מוכנות לחירום


תרגיל כשירות בעיריית מעלות-תרשיחא: טילים, הרוגים והריסות * אל”מ (מיל.) איתמר קוהלי: מוכנות מצוינת

 

כפרניק WhatsApp-Image-2020-11-30-at-09.36.22-1-scaled מוכנות לחירום

 

אתמול (ראשון 29/11/20) התקיים במעלות-תרשיחא תרגיל כשירות נרחב בשיתוף פיקוד העורף בהובלת ראש העיר ארקדי פומרנץ ומנכ”ל העיריה אמנון אשל אסולין – ובליווי מפקד נפת ברעם במחוז צפון בפיקוד העורף, אל״מ (מיל.) איתמר קוהלי. התרגיל נועד לשמור את כשירות העירייה בניהול הערכות מצב ולהכין את הרשות לאתגרי חירום על פי תרחיש מלחמתי.

לאורך היום הועבר אל משתתפי התרגיל מידע על אתגרים בלתי צפויים, נפילות טילים במרחב, פצועים, הרוגים והריסות – כאשר המתורגלים עשו הערכות מצב וניהול הפעולות בדימוי זמן אמת. האימון הועבר על ידי מנהלת אזרחית חיצונית תחת אחריות פיקוד העורף.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2020-11-30-at-09.52.10-scaled מוכנות לחירום

 

במהלך התרגיל נבחנו תרחישים מבצעיים כמו הפסקת חשמל ממושכת, התושבים במקלטים ויש מצוקה של מזון ושתיה ופגיעות ישירות של טילים בבתים. על הרשות היה לתת פתרונות לקליטת מפונים, חלוקת מזון, מים ותרופות, אזעקות ונפגעים. אחד התרחישים דימה פגיעות ישירות על בתים ומוסדות ציבוריים, דבר שגרם למאות לכודים והצריך מבצע לוגיסטי של כל הגורמים הרלוונטיים.

בין השאר תורגלה גם הסברה ומתן מידע לציבור בכל האמצעים העומדים לרשות העירייה, ביניהם: הרשתות החברתיות, כלי התקשורת בדגש על רדיו, מסרונים לכל תושבי העיר ורכבי כריזה במקומות ללא חשמל או תשתיות.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2020-11-30-at-09.36.21-scaled מוכנות לחירום

 

אל”מ (מיל.) איתמר קוהלי: ״מעלות תרשיחא הראתה היום יכולות מצוינות במוכנות לתרחישי חירום אמיתיים. כמו בקורונה, שיתוף פעולה של מנהלי המחלקות ברשות המקומית הן הסוד ליכולת תפקוד במצבי החירום. פיקוד העורף ונפת ברעם ימשיכו לעמוד לצד הרשויות לכל מה שיצטרכו ולסייע בכל מה שניתן על מנת לשמור על חוסן האזרחים”.

פומרנץ: “היערכות העירייה לשעת חירום מבוססת על הניסיון המצטבר שרכשה העירייה במהלך השנים. ברור לנו כי במצב מלחמה, יופנו פניות התושבים אלינו ועל מנת לעמוד במשימה, תרגלנו את מערך החירום העירוני, שעבד בצורה יוצאת מן הכלל”.

 

צילומים: עיריית מעלות תרשיחא

 


תגובה אחת

  1. אלוף גורדין במעלות תרשיחא | כפרניק הגב

    […] אלוף פיקוד העורף, אורי גורדין, ביקר השבוע  בעיריית מעלות תרשיחא וערך פגישת עבודה עם ארקדי פומרנץ וסגניו שמעון בן נעים וחמד נעים. נערך דיון  בדרכי הפעולה לצמצום התחלואה בקורונה. כן הוצגו בפני האלוף גורדין נתונים המציגים את מוכנות העיר לשעת חירום, כהמשך לתרגיל שהתקיים בעירייה לפני כשבועיים. […]

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן