וחוק, בטיחות בבית ודמנציה.

נושאים אלו נבחנו על בסיס גישה חיובית לגיל הזקנה. גישה שבבסיסה ההנחה שגיל הזקנה הוא חלק חיובי מתהליך התפתחותי של כל אדם. גישה חיובית זו כמובן לא מתעלמת מהאתגרים וצורך בהסתגלות והתמודדות אך בו בעת נותנת מקום ליתרונות ולאופטימיות שיש בכל שלב בחיים.

במפגש הסיום התכבדנו לארח את אייל שמואלי, ראש המועצה, שבירך את העושים במלאכה ואת המשתתפים. במפגש גם סוכמו התרשמויותיהם של המשתתפים מהקורס שציינו את הרמה הגבוהה של ההרצאות, הרחבת השיח בתחומים פרקטיים ובתחומים תאורטיים, ניכר כי הקורס הנביט את הרצון להמשיך ולטפח את קהילת המתנדבים ולייצר מענים נוספים לצרכיהם.

 

כפרניק IMG-20200120-WA0023-scaled מתנדבים בתחום הזקנה בכפר ורדים

 

כתבו: עובדי המחלקה לשירותים חברתיים וצוות היגוי לקורס הכשרת מתנדבים בתחום הזקנה.

 

 

תגובות פייסבוק


השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן