משעממים ת’ממשלה


למרות הבטחת שר האוצר, הטבות המס הסתיימו * שמואלי: לא סוף פסוק * דוידוביץ: נפלנו בפח * זלץ: אבד האמון * משרד המשפטים: הנושא בבדיקה

 

לא להאמין. או אולי כן?…

מעל חודש אחרי ששר האוצר ישראל כץ פרסם: “החלטתי להמשיך את הטבת המס ללמעלה מ-70 ישובים בפריפריה, שתוקף הנחת המס הזמנית שזכו לה עומד לפקוע. ההנחה במס היא אחד האמצעים לחיזוק תושבי הפריפריה, וכעת הזמן לחזק ולא להחליש”.

 

– וההטבות טרם חודשו.

 

כפרניק 0095566666 משעממים ת'ממשלה
ישראל כץ מבטיח לחדש את הטבות המס

 

 

המשמעות של אי הארכת הטבות המס (אלו שהיו במסגרת הוראת השעה לתיקון עיוותים), כי התושבים ב-37 יישובים יראו פגיעה משמעותית בתלוש השכר הקרוב שלהם. אלו ישובים שהטבת המס שלהם הסתיימה לחלוטין בפועל בסוף החודש הקודם ולא הוארכה, כדוגמת כפר ורדים.
בנוסף, תושבים ב-42 יישובים אחרים בצפון, יראו גם הם פגיעה, לרוב קטנה יותר, משום שההטבות ימשכו, אלא במתכונת מוקטנת.
גם אם ההטבות יתחדשו בעתיד, קיימת שאלה משפטית אם אפשר לתת הטבת מס רטרואקטיבית.

 

בעקבות העיכוב בעדכון ההטבות, חלק מראשי הרשויות בצפון פרסמו לאחרונה מכתבים נזעמים.

 

אייל שמואלי, ראש מ.מ. כפר ורדים, בחר בדרך יותר מתונה:

שלום תושבי כפר-ורדים,

בימים האחרונים לחלק מהתושבים הגיעה הודעה מרשות המיסים על סיום הטבת המס החל מהחודש.

כפי שכתבתי במייל קודם ואחדד שוב בנוגע לסטטוס: לאחר מאמצים רבים של ראשי הרשויות, רשויות רבות לרבות אלה הנמצאים תחת הוראת שעה, בהם אנחנו, כפר ורדים, הוציא שר האוצר ישראל כץ פרסום במדיה ובתקשורת על החלטתו להמשיך את הטבת המס.

על מנת לבצע משימה זאת יש לקיים חקיקה מסודרת בכנסת, שנכון לעכשיו טרם בוצעה, לטענת משרד האוצר, עקב קשיים משפטיים.

הנושא הובא לדיון בוועדת הכספים בתאריך 20/7/2020 ואפרסם פרוטוקול ברגע שיופץ באתר הכנסת, גם שם נטען ע”י נציגת היועץ המשפטי נושא סוגיית החוק.

הטבות המס הן נכס משמעותי לפיתוח, שימור וחיזוק כפר ורדים כמו יתר יישובי הצפון וכפי ששר האוצר פרסם כך גם עשרות חברי כנסת ושרי הממשלה מאמינים בצורך להמשך ההטבות.

זהו בהחלט לא סוף פסוק! אני מכיר באחריותי לטפל בנושא חשוב זה, ומשקיע מאמצים רבים למרות שהתנאים קשים מאי פעם.

אשמח להמשיך להיות קשוב לשאלותיכם בנושא וניתן לפנות אלי בכל שאלה ועניין.

וכמובן שאעדכן בכל התקדמות שתהיה.

 

**

 

לעומת שמואלי, משה דוידוביץ, ראש מ.א. מטה אשר ויו”ר קו העימות, פרסם דברים קשים וחריפים כלפי התנהלות הממשלה:

לפני למעלה מחודש הצהיר שר האוצר, ח”כ ישראל כץ, על הארכת הוראת השעה בנושא הטבות המס, שיבטיחו כי הטבות המס ליישובי הפריפריה ימשיכו ללא שינוי…

אני וחברי ראשי הרשויות נפלנו בפח, שמחנו והודינו לכל מי שלקח חלק במאמץ להסדרת הנושא. מסיבה לא ברורה הנחנו שכאשר שר אוצר במדינת ישראל מכריז ומצהיר בנושא שהוא לגמרי בתחום אחריותו, הוא גם מסוגל לבצע, כנראה שטעיתי. אני מתנצל בפני התושבים שלנו.

אנחנו כמובן לא מוותרים, ובסוף השבוע שעבר שלחתי מכתב בשם כל ראשי הרשויות החברים בפורום קו העימות לראש הממשלה, שר הביטחון ושר האוצר, בדרישה לסיים את ההליכים הנדרשים לתיקוף הוראת השעה.

אתמול גם העליתי את הנושא מול יו”ר ועדת החוץ והביטחון, שהיה בטוח, כמונו, כי הנושא טופל ונסגר. לא נוותר על המגיע לנו, על המגיע לכם.

 

דוידוביץ גם כתב בנושא לראש הממשלה, לשר האוצר ולשר הביטחון. משלכתו נמסר כי טרם התקבלה תשובה.

 

כפרניק 116297417_2720006558284514_6735231052814816089_o-scaled משעממים ת'ממשלה
משה דוידוביץ: לקיים את ההבטחה על הטבות המס

 

**

 

גיורא זלץ, ראש מ.א. אזורית הגליל העליון:

לפני חודש הצהיר שר האוצר, ישראל כץ, כי כל הטבות המס ליישובי הפריפריה ימשיכו ללא שינוי. חבריי ואני נפלנו בפח, ועל כך אני מתנצל בפני התושבים שלנו. מסיבה לא ברורה, הנחנו כי כאשר שר אוצר במדינת ישראל מכריז ומצהיר לגבי נושא הנמצא לגמרי בתחום אחריותו, הוא גם מסוגל לבצע, אך כנראה שטעיתי, מתנצל. כמובן שהאחריות (מוצר המצוי בחסר בממשלה, כך נראה) עברה מיד לשר אחר, במקרה הזה לשר המשפטים. אני מאד מקווה שנוכל להמשיך ולהאמין להבטחות של שרים, רק לחשוב מה יקרה כאשר לא נאמין לשר הביטחון, למשל.

**

יש לציין כי מערכת כפרניק פנתה בנושא כבר לפני שבועיים לדוברות משרד האוצר, בתחילה הפנו אותנו לרשות המיסים, ואחר וכך למשרד המשפטים.

לדוברות משרד המשפטים לקח שבוע ימים לנסח את המשפט הבא: היועץ המשפטי לממשלה בוחן את הסוגיה בעקבות פניות שקיבל. הבחינה טרם הושלמה.

מטעמו של כץ נמסר, כי שר האוצר החליט, בתיאום עם שר הביטחון, לקדם את החוק להארכת ההטבות במס לישובי הפריפריה המצויים ברשימה הנילווית לישובים הזכאים להנחה קבועה במס הכנסה. נושא תיקון החוק הועבר למשרד המשפטים ומצוי בטיפולו של שר המשפטים, כדי להמשיך ולהעבירו להשלמת חקיקה בכנסת.

מלשכת שר הביטחון נמסר: אנו פועלים בכדי לקדם את החקיקה שתאפשר את הארכת הטבות המס מתוך מטרה להגיע לפתרון מהיר לאור חשיבות הנושא.

נתניהו טרם הגיב. אנחנו בטח סתם “משעממים” אותו.

 

 

 


2 תגובות

 1. תושב הגב

  כישלון ישיר וכואב מאוד,
  תשובה מתונה אינה בלקסיקון מול מחזיקי המושכות,

  אבל כרגיל וכמו בעבר – מעדיפים להתיפייף, הכל ברוגע, בניחותא…לא הבנתם כבר שבעולם בו אנו חיים (לצערינו) צריך להפוך שולחנות !!!!

  וכמו שאמרו/כתבו כבר לפני – מועצה ענייה ומיותרת, עדיף כבר להיות שכונה של העיר מעלות…ועד אז בואו נשב על הספסלים היפים, המעוצבים והמיותרים בצמוד לשביל האופניים היפה, החדש והשומם להחריד.

 2. בן עמי הגב

  לצערי למרות המלחמה ללא הפסקה לדעתי גורלנו נחרץ הדתיים איימו וקיבלו כל מה שרצו
  ואני. לא נקבל כלום הכל הבטחות ופוליטיקה בגרוש
  תודה לאייל על ה כ ו ל

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן