מפגשי הורים

שת"פ הנהגות הורים באמירים וקשת עם המועצה: סדנאות וקהילת הורים בהנחיית אור בן שמעון


 

פגישה אחת עם הילה נחום ברנס, מנהלת יחידת הנוער וגלית פטשניק מנהלת תוכנית מוגנות, שתי יו״ריות של הנהגות ההורים מבי״ס קשת ומבי״ס אמירים והמון נכונות לפעול לטובת ההורים והנוער בכפר ורדים – הביאו לשיתוף פעולה פורה ובסופו של דבר גם להבאת סדנאות להורים.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2022-12-19-at-12.25.31-scaled מפגשי הורים
מפגשי הורים בהנחיית אור בן שמעון

 

גילי קרפילובסקי, יו״ר הנהגת ההורים בבי״ס קשת וענבל פרידמן, יו״ר הנהגת ההורים בבי״ס אמירים, הבינו שחשוב להגביר את מודעות ההורים ואת אחריותם בנוגע לנעשה עם הנוער, ושכדי לעשות זאת צריך לפעול בשיתוף פעולה עם הגורמים השונים בכפר, מהחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי ולפעול יחד כקהילה. שיתוף הפעולה החל כבר בחודשי הקיץ:

הוקם פורום חשיבה משותף בנוגע לצרכי הנוער בכפר, כשמטרתו המרכזית היא עידוד מעורבות הורית, ע״י הבאת סדנאות להורים ולנוער, עדכונים שוטפים בנוגע לפעילויות במועדון הנוער בכמה שיותר ערוצים, עידוד הורים להצטרף לסיירת הורים ועוד.

מאז נשזר שיתוף הפעולה עם המסגרות השונות, ובעיקר עם אגף החינוך במועצה, לאורך כל הדרך וגילי וענבל מקוות שהוא יהפוך למסורת ארוכת שנים, בדיוק כמו הסדנאות שיתקיימו בחודש ינואר הקרוב.

מטרת הסדנאות: ליצור קהילת הורים ולהעמיד על סדר היום נושאים משמעותיים הקשורים בתרבות הנוער, בשותפות הורית, באתגרים ובהזדמנויות היום יומיות העומדות בפתחנו.

״הורים ברוכות וברוכים הבאים לגיל ההתבגרות״ – סדנאות תהליכיות בנות חמישה מפגשים להכרות והתמודדות עם מאפייני הגיל ותרבות הנוער עבור הורים למתבגרים, בסבסוד מחלקות חינוך, נוער ומוגנות. (פרטים נוספים והרשמה, בסוף הכתבה).

  

את הסדנאות ינחה אור בן שמעון, מסטרנט באוניברסיטת חיפה, חוקר את תרבות הנוער הישראלי דרך השימוש בטיקטוק. אור הוא בעל תואר ראשון בחינוך פוליטי, בעל תעודת הוראה ממכללת אורנים, מלווה תהליכי חינוך והדרכה ובניית אסטרטגיות של חינוך ומנהל מרכז ההדרכה וההכשרות במחלקה לחינוך בלתי פורמלי במועצה האזורית מטה אשר.

לעת עתה יפתחו שתי סדנאות, האחת להורי תלמידים בשכבות ד׳-ו׳ והשנייה להורי תלמידים בשכבות ז׳-ט׳. הסדנאות מיועדות להורים מבתי הספר קשת, תפן ואמירים.

 

כפרניק 5655743 מפגשי הורים
מפגשי הורים להכרת תהליכי ההתבגרות בכפר ורדים

 

ניתן להירשם לכל אחת מן הסדנאות בקישורים הבאים:

 

לקבוצת הורי היסודי (ימי שני בערב)

https://did.li/GVnaa

 

לקבוצת הורי החטיבה (ימי רביעי בערב)

https://did.li/qKVw5

 
תגובה אחת

  1. אור מרוני הגב

    חשוב, חשיבה נכונה. הרבה בהצלחה

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן